МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Вийшов безплатний анонімний бровзер на базі Firefox- Torpark (л)

10/01/2006 | Mykyta
Блукаючи інетом випадково натрапив на новину про вихід анонімного бровзера (одну з новин українською див. нижче). До речі, цю модифікацію випустила якась правозахисна група. Хоч може це і не про політику, але дуже добре вписується в тематику Майдану. Може є навіть сенс поставити таку новину. Сам програмою ще не користувався.


http://www.nuke-ua.net.ua/news.php?readmore=11

У користувачів, які вважають за краще зберігати конфіденційність при роботі в інтернеті, з'явилася можливість викачати спеціальний браузер Torpark, що дозволяє взаємодіяти з веб-сайтами повністю анонімно.

Torpark є модифікованою версією браузера Firefox, що пересилає пакети через мережу анонімної передачі даних Tor. Принцип дії даної мережі зводиться до наступного.

Замість того щоб проходити безпосередньо від відправника до одержувача, пакети даних в мережі Tor пересилаються по випадкових маршрутах через декілька серверів. Сервери використовують зашифровані з'єднання і приховують всі сліди пересилки інформації таким чином, що ні в одній точці неможливо визначити, звідки або куди прямують дані.

При цьому самі сервери, що беруть участь в ланцюжку по пересилці інформації, знають тільки те, від якого вузла вони отримали дані і на який вузол їх передають. Іншими словами, повний маршрут серверам Tor невідомий. Один і той же ланцюжок використовується для з'єднання протягом зразкової хвилини, після чого вибирається новий маршрут. Таким чином, робота в інтернеті через браузер Torpark істотно зменшує вірогідність перехоплення конфіденційної інформації.

Правда, при цьому декілька знижується швидкість, а сайти, що вимагають реєстрації, можуть не "дізнаватися" своїх підписчиків. Втім, розробники передбачили і звичайний режим роботи, в якому пакети даних пересилаються в незашифрованому вигляді.

Інсталяційний файл браузера Torpark займає близько 9,3 Мб. Браузер можна встановити, наприклад, на флэш-брелок і працювати анонімно в інтернеті з будь-якого комп'ютера. До речі, користувачі Firefox також можуть конфігурувати браузер для роботи з мережею Tor.

Джерело: http://horayetsky.lviv.ua
Скачати: http://torpark.nfshost.com/download.php


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua