МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Студенти знову пікетуватимуть Кабмін.

10/10/2006 | Майдан-ІНФОРМ
11 жовтня 2006 року о 13.00 біля Кабінету міністрів України (вул. Грушевського) відбудеться акція протесту проти порушення прав студентів.

Серед вимог: недопущення скасування пільг на проїзд на залізниці для студентів, підвищення стипендії, відмова Міносвіти від впровадження дискримінаційної системи поселення у гуртожитки, зниження плати за проживання у гуртожитках, українізація шкіл на сході України, скасування корупційних актів та наказів Міносвіти, перевірка правоохоронними органами всіх державних закупівель за бюджетні кошти у сфері освіти, звільнення міністра освіти та науки С. Ніколаєнко.

В акції приматимуть участь представники ВМО «Молодь – надія України», ГК «Громадський спротив України», ГО «Помаранчева хвиля», Київське братство студентів та низка інших об’єднань громадян проведуть спільний мітинг на захист прав студентів від свавілля керівників Міносвіти
Міністерством освіти та науки України було повідомлено, що в даний момент цим органом розробляється рейтингова система, згідно якої право на поселення у гуртожитки студенти отримуватимуть за сукупністю критеріїв, головним з яких буде академічна успішність. Такі дії Міносвіти пов’язані з гострим браком місць у студентських гуртожитках України, якому сприяє політика масового закриття відособлених філіалів вищих навчальних закладів, яку проводить МОН.

Сьогодні, за оцінковими даними Української асоціації студентського самоврядування, на Україні в цілому бракує близько півмільйона місць у студентських гуртожитках, одним з наслідків чого є їхня крайня перенаселеність. Щоб забезпечити відповідність кількості проживаючих студентів бодай колишнім радянським санітарним нормативам, які зараз повсюдно порушуються, Міносвіти буде вимушене спонукати вузи до виселення з гуртожитків частини їхніх нинішніх мешканців. Для соціальної легітимізації цих дій чиновниками МОН і зініційоване впровадження системи “поселення за рейтингом”.

Впровадження такої системи призводить до кабальної залежності студентів від викладачів та вузівських адміністрацій, коли молода людина, якій за нелояльні висловлювання на адресу вузівської влади “вліплять” кілька “трояків”, автоматично опинятиметься викинутою на вулицю. Громадскість заявляє про свою рішучість усіма законними методами протидіяти будь-яким спробам дискримінації студентів у їхньому праві на житло (доступ до гуртожитків) на основі їхньої “успішності”.

9 вересня Міністерство фінансів офіційно повідомило „Укрзалізницю”, що видатки, пов’язані з наданням пільг на проїзд залізничним транспортом, у державному бюджеті на 2007 рік взагалі не заявлені. Прес-служба „Укрзалізниці” заявила, що станом на 1 серпня заборгованість Міністерства освіти та науки і Мінсім’ї перед залізничниками за пільгові перевезення з урахуванням боргів минулих років становить більш як 80 млн. грн. Державна адміністрація залізничного транспорту, у свою чергу, попередила про припинення обслуговування громадян на пільгових умовах вже з жовтня цього року. Цікаво, що 9 жовтня С.Ніколаєнко заявив що Міністерство освіти і науки не має наміру скасовувати пільги на проїзд студентам вищих навчальних закладів. Як відомо у проекті бюджета на 2007 рік немає рядка на пільговий проїзд студентів на залізниці. Члени студентських організацій вимагають від прем’єр - міністра Віктора Януковича роз’яснити ситуацію, викликану чисельними повідомленнями про скасування пільгового проїзду на залізничному транспорті для студентства.

Відповіді

 • 2006.10.10 | mala

  До організаторів

  А Ви ніколи не думали, що 13 година - це трохи не зручний час для студентів? На майбутнє, якщо хочете, щоб студентство до Вас приєдналось не примушуйте їх робити вибір між парами і мітингом, адже користі від цього буде мало.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.10.10 | vmo1

   Re: До організаторів

   Зручний час
   Це після 2 пари

   Для більшості це нормально :)
  • 2006.10.15 | Kronk

   Re: До організаторів

   А що вже тоді казати за тих, хто вдень на роботі? ;)
   mala пише:
 • 2006.10.11 | Сева

  Re: Студенти знову пікетуватимуть Кабмін.

  Ну зря опять студенты время тратят. Я не знаю, как в других городах, а в Киеве студенты старших курсов почти все работают, 400 - 500 баксов получают, могут на двоих и нормальную хату снять, а не требовать место в общежитие в барак с чурками и тараканами и без горячей воды. Многие студентки знакомые, кстати, слегка проституцией занимаются - те же 500 баксов в месяц имеют. А тут вышли: общежития им давай, льготы какие-то. Работать надо, а не ерундой заниматься и все будет.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.10.11 | ОРИШКА

   Re: Студенти знову пікетуватимуть Кабмін.

   Таварисч, предложи Кабмину проституцией заняться и достойно зарабатывать, вместо того, чтобы бабки на тарифах отбивать...

   Особенно Симоненко и ааморозу
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.10.11 | Сева

    Re: Студенти знову пікетуватимуть Кабмін.

    Ну причем тут Кабмин? Каждый зарабатывает так, как может. Кто-то пашет, а кому-то проще -- проституцией. Это, вобщем-то, нормально. Это ж все добровольно.
 • 2006.10.11 | Чучхе

  Іще якась ПОРА щось проводить завтра

  13 октября в 13-00 в отеле «Казацкий» Всеукраинская общественная организация «Гражданская кампания ПОРА» проведет круглый стол на тему: “Признание УПА: граждане против политиков?”, на котором будет обсуждаться проблема отношения украинского государства и украинских политиков к признанию Украинской Повстанческой Армии. В мероприятии примут участие - последний главнокомандующий УПА Василий Кук, общественные деятели, историки, политологи, писатели и музыканты. В частности, Василий Овсиенко, Игорь Юхновский, Юрий Покальчук, Юрий Ильенко, Тарас Стецькив, Степан Бандера, Сашко Положинский, Иван Малкович и другие. На круглый стол также приглашены представители Секретариата Президента Украины и Кабинета Министров Украины (ул. Михайловская, 1/3). Телефон: (067) 509 57 36


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua