МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

США підтримають російський проект резолюції щодо Грузії

10/13/2006 | Illia
США висловили готовність підтримати російський проект резолюції Ради Безпеки ООН щодо Грузії.

За словами постійного представника Росії при ООН Віталія Чуркіна, у п’ятницю, 13 жовтня, о 10:00 за місцевим часом (18:00 за московським) проект буде винесено на голосування РБ ООН. Чуркін очікує, що документ буде прийнято і підтримано одноголосно.

"У цій резолюції в дипломатичній формі розставлено всі крапки над "і", утримуються заклики до Грузії утримуватися від провокаційної риторики і провокаційних дій", - повідомив російський постпред.

Проект також включає вимогу про спільне патрулювання Кодорської ущелини силами Місії ООН і російськими миротворцями, які не влаштовуть Грузію, і вимогу продовжити мандат російських миротворців в Абхазії, який минає 15 жовтня 2006 року, до 15 квітня 2007 року.

За словами Віталія Чуркіна, Росія пішла на компроміс і погодилася з виправленнями, без попередження внесеними США в російський проект резолюції, щоб прийняти документ до закінчення мандату миротворців. Дипломат зазначив, що посольство США відмовило у візі міністру закордонних справ Абхазії, який мав намір проінформувати членів Радбезу про ситуацію в регіоні.

"Так, нова резолюція - це компроміс, що містить всі ключові позиції нашого першого варіанту, але позбавлена різкостей, які ми чуємо від грузинської влади. Це витриманий, дипломатичний документ. Ми пішли на нього в умовах незвичайного тиску", - сказав Чуркін.

За його словами, у четвер,12 жовтня, Росію зненацька поставили перед фактом, що в перший російський проект резолюції, що вважався практично погодженим, без попередження внесено виправлення. Це йде в розріз із практикою обговорення і прийняття резолюцій у Радбезі ООН, зазначив постпред.

"Нас навіть не ознайомили з ними (виправленнями), хоча ми знаємо, про що там мова. Вони внесені США", - сказав Чуркін.

Третього жовтня Росія внесла в Раду Безпеки ООН перший проект резолюції щодо Грузії, який було охарактеризовано постпредом США Джоном Болтоном як недостатньо справедливий і збалансований. А 4 жовтня представники групи європейських країн внесли в Радбез альтернативний проект резолюції.

У ньому, зокрема, зазначається стурбованість діями грузинської сторони в Кодорській ущелині в липні 2006 року, а також усіма порушеннями Московської угоди про припинення вогню і поділ сил від 14 травня 1994 року, а також інших грузино-абхазьких угод, які стосуються Кодорської ущелини. У документі утримується заклик до Грузії забезпечити відповідність ситуації у верхній частині Кодорської ущелини умовам Московської угоди і гарантувати відсутність у цьому районі військ, присутність яких там не санкціонована.

Відповіді

 • 2006.10.13 | alx_1904

  А что кто-то сомневался, особенно после взрыва в КНДР?

 • 2006.10.13 | observer

  Це називається гарна пика при поганій грі

  Російський варіант, що вони його раніше запропонували, був відкинутий. А підтримали новий варіант, що ґрунтується на американських пропозиціях.
 • 2006.10.13 | line305b

  Huy we will support it. (c) SSHACopyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua