МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

УНП розпочинає процес об’єднання правих «знизу»

09/27/2006 | Майдан-ІНФОРМ
До практичних кроків об’єднання українських правих переходить у жовтні Українська народна партія. Про це свідчить рішення Центрального проводу УНП, засідання якого відбулося в Києві. Згідно з рішенням ЦП УНП, до 1 листопада районним, міським та обласним організаціям УНП доручено провести «круглі столи» національно-демократичних сил по всій Україні. Планується, що участь у них візьмуть керівні органи відповідного рівня усіх партій та громадських організацій національно-демократичного спрямування, зацікавлені в реальному об’єднанні правих сил – як представлених у парламенті окремими представниками, так і позапарламентських. Процес планується завершити проведенням загальнонаціонального «круглого столу».

Такі «круглі столи» УНП розглядає як початок діалогу про об’єднання правих «знизу» для формування єдиної політичної сили. А найближчим результатом процесу має бути створення коаліції правих сил для захисту державності й демократії, до формування якого УНП закликала у липні 2006 року, після створення «антикризової коаліції».

«Ми завжди обстоювали шлях об’єднання правих «знизу-догори» як найбільш демократичний, тому розпочинаємо практичні кроки саме знизу», - коментує це рішення лідер УНП Юрій КОСТЕНКО.
На переконання КОСТЕНКА, процес «круглих столів» дозволить також «інвентаризувати» партії правого спектру: хто з них зареєстрований і реально існує в низах, хто – лише на папері, а кого в глибинці і на папері не існує. «Таку роль на себе може взяти, зрозуміло, лише найбільш структурована з правих партій, якою є УНП», - зауважив він. На його переконання, «без попередньої «інвентаризації» неможливо розпочинати процес творення впливової правої партії в Україні».

Нагальну необхідність консолідації правих, але уже не на словах, УНП мотивує тим, що «процес формування влади за результатами парламентських виборів завершився приходом до влади антиукраїнських, реваншистських політичних сил, які вже розпочали згортання політики європейського вибору, ослаблення української сутності української держави, уповільнення процесів формування середнього класу».

Наголошуючи на ідеологічній складовій сучасної політичної ситуації в Україні, у відповідному рішенні Центрального проводу УНП наголошено, що «національна ідеологія, як засаднича передумова ефективного функціонування держави, фактично не реалізується владними структурами; склалася ситуація, коли владна діяльність зведена до реалізації двох ідеологій – ліберально-космополітичної і ліво-інтернаціональної». «Партія Регіонів зі своїми сателітами – соціалістами і комуністами – реалізовують антинаціональну політику розбудови в Україні так званої російської України шляхом ігнорування базового принципу творення української держави як держави національного типу і заміни його принципом творення України як багатонаціональної держави», - зазначено у документі. Тим часом «ситуація ускладнюється тим, що національно-демократичні сили в результаті виборів до критичної межі ослабили свою присутність у владі». У цих умовах консолідація політичної діяльності національно-демократичних сил необхідна для «відвернення загроз і викликів для української державності і української нації, породжених поразкою помаранчевих сил при формуванні влади і приходом до влади реваншистських сил».

За інформацією голів низових організацій УНП, воля до об’єднання правих у селах, районах є, тільки цей процес, фактично, гальмується згори: команди «об’єднуватися» не дають, і процес завершується індивідуальним переходом цілих осередків та районних і міських організацій до УНП. Проте це не зменшує кількості «печаток», а, отже, не змінює юридичної картини – правих партій скільки було, стільки й залишається. Змінюється лише співвідношення сил всередині самого правого табору. Про це повідомляє голова Полтавської обласної організації УНП Сергій СОЛОВЕЙ. «Таке враження, що районні та обласні керівники інших правих партій з нами просто бояться розпочинати об’єднання», - коментує ситуацію він.

Довідково. Станом на 1.09.2006 р. офіційно зареєстровано 740 районних та міських організацій УНП, близько 11946 первинних осередків партії.

Історія питання.
25 червня 2006 р. на своєму з’їзді УНП утворила групу для міжпартійних переговорів щодо об’єднання національно-демократичних сил, для складу якої увійшли І.Заєць, С.Хмара, І.Драч, Г.Манчуленко, В.Червоній і уповноважила її провести відповідні консультації. За інформацією членів групи, проведені консультації виявилися безрезультатними через принципову позицію інших політичних партій, які наполягають на об’єднанні «згори» - через домовленості про участь у керівництві майбутньої партії представників цих політичних сил.
У липні 2006 р., після створення «антикризової коаліції», враховуючи загрози, які виникли у зв’язку з приходом до влади реваншистських сил, УНП звернулася до партій та громадських організацій з ініціативою створення Фронту захисту державності та демократії.
Раніше під час об’єднавчих переговорів УНП обстоювала принцип об’єднання «знизу- догори» як найбільш демократичний. Саме така схема, на переконання УНП, дозволяє залучити до процесу партійців усіх рівнів, демократично обрати керівництво від села до Києва, і в такий спосіб зробити об’єднання стійким. Альтернативну схему – через домовленості київського керівництва, в результаті чого кулуарно буде досягнуто розподілу керівних посад – УНП відкидає як недемократичну та таку, що неминуче спровокує знизу ініціативи перегляду домовленостей.

Відповіді

 • 2006.09.28 | Андрій

  Re: УНП розпочинає процес об’єднання правих «знизу»

  УНП - це провокативна сила на правому фланзі, вся діяльність якої спрямована на розкол правового табору під сльозливими гаслами "про об'єднання" (згадайте хоча б Народний Рух України, який ці "костенки" розкололи). Пропоную ще один матеріал "про об'єднання":
  http://www.ivano-frankivsk.vosvoboda.info/dokument000660.html
  Провокація проти Івано-Франківської обласної організації ВО "Свобода"
  Івано-Франківська обласна організація ВО "Свобода" офіційно заявляє, що не має жодного стосунку до так званої "об'єднавчої конференції" з Івано-Франківськими обласними організаціями Української народної партії та Партії екологічного порятунку "ЕКО+25", що відбулась вчора в Івано-Франківську. Особи, які нібито представляли ВО "Свобода" на цій "об'єднавчій конференції", а це зокрема Ярослав Свелеба та Олексій Тяжкий, рішенням Політради ВО "Свобода" від 18.08.2006 року виключені з партії. Відповідно, не мають права на вчинення будь-яких дій від імені ВО "Свобода".
  Тому, ВО "Свобода" вимагає від керівництва Івано-Франківської обласної організації УНП публічного спростування оприлюдненої в ЗМІ дезінформації.
  Прес-служба Івано-Франківської обласної організації ВО "Свобода"
 • 2006.09.28 | Зверопупс

  Re: Ага...снизу и сзадиCopyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua