МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Вепс із Угорщини доповість у Києві про рідну мову

10/01/2006 | Роост
Київське товариство культури народів фіно-пермської групи 7 жовтня проведе мовознавчу конференцію. Серед її доповідачів буде екзотичний гість - Іван Ульбаков. Це студент Будапештського Економічного університету. За національністю - вепс.
http://www.ugraina.org/news/read/1872.htm

На конференції хочуть критично осмислити етно-лінгвістичні процеси в сучасній Європі, а найбільше - проблеми функціонування фіно-угорських мов у Російській Федерації.

Вепський досвід мовного будівництва - один з найбільш повчальних. Тому організатори запросили до Києва вепського студента-економіста Івана Ульбакова.

Хоча Ульбаков - економіст, він добре знає мовну ситуацію у Вепсляндії. Власні спостереження від викладе у доповіді "Інтеграція та адаптація вепської мови в сучасному суспільстві".

Зараз Улбаков навчається у Будапешті. Оргкомітет дізнався про нього від іншого учасника конференції - марійця Міхаіла Чемишева, який також приїде з Угорщини.

До речі, вепську доповідь на конференцію готував представник Київського товариства фіно-угрів - Ростислав Мартинюк. Але оскільки тема фактично збігалася із доповіддю будапештського гостя, він узявся на ерзянську проблематику - насправді профільну для Мартинюка. Дослідник розкаже про цікаві спроби модернізації ерзянської мови - від ідеї створення єдиної "мордовської мови" - спільної для для мокшан та ерзян - до впровадження латинки.

Організаторів конференції не лякає різний статус учасників мовознавчого форуму: від член-кора Академії наук до простих студентів. Бо серед завдань конференції - надати фіно-угорській проблемі ширшого громадського звучання.

Всього ж буде виголошено вісім доповідей. Ключова - про відродження мертвої мерянської мови (носії - у центральній та західній Великоросії). Автор - член-кореспондент НАН України Орест Ткаченко. Той самий, що захистив 1985 року докторську дисертацію "Мерянcкий язык".

Довідка: Ульбаков Іван, студент Економічного Університету м.Будапешт (Угорщина). Нар. 3 листопада 1983 року.

Місце і час проведення конференції "Мінориторані мови: проблеми, сучасність, бортьба": м.Київ, пров.Киянівський, 3-7.І поверх. Росзарубіжцентр

Координатор оргкомітету: Єфіміщ Надєжда.
03118, Київ, вул. Римського-Корсакова, б.20
Тел. +380-44-272-41-47
E-mail: komi@ua.fm

Ожомасонь Кірдя


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua