МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

до уваги українських військових (/)

09/21/2006 | Хвізик
ось як Ваші тайські колеги працюють на захист своєї батьківщини:

Тайланд: Переворот було здійснено без жодного пострілу

------------------------------------------------------------------
http://www.bbc.co.uk/ukrainian/news/story/2006/09/060920_thailand_coup_fp.shtml

Військові перебрали владу в Таїланді. Військовий заколот очолив командувач армії генерал Сонті Буняратглін

Військові командувачі у Таїланді, які вчора здійснили заколот у той час, як прем'єр Таксин Шинаватра перебуває у Нью-Йорку на Генеральній асамблеї ООН, пообіцяли, що перебуватимуть при владі тимчасово.

Лідер заколотників командувач війська Сонті Буняратглін заявив у телезверненні, що метою перевороту є об'єднання країни, а влада буде невдовзі повернена народу в межах конституційної монархії. В країні запроваджено надзвичайний стан і комендантську годину.

Переворот було здійснено без жодного пострілу, коли командувачі вивели танки і війська на вулиці столиці Бангкоку і перебрали контроль над ключовими державними установами, розпустивши уряд і парламент.


З Бангкока повідомляє кореспондент ВВС Клер Дойл:

"Після місяців політичного протистояння армія вирішила вдатися до рішучих дій. Речник лідерів заколоту сказав, що непримиренні суперечки між прем'єром Таксином і його опонентами призвели до конфлікту і безладу, що змусило військо втрутитися. Керівники перевороту, які назвали себе Радою Політичних Реформ, оприлюднили низку указів щодо нової структури влади. Військові командувачі в округах перебирають владні повноваження у регіонах, а держслужбовці мають виконувати функції міністрів. Усім провідним діячам уряду наказано з'явитись у середу на спеціальну зустріч, де лідери заколоту деталізуватимуть свою політику. Організатори перевороту вже відвідали короля Бхумібола".

Події у Таїланді викликали стурбовану реакцію в усьому світі.

Генеральний секретар ООН Кофі Аннан наголосив, що організація підтримує зміни урядів виключно демократичними засобами, а не під дулами гармат.


Лідер путчу в Таїланді оголосив себе в.о. прем'єра
http://www.bbc.co.uk/ukrainian/news/story/2006/09/060920_thai_new_pm_om.shtml

Люсі Вільямсон
Бі-Бі-Сі, Бангкок

Лідер військового заколоту у Таїланді Сонті Буняратглін сказав, що армія призначить нового прем'єр-міністра впродовж наступних двох тижнів, а потім відійде від влади.

Генерал Буняратглін додав, що допоки не буде обрано нового прем'єра, його обов'язки виконуватиме він сам.

Раніше пан Буняратглін сказав, що армія повинна була втрутитись, аби об'єднати країну після кількох місяців політичної нестабільності.

Через день після заколоту військові залишаються на вулицях Бангкока і загалом ситуація під контролем.

В країні запроваджено надзвичайний стан і комендантську годину, уряд і парламент розпущено, обмежено діяльність ЗМІ, заборонено політичні зібрання за участю понад 5 осіб.

Британське міністерство закордонних справ підтвердило, що прем'єр Таксін Шинаватра у середу прибуває до Лондона. Його уряд було скинуто в вівторок, у той час як він перебував у Нью Йорку на Генеральній асамблеї ООН.

Промовляючи до дипломатів з понад сорока країн, генерал Сонті і його помічники заявили, що вони планують утримувати владу два тижні, впродовж яких вони опрацюють новий проект конституції та призначать прем'єр-міністра.

Цей прем'єр, наголосили вони, буде цивільним і неупередженим. Перехідний уряд, заявив генерал, буде при владі цілий рік.

Раніше у вівторок генерал Сонті заявив на національному телебаченні, що армія перебрала на себе контроль через те, що за умов лідерства пана Таксіна в країні з'явилися великі розбіжності і розкол.

Відповіді

 • 2006.09.21 | stefan

  Хвізику! Це натяк(абсолютно завуальований)?

  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.09.21 | Хвізик

   ні. це не натяк, а лиш просто інформація

 • 2006.09.21 | Андрій Дутчак

  Re: до уваги українських військових (/)

  Не вірю, що демократичний переворот можна здійснити таким чином. От побачите, пройде час, і цей в.о. премєра захоче залишитись на цій посаді і надалі. А всім скаже, мовляв, політики знову не змогли домовитися, а отже країну врятує тільки армія і він особисто. Хоча, це моя субєктивна думка.
  Що ж до української армії, то, як на мене, нам таке навіть не світить. Надто близько сидять генерали до можновладців. А останні, певно, ще й їх "підкормлюють".
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.09.26 | Михайло Свистович

   Re: до уваги українських військових (/)

   Андрій Дутчак пише:
   > Не вірю, що демократичний переворот можна здійснити таким чином. От побачите, пройде час, і цей в.о. премєра захоче залишитись на цій посаді і надалі. А всім скаже, мовляв, політики знову не змогли домовитися, а отже країну врятує тільки армія і він особисто.

   Багато демократичних переворотів здійснювались саме таким чином, і військові спокійно передавали владу цивільним на виборах.
 • 2006.09.21 | Хвізик

  я запитав колегу у Таїланді, і ось яку відповідь я отримав

  Все відбулося красиво і мирно. Суспільство сприйняло виступ військових з полегшенням. На сьогоднішній день це є найкращий вихід із ситуації, в якій ми опинилися. Прем"єр і його команда бащато зловживали своєю владою. Вони також внесли розкол у тайське суспільство на дві групи. Живемо надією що скоро все буде нормально.
 • 2006.09.22 | Хвізик

  отримав ще одного листа із Таїланду

  Я розказав колезі про те якого прем"єра ми маємо на Україні, як він і його друзі крадуть все, що бачать, а для димової завіси країну розколюють. Ось що мені відповіли:

  Тайський прем"єр був дуже подібним до того, що у Вас на Україні. Наша ситуація розвивається мирно. У моїй країні змістити прем"єра не так страшно, тому що в нас є король, якого любить вся країна...
  Сподіваюся, що наші країни скоро усунуть людських покидьків від влади і стануть на шлях прогресивного розвитку.
 • 2006.09.24 | Хвізик

  У Таїланді виявляється був справжній Майдан

  колишній прем"єр, пиздуючи до Нью Йорка, віддав військовим наказ розмазати той майдан по асфальту

  але військові зробили власний вибір.
  бо патріоти
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.09.26 | Зверопупс

   Re: Не в первый раз Хвизик призывает к крови.

   Здесь Вам, Хвизик, не таиланд. И Вы это отлично понимаете, если


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua