МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Націоналістичний ухил в Союзі Анархістів.

09/22/2006 | Майдан-ІНФОРМ
Політична партія під назвою «Союз Анархістів України» у пятницю 22 вересня провела прес-конференцію, де нарешті стало зрозумілим, що саме, на думку лідерів цієї організації, є головним завданням анархізму в Україні.
-став початок кампанії проти вшанування памяті Симона Петлюри. У своєму прес-релізі учасники прес-конфернції чомусь наголосили що Голодомор 33 року був наслідком неврожаю, і зосередилися на погромах, які вдбувалися в Україні в часи громадянської війни. Не заперечуючи проти того що Петлюра не був антисемітом і навіть намагався протистояти погромам, зокрема погромам у містечках з єврейським населення, автори попри це вимагають скасувати передбачені Указом Президента заходи по відзначенню його памяті.

Ці претензії оформлені у вигляді судового позову, в якому вимагають скасувати не тільки заходи які стосуються Симона Петлюри, але й взагалі Указ Президента «Про увіковічнення памяті видатних діячів Української Народної республіки і Західно-української республіки». Що завинили «анархістам» інші діячі тих часів не пояснювалося. Слово «анархія» на пресконфернції майже не звучало, зате багатократно і в різних відмінках повторялося слово «націоналізм».Взагалі виглядало що учасники заходу самі сзнаходяться в полоні ксенофобії а саме її українофобного різновиду. В якості доказів своєї правоти «анархісти» в основному наводили фактаж з газет Наталіїх Вітренко та російських фашистів. Виступаючі навіть засудили недавні "махновські" святкування у Гуляйполі, які на їхню думку були "націоналістичними"

Врешті один із учасників ( Вадим Чорний, автор позову до Президента) заявив що Україна є не менше і не більше «краіною з вродженим нацизмом». Коли журналісти зауважили йому що таке твердження є яскравою ознакою наявньості особисто в нього расистського світогляду, то останній цього навіть не зміг зрозуміти. Виглядає що так звані «анархісти» черпають своє натхнення і політичні концепції в комуністичній антиукраїнській міфології часів Сталіна та Брежнева.

Єдиним що нагадувало анархію було їхнє своєрідне трактування французького законодавства. Виправдання 1927 році французьким судом вбивці Петлюри, агента ГПУ Шварцбарда, яке мотивувалося стресом та неадекватністю поведінки убивці, викликаними загибеллю його родичів в погромі, трактується ним як визнання судом вини Петлюри. На цій підставі вони вимагають «поширити на Україну дію французького законодавства» і витерти імя Петлюри з народної памяті.

"Союзні анархісти" твердять що в Голодоморі-33 ніхто не винен, а Україна є країною з "вродженим нацизмом"

Відповіді

  • 2006.09.24 | Маркіян

    Re: Націоналістичний ухил в Союзі Анархістів.

    Союз анархістів України не є таким за своїм змістом. Надто тенденційний в нього ухил, і насправді не націоналістичний, як це було заявлено в заголовку. Принаймні якщо націоналіститчний, то не український, а навпаки, єврейський. Тепер щодо Симона Петлюри. Згодом історики визнали, що вбивця зовсім даремне його вбив, що зробив це він за політичним завданням ЧК. Сам Петлюра суворо забороняв будь-які погроми, про що свідчать його накази того часу. Погроми влаштовували розкладені більшовицькими агітаторами частини, які відмовлялися підпорядковуватися Петлюрі. Про непричетність Петлюри до погромів свідчить відомий тогочасний єврейський діяч і друг Петлюри Жаботинський.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua