МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

уроки Грузинського шпигунського скандалу для української контрро

10/03/2006 | Хвізик
контррозвідки (якщо така існує не тільки на папері).

Тепер, коли грузино-російський скандал, пов"язаний з арештом і видворенням російських шпигунів, фактично вичерпався, можна зробити певні висновки.

На території Грузії дійсно діяла агентурно-підривна мережа російських спецслужб. Грузинська контррозвідка її виявила та де-який час "пасла", збираючи докази. Ці докази недвозначно показали, що росіяни діяли тупо, грубо та некваліфіковано.

Постає питання, чи правильно вчинила грузинська сторона, заарештувавши та видворивши російських агентів? Підкреслюючи своє співчуття грузинській стороні у її роботі по наведенню ладу у Грузії, тим не менше, хочу сказати, шо нмсд рішення заарештувати російських шпигунів все-таки було непродуманим, скороспілим та неоптимальним. Спробую пояснити чому я так вважаю.

Головним питанням є те, чого прагнула досягти Грузія, заарештовуючи росіян. Якщо метою грузинів було заявити про те, що в них дійсно існує контррозвідка, і що вона справно працює, то цієї мети грузини досягли - скандал вийшов гучний і переконливий. Однак, якщо грузини прагнули примусити Росію припинити вести шпигунську діяльність на території Грузії, то цю мету навряд чи можна вважати досягненою. Більше того, така демонстративна акція могла лиш віддалити Грузії від цієї мети. Річ у тому, що дана група, як я вже зазначив, діяла нахабно і некваліфіковано, тим самим полегшивши своє виявлення. Отже, на сьогоднішній день можна вірити, що російську шпигунську мережу у Грузії зруйновано. Але чи означає це те, що Росія не робитиме спроб відновлення шпигунської мережі? На мою думку, ні.

Якраз навпаки, у майбутньому, Росія приділятиме більшу увагу якості підготовки шпигунів для роботи у Грузії. Таким чином, наступна група російських розвідників буде працювати значно кваліфікованіше і обережніше, ніж попередня. Саме тому, виявити і знешкодити її буде набагато складніше.

Таким чином, я підводжу до своєї думки, яка полягає в тому, що могло би бути розумнішим, якби грузини, замість того, щоб просто видворити російських шпигунів, продовжували пасти і вести цю виявлену ними шпигунську групу. При розумному підході, вони могли би винайти механізми не лише контролювання інформації, що передається групою у Центр, але й підібрати метод використання даної групи для дезінформації Москви. На мою думку, у перспективі, це могло би принести значно корисніші плоди для грузинської держави та відновлення миру і спокою у регіоні.

Відповіді

 • 2006.10.03 | Антон

  Слава українськім контррозвідникам!

  Вони витримано, всі 15 років не дають підстав Путіну для інтелектуального росту СЗР Росії. Де тільки не працюють в Україні академіки російцської розвідки. Але нас не спровокувати. Оце витримка. Слава героям!
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.10.03 | один_козак

   ;)

 • 2006.10.03 | один_козак

  Re: уроки Грузинського шпигунського скандалу для української контрро

  Хвізик пише:
  > На території Грузії дійсно діяла агентурно-підривна мережа російських спецслужб. Грузинська контррозвідка її виявила та де-який час "пасла", збираючи докази. Ці докази недвозначно показали, що росіяни діяли тупо, грубо та некваліфіковано.

  Я маю підозру, що вони діяли просто нахабно, не розраховуючи, що їх хтось виявлятиме, пастиме та викриватиме.

  І чогось думаю, що в нас таких "туристів" та "полковників Носів" є саме та кількість, яку бажалося мати Росії, і роблять вони, що хочуть.

  > Постає питання, чи правильно вчинила грузинська сторона, заарештувавши та видворивши російських агентів? Підкреслюючи своє співчуття грузинській стороні у її роботі по наведенню ладу у Грузії, тим не менше, хочу сказати, шо нмсд рішення заарештувати російських шпигунів все-таки було непродуманим, скороспілим та неоптимальним.

  Сумніваюся, що ви маєте достатньо інформації, щоб оцінити вчасність та доречність викриття шпигунів. Я - не маю.)) Чи ви маєте якийсь стосунок до тієї справи? ;)
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.10.03 | Хвізик

   Re: уроки Грузинського шпигунського скандалу для української контрро

   > Сумніваюся, що ви маєте достатньо інформації, щоб оцінити вчасність та доречність викриття шпигунів. Я - не маю.)) Чи ви маєте якийсь стосунок до тієї справи?
   до справи я стосунку не маю. і до політики також.
   але мені знайомий гарячий кавказький менталітет і нетерпимість грузинів до всього неправедного та несправедливого, а це дуже часто призводить до непродуманих дій.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.10.03 | Мірко

    Re: уроки Грузинського шпигунського скандалу для української контрро

    Мета такого публичного скандалу може бути цілком інакша.
    От, підсилена військова та економічна підтримка США
    піднесення почуття патріотизму,
    збереження внутрішнього політичного рейтинґу
    задоволення охоти нарешті дати кацапові по сраці.
 • 2006.10.03 | Зверопупс

  Re: Хвизик, я вас поддерживаю в "без правил"

 • 2006.10.03 | Зверопупс

  Re: основной урок - не выпендриваться))Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua