МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Семенюк виконує спецзаказ для донецьких? (\)

09/22/2006 | Englishman
Семенюк не піде з ФДМ, поки не поверне "Криворіжсталь"
www.ПРАВДА.com.ua, 22.09.2006, 10:37
Голова Фонду держмайна Валентина Семенюк має намір обіймати цю посаду 25 років, поки не поверне у власність держави "Криворіжсталь".

"25 років! Поки "Криворіжсталь" не поверну державі, стільки буду працювати. Я всім це кажу. Тому що я раніше казала, що такий об'єкт повинен бути в руках держави", - заявила вона в інтерв'ю газеті "Известия в Украине".



На зауваження, що цей об'єкт вона ж і продала, Семенюк відповіла: "Я виконала те рішення, яке ухвалив Кабінет міністрів Юлії Тимошенко. І написала заяву про відставку".

"Але, бачачи мій професіоналізм, президент Ющенко не прийняв мою відставку. Тому що, повірте мені, провести такий конкурс за таких умов, коли тут - і собаки, і оточення... Коли не хотіли прямої трансляції по телебаченню, тому що вона, з одного боку, давала можливість провести відкритий конкурс, з іншого боку - не дала шансу певним особам за домовленістю використати своє положення", - додала вона.

Голова ФДМ наполягає на проведенні конкурсів по приватизації об'єктів при телебаченні: "Я не відступлю від цього принципу. Шкода, що соціаліст Семенюк не була головою Фонду держмайна з 1994 року, тоді сьогодні була б зовсім інша ситуація в країні".

На питання, з чим пов'язана заява прем'єр-міністра Віктора Януковича про те, що приватизація "Луганськтепловозу" може бути припинена, Семенюк зауважила, що не може коментувати прем'єр-міністра.

"Він має більш широку інформацію. Тим більше, що рішення про приватизацію ухвалив ще попередній склад Кабінету міністрів. Перелік підприємств затверджувався 5 квітня 2006 року при Юрії Єханурові. І якщо Кабмін ухвалить рішення призупинити приватизацію, винесе відповідне розпорядження, Фонд його виконає…", - заявила вона.

"Це право уряду - переглядати рішення. Можливо, ті міністри, що входили в попередній уряд, щось не врахували. Я - не технарь, я - продавець… Я вам можу сказати, що сьогодні у нас дев'ять компаній, що виявили інтерес до покупки підприємства, з них три - іноземні. Вони подали відповідні документи. Дві компанії вже сплатили реєстраційний збір", - додала вона.

На питання, чи вплине на бюджет-2006 можливе скасування продажу "Луганськтепловозу", Семенюк відповіла, що "можливий зрив бюджету".

"Розумієте, в Україні вже нема чого продавати. Або ж потрібно переглядати перелік заборонених до приватизації підприємств, а для цього - йти у Верховну Раду, а це, природно, прохід закону, вивід з переліку підприємств - так на все це піде мінімум рік", - зазначила голова ФДМ.

"Я прекрасно розумію, що питання про невиконання плану може стати приводом для мого зняття, але для цього потрібно піти у Верховну Раду, зробити підготовку відповідного документу і сказати: "От, Семенюк не хоче продавати". А з іншого боку, якщо закінчаться об'єкти, як ми будемо жити? Що продавати?", - додала вона.

Семенюк також заявила, що її позиція проти приватизації "Укртелекому" не змінилася: "Є Верховна Рада, нехай вона і вирішує. До речі, у план приватизації на 2007 рік "Укртелеком" не включений. Є закон, що забороняє це робити - і Фонд держмайна сьогодні приватизацію "Укртелекому" проводити не буде".

Українська правда

Відповіді

  • 2006.09.22 | Englishman

    Так і є. Янукович планує реприватизувати Криворіжсталь (\)


    У Януковича вирішили продати "Криворіжсталь" по другому разу
    www.ПРАВДА.com.ua, 22.09.2006, 10:48
    У переліку підприємств, які уряд рекомендує для приватизації або реприватизації в наступному році, є, зокрема, меткомбінат "Міттал Стіл Кривий Ріг".

    Як повідомляє "Німецька хвиля", перелік підприємств був внесений урядом до парламенту в додатку до проекту держбюджету на 2007 рік.

    Радіо зазначає, що проект бюджету на наступний рік має рекордний дефіцит – 15 мільярдів гривень, із яких близько 10 мільярдів уряд розраховує покрити завдяки приватизації.

    Незважаючи на те, що меткомбінат "Криворіжсталь" торік був проданий, голова Фонду держмайна Валентина Семенюк уже заявляє про невиконання новими власниками інвестиційних зобов'язань.


    Народний депутат від Соцпартії Йосип Вінський повертатися до цієї теми вважає з правового погляду некоректним. Водночас, представник Партії Регіонів Василь Хара називає це черговими інсинуаціями. За його словами, "Криворіжсталь" країна вже "проїла".

    Разом з тим, Фонд держмайна оприлюднив результати чергової перевірки "Міттал Стіл Кривий Ріг" щодо виконання інвестиційних зобов’язань власником підприємства.

    Голова комісії фонду з перевірки виконання інвестзобов’язань Юрій Бордюгов зазначив, що "умови договору в основному виконуються".

    Особливо сподобалось комісії, як виконуються пункти щодо капітальних інвестицій, реконструкції виробництва та розширення основних фондів металургійного комбінату та шахт. За час, що комбінат належить групі "Міттал Стіл" вони склали понад 85 мільйонів доларів.

    Зауваження до нового власника викладені в 7 пунктах підсумкового акту комісії. Більшість з них стосується соціальної частини договору купівлі продажу.

    Голова профспілки "Міттал Стіл Кривий Ріг" Юрій Бобченко скаржиться, що дирекція ігнорує їхні вимоги щодо підвищення зарплатні.

    Тим часом керівництво комбінату наполягає, що всі умови договору виконуються, а проблеми виникають через різне тлумачення пунктів угоди різними сторонами.

    Всі спірні питання з ФДМ менеджери комбінату планують вирішити шляхом переговорів протягом наступних тижнів.

    Українська правда
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.09.22 | QuasiGiraffe

      Бізнесмену (М-ру Мітталу) на замєтку

      Englishman цитує:
      >
      > > Радіо зазначає, що проект бюджету на наступний рік має рекордний дефіцит – 15 мільярдів гривень, із яких близько 10 мільярдів уряд розраховує покрити завдяки приватизації.
      >

      або новий покупець заплатить 24 млрд + 10 млрд (правда, г-н Ахметов?) або 24 млрд Мітталу не повернуть.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.09.22 | alx_1904

        24 могут и не вернуть, если есть нарушения инвестдоговора

        а их дофга и более.
        ИМХО митал договорился с ющом, что он заплатит повышенную сумму, но за это сможет не выполнять инвестдоговор.
        А тут засада - регионы вернулись к власти :)
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2006.09.22 | Englishman

          Re: 24 могут и не вернуть, если есть нарушения инвестдоговора

          alx_1904 пише:
          > а их дофга и более.

          та невже? а тут інфа трошки інша:

          "Разом з тим, Фонд держмайна оприлюднив результати чергової перевірки "Міттал Стіл Кривий Ріг" щодо виконання інвестиційних зобов’язань власником підприємства.

          Голова комісії фонду з перевірки виконання інвестзобов’язань Юрій Бордюгов зазначив, що "умови договору в основному виконуються".

          Особливо сподобалось комісії, як виконуються пункти щодо капітальних інвестицій, реконструкції виробництва та розширення основних фондів металургійного комбінату та шахт. За час, що комбінат належить групі "Міттал Стіл" вони склали понад 85 мільйонів доларів."

          > ИМХО митал договорился с ющом, что он заплатит повышенную сумму, но за это сможет не выполнять инвестдоговор.

          Цікаво, який пункт договору про купівлю говорить про те, що Міттал втратить інвестовані кошти через невиконання інвестзобов"язань?

          ПС. На кого працюєте? Я не помилюся, якщо припущу, що на Вітренко?
    • 2006.09.22 | Shooter

      То тільки шумові ефекти - бандюки не самовбивці ж

      Реальних легальних причин для того немає - то є раз.

      Два - якщо би подібне сталось, то з високою долею ймовірности можна передбачити, що Україна би програла суд Мітталу і, відповідно, Міттал би і свої бабки відбив, ще й додаткових мільярд-півтора УСД би заробив.

      Три - про зону вільної торгівлі з ЄС можна би було забути на довший час. А це - життєво необхідно бандюкам, оскільки тільки це внаслідок перманентного подорожчання газу та енергії може врятувати їхні "чесно спижджені" ч/м та хімію.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.09.22 | alx_1904

        Пока в европейском суде рассматривается иск о

        незаконой реприватизации.
        ИМХО нужно подождать, но вообщето у него 200% на выигрыш, т.к. закон обратной силы не имеет, а при забирнии криворожстали имел + до хрена нарушений законодательства со стороны юлиного правительства, что неудивительно, учитывая необразованность и тупость оранжевых юристов начиная с прохвессора Зварича со средним образованием. ;)
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2006.09.22 | Shooter

          Такий позов поданий не був.

          Був поданий інакший - поцікався, який саме.

          Шансів виграти ж цей позов майже немає - оскільки перший конкурс, на відміну від другого, явно мав корупційний характер.

          Міттал же ж виграв Криворіжсталь на відкритому аукціоні, а не як наслідок дєрібану з барского плєча папіка.

          Тому, думаю, Ахмєту Криворіжсталь в будь-якому випадку обломиться. Та й не настільки він тупий, щоб широко вв'язуватися в наперед програшну справу.
      • 2006.09.26 | Михайло Свистович

        А навіщо такі шумові ефекти, які самі по собі б"ють по рейтингу

        в очах Заходу?
  • 2006.09.22 | observer

    Я про це писав ще кілька місяців тому

    Вимоги Ахметова до "любихдрузів" тоді, за моїми даними, були наступні:
    1. Ніяких Луценок в МВС
    2. Повернення Криворіжсталі
    3. Спільне мочіння Юлі

    Хоча за нинішньої повенінки Луценка його можливо і не чіпатимуть, можливо він вже на дуже конкретному гачку. От і виконуватиме пункт 3.

    з.і. ну просто "сказочниє долбойоби" - бо тоді ахметов ще погоджувався на єханурова
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.09.22 | Shooter

      Re: Я про це писав ще кілька місяців тому

      observer пише:
      > 2. Повернення Криворіжсталі

      І як Ви це собі уявляєте? в реаліях?

      > 3. Спільне мочіння Юлі

      і мочать "любі друзі" Юлю?
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.09.22 | observer

        Re: Я про це писав ще кілька місяців тому

        Shooter пише:
        > observer пише:
        > > 2. Повернення Криворіжсталі
        >
        > І як Ви це собі уявляєте? в реаліях?

        невиконнання інвестзобов'язань
        після цього навіть не треба умови нового конкурсу виписувати під ахметова - інші інвестори і так не ризикуватимуть ТАКОЮ сумою

        > > 3. Спільне мочіння Юлі
        >
        > і мочать "любі друзі" Юлю?

        так коаліції ж ще немає...

        а ви сумніваєтесь що мочитимуть (якщо ахметов дасть слово підтримувати юща у 2009му)?
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2006.09.22 | Shooter

          Re: Я про це писав ще кілька місяців тому

          observer пише:
          > Shooter пише:
          > > observer пише:
          > > > 2. Повернення Криворіжсталі
          > >
          > > І як Ви це собі уявляєте? в реаліях?
          >
          > невиконнання інвестзобов'язань

          виконуються - http://www2.maidan.org.ua/news/view.php3?bn=maidan_free&trs=-1&key=1158943928&first=1158953492&last=1158916747

          решта - іррелевантне.

          наслідки ж подібного - просто пиз*ець АхмАтову (як і решті братві), оскільки за зону вільної торгівлі з ЄС можна забути (Міттал в Голландії та ЮК зареєстрований). В умовах ж перманентного підвищення ціни на енергоносії і відсутності вільного доступу на ринок ЄС - гаплик для "іхніх" ч/м та хімії.

          > > > 3. Спільне мочіння Юлі
          > >
          > > і мочать "любі друзі" Юлю?
          >
          > так коаліції ж ще немає...
          >
          > а ви сумніваєтесь що мочитимуть (якщо ахметов дасть слово підтримувати юща у 2009му)?

          Ага...пацан слово дав - пацан слово взяв...вже давали слово щодо НАТО.
          Не зважаючи на помилки, допущені Ющем, він все-таки не ідіот. І розуміє, що для нього єдиний шанс втриматися на плаву - балансувати між Юлею та Яником. А що стосується ймовірности відмови Яника від балотування в 2009 - нереально це. Сторони (всі) поки-що виснажені, але почнуть активні бойові дії вже в другій половині 2008...
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2006.09.23 | observer

            Re: Я про це писав ще кілька місяців тому

            Shooter пише:
            > observer пише:
            > > Shooter пише:
            > > > observer пише:
            > > > > 2. Повернення Криворіжсталі
            > > >
            > > > І як Ви це собі уявляєте? в реаліях?
            > >
            > > невиконнання інвестзобов'язань
            >
            > виконуються -

            було б бажання... а воно, до речі,- величезне!

            > наслідки ж подібного - просто пиз*ець АхмАтову (як і решті братві), оскільки за зону вільної торгівлі з ЄС можна забути (Міттал в Голландії та ЮК зареєстрований). В умовах ж перманентного підвищення ціни на енергоносії і відсутності вільного доступу на ринок ЄС - гаплик для "іхніх" ч/м та хімії.

            та не буде пиздеця ніякого. буде гірше, зате в ахметова з"явиться ну дуууже немаленький актив. домовляться

            > > > > 3. Спільне мочіння Юлі
            > > >
            > > > і мочать "любі друзі" Юлю?
            > >
            > > так коаліції ж ще немає...
            > >
            > > а ви сумніваєтесь що мочитимуть (якщо ахметов дасть слово підтримувати юща у 2009му)?
            > А що стосується ймовірности відмови Яника від балотування в 2009 - нереально це.

            але, наразі, це головна умова, через яку ющ пристав на велику коаліцію
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2006.09.23 | Shooter

              Re: Я про це писав ще кілька місяців тому

              observer пише:
              > Shooter пише:
              > > observer пише:
              > > > Shooter пише:
              > > > > observer пише:
              > > > > > 2. Повернення Криворіжсталі
              > > > >
              > > > > І як Ви це собі уявляєте? в реаліях?
              > > >
              > > > невиконнання інвестзобов'язань
              > >
              > > виконуються -
              >
              > було б бажання... а воно, до речі,- величезне!

              навіть найбільшого виключно бажання - явно замало

              > > наслідки ж подібного - просто пиз*ець АхмАтову (як і решті братві), оскільки за зону вільної торгівлі з ЄС можна забути (Міттал в Голландії та ЮК зареєстрований). В умовах ж перманентного підвищення ціни на енергоносії і відсутності вільного доступу на ринок ЄС - гаплик для "іхніх" ч/м та хімії.
              >
              > та не буде пиздеця ніякого. буде гірше, зате в ахметова з"явиться ну дуууже немаленький актив. домовляться

              Ви таки Ахметова за дурного маєте. Або за діючого українського Путіна :)
              По-перше, доведеться викласти суму не меншу, ніж Міттал
              По-друге, Мітталу доведеться віддати як мінімум ще +50% з цієї ціни.
              По-третє, про ЗВТ з Європою можна забути на наступних 5 років (затримка) - як мінімум. Наявність же ж ЗВТ означає +20% на всю ч/м продукцію (ввізне мито) + відсутність квот та демпінгових обмежень
              По-четверте, на IPO, про яке так мріє Ахмєтов, ніхто і ламаного гроша не дасть, розуміючи, що через 3-5 років Криворіжсталь можуть знову забрати.
              По-п'яте, забирання Криворіжсталі матиме суттєві внутрішньо-політичні наслідки - як і для електорату (бо таки доведеться віддавати Мітталу більше, ніж Ахмєтов заплатить за КРС), так і в опозиції решти Ахмєту (подумайте - чому Тарута ходив до Юща і Чалий став заступником Голови Секретаріату)

              > > > > > 3. Спільне мочіння Юлі
              > > > >
              > > > > і мочать "любі друзі" Юлю?
              > > >
              > > > так коаліції ж ще немає...
              > > >
              > > > а ви сумніваєтесь що мочитимуть (якщо ахметов дасть слово підтримувати юща у 2009му)?
              > > А що стосується ймовірности відмови Яника від балотування в 2009 - нереально це.
              >
              > але, наразі, це головна умова, через яку ющ пристав на велику коаліцію

              не думаю що така умова взагалі чітко артикулювалась. Себто, така можливість існує, звісно, проте на сьогодні всі дії Яника вказують виключно на те, що він готується до виборів-2009. і навіть якщо пацан "слово дав", він був би паслєдним лохом, якби в 2009 слово не взяв.
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2006.09.26 | observer

                Ахметов утворює холдинг з росіянами, вартістю понад $20 000 000

                Shooter пише:

                > > > > > І як Ви це собі уявляєте? в реаліях?
                > > > >
                > > > > невиконнання інвестзобов'язань
                > > >
                > > > виконуються -
                > >
                > > було б бажання... а воно, до речі,- величезне!
                >
                > навіть найбільшого виключно бажання - явно замало

                звісно, ще потрібні гроші. так сі стало, що в рінатат вони є

                до речі, от цікава інформація
                http://www.korrespondent.net/main/165224/

                > > > наслідки ж подібного - просто пиз*ець АхмАтову (як і решті братві), оскільки за зону вільної торгівлі з ЄС можна забути (Міттал в Голландії та ЮК зареєстрований). В умовах ж перманентного підвищення ціни на енергоносії і відсутності вільного доступу на ринок ЄС - гаплик для "іхніх" ч/м та хімії.
                > >
                > > та не буде пиздеця ніякого. буде гірше, зате в ахметова з"явиться ну дуууже немаленький актив. домовляться
                >
                > Ви таки Ахметова за дурного маєте. Або за діючого українського Путіна :)
                > По-перше, доведеться викласти суму не меншу, ніж Міттал

                для чого? якщо не буде конкуренції, то сума буде значно менше. а піпл схаває патріотичню дурню на зразлок "менше грошей, зате натівцям не дісталось"

                > По-друге, Мітталу доведеться віддати як мінімум ще +50% з цієї ціни.

                з держбюджету

                > По-третє, про ЗВТ з Європою можна забути на наступних 5 років (затримка) - як мінімум.

                Ринок рінатівських підприємств більшою мірою Азія, наскількі я розумію. Та й заради Криворіжсталі потерпить він трохи без ЗВТ. В нас в неї власне і не запрошують. Лише натякають, що спочтаку ВТО, а потім поговоримо про можливість переговорів по створенню ЗВТ.

                > По-четверте, на IPO, про яке так мріє Ахмєтов, ніхто і ламаного гроша не дасть, розуміючи, що через 3-5 років Криворіжсталь можуть знову забрати.

                А можна цитату де він мріє про ІПО?
                Про IPO, якщо й думає, то SCM. А Криворіжсталлю займеться "метінвест". Так що навіть тут проблем не буде

                > По-п'яте, забирання Криворіжсталі матиме суттєві внутрішньо-політичні наслідки - як і для електорату (бо таки доведеться віддавати Мітталу більше, ніж Ахмєтов заплатить за КРС),

                Яке діло Ахзметову до електорату? Попалиться то Янукович, а не Ахметов. А Ахметов на настпуних виборах створить нову партію регіону. Чи ще простіше - поставить на Юща чи Юлю. Ви що, не бачите, що Рінат вже переріс масштаб "одного з"?

                > так і в опозиції решти Ахмєту (подумайте - чому Тарута ходив до Юща і Чалий став заступником Голови Секретаріату)

                Та Тарута туди вже три роки ходить - і?

                > > > > а ви сумніваєтесь що мочитимуть (якщо ахметов дасть слово підтримувати юща у 2009му)?
                > > > А що стосується ймовірности відмови Яника від балотування в 2009 - нереально це.
                > >
                > > але, наразі, це головна умова, через яку ющ пристав на велику коаліцію
                >
                > не думаю що така умова взагалі чітко артикулювалась.

                джерело, яке мене ще ніколи не підводило, каже, що з порошенком прямим текстом обговорювалось саме це: прем'єр залишається від них, а ПР підтримує юща у 2009му

                > Себто, така можливість існує, звісно, проте на сьогодні всі дії Яника вказують виключно на те, що він готується до виборів-2009. і навіть якщо пацан "слово дав", він був би паслєдним лохом, якби в 2009 слово не взяв.

                яник то тут до чого?! він взагалі не брав участі у переговорах!
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2006.09.26 | samopal

                  русько-татарські холдинги

                  observer пише:
                  Ринок рінатівських підприємств більшою мірою Азія, наскількі я розумію.

                  Цікаво, а який порівняно з русько-татарським є ринок Міттала з Арселором. І що таке азійський ринок металу. Ви хоч уявляєте собі хто там кого куди грає? А що вони робитимуть через рік-два, як китайці вальнуть по повній програмі?
                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                  • 2006.09.26 | samopal

                    І ще трохи про метал

                    Я це писав у іншій темі і з іншого приводу (де-хто намагався пояснити неймовірне споживання газу в Україні її "колосальними" металургійними потужностями)

                    Україна займає п'яте місце у світі за експортом сталі.
                    Минулого року він скоротився на 3 відсотки і на четверте місце вийшов Китай, котрий збільшив експорт на 37%
                    Китайці продали на експорт 27,4 мільйони тон сталі. Україна - 27,3. Росія (третій світовий експортер) - 30,9.
                    З виробництвом показники трохи інші. Тут Україна вже на сьоиоиу місці у світі.... Карочє, дані про виробництво сталі за 2005 рік від International Iron and Steel Institute:

                    1 China .................349.4 млн тон
                    2 Japan .................112.5 млн тон
                    3 United States ......94.9 млн тон
                    4 Russia ..................66.1 млн тон
                    5 South Korea ........47.8 млн тон
                    6 Germany ..............44.5 млн тон
                    7 Ukraine ................38.6 млн тон

                    Якщо не помиляюсь, цього року Китай планує "наплавити" шось коло 400 млн тон. Наступного року - ще більше. То де там світять "нові ринки" для Ахметова?
                    згорнути/розгорнути гілку відповідей
                    • 2006.09.26 | observer

                      Re: І ще трохи про метал

                      samopal пише:
                      >То де там світять "нові ринки" для Ахметова?

                      А де я писав про _нові_ ринки?
                      згорнути/розгорнути гілку відповідей
                      • 2006.09.27 | Shooter

                        Re: І ще трохи про метал

                        observer пише:
                        > samopal пише:
                        > >То де там світять "нові ринки" для Ахметова?
                        >
                        > А де я писав про _нові_ ринки?

                        Ви писали про азійські ринки. На них працювати буде для України буде все важче і важче. Що станеться у випадку приєднання до ЗВТ з ЄС - я вже писав.
                    • 2006.09.26 | observer

                      до речі

                      samopal пише:
                      > Карочє, дані про виробництво сталі
                      блаблабла
                      > Якщо не помиляюсь, цього року Китай планує "наплавити" шось коло 400 млн тон. Наступного року - ще більше. То де там світять "нові ринки" для Ахметова?

                      не зовсім зрозуміло до чого тут виробництво, якщо потенціал ринку визначає перш за все споживання

                      читайте одним словом http://www.metalloprokat.ru/news/2006/05/22/news_77040.html
                      згорнути/розгорнути гілку відповідей
                      • 2006.09.27 | Shooter

                        Re: до речі

                        observer пише:
                        > samopal пише:
                        > > Карочє, дані про виробництво сталі
                        > блаблабла
                        > > Якщо не помиляюсь, цього року Китай планує "наплавити" шось коло 400 млн тон. Наступного року - ще більше. То де там світять "нові ринки" для Ахметова?
                        >
                        > не зовсім зрозуміло до чого тут виробництво, якщо потенціал ринку визначає перш за все споживання

                        Пояснюю: останні 10-20 років до 90% нових стелепотужностей відкривалися в Китаї. І Китай зовсім недавно з імпортера сталі став його екпортером. І ріст об'ємів експорту сталі з Китаю лише буде зростати.

                        + подібне слід очікувати і в Індії
                      • 2006.09.27 | samopal

                        до речі, про бла-бла-бла

                        Припустімо, про "нові" ринки я згадав випадково, може щось нагадаєте про "старі"? А також про те, де вони були років п'ять-десять тому.

                        Про перспективи світового ринку металів, прогнози щодо розвитку китайської економіки і т. п. пишуть багато. Чому саме китайської, - та ж бо саме її різке зростання спричинило період "дехвіциту" на ринку багатьох ресурсів: нафти, сталі etc. Ще зовсім недавно Китай був одним з найбільших імпортерів сталі, а тепер нарощує експортні потужності. У кінці наступного року він уже матиме "зайвих" 10-20 млн тон виробничих потужностей на нових сучасних підприємствах. Куди він їх діватиме? За прогнозами китайський експорт на той час буде десь на рівні 10 млн тон.
                        Якщо під східними ринками Ахметова ви маєте на увазі Туреччину, то у неї є достатньо власних потужностей, щоб самій покрити прогнозоване зростання попиту. До речі, турки зараз готують свій "реприватизаційний" конкурс, на який повторно виставляють 46,12% акцій свого найбільшого металургійного комбінату Erdemir (після того, як результати попереднього конкурсу були анульовані через порушення тендерного законодавства :) ). Чом би новому русько-татарському "консорціуму" та й не прикластись саме туди?
                        Швидше за усе, маються на увазі "братні" грошоенергоносні республіки колишнього СРСР. З огляду на те, що Міттал і туди вже встиг влізти (Караганда), згадуваний великоординський "консорціум" просто боротиметься за очищення ісконнай тіріторіі, що Україні, як незалежній державі нах... нахвіг не потрібно. Як і самим "братнім" республікам.

                        observer пише:
                        не зовсім зрозуміло до чого тут виробництво, якщо потенціал ринку визначає перш за все споживання.

                        Красиво сформульовано. Якщо не брати до уваги, що споживання - річ не така вже й стабільна. У той час, як виробничі потужності ростуть і нікуди не зменшуються. Теоретично, Китай - це бездонна бочка. Із своїми 300 кг сталі на рило у рік він чи не удвічі відстає від розвинених країн. Але вже експортує, а не імпортує. Те ж саме, наприклад, з автомобілями - "теоретично" Китай із своїми 50 шт на 1000 мешканців виглядає гіганським перспективним ринком збуту. Особливо у порівнянні із США, де цей показник вже перевишує 700 авт на 1000 америкосів. Але китайози вже готуються пролізти на ринки США та Європи з власними моделями. А їх туди, цілком закономірно, пускати не хочуть.
                        До речі, США - найбільший імпортер сталі, і щось мені підказує, що наші меценати хотіли б продавати свою продукцію саме туди.
                • 2006.09.27 | Shooter

                  Як утворить - тоді побесідуєм

                  observer пише:
                  > Shooter пише:
                  >
                  > > > > > > І як Ви це собі уявляєте? в реаліях?
                  > > > > >
                  > > > > > невиконнання інвестзобов'язань
                  > > > >
                  > > > > виконуються -
                  > > >
                  > > > було б бажання... а воно, до речі,- величезне!
                  > >
                  > > навіть найбільшого виключно бажання - явно замало
                  >
                  > звісно, ще потрібні гроші. так сі стало, що в рінатат вони є

                  нема в нього таких грошей

                  > до речі, от цікава інформація
                  > http://www.korrespondent.net/main/165224/

                  то чутки (поки-що)

                  > > > > наслідки ж подібного - просто пиз*ець АхмАтову (як і решті братві), оскільки за зону вільної торгівлі з ЄС можна забути (Міттал в Голландії та ЮК зареєстрований). В умовах ж перманентного підвищення ціни на енергоносії і відсутності вільного доступу на ринок ЄС - гаплик для "іхніх" ч/м та хімії.
                  > > >
                  > > > та не буде пиздеця ніякого. буде гірше, зате в ахметова з"явиться ну дуууже немаленький актив. домовляться
                  > >
                  > > Ви таки Ахметова за дурного маєте. Або за діючого українського Путіна :)
                  > > По-перше, доведеться викласти суму не меншу, ніж Міттал
                  >
                  > для чого? якщо не буде конкуренції, то сума буде значно менше. а піпл схаває патріотичню дурню на зразлок "менше грошей, зате натівцям не дісталось"

                  менше ніяк не вдасться - потрібно буде віддавати гроші Мітталу

                  > > По-друге, Мітталу доведеться віддати як мінімум ще +50% з цієї ціни.
                  >
                  > з держбюджету

                  Держбюджет в жодному випадку не потягне "-1,5" вартості Криворіжсталі (біля 7 млрд доларів). І данєцкі би були самогубці, якби це на нього повішали.

                  > > По-третє, про ЗВТ з Європою можна забути на наступних 5 років (затримка) - як мінімум.
                  >
                  > Ринок рінатівських підприємств більшою мірою Азія, наскількі я розумію. Та й заради Криворіжсталі потерпить він трохи без ЗВТ. В нас в неї власне і не запрошують. Лише натякають, що спочтаку ВТО, а потім поговоримо про можливість переговорів по створенню ЗВТ.

                  Неправильно розумієте. Азійські ринки "стабілізовані" і сильно конкурентні. ЗВТ з ЄС приносить як мінімум +20% ціни (ввізне мито зараз в ЄС) + набагато місткіший ринок зі зняттям квотних обмежень. В ЗВТ з ЄС вже "запрошують" давно, в принципі - почитайте трішки історію цього питання. Проте, звісно, без приєднання до СОТу жодних активних кроків в цьому напрямку не робитиметься.

                  + "не Рінатом єдиним" - сумарні експортно орієнтовані потужності решти бандюків в декілька разів (якщо не десятків) перевищують власне активи Ріната

                  > > По-четверте, на IPO, про яке так мріє Ахмєтов, ніхто і ламаного гроша не дасть, розуміючи, що через 3-5 років Криворіжсталь можуть знову забрати.
                  >
                  > А можна цитату де він мріє про ІПО?
                  > Про IPO, якщо й думає, то SCM. А Криворіжсталлю займеться "метінвест". Так що навіть тут проблем не буде

                  IPO Ахметова - вже давно озвучена мрія. І, в принципі, байдуже, яка саме фірма Ахмєтова буде забирати Криворіжсталь в Міттала: Рінату в цьому випадку не позаздриш взагалі. Не кажучи вже про IPO для будь-якої його фірми.

                  > > По-п'яте, забирання Криворіжсталі матиме суттєві внутрішньо-політичні наслідки - як і для електорату (бо таки доведеться віддавати Мітталу більше, ніж Ахмєтов заплатить за КРС),
                  >
                  > Яке діло Ахзметову до електорату? Попалиться то Янукович, а не Ахметов. А Ахметов на настпуних виборах створить нову партію регіону. Чи ще простіше - поставить на Юща чи Юлю. Ви що, не бачите, що Рінат вже переріс масштаб "одного з"?

                  :) А як Ви думаєте - що буде, якщо і Юля, і Ющ, і Яник заперечуватимуть проти передєрібану Криворожсталі?
                  Не потрібно демонізувати Ахмєтова - в нього впливу в державі поки-що менше, ніж в Мудведчука ще в період немилості в Кучми.
                  І забудьтеся про створення "партіїї на голому місті": без Янкуовича такій партії світить приблизно стільки, як БЮТ без Юлі.

                  > > так і в опозиції решти Ахмєту (подумайте - чому Тарута ходив до Юща і Чалий став заступником Голови Секретаріату)
                  >
                  > Та Тарута туди вже три роки ходить - і?

                  ходять туди всі, але Чалий став заступником Балоги лише зовсім недавно - правда?

                  > > > > > а ви сумніваєтесь що мочитимуть (якщо ахметов дасть слово підтримувати юща у 2009му)?
                  > > > > А що стосується ймовірности відмови Яника від балотування в 2009 - нереально це.
                  > > >
                  > > > але, наразі, це головна умова, через яку ющ пристав на велику коаліцію
                  > >
                  > > не думаю що така умова взагалі чітко артикулювалась.
                  >
                  > джерело, яке мене ще ніколи не підводило, каже, що з порошенком прямим текстом обговорювалось саме це: прем'єр залишається від них, а ПР підтримує юща у 2009му
                  >
                  > > Себто, така можливість існує, звісно, проте на сьогодні всі дії Яника вказують виключно на те, що він готується до виборів-2009. і навіть якщо пацан "слово дав", він був би паслєдним лохом, якби в 2009 слово не взяв.
                  >
                  > яник то тут до чого?! він взагалі не брав участі у переговорах!

                  ще раз - не робіть з Яника повну маріонетку Ахмєтова. хоча навіть якби подібні переговори велися - то що саме заважатиме Ахмєтову "поставити" на президента в 2009 Яника? тим більше, якщо він - "повна маріонетка Яника", як Ви стверджуєте ;)
                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.09.24 | samopal

    Спєцзаказ. Хто знає цихри?

    Тобто, економічні показники ехвєктівнєйшей работи меткомбінату Криворіжсталь за часів правління держВалі (на пару з Рудьковським) та за часів перебування у батьківських (зятьківських) руках вітчизняних меценатів?
    Бо тепер пишуть отаке:
    Чистый доход от реализации продукции ОАО «Миттал Стил Кривой Рог» за 8 месяцев 2006 года составил около 9 млрд. 100 млн. грн.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.09.26 | samopal

      Бачу, щo усі знають. Але мовчать. То ж підкажіть!

      Я ж не хваківець у цих питаннях, иоже у чому помиляюсь:

      Чистый доход от реализации продукции комбината «Криворожсталь»:
      2002 год – 5, 817 865 млрд грн.
      2003 год – 7, 532 936 млрд грн.
      2004 год – 10, 099 849 млрд грн.
      За 8 месяцев 2005 года - 7, 39 млрд грн.
      Чистый доход от реализации продукции ОАО «Миттал Стил Кривой Рог» за 8 месяцев 2006 года составил около 9 млрд. 100 млн. грн. В пресс-службе отмечают, что это на 23,2% больше, чем в январе-августе 2005 года.

      24 октября 2005 года на открытом аукционе Украина реализовала пакет акций в размере 3,59 млрд. штук, которые образуют 93,02% уставного фонда ОАО «Криворожсталь» за 24,2 млрд гривен ($4,84 млрд)
      Ранее этот пакет принадлежал консорциуму Инвестиционно-Металлургический Союз (ИМС). В июне 2004 года 93,02% акций ОАО «Криворожсталь» были проданы конгломерату Рината Ахметова и Виктора Пинчука за 4,26 млрд. грн. (803 млн. долл.)
      22 апреля 2005 года эти акции были возвращены в госсобственность решением Хозяйственного суда города Киева.

      По условиям выигранного конкурса, кроме затрат на приобретенный пакет акций ($4,84 млрд.), Mittal Steel взяла на себя обязательства по инвестициям в комбинат в сумме $2,3 млрд.
      Одержав победу на конкурсе, новый владелец «Криворожстали», согласно уговору, первым делом должен перечислить 93,02% прибыли меткомбината за 2005 год государственному бюджету Украины в виде дивидендов (!!!). Нетрудно догадаться, что, таким образом, правительство, по сути, «очищает» предприятие от собственных оборотных средств и инвестиций, вынуждая нового хозяина повторно раскошелиться.
      Далее покупатель, согласно условиям конкурса, «обязан обеспечивать развитие «Криворожстали» по направлениям его производственной деятельности, наращивая выпуск конечной продукции высокой степени переработки.
      При этом реализация товарного чугуна должна составлять не более чем 5% от общего объема производства, а товарной металлической заготовки – не более чем 16% от общего объема производства готового проката».
      Это ограничение, видимо, придумано для стимулирования развития более высоких переделов продукции на комбинате.
      Собственник «Криворожстали» обязан выполнить широкий перечень природоохранных мероприятий и должен постоянно демонстрировать улучшение экологических показателей.
      Одновременно условия социальной деятельности вынуждают инвестора в течении пяти лет сохранять штатную численность персонала (56 891 чел.), финансировать все объекты соцсферы, ежемесячно индексировать уровень заработной платы с учетом дефляционных процессов и не допускать образования просроченной задолженности.
      Не менее 0,5% от суммы реализованной продукции собственнику придется тратить на улучшение социально-бытовых условий трудящихся, еще не менее 0,6% -- на строительство жилья для безвозмездной передачи работникам, стоящим на квартирном учете.
      Колоссальная инновационно–инвестиционная программа, которую собственник должен выполнить в течение 2006-2015 годов, включает модернизацию основных металлургических агрегатов всех переделов, капитальный ремонт 1 разряда четырех доменных печей, реконструкцию карьеров, ремонт коксовых батарей и обогатительных фабрик, модернизацию двенадцати агломашин, усовершенствование шахты им. Артема и строительство комплекса шахты «Восточная», постройку современных литейных цехов и вывод из эксплуатации морально устаревших мартеновских печей за счет введения в строй электросталеплавильних агрегатов.
      Наконец, государство посчитало нужным в инвестиционных условиях обязать собственника в течение пяти лет сохранять те виды экономической деятельности и ту номенклатуру продукции «Криворожстали», которые были конкурентоспособны на момент подписания договора купли-продажи.
      При этом хозяин метпредприятия должен будет на протяжении всего этого периода обеспечивать доход (выручку) от реализации товаров, работ и услуг в размере не ниже 9,5 млрд. грн. в год.
      Вот тут то инвестор может угодить в капкан, а «Криворожсталь», подобно бумерангу, снова возвратится в государственную собственность*.
      Прогнозы большинства отраслевых экспертов указывают на то, что в период между 2006-2008 годами на мировом рынке металлопродукции произойдет кризис, во время которого ожидается обвал цен на сталь. Причиной спада станет Китай, который сейчас форсированными 25%-ными темпами наращивает производство железа, затоваривающего в настоящее время склады на заводах и в портах.
      Когда Пекин начнет демпинговать, «Криворожсталь» для удержания своих рынков сбыта вынуждена будет либо вступить в ценовую войну с китайскими сталеварами, либо переключиться на выпуск продукции других сортов. В первом случае упадет прибыль, во втором -- нарушится условие конкурса о сохранении номенклатуры.
      Отметим, что в «золотой» для металлургии 2004 год, в течение которого цены на стальную продукцию удвоились, выручка «Криворожстали» от реализации продукции составила 10 млрд. грн. Сможет ли предприятие удержать объемы выручки выше 9,5 млрд. грн., если цены на железо упадут более, чем на 5%, а украинские товары начнут вытесняться китайским металлом?
      Также стоит участь, что рынок металла очень динамичен – на момент подписания договора купли-продажи может быть востребована арматура, а через месяц, вполне возможно, гораздо выгоднее будет реализовывать заготовку или даже чугун.
      Попытки гибко реагировать на рыночные колебания могут закончиться для «Криворожстали» плачевно - наверняка найдутся «доброжелатели», которые подадут в суд, обвинив инвестора в невыполнении инвестобязательства о сохранении номенклатуры продукции.
      Так что вполне возможно уже в следующем году Украина удивит мир третьей приватизацией «Криворожстали».

      За матеріалами інтернет публікацій
      ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
      * цей прогноз був написаний перед самим проведенням аукціону. Можливо, сторони могли трохи «утрясти» вимоги, але навіть якщо цього й не сталося, то навряд чи Міттал погодився б на ризиковані умови без певних розрахунків. Одним з факторів, котрого не могли тоді врахувати місцеві та «братні» аналітики стало придбання Мітталом компанії Арселор», що трохи змінює перспективи реалізації продукції «Міттал Стіл». Навряд чи когось тепер здивує така велика заангажованість Росії у те, щоб не допустити зміцнення позицій «Міттал Стіл» на світовому ринку та істеричні спроби завадити продажу «Арселора» у руки Міттала.. Як і той факт, що росіяни виявили дивну поступливість у цінах на газ саме для Ахметова (та донецького регіону вцілому), що з точки зору незалежної держави є очевидною провокацією і прямою загрозою такій улюбленій нашим етнографічним прізідєнтом «єдності». Свого часу прохвесійний розвідник Путін не втримався, та проговорився, що у питанні цін на газ для України його найбільше дістав саме Міттал, котрий «ні па панятіям залєз на падкантрольную тіріторію».
      Тепер заголосили про те, що «Міттал Стіл Кривий Ріг» (для справедливості треба зазначити, що не лише він) відмовляється купувати необхідні для виробництва «компоненти» та «супутні товари» у вітчизняних «виробників», натомість завозить багато чого з Китаю. При цьому якось нікому не спадає на думку поцікавитись чому ж наші постачальники (котрі зазвичай належать нащим або «братнім» меценатам) не можуть домовитися про вигідні умови співпраці з Мітталом. Якщо вже зараз, незважаючи на кілька тисяч кілометрів немалих транспортних витрат, купувати китайське стало вигідніше, то що вони робитимуть, коли китайці таки нападуть на світовий ринок зі своїм металом.
      Ще цікавішим є питання про те, що робитиме наша балована Валюха, якщо все ж втілить соціалістичну мрію дитинства та поверне «Криворіжсталь» у свою державну власність? Міттал хоч і не зайчик, та все ж світовий потентат. Із своєю репутацією, логістикою, длступом до технологій та ринків збуту. Навіть у випадку китайської навали він якось викрутиться. А куди діватимуться усі наші виробники, котрі лише й жили з експортних махінацій та демпінгу? Верещатимуть про «козні капіталістічєскава Запада»? Але ж Китай не на заході... Знову «пайдут в атказ»” Показуватимуть у балансах збитки, а зарплату платитимуть з річною затримкою та й то – катанкою чи арматурою? А як воно виглядатиме, коли поряд працюватиме, нехай хоч із меншою «соціальною ехвективністю» та «замороженими» зарплатами, цілий та здоровий «Міттал Стіл» (котрий, до речі, зараз впевнено підбираються до горлянки «Ніппон Стіл»)...
      Про те, який «теплий» інвестиційний клімат запанує в Україні у разі здійснення Валюхіних мрій я взагалі мовчу. Навіть сама її заява, а по суті - політична декларація, є верхом ідіотизму. А вона ж іще нахабно згадує «високу оцінку», котру дав її нев’є.., непересічній діяльності «сам» президент Ющенко. А він у відповідь – ні гу-гу. То що, він теж «з дитинства» підтримує ці широкі соціалістичні перспективи, чи просто вже «ні прі дєлах»? Радий, що йому дають покрутить рульом від спортивного авто і не змушують щотижня читати вечірню «казку» для «маленьких українців»... А що ж його любі зброєносці ( у народі – просто «несуни»), - теж сидять тихо? Коаліцію висиджують, чи просто яйця гріють...


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".