МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Головам п’ятьох областей прислали «чорну мітку»

10/14/2006 | Майдан-ІНФОРМ
Вже п’ятий день поспіль спеціальні комісії Кабінету міністрів шерстять вздовж і впоперек документацію голів Харківської, Тернопільської, Чернігівської, Полтавської та Херсонської областей. І збоку це виглядає, не як дослідження ситуації в областях, а натхненні пошуки родзинки – помилки губернатора чи компромат на нього. Принаймні, у цьому переконані голови ОДА.

Стараються гарно, з душею. Значить – щось-таки й знайдуть. Інакше – не поїдуть.

Вже на другий день роботи комісії місцеві оглядачі стали висловлювати припущення, що їм поставлено виключно політичне завдання – знайти причини для зняття з посади губернатора області. Підозри в заангажованості перевіряючих зі столиці підсилив сам голова Полтавської облдержадміністрації Валерій Асадчев. Ніби доводячи слова полтавського губернатора, майже в унісон за його словами повторив припущення і голова Тернопільської облдержадміністрації Іван Стойко: «таке враження, що комісія працює «на замовлення».

Зокрема, Іван Стойко озвучив заяву-звинувачення на адресу керівника перевіряючої комісії, заступника голови ДПА України Миколи Романіва. За словами голови ТОДА, Микола Романів розпорядився не надавати жодних документів тернопільській стороні, які стосуються перевірки. «Я хочу звернутися до прокуратури і СБУ. Річ у тім, що ми домовлялися: комісія працюватиме і документи підписуватимуть як наші люди, так і перевіряючі. Однак керівник комісії заборонив давати нам будь-які матеріали. Я не знаю, якими мотивами він керується, але я справді звертаюся до правоохоронних органів. Якщо й далі керівник цієї групи працюватиме на замовлення, то я напишу заяву, щоб компетентні органи розібралися, що й до чого. Вбачаю в діях Миколи Романіва ознаки незаконної діяльності, як державного службовця... Я не допущу, щоб матеріали перероблялися в Києві аналітичними центрами. Документи я залишу в себе, один візьме представник секретаріату, а інші нехай везуть у Кабмін. Якщо керівник групи працює на замовлення, то ми будемо на високому рівні піднімати це питання. Є факти, які свідчать про те, що хтось хоче показати викривлений стан справ у області. Я казав і казатиму: Тернопільщина не допустить, щоб на неї хтось тиснув, щоб хтось розмовляв з нами мовою тиску».

А голова Полтавської облдержадміністрації Валерій Асадчев під час урочистого відкриття в обласному центрі гіпермаркету «Метро», досить відверто висловився перед журналістами про своє відношення до завдання, яке поставлене перед комісією.

- Склад комісії не має ніякого значення. Значення має те, яке завдання перед нею поставлене, яких результатів від неї вимагають, - вважає губернатор. - Мене ніхто і ніколи не звільнить за те, що я щось не зробив. Я всім покажу результат, який я отримав. За 4 місяці не можна зробити переворот, але певних результатів досягти можна. І ми їх досягли. Але, якщо це оцінюється з якихось політичних міркувань, то, природно, працювати в такій системі практично неможливо. Схоже, що В. Асадчев вже прораховує можливі варіанти розвитку подій для себе особисто після закінчення перевірки.

-Я думаю, що найближчим часом мені самому доведеться ухвалювати якесь рішення, - резюмував «помаранчевий» губернатор, зняти якого з посади Кабмін вже пропонував Президентові і який сам хотів приїзду в область комісії зі столиці.

… Незабаром зима, Кабмін змінює окрас? Із «сонячного» кольору переходять на холодніші тони…

Джерело: http://anti-crime.org/


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua