МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Звернення до громадськості з нагоди 750-річчя

09/26/2006 | Майдан-ІНФОРМ
За кілька днів кожен з нас, львів 'ян, та пријжджих гостей зануриться у вихор святкування 750-річчя Львова, приготування до якого розпочалися ледь не за 10 років. Зміни у Львові торкнулися всього: його мешканців, атмосфери самого міста, його зовнішнього вигляду.

Центр став наче цукровим. Відразу кидається у вічі гарненька ратуша у центрі різнобарвних сучасно оформлених будівель. Австрійською бруківкою, залитою бетоном, ходять усміхнені мешканці міста й туристи, які оглядають рожеві й салатові кам 'яниці XVI століття. Мабуть, єдине, чого бракує цим ?старожителям? — це пластикові вікна німецького профілю. З іншого боку — чистенькі вулички, новенькі смітники вздовж проспекту Шевченка, помальовані будинки, відреставрована площа Ринок. Усе звучить дуже гарно: чистенькі, новенькі, помальовані, відреставрована… Насправді ж, перед кожним з цих прикметників можна додати ?псевдо-?.

Поступово, день за днем, рік за роком Львів втрачав своє унікальне обличчя. А невдовзі ?оголена? площа Ринок стане справжньою сучасною Меккою для архітекторів-дилетантів та непрофесійних реставраторів. Здавалося б, до звичайного упорядкування старенькој занехаяној площі чомусь була прикута увага цілој крајни. На вулицю поруч зі студентами виходили історики, реставратори, архітектори, журналісти. Для міста, в якому ?закон і фаховість – понад усе? – це цілком нелогічні речі. Що не так у нашій хаті? Чи обмежується проблема площі Ринок самою площею? Для чого кайданки та блокування трибун?

Для нас, львів 'ян, не є очевидним процес знищення пам'яток культури та архітектури, бо ми щодня ходимо повз старі ?розвалюхи?, які, здається, вже нікому не потрібні. Тим не менше, саме ці ?розвалюхи?, формуючи неповторну ауру, породили і відшліфували сотні митців та поетів, які творили неповторну украјнську культуру. Унікальні ансамблі площі Кафедральној, Митној, Міцкевича, Соборној та Ринок пережили дві світові війни, витримали 4 окупаційні режими, але не змогли встояти перед байдужістю та непрофесійністю украјнського чиновника.

За ці півроку викрито майже всі схеми, за яким поставали ?монстри? ?Укрсоцбанку? та Валовој, 15, добудовувалися поверхи на горищах і одержувалися дозволи на реконструкціј будинків-пам 'яток. Корумпованість чиновника, який заробляє гроші, штампуючи дозволи і проекти, змінила обличчя Львова, який вже не той, яким його приймали в ЮНЕСКО. Система кругових порук, яка не залежить від керуючих містом персоналій, витримала натиск активној громадськості, доводячи усім, що в цій крајні мета виправдовує засоби, а закон застосовують лише до громадян, натомість держава трактує закон на свій лад. Чи не було це підвалинами кучмізму: не існує жодних правил і пріоритетів, окрім грошей?

Ти не раз доводив, що в цій крајні саме ти вирішуєш, якою јй бути! Що коштує довести, що це місто належить тобі, і ти, саме ти, знаєш, яким має бути його обличчя завтра? Прийди 30 вересня о 1 3 .00 на площу Ринок і стань свідком відкриття таємниці міста Лева.

Відповіді

 • 2006.09.28 | OK

  Re: Звернення до громадськості з нагоди 750-річчя

  Припиніть бунтувати, ледацюги! Ваші помешкання брудні і ви боїтеся внутрісімейного конфлікту, коли діти скажуть: "Чому у нас таке гарне місто і така брудна квартира?" Реставрація правильна і потрібна!
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.09.28 | Yaryna

   Re: Звернення до громадськості з нагоди 750-річчя

   OK пише:
   Реставрація правильна і потрібна!
   Щось не до кінця зрозуміла зміст посту... А щодо реставрації - абсолютно згідна. За винятком єдиного — те що робиться у Львові назвати реставрацією не повертається язик ні у кого, крім влади. Всі ці роботи - це суцільна руйнація, яка нищить наше з вами національне надбання
  • 2006.09.28 | Михайло Свистович

   Re: Звернення до громадськості з нагоди 750-річчя

   OK пише:
   > Припиніть бунтувати, ледацюги!

   А чому ледацюги?

   > Ваші помешкання брудні

   Ви були в них в гостях?

   > і ви боїтеся внутрісімейного конфлікту, коли діти скажуть: "Чому у нас таке гарне місто і така брудна квартира?"

   Ви впевнені, що в них є діти?


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua