МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Опора: акція щодо планів „реконструкції” Андріївського узвозу

09/26/2006 | Майдан-ІНФОРМ
27 вересня 2006 року о 14:30 відбудеться акція Громадянської мережі ОПОРА "Капсула для прийдешніх поколінь" за участі митців, художників, представників небайдужої громадськості та жителів вулиці Андріївської. Метою заходу є привернення уваги широкого кола громадськості до планів „реконструкції” Андріївського узвозу. Рух
учасників акції почнеться від Андріївської церкви вниз по вулиці до пам’ятника Шевченку на узвозі. Слово реконструкція зумисне вживається в лапках через термінологічний хаос у висловлюваннях та заявах чиновників. Є значна різниця між реконструкцією, реставрацією чи регенерацією певного будинку, чи цілого комплексу будівель. Самі ж чиновники вживають час від часу всі три терміни, лякаючи своєю некомпетентністю.

Учасники заходу зібрали фотокартки найкрасивіших місць Андріївської вулиці від минулих часів до сьогодення. Всі фотографії буде запломбовано у спеціальну капсулу та закладено у грунт, для того щоб нащадки мали можливість побачити красу історичної, архітектурної та мистецької перлини Києва хоча б зі знімків. Біля місця з закладеною капсулою учасники розмістять пам’ятну дошку.

Громадянська мережа ОПОРА занепокоєна відсутністю чіткого плану оновлення історичного центру. Будь-якими не виваженими ремонтними чи будівельними роботами можна порушити естетичну єдність узвозу та його неповторну атмосферу. Нагадуємо, що вулиця Андріївська є частиною Державного історико-архітектурного заповідника „Стародавній Київ” і захищається рядом законів України, міжнародних договорів, зокрема Законом України „Про охорону культурної спадщини”, та міжнародними угодами.

Ті ж будівельні роботи, які можна спостерігати на узвозі вже призвели до залиття бетоном історичної бруківки та тріщин у прилеглих будівлях, зокрема будинку-музеї Булгакова.

Сподіваємося, що столицю України не накриє хвиля „архітектурного вандалізму”, яка вже знищила Площу Ринок у історичному центрі Львова, а на місці миловидних будинків на узвозі через два роки не виростуть багатоповерхівки зі скляними стінами чи гральні заклади.

Іван Липовик
інфо-менеджер ГМ ОПОРА
тел. 8 050 374 43 72
факс 8 044 442 23 03

Відповіді

  • 2006.09.26 | Фокс

    Re: Опора: акція щодо планів „реконструкції” Андріївського узвозу

    Реконструкція узвозу може закінчитися повним дєрєбаном цієї землі, депортацією звідти художників та новенькими казінашками та іншими публіцидними закладами. Сссумно. Хочеться вити.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua