МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Андрухович на Франкфуртському книжковому форумі

10/10/2006 | Персефона
7 жовтня на книжковому форумі у Франкфурті відбулася презентація-інтерв'ю німецького перекладу "Московіади" Андруховича.

Підчас презентації Андрухович розповідав в першу чергу, звичайно, про Московіаду, про імена героїв Московіади і Обручів, про те, як Московіада писалася, і з якого досвіду, про те, як її було сприйнято, про Україну, про дім і мандри, про писання, про медії і співпрацю з ними :-), про плани на майбутнє.

Ось шматок цього інтерв'ю:

К: Відношення Радянський Союз - Україна сьогодні, яке воно зараз?

Ю.А.: Ну так, це ... ще досі Україна є територією, яка, передовсім із Західноевропейського погляду, трактується як пострадянська територія. В цьому полягає велика драма, що ми цю ідентичність 15-16 років
після розпаду все ще пов'язуємо із цим організмом.

К: Але ж Україна робить вся для того, щоб це змінити. Чому це не вдається?

Ю.А.: отже, не вся Україна, вона знову поділена...

К: так, знову конфлікт...

Ю.А.: звичайно, існує цей конфлікт всередині, всередині суспільства, і а з іншого боку, це конфлікт який набагато важливіший та універсальніший, аніж всього лиш конфлікт між радянською чи пост-радянською та новою українською ментальністю, це просто конфлікт між минулим і майбутнім. Це, так би мовити, більше філосовське, більше метафізичне. Йдеться також про якусь зміну поколінь.

[...]

К: Чи є ви вдома критичним до уряду?

Ю.А.: Так, після 3 серпня я знову, так би мовити, у звичній для мене ситуації, коли я чуюся опозиційним, угу.(киває)

К: А як ви бачите теперішній політичний стан, що відбуватиметься далі?

Ю.А.: Так, воно йде... гірше, ніж я думав. Звичайно, ця ситуація із ... помішаним урядом [:-) змішаним урядом, чи коаліцією], ... вчорашніми політиками, які знову прийшли до влади, це може, звичайно, щонайменше розчаровувати, так. Але я думаю, не зважаючи на це, вже нема дороги назад... у суспільному розвитку. Те, що відбулося наприкінці 2004 року, себто революція, те, що в нас відбулося, - цього не можна перекреслити, і це повинні також ці вчорашні політики, які знову вже сьогоднішні політики, - вони мусять це також прийняти. Вони мусять ... грати із суспільною думкою, вони мусять робити добрі обличчя (криво усміхається), і це, я думаю, все-таки поступ, це все-таки важливо.

Щоб подивитися ціле інтерв'ю - заходьте сюди http://www.3sat.de/3sat.php?http://www.3sat.de/kulturzeit/specials/97264/index.html
і клацайте на лінк справа зверху у рубриці Web-TV.
А якщо хтось знає німецьку краще за мене - можна навіть ціле перекласти (і виправити мої помилки), бо воно цікаве.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua