МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Свято на цвинтарі ілюзій

09/25/2006 | Майдан-ІНФОРМ
Відкритий лист до VIP-персон, яких влада Львова запросила на святкування з нагоди 750-річчя

Вважаємо за необхідне поінформувати почесних гостей Львова, що влада міста запросила Вас стати учасниками грандіозного фарсу під назвою “святкування 750-ї річниці міста Львова”. Прийняття запрошення та співучасть у цьому карнавалі варварів створить Вам не найкращий імідж і позбавить Вас морального права бути авторитетними особистостями для українського суспільства та шанованими людьми для цивілізованої світової спільноти.

750-річчя Львова ознаменувалося апогеєм безпрецедентного вандалізму – рукотворної руйнації національної культурної спадщини, внесеної до Списку світової спадщини ЮНЕСКО, що стало можливим із трьох причин: нефаховості, некомпетентності та культурної обмеженості міської влади; кричущого порушення нею чинного пам’яткоохоронного законодавства; відсутності адекватних дій із боку прокуратури та керівництва країни.

Понад те, посадові особи найвищого рівня, які інспектували Львів на численні вимоги громадськості, своїм потуранням і нерішучістю вселили в руйнівників відчуття вседозволеності та безкарності, що надало руйнуванню нових обертів, а тому, без сумніву, повинні розділити з ними відповідальність за зруйноване місто. Усвідомлення незаконності своїх дій, за які рано чи пізно доведеться відповісти перед законом, масштаби миттєво “освоєних” державних коштів і спотворене серце Стародавнього Міста спонукають владу Львова запросити на святкування якомога більше поважних і відомих осіб, які своєю присутністю повинні “оббілити” львівську владу та “прикрити” в подальшому, коли Феміда врешті-решт розв’яже очі.

Ми неодноразово заявляли, що державну субвенцію, виділену з нагоди
750-річчя Львова на збереження пам’яток архітектури, витрачають на їх руйнацію.

Тепер мусимо констатувати доконаний факт: сталося! І нехай нікому не здасться, що розцяцьковані у невластиві кольори будинки, бетонні плити з трамвайними коліями, втоплена в бетон бруківка, прорубані газовиками портали старовинних будинків, карикатурні ліхтарі, вибрані з каталогу, фонтани з помальованими скульптурами в стилі “кітч” є наслідком реставраційних робіт. Це – різновид “потьомкінських” сіл, це зруйнована автентика, це променадні місця на кістках цвинтаря та крові лобного місця. Це – сотні будинків, що перебувають в аварійному стані, це – тисячі львів’ян, які проживають у цих будинках, що так і не дочекалися рятівних коштів, це – бомба сповільненої дії, нещадний механізм якої може спрацювати будь-якої миті після свята.

Вас запрошують на помпезне дійство нівеляції моралі на державному рівні. Міській владі немає що втрачати. Але чи зможете Ви мовчки “одобрити” руйнацію національної спадщини?

МИ ЗАКЛИКАЄМО ВАС ВИСЛОВИТИ СВОЮ ПОЗИЦІЮ І НА ЗНАК ПРОТЕСТУ ВІДМОВИТИСЯ ВІД ЗАПРОШЕННЯ ТА НЕ ПРИЇЗДИТИ НА ЇХНЄ СВЯТО, яке відбуватиметься на цвинтарі ілюзій. 750 років – це велична дата, яка не потребує дешевого піару коштом руйнування минулого.

МИ ЗАКЛИКАЄМО ВАС, ЯКЩО ВИ ВСЕ-ТАКИ ПРИЇДЕТЕ, НЕ МОВЧАТИ Й ВИСЛОВИТИ ПРОТЕСТ ПРОТИ РУЙНУВАННЯ ЛЬВОВА.

Ви можете сказати це для преси, включити у свій виступ на заходах, звернутися до публіки під час концерту, просто не потиснути руйнівної руки міських райців.

Не будьмо байдужими! Адже Львів належить усій Україні!

Зі свого боку запевняємо, що ніколи, за жодних обставин, поки ще не все зруйновано, не мовчатимемо та зробимо все, щоб зупинити тих, хто не лише нищить культурне надбання, що дісталося нам у спадок від попередніх століть, а нищить наші душі, нашу совість, нашу українську ідентичність. У кожному з нас. У кожному з Вас. Ми не згодні чекати, поки історія розставить на свої місця і назве все своїми іменами.

МИ ПОВИННІ ЗУПИНИТИ РУЙНАЦІЮ ЛЬВОВА ВЖЕ СЬОГОДНІ!

Львівське представництво ГМ ОПОРА
www.opora.org.ua

24 вересня 2006 року

Відповіді

 • 2006.09.28 | loginvovchyk

  Re: Свято на цвинтарі ілюзій

  Вы дураки. Львов стал еще лучше чем был а вы пиаритесь на реставрации города. Раньше на той же пл Рынок ноги можно было поломать такая ужасная она была. А насчет брущатки они и осталась никуда не делась просто красиво и ровно уложена
 • 2006.09.28 | alx_1904

  Дык "бачили очі що купували"

  Во Львове же "правильная" 100% оранжевая власть, вот она и показывает свой "проффффессионализм" ;)
  А вы тут их "варварами", "вандалами" обзываете :lol:

  Майдан-ІНФОРМ пише:

  > Вважаємо за необхідне поінформувати почесних гостей Львова, що влада міста запросила Вас стати учасниками грандіозного фарсу під назвою “святкування 750-ї річниці міста Львова”. Прийняття запрошення та співучасть у цьому карнавалі варварів.....

  > 750-річчя Львова ознаменувалося апогеєм безпрецедентного вандалізму.....

  > нефаховості, некомпетентності та культурної обмеженості міської влади; кричущого порушення нею чинного пам’яткоохоронного законодавства; відсутності адекватних дій із боку прокуратури та керівництва країни.

  А что вы от оранжевых хотите, а? ;) Вон уже к яныку взываете, как последней инстанции.

  Но вообще то это очень грустно, правда Киев Омеля уже превратил в [цензура] :(


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua