МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Справа одеського кривоохоронного угруповання судді Гандзій

09/26/2006 | Перевертні в мантіях
Завтра вранці Верховний Суд України розглядатиме резонансну і унікальну справу. Про те, як заступник голови Приморського суду м.Одеси Наталія Гандзій разом із подільниками „законно” відбирали собі чуже майно. Відбирали тупо і цинічно – підробляючи угоди про купівлю-продаж і вигадуючи фіктивні справи на десятках сторінок.

Зараз ця справа дійшла до вищого судового органу. Чи не вперше в історії вітчизняної Феміди корумпований суддя може бути покараний. Якщо, звичайно, у Верховного Суду вистачить на це волі.

Так що завтра ми побачимо на вищому рівні – чи є в тих, хто носить мантії, воля до реформування судової системи і звичайна порядність, чи вони просто відмажуть корупціонерів нижчого рівня.


ЧАСТИНА ПЕРША

Відскановані підписи, фальшиві угоди, підроблені судові документи

Вони зідзвонилися під вечір. „Все готово, - сказала приватний юрист Ольга Ільченко. – Завтра вранці привезу”. „Добре, чекаю”, - байдуже відповіла заступник голови Приморського суду м.Одеси Наталія Гандзій. І повісила слухавку – вона знала, що їй не треба буде надриватися – всю чорнову роботу зроблять Ільченко і судові секретарки.

Ільченко теж повісила слухавку і підійшла до принтеру, на якому сохли два екземпляри угоди з купівлі-продажу. Фарба вже висохла. Звичайно, навіть неозброєним оком було видно, що обидва відскановані підписи виглядають занадто ідентично і ненатурально. Але пані Ільченко теж не особливо переймалася – вона знала, що далі судді Гандзій ці документи не підуть.

Сума угод, „підписаних” сканером-принтером „HP Photosmart 2613”, вражала – 254 000 і 725 000 гривень. Все ж таки йшлося про будинки і земельну ділянку в центрі Одеси. Але Ольга Ільченко враженою не була – разом із своєю подільницею (сама Ольга замість „подільниці” вживала слово благородне слово „партнер”) Наталією Гандзій вони вже провертали подібні оборудки.

Залишалося ще підробити цивільні справи, згідно з якими Ільченко нібито виграла судові позови за право власності на будинки і землю. Це робили підлеглі Гандзій в суді. Налагоджена схема не мала дати збою.

Але дала.

Жлоби вітчизняного судочинства

Так, вітчизняна судова система є недосконалою і потребує реформування. Так, судді іноді „беруть” – про це всі знають, тільки роблять вигляд, що нічого не відбувається. Зрештою, така система, очевидно, багатьох влаштовує.

Але те, що відбувалося останніми роками в Одесі, не було банальним хабарництвом. Це була чітко визначена корупційна діяльність. Подейкують, що в ній брали участь і вищі судові чини Одеської області.

Ця корупційна діяльність не могла похвалитися красивими схемами і блискуче продуманими ходами. Ні, це було тупе і жлобське відбирання майна у земляків. Так діють гопники, які замість закінчувати юрфак прогулюють пари у бурсі. Так діють жлоби, які ніяк не можуть „нахапатися”.

Втративши відчуття реальності, Наталія Гандзій, Ольга Ільченко і їхні подільники вчинили наступне – вони склали фіктивну угоду купівлі-продажу, скопіювавши на сканері (!!!) підпис продавця. Потім у суді було виготовлено фальшиві цивільні справи, згідно з якими Ільченко виграла позов.

Такого вітчизняна судова система ще не знала. Жодних реальних судових дій. Самі фальшивки. І впевненість у власній безкарності.

А тепер уявіть собі – ці люди сидять у судах і нотаріальних конторах. Вони складають присягу, виносять рішення „іменем України”. Якщо нам доведеться мати справу з судом, то саме вони вирішуватимуть нашу долю. Красивими словами і державними мантіями люди, подібні „судді” Гандзій, прикривають власне бажання „нахапати”. І в цьому бажанні діють засліплено і тупо. Як жлоби.

Як суддя Гандзій виготовила дві судові справи, в яких не було жодного правдивого документу

Юрист Ольга Ільченко кілька разів вела юридичні справи одеситки Світлани Кірюхіної. Від покійного чоловіка Кірюхіна отримала у спадок два будинки і земельну ділянку в центрі Одеси. Оформленням документів на це майно і займалася Ільченко.

Їй сподобалися будинки – один на Купріна (Академічній), а інший – на вул.Шкільний аеродром. І Ільченко подзвонила судді Гандзій...

Витяг із справи:

„Досудовим слідством у даній справі встановлено, що в середині січня 2005 року жителька міста Одеси Ільченко О.М., маючи намір привласнити об’єкти нерухомості, належні на праві приватної власності Кірюхіній С.Я., склала дві фіктивні домашні угоди, зокрема:

1) договір купівлі-продажу від 16.08.2004 року, згідно якого Ільченко О.М. нібито придбала у Кірюхіної С.Я., належну останній на праві приватної власності нежитлову будівлю офісного центру по вул. Шкільний аеродром, буд. 1 у місті Одесі, вартістю 795 000,00 гривень;

2) договір купівлі-продажу від 10.09.2004 року, згідно з яким Ільченко О.М. нібито придбала у Кірюхіної С.Я. належні останній на праві приватної власності житловий будинок з надвірними будівлями вартістю 253 976,00 гривень та земельну ділянку площею 0,1442 га, вартістю 724 600,00 гривень, розташовані по вулиці Купріна (Академічній), буд. 7/9 у м. Одесі, передавши при цьому Кірюхіній С.Я. вказані грошові суми.

При цьому, з метою надання видимості достовірності вказаних угод, Ільченко О.М. підробила у них підписи Кірюхіної С.Я. шляхом монтажу – сканування одного і того ж зразку прізвища Кірюхіної С.Я. та підпису від її імені”.

Після зимових свят, в середині „помаранчевого” січня 2005 року, Ільченко ще раз дзвонить своїй подільниці. „Все готово, - говорить Ільченко. – Завтра вранці привезу”. І наступного дня привозить у Приморський райсуд усі необхідні матеріали – дві сфальшовані угоди купівлі-продажу і дві позовні заяви до Світлани Кірюхіної, датовані 19 і 25 жовтня 2004 року.

Суть заяв ідентична – Ільченко вимагає суд визнати, що дані угоди купівлі-продажу є дійсними (яка різниця, що підписи відскановані, о високий суде!) і право власності на будинки Кірюхіної насправді належить Ільченко.

Разом із угодами і позовними заявами Ільченко підготувала для судді Гандзій увесь набір махінатора – проекти матеріалів цивільних справ. І Гандзій разом із підлеглими їй працівниками Приморського суду використала ці матеріали за призначенням. Так на світ з’явилися дві абсолютно фальшиві цивільні справи – кожна на десятках сторінок. З вигаданими поясненнями позивача і відповідача, свідків, з вигаданими клопотаннями і постановами.

Ще раз уявіть собі розмір нахабства. ЖОДНА буква із цих двох справ не є правдивою. Обидві справи виготовлені вручну. ВСІ свідчення є вигаданими. Не відбулося жодного засідання. Печатки і підписи на корінцях виклику до суду є фальшивими – „made by HP Photosmart 2613”. Власник нерухомості – Світлана Кірюхіна – уявлення не мала про ці „позови” і на жодному засіданні не була. Але все нібито по закону – папери ж є.

І в цих паперах є судові рішення. Суддя Гандзій написала їх заднім числом – 8 і 28 грудня 2004 року.

Витяг зі справи:

„За безпосереднього сприяння окремих працівників Приморського районного суду м. Одеси, суддя даного суду Гандзій Н.В., використавши надані їй Ільченко О.М. підроблені документи, з корисливих мотивів діючи в інтересах третіх осіб, постановила завідомо неправосудні рішення про визнання вищезгаданих договорів купівлі-продажу дійсними та визнання за Ільченко О.М. права власності на вищевказані об’єкти – відповідно, від 8 грудня 2004 року і від 28 грудня 2004 року.

Оформивши право власності, Ільченко О.М. заволоділа вказаними об’єктами нерухомості і розпорядилася ними у власних цілях – подарувала своєму чоловіку Паркаєву С.В., який один із них встиг продати, чим потерпілій Кирюхіній С.Я. заподіяно матеріальну шкоду в особливо великих розмірах”.

Отаке от „судочинство”, високий суде! Принтер-сканер, фальшива цивільна справа, договір дарування – і все. Ви хочете жити за правилами судді Гандзій?

Справа судових перевертнів або організоване кривоохоронне угруповання

З травня 2006 року Ольга Ільченко перебуває в Лук’янівському слідчому ізоляторі. Наталія Гандзій, захищена недоторканістю, продовжує чинити судочинство в Приморському районному суді Одеси. Разом із подільниками вона намагається витягти Ільченко з СІЗО – адже та погрожує „здати” всіх. В кулуарах одеських судів ходять чутки, що Гандзій була тільки однією з ланок розгалуженої корупційної схеми. Одним із вірогідних учасників цієї схеми називають голову Апеляційного суду Одеської області Анатолія Луняченка.

Стосунки між Гандзій і Луняченком справді є доволі неформальними. Подейкують, що влітку цього року Наталія Гандзій, її чоловік Ігор і Луняченко одним рейсом „Одеса-Київ” (в авіакомпанії можна легко це перевірити) літали в столицю. Нібито на зустріч із заступником голови Верховного Суду України Анатолієм Яремою. Нібито домовлятися про позитивне вирішення одеської „справи судових перевертнів”.

Зараз герої нашої справи гордо ходять коридорами одеських судів і кажуть, що „в Києві у нас все схвачено”. Храбряться чи все ж таки правда? Завтрашнє засідання ВСУ все покаже.

Ми не можемо назвати організоване угруповання, в якому „працює” заступник голови Приморського районного суду м.Одеси, злочинним – поки що немає рішення суду. Назвемо його кривоохоронним – адже переважна більшість його учасників – колишні/нинішні правоохоронці і судді.

Скажімо, чоловіка Ільченко було звільнено з Одеського УБОЗу у 2003 році з формулюванням „за дискредитацію правоохоронних органів”. Таких персонажів, які – прикриваючись мантіями і мундирами – вчиняють злочинні і корупційні дії, в середовищі професіоналів називають „перевертнями”. Саме тому по даній ситуації відкрито дві справи: цивільна і кримінальна.

Про кримінальну ми поговоримо у наступних випусках нашого розслідування. А от по цивільній устиг засвітитися навіть народний депутат. Це колишній суддя, а нині член фракції БЮТ у ВР Микола Замковенко. Знявши мантію, Замковенко не забуває кругової поруки і виступає в ролі адвоката організованого кривоохоронного угруповання пані Гандзій. Замість ходити на сесії і приймати закони він годинами просиджує в одеських та київських судах, представляючи інтереси корупціонерів. А оскільки має депутатську недоторканість, то дозволяє собі поливати брудом працівників міліції і прокуратури.

Докладніше про ставлення організованого угруповання судді Гандзій до правоохоронців читайте через одну годину.

„Завтрашнє рішення по справі Гандзій – момент істини для Верховного Суду”

Ми звернулися за коментарем до експерту Центру сприяння судовій реформі Марини Ісаєнко:

„Справа одеських суддів є надзвичайно важливою з точки зору наведення порядку у судовій системі – це те, що декларувала нова влада, від Ющенка до Януковича. Завтра Верховний Суд дасть чіткий сигнал від свого імені – або ми починаємо наводити порядок, або ми за корупцію. Саме тому дана справа може стати центральною подією в інформаційному полі країни – адже вона фактично є роздоріжжям, від якого залежить подальша доля судової реформи.

Завтра у Верховного суду є чотири способи вирішити справу судді Гандзій і людей, пов’язаних із нею ознаками корупції.

1. Залишити в силі рішення Приморського райсуду Одеси і Апеляційного суду Одеської області. Що означатиме – у Верховного Суду існує кругова порука з корупціонерами. Мовляв, суддя Гандзій, хоч і корупціонерка, але це наша корупціонерка.

2. Верховний Суд скасовує незаконні рішення, які постановила Гандзій, і направляє справу на новий судовий розгляд в Одесу. Це – фарисейське умивання рук, адже вже зрозуміло, що всі одеські райсуди разом із обласним апеляційним контролюються гіпотетичним подільником Гандзій – головою Одеського апеляційного Луняченко.

3. Верховний Суд скасовує незаконні рішення, які постановила Гандзій, і направляє справу на новий судовий розгляд НЕ в Одеську область, а в якусь іншу – де судді не пов’язані з Гандзій. В цьому випадку є шанс на чесне вирішення справи, хоча де-факто ВСУ просто умиває руки.

4. Верховний Суд скасовує незаконні рішення, які постановила Гандзій і відмовляє Ільченко в задоволенні позову. Це – найлогічніше рішення, адже в такому випадку ВСУ і підтримає законність у справі, і доведе, що він не буде відмазувати корупціонерів.”

Отже, в середу, 27 вересня, о 10-ій ранку, на вулиці Пилипа Орлика, 4 відбудеться зривання масок. Це судний час в тому числі і для Верховного Суду – після рішення в „одеській справі” вже неможливо буде гратися в демократію. Або судді ВСУ проявлять себе як демократи і просто порядні люди, або вони підтримають кругову корупційну поруку.

Телефони, за якими можна уточнити інформацію і акредитуватися на завтрашнє судове засідання, знаходяться тут - http://www.maidan.org.ua/static/news/2006/1159189133.html

Статтю судді Юрія Василенка про діяння організованого кривоохоронного угруповання Наталії Гандзій можна прочитати тут - http://maidan.org.ua/static/mai/1149772548.html

Тим часом ми продовжуємо наше розслідування. Читайте у наступних серіях:
- як заступник голови Приморського райсуду Одеси з подільниками фальшувала лікарняні, щоб не ходити на допити і судові засідання;
- як проти судді Гандзій відкривалася і закривалася кримінальна справа;
- які ще подвиги з незаконного присвоєння чужого майна здійснювало організоване кривоохоронне угруповання судді Гандзій;
- схема організації роботи організованого кривоохоронного угруповання судді Гандзій в м.Одесі.

Відповіді

  • 2006.09.26 | 121

    Re: Справа одеського кривоохоронного угруповання судді Гандзій

    До речі, у Київі суди теж не промах. Три повноцінних американських лимона шахраї за допомогою деяких суддів ул"яновградського суду м.Києва у мене злямзили, а об"дки слуги цієї, як її, вічно голодної шашої української Хфеміди злопали, а очі в них такі чесні.
  • 2006.09.26 | 121

    Re: Справа одеського кривоохоронного угруповання судді Гандзій

    Рекомендую http://www.business.ua/i424/a8259


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".