МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Украинская «пропаща сыла» в эпоху американской «soft power»(л)

10/07/2006 | ОРИШКА

Відповіді

 • 2006.10.07 | SpokusXalepniy

  Суть в том, что как раз "эпоха" - не суть. :)

  ОРИШКА пише:
  > http://www.obozrevatel.com.ua/news/2006/10/6/138929.htm
  > Андрей Окара

  «Пропаща сыла»[*] — это о том, почему после Майдана и Оранжевой революции Ющенко и команда «любих друзів» позволила себе бездарно транжирить доверие и моральную поддержку народа. Это о том, почему Янукович и его «донецкие братья» не добьются никакого качественного успеха в политике, даже если укомплектуют властную вертикаль своими телесами на 150%, даже если по полной программе, публично и с пафосом «опустят» президента. Это о том, почему от «горения» энергичной Юлии Тимошенко эффект такой же, как от огромного газового факела посреди полтавской лесостепи — на какой-нибудь из газо-конденсатных разработок.


  Этот абзац не вызывает у меня никаких возражений. С ним можно полностью согласиться.
  Что же касается размышлений автора "в мировом масштабе", то шапка оказалась не по Сеньке. Да и вообще, замахиваться на такую глобальную проблему, отталкиваясь от "Хіба ревуть воли...", мягко говоря - сильно себя любить. Слишком сильно.

  За статью отдельное спасибо ОРИШКЕ.
  Очень рекомендую всем прочитать.


  [*] - другое название переизданного произведения Панаса Мирного «Хіба ревуть воли, як ясла повні?».
 • 2006.10.07 | Раціо

  Мислішка в Андрюші одна вже роками. Але радує, що хоча б читає

  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.10.07 | один_козак

   І коли то воно вже буде інакше?

   Між іншим, мені здається, що якщо напрям розвитку нашого суспільства в політичному, культурному та духовному сенсі не буде змінено, то можемо поволі прийти до часу, коли "мислішка" та стане не актуальною. Це може відбутися й швидше, якщо здорові, позитивні новації потужно засвітяться й зазвучать...

   Цікаво, чи хтось здогадається, про що це я?.. :)
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.10.07 | SpokusXalepniy

    И долго будете мучить?

    один_козак пише:
    > Між іншим, мені здається, що якщо напрям розвитку нашого суспільства в політичному, культурному та духовному сенсі не буде змінено, то можемо поволі прийти до часу, коли "мислішка" та стане не актуальною. Це може відбутися й швидше, якщо здорові, позитивні новації потужно засвітяться й зазвучать...
    > Цікаво, чи хтось здогадається, про що це я?.. :)
    Я - не. Мысли у меня сразу начали разбегаться, как тараканы - в разных направлениях.
    Подсыпьте немного корма. (Без яда, plz).
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.10.07 | один_козак

     Співчуваю.))

     Написав, а тоді дивлюся... Наче сам з собою побалакав. :lol:
     Але вирівшив залишити того дописа для гумору. )))
     Хоча малося на увазі більш, ніж серйозне.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2006.10.07 | Карт

      Нічого.

      Коли п.Андрій полишає свій звичайний випєндрьош, то виходить цікаво.
      Хоча і не надихає.
 • 2006.10.08 | vvkornilov

  Re: Украинская «пропаща сыла» в эпоху американской «soft power»(л)

  п. Андрій -- цікавий генератор текстів. Як і Корч. Але це і все. України, чи то пак, групи у владі, еліті, та й за великим рахунком у суспільстві, на яку орієнтований текст Окари, сьогодні ЩЕ (це оптимізм) не існує. Самі західники та москвофіли (бо русо-філ це все таки дещо інше). А за великим рахунком -- майже всі західники. Більшість із них не бачить, що занепадає не тільки західницький проект для України, але західницький (вестернайзінг) проект узагалі. А за ним не за такими високими горами вже відчувається занепад і самого Заходу. "Міжнародне співтовариство" зникає вже сьогодні. Втім, це заскладна тема, а я спати хочу.

  Україна, як другий найбільший о-шмат-ок потужної імперії має все, що треба, аби стати великою державою у сенсі сер-кін 19 ст. Величезна трагедія України у тому, що у ній нема критичної групи, яка би бажала такий проект втілювати. І такого слона як Україну ріжуть західники, аби поробити з неї вола типу Словаччини (і здати в ЄС), а москвофіли не бачуть сенсу у державності так само. Чим далі триватиме цей процес, тим вірогідніший розклад цієї території (бо держави на ній малувато), бо як ніхто не бачить сенсу у величі для неї, відтак і у тих рештках-ростках держави тим більш. Маленькі державки (мрія західників) можна швидко інтегрувати у ЄС, а так само (мрія москвофілів) відпаде питання форми інтеграції з Росією.

  До Окари, попри непотрібну поетичність та сентиментальність, без якої він правда неуявний, та нахил до міцних особистостей типу Юлі, українське суспільство не доросло. І можливо, ніколи не доросте.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.10.08 | Shadow

   Re: Украинская «пропаща сыла» в эпоху американской «soft power»(

   > А за ним не за такими високими горами вже відчувається занепад і самого Заходу. "Міжнародне співтовариство" зникає вже сьогодні. Втім, це заскладна тема

   KGB brain overheat, eh? :) "Zanepad" of the West - I laughed to tears. Come back when someone else except West will be able to put rovers to the surface of Mars, for example.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.10.08 | настрадамус

    Слушал я Андрея в Гуляйполе-толковый политик -патриот.

   • 2006.10.09 | vvkornilov

    Re: Украинская «пропаща сыла» в эпоху американской «soft power»(

    CIA brain overheat, eh?
    Come back when everyone will quit laughing at US looser leadership, proved able only to murder its own people in New Orleans, at Europe's fat laziness, proved able only to make Muslims proud of what they've done to Paris...and what not in last two years.

    Rovers at Mars are not only an American effort -- to take just one circumstance. To me it looks like US is stagnating 6th year in a row. Prove me wrong.

    http://engram-backtalk.blogspot.com/2006/08/americans-hate-their-fabulous-economy.html
  • 2006.10.10 | Михайло Свистович

   Re: Украинская «пропаща сыла» в эпоху американской «soft power»(л)

   vvkornilov пише:
   > що занепадає не тільки західницький проект для України, але західницький (вестернайзінг) проект узагалі. А за ним не за такими високими горами вже відчувається занепад і самого Заходу. "Міжнародне співтовариство" зникає вже сьогодні. Втім, це заскладна тема, а я спати хочу.

   Мудре рішення. Бо може то від недосипу Вам примарилось, що Ваше палке бажання здійснюється. Ще з радянських часів нам розповідають про "загниваючий" Захід, а він все ніяк не зогниє, й у всьому світі люди прагнуть припинити "процвітати" і бажають хоч трошечки "погнити". Й линуть мільйонами "гнити" хто в малих човнах через океан, хто в забитих тілами фургонах, хто в інший спосіб.

   >
   > До Окари, попри непотрібну поетичність та сентиментальність, без якої він правда неуявний, та нахил до міцних особистостей типу Юлі, українське суспільство не доросло. І можливо, ніколи не доросте.

   І не треба, бо ріст донизу - це аномальне явище.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua