МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Чекаємо на "веселу" осінь. Виборчу

09/30/2006 | Микола Білокінь
Враховуючи попередній досвід виборчих кампаній, можна сміливо говорити, що невдовзі знову загримлять у Полтаві гучні політичні бої, і знову кандидати на крісло першої особи міста піднімуть бригади агітаторів, яких поведуть в "атаку" піарщики. Кожен відразу відчує себе великим політиком, вкидаючи бюлетень з прізвищем свого кумира в урну для голосування, усвідомлюючи власну значущість у прийнятті такого доленосного рішення.

В центрі уваги знову буде територіальна виборча комісія з її незмінними керманичами В. Похилюком та В. Скукісом. Дуже цікаво, який цього разу сюрприз вони приготують на останню неділю листопада? До речі, намагання нової міської ради висловити недовіру і розпустити похилюківську комісію не увінчалися успіхом.

Досягли тільки того, що політичні партії матимуть можливість замінити своїх представників у тервиборчкомі, а її рульовий залишається біля штурвалу. Так вирішила більшість депутатів.

Не менш цікавими будуть висування і реєстрація кандидатів. Не будемо називати прізвища, але вірогідно, що знову почуємо і побачимо вже знайомих нам осіб, які багато обіцяли, але... З'являться і нові кандидати, які матимуть невеликі шанси лідирувати у списку, але спробують перевірити свій рейтинг на перспективу. Кожен має свою мету.

Полтаву залихоманить. Чекають старту і агітатори, які не проти заробити, бігаючи містом та доводячи неперевершеність і харизматичність того чи іншого кандидата або й кількох (щоб більше заробити). Студенти запропонують свої послуги. Не проти поправити своє матеріальне становище за рахунок кандидатів і місцеві ЗМІ, рекламні агенції, транспортники.

З екранів телевізорів ми вчергове почуємо про наше світле майбутнє, біг-борди покажуть голлівудські посмішки потенційних кандидатів, і все це заради блага наших земляків. І народ буде вірити, такий він у нас є. Істина дуже проста: в дусі нашої української ментальності маси вимагають не ідей, а гасел, не логіки, а обіцянок, не конкретних справ, а угадування їх настрою.

Стіни будівель, зупинки автотранспорту, стовпи будуть обклеєні агітаційним матеріалом, що додасть комунальникам зайвого клопоту, і вони в пориві гніву в епітетах і метафорах будуть згадувати усіх родичів вашого кандидата. Соціологи проведуть свої дослідження і за певну винагороду зроблять необхідний рейтинг кожному кандидату. Отримають можливість "випустити пар" і ті політичні сили, які дуже бажали повторних виборів до Верховної Ради України. Роботи вистачить усім.

Не обійдеться і без чорного піару. Не виключається можливість впливу на громадську думку вкрай аморального компромату на опонентів, відвертої брехні та жорсткої маніпуляції свідомістю людей. Досвід у цьому Полтава має колосальний, ще не стерлася з пам'яті брудна робота сірих кардиналів колишнього неперевершеного геніального комунальника, зброєю яких були інтриги, плітки і чутки. Але нехай вони відійдуть у історію.

Весела осінь очікується у Полтаві.

Тож хочеться звернутися з проханням і побажанням до всіх тих, хто буде причетний до виборів міського голови Полтави 26 листопада, щоб виборчу кампанію вели демократично, чесно і прозоро, застерегти чиновників від використання свого службового становища, застосування брудних технологій. Хочеться сподіватися, що майбутні вибори в Полтаві будуть "чистішими", і ми побачимо справді демократичні перетворення. Наше майбутнє в наших руках.

Микола Білокінь (Полтава).

Відповіді

 • 2006.10.02 | Юрій Якович Козачок, 59років

  Re: Чекаємо на "веселу" осінь. Виборчу

  Чудово пише пан Микола, колишній депутат міськради, соціаліст.
  Мабуть так воно і буде, як він написав-нічого дивного.Змінилася трохи влада в місті. Але, нажаль, ні в термін старої каденції депутатів, ні зараз (в нову каденцію) нашій громадській організації бездомних офіцерів запасу, на так і не надали права включити в комісію по розподілу житла свого представника. Мабуть, бояться би не заважали "ділити" житло як потрібно.Отакі всі вони партійці різних кольорів.(Спеціяльно написав дуже і дуже м яко)
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.10.06 | poltavec

   Re: Чекаємо на "веселу" осінь. Виборчу

   Пан Білокінь - не колишній депутат, а нинішній. А про те, що не включили, мабуть, вірно вони зробили, бо Ви, напевно, і не наполягали.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua