МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Ніжегородська влада забороняє дружити з чеченцями

10/13/2006 | Роост
На праісторичних землях ерзян влада забороняє дружити з чеченцями - суд міста Ніжній Новгород (РФ) ліквідував правозахисну організацію Товариство російсько-чеченської дружби. Співзасновник організації Станіслав Дмітрієвскій збирається опротестувати це рішення.
http://www.ugraina.org

Товариство російсько-чеченської дружби вже подало апеляцію до міжнародного суду в Стразбурзі і готує документи до Верховного суду РФ.

Організація також збирається подати звернення до Конституційного Суду РФ, оскільки новий федеральний закон "Про екстремізм" протирічить Основному Закону.

За словами Дмітрієвского, ліквідация Товариства - це превентивний захід влади, яка примушує правозахисні організації РФ або саморозпуститися, або підкоритися диктату чиновників.

До речі, позов прокуратури Ніжнього Новгорода про ліквідацію Товариства було подано згідно з новою статтею закону "Про громадські організації". Відповідно до неї громадські організації повинні виключити із своїх лав керівника, по відношенню до якого вступив у дію обвинувальний вирок.

А такий у Дмітрієвского є: на початку лютого 2006 року він був визнаний винним у "розпалюванні національної ворожнечі". Покарання - два роки умовно. Тепер ще одне - позбавлення права "дружити з чеченцями".

Показово, що всі ці переслідування на національному грунті відбуваються "по закону" - дарма, що саме вони вступають у прямі протиріччя з Конституцією РФ. Вона, як за часів Йосипа Сталіна, таки "найдемократичніша в світі".

ОК за матеріялами Kasparov.ru


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua