МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Народний Рух занепокоєний ситуацією з свободою слова. Трошки

09/23/2006 | Майдан-ІНФОРМ
Від М.-І.: Ми одержали заяву від Апарату ЦП НРУ щодо ситуації з свободою слова в Україні. Погоджуючись з суттю сказаного, ми не можемо погодитися з її "беззубою" формою: "глибоко обурений", "сплановані і скоординовані дії представників деяких політичних сил" (а яких саме???), "вимагає від правоохоронних органів розслідувати факти насильства", тощо. Чи не тому, що колись шановна організація перестала бути насправді народною та все ще мріє хоча б трошки покерувати разом з двічі несудимим "прімєр"-міністром в складі "широкої коаліції" (в народі - ШИРКА)? Втім, читайте самі:

"5 канал" отримав листа від телекомпанії Одеської національної юридичної академії "Академія" про одностороннє розірвання договірних відносин з 1-го жовтня цього року. Як повідомляє прес – служба каналу, це означає фактичне припинення мовлення в місті Одесі. Станом на сьогодні програми "5 каналу" в Одеському регіоні вже не транслюються. Поки незрозуміло, хто стоїть за цим рішенням, але до обрання народним депутатом, ректором Одеської юридичної академії був сумнозвісни Сергій Кивалов, тепер активний член фракції Партії регіонів, голова парламентського комітету з питань правосуддя.

Символічно, що нещодавно депутат Василь Кисельов з цієї ж фракції Регіонів України вніс на розгляд Верховної Ради законопроект про запровадження кримінальної відповідальності за наклеп, який можна розцінити як наступ на право громадян отримувати об"єктивну інформацію, а журналістам писати правду.

І досі нерозслідуваний факт нападу депутата фракції Регіонів України Олега Калашникова на знімальну групу телеканалу СТБ, внаслідок якого було вилучено відеоматеріал, а оператор зі струсом мозку три тижні провів у лікарні. Незважаючи на обіцянки керівництва фракції "розібратись" з поведінкою колеги, він і досі залишається непокараним, а правоохоронні органи ніяк не розслідують явно очевидний факт прояву насильства щодо журналістів.

І все це відбувається на тлі "одобрямсу" депутатів Антикризової коаліції висуванцю Регіонів України на посаду Голови Держтелерадіо Едуарда Прутніка.

Народний Рух України глибоко обурений фактом одностороннього відключення мовлення "5 каналу" в Одеській області. Цей факт, як і вище перелічені, Рух розцінює як сплановані і скоординовані дії представників деяких політичних сил проти вільного поширення інформації та наступ на свободу слова.

Народний Рух України вимагає від правоохоронних органів розслідувати факти насильства проти журналістів. Ми також звертаємся до органів державної влади, політичних та громадських організацій дати оцінку фактам порушення Конституції та Законів України, які передбачають право громадян на вільний доступ до інформації, а журналістам право на вільне поширення інформації.

Ні - цензурі! Захистимо свободу слова, одне з найбільших надбань демократичної України!

Керівник Апарату ЦП НРУ Роман Сушко

Відповіді

 • 2006.09.23 | S.D.

  Пятый канал в своем репертуаре.

  "...Резюмирую. Одна из одесских телекомпаний, коих в Одессе добрых пара десятков, решила создать свою информслужбу, в связи с чем уведомила 5 канал, что больше их новостные выпуски (час в день!) транслировать не будет. Всё!
  Остальные, повторюсь, кабельные и эфирные операторы прекрасно продолжают радовать телезрителей изящным анфасом Натальи Мосейчук или гордым профилем Игоря Слисаренко...

  Извините за длинный пост".
  Конец цитаты.
  http://sasha2605.livejournal.com/585173.html


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua