МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Як святкувати утворення УПА і не битися

10/03/2006 | один_козак
Про ще одне глупство моїх братів націонал-патріотів...

Пару тижнів тому, коли мешканці України різних національностей, різних переконань та політичних поглядів відчули в повітрі наближення 14 жовтня, на Вільному Форумі почастішали згадування цієї дати, і насамперед - в зв'язку з пам'ятними вуличними подіями, які відбулися майже рік тому.

За УПА, проти УПА, герої, фашисти...

Я пробував нагадати, а декого - проінформувати, що 14 жовтня в історії України - це не тільки день оголошення про заснування Української повстанської армії. І НЕ В ПЕРШУ ЧЕРГУ день УПА.

Я не був присутній у 1943 році там, де приймалося рішення про день проголошення створення УПА, але чогось так здогадуюся, що день цей був обраний провідниками ОУН не випадково, а в зв'язку з тим, що день 14 жовтня, свято Покрови, вже був знаковим, і вже був закарбований в історії нашого народу, як традиційний день Великих Рад січового козацтва.

Вже кілька років підряд 14 жовтня офіційно відзначалося в сучасній Україні як День українського війська. Як історичне свято всього українського воїнства, всіх, хто в будь-які часи ставав на захист України. Тому і святкові заходи організовувалися відповідним чином, і приймав участь у них широкий спектр різних організацій.

Мені вважалося за необхідне наголошувати на цьому зокрема й в зв'язку з тим, що недруги України, які в минулому році, здогадуємося звідки, отримали вказівку атакувати будь-які спроби реабілітації захисників України 40-50х років у свідомості люду, що населяє нашу державу. Покрова, день козацтва, день УПА... Для кремлівського агітпропу головною мішенню є саме УПА. Інші його цікавлять менше або зовсім на сьогоднішній день не цікавлять.

А тепер скажіть мені, дорогі браття, як це так сталося, що ми почали грати у гру, завдану нам Кремлем та його агентами в Україні? Чому на цьому сайті 14 жовтня практично не згадується як День українського війська, в той час, як є цілий набір тем, оголошень та інших нагадувань про день народження УПА? І от заходи на відзначення річниці УПА (святковими в тпереішніх обставинах вже якось складно їх назвати) організовуються низкою дуже радикальних українських організацій, і серед них не видно поміркованих...
Друзі, ми ж робимо таким чином велику послугу нашим недругам, фактично підтримуючи їхню гру, яка придумана для розхитування України! Не кажучи вже про те, що не годиться в такий день оминати увагою давнє козацтво, Січових Стрільців, Вільне Козацтво часів Громадянської війни та ін.

От зараз антиукраїнські сили знову готують екстремістські заходи та демонстрацію "бандерівської сутності" сучасної України. І вся тематика свята зводиться до нездорових способів розв'язання(?) одного єдиного тупого й болючого питання: бандерівці є героями чи негідникками. Нам це накидається, а ми на це ловимося. А спробуймо хочаб уявити, як би все виглядало, якби ми організували велике святкування Дня українського війська з широченною тематикою, з різними заходами щодо різних військово-історичних українських тем, а поміж тим і влаштували ще одну нагоду для громадянства побачити, поспілкуватися і з ветеранами УПА. На мою скромну думку, святкування було б більш відповідним даті, а ціль для атак антиукраїнських сил була б не такою зручною.

І що, хіба я не правий?

Відповіді

 • 2006.10.05 | ОРИШКА

  Re: Ще одне глупство моїх братів націонал-патріотів

  Козаче, це мудре рішення, але навіть до такого треба готуватися - ТБ, радіо, анонси і фільми. І лейтмотив - ми не маємо права судити нікого, хто захищав свою Батьківщину. Ми засудили фашистів, бо вони вдерлися на чужу землю. Люди Західної України загарбниками вважали ще й Совєти, бо багато горя зазнали від них.
  Не треба судити. Ті, хто захищає рідну землю скрізь всю історію людства заслуговували лише на пошану.

  І така інформація повинна була б іти і до школи, і з екранів..
  І довго, бо комуністична брудота дуже важко вимивається з голови.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.10.05 | один_козак

   Так отож...

   Щиро кажучи, я заскочений тим, що наші патріотичні організації ведуть тепер цю справу інакше. Тим, що головну тему в цьому питанні співають тепер політичні екстремали. Чому ми не мудрішаємо, а дурнішаємо?..
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.10.06 | Мірко

    Re: Так отож...

    Ворог уважає що поміркованість ознака слабости, і діє за цим висновком.
 • 2006.10.05 | Свинья на радуге

  А смысл тогда? Show must go on.

  ...what we are looking for?

  Another hero
  Another mindless crime
  Behind the curtain
  In the pantomime
  Hold the line, does anybody know
  what we are living for?

  The show must go on
  The show must go on
  Inside my heart is breaking
  My make-up may be flaking,
  but my smile still stays on
  (Queen)
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.10.05 | stefan

   А смысл тогда? Шоу повинно йти(укр)

   ...що ми шукаємо?

   Інший герой
   Інший безглуздий злочин
   Позаду завіси
   В пантомімі
   Тримають лінію, хто-небудь знає
   для чого ми живемо?

   Ш0у повинно йти
   Ш0у повинно йти
   Усередині моє серця розколюється
   Мій грим, можливо, сиплеться,
   але моя усмішка залишається (Queen)
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.10.05 | Свинья на радуге

    Не лягає на оригінальну музику.

    А як щодо такого варіанту?

    ...що ми шукаємо?

    Інші актори
    Інший злочинний рух.
    В туман безглуздя
    Здійняті руки.
    Вони тут поруч, та хто зна
    чи ми живем за це?

    Шоу має йти
    Шоу має йти
    І серце моє рветься
    Мій макіяж зітреться,
    Та моя посмішка лишиться.
    (Queen)
  • 2006.10.05 | один_козак

   То створіть собі клуб та й забавляйтеся.

   З тими, кому це подобається.
 • 2006.10.05 | Хвізик

  Ви праві. Але нашим суспільством керуєте не Ви, і не я

  а керує ним гебня, з якою ми, необачливі, чомусь вирішили поводитися лагідно: ні трибуналу, ні суду, ні навіть суспільного засудження.

  А вони з суспільством граються, ніби кіт із мишею.

  Одні - тіпа на нашому боці, інші - тіпа на про-московському. А насправді всі їхні зусилля спрямовано на збереження влади у руках їхнього гб.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.10.07 | один_козак

   А власне, чому б ні?..

   Заходи 14 жовтня роблять політичні партії та громадські організації. Ми чомусь чекаємо, що якісь їх лідери про все домовляться, організують і здійснять... Треба на наступний рік інакше підійти до справи. І не давати "кримським активістам" витягувати тему "бандера не пройдьоть" на потрібний їм рівень. Не давати не силою, а організацією свята.
 • 2006.10.06 | SpokusXalepniy

  Слишком у вас всё правильно. Это неуместно для больного сознания

 • 2006.10.06 | jz99

  слово за Президентом

  один_козак пише:
  > 14 жовтня в історії України - це не тільки день оголошення про заснування Української повстанської армії. І НЕ В ПЕРШУ ЧЕРГУ день УПА.
  > день 14 жовтня, свято Покрови, вже був знаковим, і вже був закарбований в історії нашого народу, яе традиційний день Великих Рад січового козацтва.
  > Вже кілька років підряд 14 жовтня офіційно відзначалося в сучасній Україні як День українського війська. Як історичне свято всього українського воїнства, всіх, хто в будь-які часи ставав на захист України. Тому і святкові заходи організовувалися відповідним чином, і приймав участь у них широкий спектр різних організацій.

  Чекайте, а хіба 14 жовтня вже офіційно є Днем українського війська? В Інтернеті я знайшов лише депутатський запит (здається, торішній) того ж таки Тягнибока до Ющенка "Про проголошення 14 жовтня (свято Покрови Пресвятої Богородиці) святом Українського Війська"
  http://www.tiahnybok.info/dokumenty_zapyt/dokument000236.html

  Та відкритий лист до Ющенка (здається, вже цьогорічний)
  http://www.ukrnationalism.org.ua/news/?n=2173

  Я так розумію, поки що 14 жовтня — це День Українського козацтва (Указ Кучми № 966/99 від 7 серпня 1999 року... гм, цифри які красиві)
  http://kozak.donetsk.ua/palanka/d_ukr_koz.htm

  > І що, хіба я не правий?
  Підтримую. Нехай дійсно Ющенко зробить 14 жовтня державним святом Дня українського війська, а 23 лютого перейменує на День ветеранів Червоної Армії. Тільки щось не віриться.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.10.06 | один_козак

   Re

   jz99 пише:

   > Чекайте, а хіба 14 жовтня вже офіційно є Днем українського війська? В Інтернеті я знайшов лише депутатський запит (здається, торішній) того ж таки Тягнибока до Ющенка "Про проголошення 14 жовтня (свято Покрови Пресвятої Богородиці) святом Українського Війська"
   > http://www.tiahnybok.info/dokumenty_zapyt/dokument000236.html

   Та ні, я ж не кажу, що то - державне свято. Я кажу про те, що заходи декларувалися і проводилися саме під такою офіційною НАЗВОЮ, і так висвітлювалися. Відповідне було змістовне наповнення, і участь в них приймали різні організації, кожна з яких вносила щось своє. В усякому разі, в середовищі козаків воно сприймалося саме в широкому сенсі, а щодо свого внеску, то ми вважали за потрібне "принести" саме козацькість.

   > Я так розумію, поки що 14 жовтня — це День Українського козацтва (Указ Кучми № 966/99 від 7 серпня 1999 року... гм, цифри які красиві)

   :)

   > Підтримую. Нехай дійсно Ющенко зробить 14 жовтня державним святом Дня українського війська, а 23 лютого перейменує на День ветеранів Червоної Армії. Тільки щось не віриться.

   У світі - чого тільки не буває...)) Може, колись? А може, хтось інший?..
  • 2006.10.06 | Таля

   Re: слово за Президентом

   "Підтримую. Нехай дійсно Ющенко зробить 14 жовтня державним святом Дня українського війська, а 23 лютого перейменує на День ветеранів Червоної Армії. Тільки щось не віриться."

   Маю ще кращу пропозицію! Нехай президент України зробить 23 лютого ДНЕМ ОКУПАНТІВ УКРАЇНИ. Всі вийдемо покласти квіти до могил тих, хто різав, стріляв, гвалтував та мордував наші родини, а саме кузнєцовим, кіровим, жуковим, кагановічам та іншим! Заодно кинемо прекрасні рожі до пам"ятників вождю Лєніну, який на чолі червоної морди приніс щасливу долю нашій Україні!!!!!!!!! Браво нащадки Шевченка!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
   Ми не бидло, ми не казли!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

   Тоді дружньо розповімо нашим дітям, що це свято в честь тих героїв, які заживо мурували в стіни борців за Україну, які кастрували Юрія Липу за те, що був українцем, які знищили цвіт нашої нації, які вимордували близько 10 мільйонів наших братів і сестер, а мільйони інших розкидали по світу.

   ПС Відразу прошу не дописувати про небезпеку отєчєству, виконання "долга пєрєд совєцкім народом", та про страшного Гітлера та інші страшні байки з історії, написані нащадками тих же ж кірових і кагановичів. Згадайте тільки, чому так успішно жуков просувався в бою? Бо пускав наших братів і сестер перед танками, як гарматне м"ясо, щоб танки на мінах не підривались. Все це "визволення" було претекстом для того, щоб окупувати нашу країну. Як визволили та забули дамой к бєрьозкам повернутись!
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.10.06 | Мірко

    23 лютого День Окупантів України

   • 2006.10.09 | Боррачо

    Re: слово за Президентом

    Таля пише:
    > Маю ще кращу пропозицію! Нехай президент України зробить 23 лютого ДНЕМ ОКУПАНТІВ УКРАЇНИ. Всі вийдемо покласти квіти до могил тих, хто різав, стріляв, гвалтував та мордував наші родини, а саме кузнєцовим, кіровим, жуковим, кагановічам та іншим! Заодно кинемо прекрасні рожі до пам"ятників вождю Лєніну, який на чолі червоної морди приніс щасливу долю нашій Україні!!!!!!!!! Браво нащадки Шевченка!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Цікаво, з якого психізолятору ви втікли?

    Чи хтось трошки башляє вам на святу справу підтримання патріотичного псіхозу, заради ймовірних провокацій 14 жовтня?

    > Ми не бидло, ми не казли!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Невже?
    :)

    > ПС Відразу прошу не дописувати про небезпеку отєчєству, виконання "долга пєрєд совєцкім народом", та про страшного Гітлера та інші страшні байки з історії, написані нащадками тих же ж кірових і кагановичів.

    Ну звичайно, для вас Гітлер - то великий арійський фюрер та батько рідний. Але надурити українців у вас наразі й поготів не вийде.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.10.09 | Таля

     Re: слово за Президентом

     Бораччо цитує, пише та дивується:

     Таля пише:
     > Маю ще кращу пропозицію! Нехай президент України зробить 23 лютого ДНЕМ ОКУПАНТІВ УКРАЇНИ. Всі вийдемо покласти квіти до могил тих, хто різав, стріляв, гвалтував та мордував наші родини, а саме кузнєцовим, кіровим, жуковим, кагановічам та іншим! Заодно кинемо прекрасні рожі до пам"ятників вождю Лєніну, який на чолі червоної морди приніс щасливу долю нашій Україні!!!!!!!!! Браво нащадки Шевченка!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


     Цікаво, з якого психізолятору ви втікли?

     Чи хтось трошки башляє вам на святу справу підтримання патріотичного псіхозу, заради ймовірних провокацій 14 жовтня?

     ТАК БАШЛЯЮТЬ МЕНІ (Тягнибок та діаспора :), ВАМ БІДНОМУ НА ЗАЗДРІСТЬ...

     > Ми не бидло, ми не казли!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

     МИ НІ, А ВАС БОРАЧЧО ЦЕ НЕ СТОСУВАЛОСЬ...

     > ПС Відразу прошу не дописувати про небезпеку отєчєству, виконання "долга пєрєд совєцкім народом", та про страшного Гітлера та інші страшні байки з історії, написані нащадками тих же ж кірових і кагановичів.


     Ну звичайно, для вас Гітлер - то великий арійський фюрер та батько рідний. Але надурити українців у вас наразі й поготів не вийде.

     УКРАЇНЦІВ? :)))
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2006.10.10 | Боррачо

      Re: слово за Президентом

      Таля пише:
      > ТАК БАШЛЯЮТЬ МЕНІ (Тягнибок та діаспора :)

      А я й не сумнівався. І не тільки вони. За роздмухуванням ажіотажу навколо 14 жовтня стоять певні політикани з БЮТ, дехто з любих друзів, а з іншого боку - СДПУ(о), й не тільки вони. Отже, тим, хто справді не бидло, слід задуматись - чи варто стадом тупцювати за ціми поводирями?

      > Ну звичайно, для вас Гітлер - то великий арійський фюрер та батько рідний. Але надурити українців у вас наразі й поготів не вийде.
      >
      > УКРАЇНЦІВ? :)))

      Так, народ України, й зокрема - українців. Дзуськи вони дадуть вам привести до влади якогось місцевого хвюрера.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.10.10 | Таля

       Re: слово за Президентом

       Мені вас шкода. Важкий трафунок!
      • 2006.10.10 | ОРИШКА

       Бораччо, а до чого тут БЮТ?

      • 2006.10.10 | Patrick

       Хіба?

       >Дзуськи вони дадуть вам привести до влади якогось місцевого хвюрера.

       Пан Януковічь не годиться на ролю "місцевого хвюрера"? Чи його прихильники, по-вашому - то геть усі - неукраїнці?
 • 2006.10.06 | Illia

  Залишився тиждень

  Чіпляємо червоно-чорні стрічки на рюки і сумки. Або комбінуємо червоне і чорне в одязі.
 • 2006.10.06 | Patrick

  Ви не праві

  >Я пробував нагадати, а декого - проінформувати, що 14 жовтня в історії України - це не тільки день оголошення про заснування Української повстанської армії. І НЕ В ПЕРШУ ЧЕРГУ день УПА.

  Спробую коротко сформулювати свою думку щодо того, чому у цей день треба В ПЕРШУ ЧЕРГУ вшановувати ОУН-УПА та їхню боротьбу. При цьому я виходжу з наступного:

  Нація має беззаперечне право на життя і позитивний розвиток, а також має право за це боротись.

  Найкращім засобом це забезпечити є Незалежна Національна Держава.

  Тепер коротко про змагання українців за незалежну державу.
  Чи можна вважати такими війну 1648-1654 р.р.? Нмд - з великими зауваженнями, адже від початку це була лише боротьба за козацькі привілеї.
  УНР. "Самостійною, ні від кого незалежною, вільною суверенною державою українського народу" тодішнї чильники оголосили укр. державу лише з 4-ї спроби (4-й Універсал). Під тиском обставин. До того часу вони шукали згоди з Москвою (тобто з Петроґрадом), намагались уникнути конфлікту.
  Боротьба УВО, потім ОУН та УПА - дещо зовсім інше. Від початку була проголошена мета - відновлення втраченої поміркованими Грушевським and Co української державности, здобуття "Української Самостійної Соборної Держави". Це була боротьба всупереч обставинам, боротьба, у якій годі було сподіватись на перемогу у тому часі. Це була боротьба не проти "совітів" (дивізія СС "Галичина"), і не проти німців (Українські фронти ЧА), а ЗА УССД.

  Цього хіба не достатньо, щоб у незалежній(?) українській(?) державі 14 жовтня вшановувати УПА у ПЕРШУ ЧЕРГУ, не забуваючі при тому, звичайно, про Запорізьке Козацтво, УНР, Січових Стрільців, Крути та багатьох інших?

  >Вже кілька років підряд 14 жовтня офіційно відзначалося в сучасній Україні як День українського війська.
  Щось того не було ні видно, ні чути.

  >Тому і святкові заходи організовувалися відповідним чином, і приймав участь у них широкий спектр різних організацій.
  Що заважає тим орґанізаціям взяти участь у вшануванні УПА? Може присутність при тому пана Тягнибока? Так ті організації, я сподіваюсь, поважають право іншої людини мати свої ідеологічні переконання і свій світогляд? То в чому ж річ?

  >А спробуймо хочаб уявити, як би все виглядало, якби ми організували велике святкування Дня українського війська з широченною тематикою, з різними заходами щодо різних військово-історичних українських тем
  Я уявляю собі щось на кшталт попсового "дня незалежності".

  >влаштували ще одну нагоду для громадянства побачити, поспілкуватися і з ветеранами УПА.
  Цікавий оборот - "ще одну", але менше з тим. Скажіть, діди при тому мають бути в одностроях чи у цивільному?


  >От зараз антиукраїнські сили знову готують екстремістські заходи та демонстрацію "бандерівської сутності" сучасної України
  "Бандерівська сутність" - це дійсно дуже страшна річ. Для тих самих антиукраїнських сил. Бо ця сутність не залишає жодних зачіпок для тих, хто марить відновленням "єдіной і нєдєлімой". То який сенс їм це підтримувати?


  >ціль для атак антиукраїнських сил була б не такою зручною
  Нмд, ви помиляєтесь. Ціль для атак антиукраїнських сил - українська державність. Інфоприводів вони можуть знайти безліч і без будь-чієї допомоги - це мова, церква, книговидання, телебачення, шоу-бізнес і багато чого іншого.

  >І що, хіба я не правий?

  Не праві, бо намагаєтесь проблему не вирішити, а забалакати. Чи ви дійсно вірите у те, що вітренки та "русскіє блокі" припинять свою діяльність, якщо просто їх не чипати і не провокувати?

  jz99
  >Підтримую. Нехай дійсно Ющенко зробить 14 жовтня державним святом Дня
  >українського війська, а 23 лютого перейменує на День ветеранів
  >Червоної Армії. Тільки щось не віриться.

  Це я також підтримую. Але мені теж не віриться.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.10.06 | один_козак

   Інший погляд.

   Patrick пише:

   > Нація має беззаперечне право на життя і позитивний розвиток, а також має право за це боротись.

   Так.

   > Найкращім засобом це забезпечити є Незалежна Національна Держава.

   Так.

   > Тепер коротко про змагання українців за незалежну державу.
   > Чи можна вважати такими війну 1648-1654 р.р.? Нмд - з великими зауваженнями, адже від початку це була лише боротьба за козацькі привілеї.

   Січове козацтво до того моменту існувало віки, а не тільки в 1648-1654 р.р. І "роботи" в нього завжди вистачало.

   > УНР. "Самостійною, ні від кого незалежною, вільною суверенною державою українського народу" тодішнї чильники оголосили укр. державу лише з 4-ї спроби (4-й Універсал). Під тиском обставин. До того часу вони шукали згоди з Москвою (тобто з Петроґрадом), намагались уникнути конфлікту.

   То що, "усуси", УВК, хлопці під Крутами та інші билися не за Україну?

   > Боротьба УВО, потім ОУН та УПА - дещо зовсім інше. Від початку була проголошена мета - відновлення втраченої поміркованими Грушевським and Co української державности, здобуття "Української Самостійної Соборної Держави". Це була боротьба всупереч обставинам, боротьба, у якій годі було сподіватись на перемогу у тому часі. Це була боротьба не проти "совітів" (дивізія СС "Галичина"), і не проти німців (Українські фронти ЧА), а ЗА УССД.

   Так. Нема питань.

   > Цього хіба не достатньо, щоб у незалежній(?) українській(?) державі 14 жовтня вшановувати УПА у ПЕРШУ ЧЕРГУ, не забуваючі при тому, звичайно, про Запорізьке Козацтво, УНР, Січових Стрільців, Крути та багатьох інших?

   Я вважаю, що ні. Але про це можна ще дискутувати. Справа не в тому. Зараз - не час на "виступи". Зараз треба збирати зерна українськості, сіяти їх і знову збирати. Якби вже було досягнуто нормального рівня розуміння населенням України всього того, у чому ми з вами згодні, то була б зовсім інша ситуація.
   Зараз треба не рахувати прихильників і противників УПА, збираючи їх по два різні боки якогось вуличного "фронту". Зараз треба ІНФОРМУВАТИ людей, ДОНОСИТИ до них факти, поширювати й заохочувати вільне, об'єктивне, не зашорене сопропагандою мислення. Тоді, коли люди в Україні будуть ознайомлені з фактами, особами, матимуть тверезий і здоровий поглід на історичні події 40-х - 50-х років, фанатики-антибандерівці будуть у смішній меншості. До цього треба йти. Йти далі, бо багато вже пройдено. Якщо ж комусь терміново хочеться мірятися на вулицях Києва силою з тими "антибандерівцями", то я хочу, щоб такі люди зрозуміли, що такими діями вони грають на руку ворогам України, влаштовуючи перепони в свідомості співгромадян.
   Зараз же йде змагання не за квадратні чи погонні метри вулиці Хрещатик, а за громадську думку.

   А якщо представляти з року в рік УПА в ширшому контексті української історії, сприяти розумінню її місця й ролі в нашій історії, то це - якраз до-цільно!

   Зараз акцент на "бандерівцях" вестиме до зростання свідомості якоїсь частини населення, і до мобілізації та протиставлення їй іншої частини населення. Чого й домагаються вітренки та їхні московські замовники.

   > >Вже кілька років підряд 14 жовтня офіційно відзначалося в сучасній Україні як День українського війська.
   > Щось того не було ні видно, ні чути.

   Не знаю, чому ви були далекі від того.

   > >Тому і святкові заходи організовувалися відповідним чином, і приймав участь у них широкий спектр різних організацій.
   > Що заважає тим орґанізаціям взяти участь у вшануванні УПА? Може присутність при тому пана Тягнибока? Так ті організації, я сподіваюсь, поважають право іншої людини мати свої ідеологічні переконання і свій світогляд? То в чому ж річ?

   Я не знаю, що заважає їм в цьому році. Може й братимуть. Але чому мені не подобається переміщення акценту на УПА - це я вже сказав.

   > >А спробуймо хочаб уявити, як би все виглядало, якби ми організували велике святкування Дня українського війська з широченною тематикою, з різними заходами щодо різних військово-історичних українських тем
   > Я уявляю собі щось на кшталт попсового "дня незалежності".

   Уявляти можна по-різному. Якщо "попсовий" означає "поширений поміж людьми", то це - позитивно.

   > >влаштували ще одну нагоду для громадянства побачити, поспілкуватися і з ветеранами УПА.
   > Цікавий оборот - "ще одну", але менше з тим. Скажіть, діди при тому мають бути в одностроях чи у цивільному?

   Ви так питаєте, ніби я сценарій складаю.)) Я веду мову тільки про ідею, про підхід. Але щодо уніформи, то думаю, що всяко можна робити. І так, і сяк потрібно й добре буде.

   > >От зараз антиукраїнські сили знову готують екстремістські заходи та демонстрацію "бандерівської сутності" сучасної України
   > "Бандерівська сутність" - це дійсно дуже страшна річ. Для тих самих антиукраїнських сил. Бо ця сутність не залишає жодних зачіпок для тих, хто марить відновленням "єдіной і нєдєлімой". То який сенс їм це підтримувати?

   Авжеж. Їм треба, щоб більш окресленою була мішень для агітаційних атак. А нам немає жоднгого сенсу їм прислуговувати в здійсненні їхніх антиукраїнських PR-стратегій.

   > >ціль для атак антиукраїнських сил була б не такою зручною
   > Нмд, ви помиляєтесь. Ціль для атак антиукраїнських сил - українська державність.

   Абсолютно вірно. Але я бачу, що ті сили - не такі наївні (вибачте) як мій співрозмовник. Вони чітко розрізняють стратегічні, тактичні цілі, їх ієрархію й пріоритети. Тому досягають успіхів навіть там, де саме життя, здавалося б, їм не залишає шансів. Вони професійно ведуть велику частину наших громадян за собою. А гарачих хлопців, як от ви, вміло використовують у власній грі.

   > >І що, хіба я не правий?
   >
   > Не праві, бо намагаєтесь проблему не вирішити, а забалакати.

   А я бачу так. Я пропоную шлях, який веде до мети. А ви пропонуєте шлях, який несе нові втрати позицій і прискорює остаточну історичну поразку українського етносу.

   > Чи ви дійсно вірите у те, що вітренки та "русскіє блокі" припинять свою діяльність, якщо просто їх не чипати і не провокувати?

   Ні. Але й "партнером" у їхньому "танці" бути не збираюся.
  • 2006.10.07 | Таля

   Re: Ви не праві

   Я пробував нагадати, а декого - проінформувати, що 14 жовтня в історії України - це не тільки день оголошення про заснування Української повстанської армії. І НЕ В ПЕРШУ ЧЕРГУ день УПА.

   64 річниця створення УПА - В ПЕРШУ ЧЕРГУ! Спаси нас Боже від "козаків", які власної історії не знають.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.10.07 | один_козак

    Люди, хтось знайомий з цією Талею? Що воно за троль?

   • 2006.10.07 | пан Roller

    Ты морячка я моряк, Ты казачка я казак Ты на суше я на море. Все

    не встретимся никак.

    Таля пише:
    Спаси нас Боже від "козаків", які власної історії не знають.

    А про каких казаков в гимне Украины поется? Какие казаки "правильные" те шо за белых, или те шо за красных?

    Вы разделяете мнение гимна "показать, что вы казачка"?

    Brgds
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.10.07 | один_козак

     Ми з Талею не знайомі. Навіть віртуально.

     І вона не має інформації ні про те, чи знаю я історію, ні яким лідерам довіряв чи довіряю...
     Але демонструє непереборне бажання сваритися й засуджувати. Чомусь...
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2006.10.07 | Таля

      Re: Ми з Талею не знайомі. Навіть віртуально.

      Я з вами не маю найменшого бажання знайомитись. Не поважаю провокаторів, совків і рабів. А ви свідомо дописуєте неправду про націоналістів (типу -череп будуть міряти і т.д.). Яку до вас після цього можна мати повагу, чи бажання спілкуватись. Гірше кацапа є скацаплений хохол, який поборює власну націю та право своєї нації на правду.

      Наступні рядки я до вас написала, у відповідь на допис про 23 лютого, як свята гєроєв вєлікай атєчєствєнай, але очевидно, марно старалась. ВИ НЕ ЗДАТНІ на любов до України та самоповагу.

      "Підтримую. Нехай дійсно Ющенко зробить 14 жовтня державним святом Дня українського війська, а 23 лютого перейменує на День ветеранів Червоної Армії. Тільки щось не віриться."

      Маю ще кращу пропозицію! Нехай президент України зробить 23 лютого ДНЕМ ОКУПАНТІВ УКРАЇНИ. Всі вийдемо покласти квіти до могил тих, хто різав, стріляв, гвалтував та мордував наші родини, а саме кузнєцовим, кіровим, жуковим, кагановічам та іншим! Заодно кинемо прекрасні рожі до пам"ятників вождю Лєніну, який на чолі червоної морди приніс щасливу долю нашій Україні!!!!!!!!! Браво нащадки Шевченка!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
      Ми не бидло, ми не казли!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

      Тоді дружньо розповімо нашим дітям, що це свято в честь тих героїв, які заживо мурували в стіни борців за Україну, які кастрували Юрія Липу за те, що був українцем, які знищили цвіт нашої нації, які вимордували близько 10 мільйонів наших братів і сестер, а мільйони інших розкидали по світу.

      ПС Відразу прошу не дописувати про небезпеку отєчєству, виконання "долга пєрєд совєцкім народом", та про страшного Гітлера та інші страшні байки з історії, написані нащадками тих же ж кірових і кагановичів. Згадайте тільки, чому так успішно жуков просувався в бою? Бо пускав наших братів і сестер перед танками, як гарматне м"ясо, щоб танки на мінах не підривались. Все це "визволення" було претекстом для того, щоб окупувати нашу країну. Як визволили та забули дамой к бєрьозкам повернутись! Ми за Україну не воювали у цій війні, це була не наша війна, а боротьба москалів за панування у світі після його поділу!
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.10.07 | один_козак

       А! Тепер я зрозумів. Ви мене з кимось плутаєте))

       Ви мене просто з вимось плутаєте.)) Чи не з Романом Шарпом? В усякому разі, з кимось із моїх же опонентів.))

       Таля пише:
       > А ви свідомо дописуєте неправду про націоналістів (типу -череп будуть міряти і т.д.).

       Я нічого подібного не писав. Я сам себе називаю націоналістом (тільки демократичним).)) І через це кусаюся з місцевими шарпами та дядями вовами.

       Отже, заспокойтеся, прошу, щодо моєї персони. Бо мої з вами розходження полягають лише в тому, що ваш радикалізм та демонстративну гнівливість я вважаю руйнівними та антипродуктивними, віддаючи перевагу більш продуманим підходам до розв'язання українських проблем, націленим на ДОСЯГНЕННЯ МЕТИ, а не на терміновий викид емоцій.

       > Яку до вас після цього можна мати повагу, чи бажання спілкуватись. Гірше кацапа є скацаплений хохол, який поборює власну націю та право своєї нації на правду.

       Не знаю, як щодо поваги, а поспілкуватися з уявним образом хохла ви фактично виявляєте неабияке бажання ;)

       > "Підтримую. Нехай дійсно Ющенко зробить 14 жовтня державним святом Дня українського війська, а 23 лютого перейменує на День ветеранів Червоної Армії. Тільки щось не віриться."

       І це не я писав. І той, хто писав - не противник вам. А ви уважніші будьте, коли читаєте та не будьте такі швидкі на гнів. То будете менше розкидати, а більше збирати.

       > Тоді дружньо розповімо нашим дітям, що це свято в честь тих героїв, які заживо мурували в стіни борців за Україну, які кастрували Юрія Липу за те, що був українцем, які знищили цвіт нашої нації, які вимордували близько 10 мільйонів наших братів і сестер, а мільйони інших розкидали по світу.

       Ну, я вже розповів, і до того.))

       > ПС Відразу прошу не дописувати про небезпеку отєчєству, виконання "долга пєрєд совєцкім народом", та про страшного Гітлера та інші страшні байки з історії, написані нащадками тих же ж кірових і кагановичів.

       О! Це вже щось свіженьке. Гітлер не був страшним?

       > Ми за Україну не воювали у цій війні, це була не наша війна, а боротьба москалів за панування у світі після його поділу!
       Про це - якось згодом. В іншій темі.
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.10.08 | Мірко

       Re: Ми з Талею не знайомі. Навіть віртуально.

       Талю,
       Один-козак це один із нас, національних патріотів. Може трішки більш поміркований (як на козака) але все таки наш. Читаючи дописи, скоро розберетися хто націонал-патріот а хто ні. От, декотрі з короткого списка тих котрих я шаную (хоч не мушу усе погоджуватися): Нестор, один-козак, Самопал, Моро, keymaster, stefan, Pavlo, Albes, catco, Хвізик, Навіґатор, Пані, та очевидно Михайло Свистович.
       А список поплентачів Єдиної і Неділимої можете самі собі списати, і не все по мові пізнаєте, бо є тут і палкі українські націоналісти які лише ще мови не навчилися.
       Особисто, я діяспорян, - родина із Львова (із Замарстинова), був в Україні цілих 2 тиждні коли служив спостерігачем першого туру. Видав коротеньку повість (коли знайдете помаранчеву книжечку видану 2003-го видавництвом Джура - це моя :) )
      • 2006.10.09 | Sean

       Дівчино

       повторне адмінське, кхм, прохання - не ображайте співрозмовників.
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.10.09 | Patrick

       Талю, найменше мені хочеться

       сперечатись або сваритись з вами, мені дуже імпонує ваша завзятість (без іронії), але,

       1. Не варто дублювати свої дописи, навіть дуже полум'яні, у різних гілках.
       2. Щодо "гєроєв вєлікай атєчєствєнай"... полегше з цим і не треба так зневажливо. Поясню чому. Почну з такого. Сподіваюсь, майбутню Україну ви бачите Соборною, а укр. націоналізм - загальноукраїнською (не суто "західняцькою", як стереотипно вважаеться) ідеологією, яка зцементує Націю (з останньою тезою багато хто тут не погодиться, але менше з тим). Так ось - на сході України є достатньо прихильників і послідовників укрнаціоналізму (набагато більше, ніж знову ж таки сетеротипно вважається), а згодом буде, впевнений, ще більше. Але при цьому ми не є "традиційними" націоналістами. Наші рідні не боролись з "совітами", а у переважній більшості - працювали на перемогу СРСР у другій світовій, діди багатьох воювали на фронтах у складі ЧА. Як от і мій дід, котрий у листопаді 43-го здобував Київ у складі 1-го Укр. фронту (цим, попри усвідомлення антиукраїнської сутності совка взагалі та сталінізму зокрема і особливо, завжди буду пишатись), але ще, пізніше, у червні 44-го, брав участь у оточенні та знищенні 4 танкової армії під Бродами... Могло трапитись, шо і якогось "галичанина" вбив :(... Це взагалі, вважаю, непахане поле для кінорежисерів, сценаристів та інших митців, я маю на увазі цю тему - українець з дивізії СС "Галичина" проти українця, наприклад, з 27-ї армії 1-го Укр. фронту під Бродами, у червні 44-го...

       Крім "чєтирєжди гєроя" сов. союзу Жукова Г.К., котрий, ви маєте рацію, "героїчно" кидав людей дивізіями на вірну смерть, у ЧА був ще українець Іван Кожедуб - тричі Герой СРСР, загальновизнаний найкращий ас авіації антигітлерівської коаліції. А також ще більше сотні земляків Кожедуба - сумчан - Героїв Радянського Союзу, можу помилятись, але здається це рекорд не тільки по Україні, але й по совку взагалі. І ще багато інших.

       >Все це "визволення" було претекстом для того, щоб окупувати нашу країну. Як визволили та забули дамой к бєрьозкам повернутись!
       Це все вірно, але до яких "бєрьозок" мали повертатись українські червоноармійці-фронтовики?
       Так, Українці в ЧА, як і дивізійники "Галичини" воювали проти окупантів, але НЕ ЗА Україну, як УПА. Вони стріляли один в одного, бо були солдатами і мусили виконувати накази. Та хіба варто мені, наприклад, закидати якомусь умовному львів'янину, що його дід під Бродами стріляв в мого - і навпаки? Це нам треба?!

       Ще таке. Варто розуміти - українці у складі ЧА, українці у складі "Галичини" - вони були одними з найкращих у найсильніших на той час арміях світу. Шкода, що то були армії окупантів...
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2006.10.09 | Таля

        Patrick - про не нашу війну

        Шановний Patrick, ми з вами хоч і на спільних позиціях, але з дуже різним розумінням історії.

        Чого варті є ті Кожедуби і інші герої України, яких були сотні, коли мільйони моїх братів і сестер загинуло у війні, яка була спровокована ОКУПАНТОМ, коли тисячі українців цькувались за те, що боролись проти більшовиків та начебто на стороні фашистів. Бачу, що ви пишаєтесь своїм дідом. Брата мого діда також взяли до війська , відвоював та поранений повернувся додому. Через декілька місяців викликали у сільраду начебто давати нагороду за службу. Прийшов та застав червоних командіров, які замість нагороди нещадно скопували та збивали "бандєровску морду". Так били, що повідбивали легені та печінку і за декілька тижнів кремезного українця не стало... Можливо ви пишаєтесь своїм дідом, я ж НЕ ПИШАЮСЬ, а шкодую, що замордований червоними брат мого діда не спротивився червоним окупантам, йдучи до їхнього війська і не загинув смертю героя так, як його брат.

        Мільйони наших вояків, яких ПРИМУСОВО брали до війська і використовували, як гарматне м"ясо, якщо навіть й вижили на війні, то після повернення були заслані, чи посаджені, чи замордовані ЧЕРВОНОЮ МОРДОЮ, а долі їхніх родин були знищені.

        Жуков, це ДАЛЕКО не одиниця. Згадаймо кузнєцових, селіванових та тисячі інших іванових, петрових і сідорових, які жорстоко робили провокації, гвалтували наших дівчат та мордували наших родичів. У переддень приходу німців у мій рідний Львів, москалі винищили 1800 чоловік українського населення, маючи намір звернути "стрілки" на німців. Німці ж були не дурні, зігнали мешканців Львова до місця злочину, та показували людям, що їм залишив у спадок москаль. А тисячі інших злочинів червоних у Львові, коли вбивали дітей, вагітних жінок, коли дівчатам груди відрізали, коли людей в котлах варили... Неприємно читати, правда, моторошно?... А як було цим людям, як було їхнім батькам, які це знали та бачили? Порівняйте ці історії з дурнуватими історіями деяких дописувачів на цьому форумі про те, "как ОУН-УПА людям живати паролі і котов вшивалі в живати".

        Ви бачите вєліку отєчєствінну, як якусь перемогу, як щось, чим українці можуть пошатись, бо де було стільки героїв. Я ж її бачу, як спосіб загарбати Україну, знищити нас, як націю та перетворити в рабів-совків, які, як ви кажете, будували ссср. Я ненавиджу рабів, бо рабство та послушаніє привело нас до цього стану. Краще героями вмерти, ніж нидіти у рабстві. Наші брати і сестри повинні були об"єднатись в своїх зусиллях і дати гідну відсіч і москалям і німцям. Москалеві, тому що загарбник, ну і німцеві звичайно також, тому що ми не чекали б уже від німців, що вони допоможуть нам боротись з москалями. А ваш дідо пішов боротись на стороні москаля, фактично послаблюючи позиції ОУН-УПА та України. То ЧИМ ПЕРЕПРОШУЮ, МАЄМО ПИШАТИСЬ????????

        У цій війні, ми не були загарбниками, і більшість часу воювали не на своїй території за чужі землі і багатства. Так наприклад за москальські, і от сьогодні в подяку нам росія відмикає газ, припиняє експорт наших товарів та каже, що ми дурнуваті хохли, які не варті нічого без її підтримки! А чи не мають рації? За кого воювали?????
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2006.10.09 | ОРИШКА

         Re: Patrick - про не нашу війну

         Таля, сумно і боляче.
         Вам треба, дійсно, працювати з режисерами. Сильні фільми потрібні. Не знає Україна своєї історії, живе міфами.

         Але міфи дуже життєздатні. Ви повинні і це розуміти. І не можна вже дідів перевиховувати, треба молоді правду розповідати.
        • 2006.10.10 | Patrick

         Re: Patrick - про не нашу війну

         >Шановний Patrick, ми з вами хоч і на спільних позиціях, але з дуже різним розумінням історії.

         Не таке вже воно "дуже різне", як на мене :-)

         >Чого ж ви чванитеся, ви!
         >Сини сердешної України!
         >Що добре ходите в ярмі,
         >Ще лучше, як батьки ходили...
         (c) Шевченко

         Але наголошую - згадуючи про другу світову, я шкодую, що, скажімо, Рибалко, Шандрук та Шухевич, а з ними всі українські солдати тієї війни не воювали спільно за УССД. Бо у такому разі я не уявляю собі сили, яка могла б їх зупинити. Можливо, це взагалі головне, що Українці мусять винести з досвіду 2-ї світової.
 • 2006.10.07 | пан Roller

  Re: козацтва. УПА, -----------Казаки в Вермахте

  один_козак пише:

  >
  > Я не був присутній у 1943 році там, де приймалося рішення про день проголошення створення УПА, але чогось так здогадуюся, що день цей був обраний провідниками ОУН не випадково, а в зв'язку з тим, що день 14 жовтня, свято Покрови, вже був знаковим, і вже був закарбований в історії нашого народу, як традиційний день Великих Рад січового козацтва.
  >
  > >
  > І що, хіба я не правий?

  Правый. Одного поля ягодки.

  Казаки в Вермахте

  додано: 02-10-2006 // // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1159794350.html

  Brdgs
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.10.07 | один_козак

   Роллэр! Люди - вообще очень злые твари.

   То мечем друг друга рубят, то веревкой душат, то бомбы ядерные на голову друг другу... То Вермахт создают, то ГУЛАГ... И ради чего?

   Так люди - это вообще зло? Все, да? Осудим, запретим, уничтожим человечество?
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.10.07 | пан Roller

    Re: Осудим, запретим, уничтожим ..... и покажем

    один_козак пише:
    > То мечем друг друга рубят, то веревкой душат, то бомбы ядерные на голову друг другу... То Вермахт создают, то ГУЛАГ... И ради чего?
    >
    > Так люди - это вообще зло? Все, да? Осудим, запретим, уничтожим человечество?

    Вы пропустили строку из Гимна Украины. "И покажем, шо мы братья казацкого роду. " Тока ради этого.

    Странно, однако? Инопланетяне вряд ли поймут такую логику.А у нас в порядке вещей.Порубили и забыли.

    Brgds
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.10.07 | один_козак

     ОК. Но вы поняли, что я сказать хотел?))

     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2006.10.07 | пан Roller

      Re: Да понял. Все мы там будем.Так куда нам спешить?

      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.10.07 | один_козак

       Обче-то... Экклесиаст, короче.

       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2006.10.07 | ОРИШКА

        Re: Обче-то... Экклесиаст, короче.

        Так и христианство-то появилось, чтобы зло в людях сдерживать.. (не бейте больно).. :-)
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2006.10.07 | один_козак

         Тю... Чего бить? Я согласен. Хотя это и не полно,

         и не точно. Христианство появилось потому, что люди злы и лукавы. Вообще, в принципе. В каждом из потомков Адама есть семя зла. И им безнадёжно от этого уйти без сверхъестественной помощи Создателя. Потому Христос и терпел муку, сходил во ад, чтобы воскреснуть и открыть нам путь к вечности с Богом.

         Если смотреть под таким углом, то измерения на тему "в чьём войске больше жестокости" не имеют смысла. Потому, что все проявления злобы, неправды и жестокости - это общее горе всех человеков. Но коварство врага нашего спасения проявляется и в том, что он мешает людям видеть эту правду. Толкая их на злые поступки, он подсовывает благовидные мотивы. Например - освобождение трудящихся от власти капитала, собрание земель под рукой самого "правильного" царя, упреждающие удары на врагов Отечества или защита истинной веры. Или борьба "за мир во всём мире".))
       • 2006.10.07 | пан Roller

        Я чего бы им Бабий Яр не почтить вместе с Йусченко ?

        згорнути/розгорнути гілку відповідей
 • 2006.10.10 | Дядя Вова

  Нам нужно разделиться конституционным путём. Надеюсь, что 14-го

  этому процессу будет дан мощный стартовый импульс. Сколько раз об этом говорили умнейшие представители ВФ и с той и с другой стороны, а воз и ныне там. Хотя бы лет на десять добровольно разделиться.

  Я даже немного завидую правобережью. Смотрите: всех «бандитов» вы отдаёте левобережью, оставляете себе лучших людей страны – Юлию Владимировну, Виктора Андреевича, бабку Параску и других рогульских кумиров. Вопрос с «запровадженням української мови» решается за два часа, со вступлением в НАТО и Евросоюз – за пару лет.

  А через 10 лет померяемся пи.., в смысле, экономиками. Нет, я вовсе не намекаю, что на востоке будет лучше. Всё-таки Евросоюз - великая сила. Просто, эти 10 лет будет как-то спокойнее без вас, а вам без нас.

  Свинство, конечно, бросить русскоязычных на произвол судьбы в правобережье. А юго-восточных украиноязычных (покажите мне их, в интернете слышал, а в живую никогда не видел) заставить жить в чуждой им среде. Но не думаю, что это смертельный вопрос, его как-то можно решить путём придания прав меньшинствам, культурных автономий.

  Так нет же, рогули не согласятся – им скучно жить без заварушек, палаток, биотуалетов в ближайшем лифте. Они и тогда в Киеве через год новый Майдан устроят, был бы жив рогулизм, а повод найдется.

  P.S. Термины «рогули» и «рогулизм» ни в коем случае не относится к 90% присутствующих здесь вільних форумчан.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.10.13 | ОРИШКА

   Re: Нам нужно разделиться конституционным путём. Надеюсь, что 14-го

   Дядя Вова, если вы на юго-востоке никогда не видели україномовних - с вас и взятки гладки. Либо вы из дому не выходите, либо, пардон, лгунишка.
   В Крыму часто бываю, там местные жители с украинским есть, не говоря уж о Запорожской области. Так что, не надо ля-ля.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.10.13 | один_козак

    Дайте спокій Дяді Вові. Це - савєцкій чілавєк.

 • 2006.10.13 | Дядя Вова

  Раз бойцы УПА не приезжают, то кого бить настроились, Витренку?

  Так она к такому пиару готова: делает прическу, посещает стилистов. Лавры другой женщины - Ю.В.Тимошенко – никак не дают Витренке покоя.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua