МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

14 жовтня. Київ - очні враження. Деякі висновки

10/14/2006 | Киянка
А скільки було хвилювань та чублень!

Втім, по-перше, хочеться подякувати всім, хто не був до цієї теми байдужий, всім, хто пропонував та втілював щось конструктивне, всім, хто вийшов.

По-друге, нмд, те, що робили симпатики УПА, крім хіба окремих сил, можливо чи й явно провокативних, не виглядало негативно/маргінально/жалюгідно чи ще якось в такому дусі (щоправда, враження від цього - справа уподобань та смаків :) ). Я б сказала - в цілому спокійно, а для тих, хто прийшов скоріше з "дем.-нац." міркувань, щоб не дати хозяйнувати вітрянкам, щоб фільмувати/інформувати, запобігти провокаціям тощо - можливо навіть місцями скучнувато :) . Справді, особливо на Софійскій площі було дещо розтягнуто, "розмазано" кінець. Радикальнішим могло бути все ж досадно, що не пройшли Хрещатиком (що саме про це думали ветерани - судити не берусь).
Звісно, є ще над чим працювати :)

Особливо варто відзначити, що вже на 9 ранку на Майдані Незалежності (в районі арки св.Михайла) було чимало киян, навіть! ветеранів радянської армії. Й до самого темна киян на Хрещатику було помітно більше, ніж у звичайний вихідний. Спеціально довго вешталася та прислухалася до розмов - говорили кияни про це, говорили! Не всім байдуже, і з того, що можна було почути, вітрянок Не підтримували чи явно засуджували, прихильників УПА майже не засуджували, більше помірковано чи явно сприймали позитивно (вислови типу маргінали чула лише на адресу отих псевдо-правих-націоналістів скінів, чи як їх там). Звісно, це не є репрезентативне вислуховування :) , але на ілюстративне тягне :)

По-третє, нмд,
1. в ситуації, яка складалася (спершу майже без нас, незадовго - з нами, але не зовсім :( за нашим сценарієм, та під дискусії, що переходили в чублення) події відбулися принаймні не гіршим чином;
2. в останньому є певна заслуга майданівців, які щось практично з цього приводу робили, але не аж така, щоб довго цим пишатися :) . Луценко й від інших сигнали отримував, та й сам же не зовсім безголовий :) ;
3. надалі варто не доводити ситуацію до того, щоб "доганяти" чи пробувати відкоректувати в можливо кращий бік ненаш сценарій, а творити свій, заздалегідь, і хай вирішують яким йому бути ті, хто реально пахатиме в той чи інший спосіб

Останнє стосується як наступного 14 жовтня, так і всього, що дотичне національних/постколоніальних проблем, а також всього взагалі, над чим працює Майдан.

Тому пропоную розпочати випрацювання майданівського сценарію річниці Помаранчевої революції, дій навколо цього.

Відповіді

 • 2006.10.14 | Майстер

  А де був "координатор"?

  На першій сторінці "Майдану" висить оголошення, щоб збиратись о 9.30 на Інститутській. Я там простояв з 9.15 до 10.00 і ніякого координатора, нікого взагалі з Майдану не бачив, хоч і чіплявся до людей з питаннями. Аж на Майдані Незалежності спостеріг Чучха, він однісінький шниряв у натовпі, щось винюхував. І більше ніяких організованих груп від "Альянсу Майдан" не вдалося помітити.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.10.14 | Киянка

   Був Страннік вчасно, чекали 10 хв., потім прийшли на Майдан

   з півсотні, правда, вже біля арки з Михайлом народу було багато, майданівці стояли недалеко (одні групки від інших, спілкувалися за інтересами), але не кучно.

   Не знаю, як могла статися така накладка. Інфа до ранку була суперечлива й непевна, тому не поміняли на ПД. Якби не посоромилися взяти майданівський прапор, такого б не сталося, думаю, наступного разу в подібних випадках його треба брати, хоча б на місце зустрічі. Від того, що наш прапор побачили б на боці упівців, Майдан би ніяк не постраждав :) , а там все одно були різні прапори, навіть бютівські.

   Крім того, на першій сторінці в телефонах був контактний для тих, хто не знайшовся/загубився

   Сподіваюся, більше нічого не ставатиме на перешкоді майданівцям, які прагнуть брати участь :) Або ми ці перешкоди будемо долати спільними зусиллями.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.10.15 | mala

    нє-нє-нє

    Киянка пише:
    >Якби не посоромилися взяти майданівський прапор, такого б не сталося, думаю, наступного разу в подібних випадках його треба брати, хоча б на місце зустрічі. Від того, що наш прапор побачили б на боці упівців, Майдан би ніяк не постраждав :) , а там все одно були різні прапори, навіть бютівські.

    Думаю, що на такі заходи все ж варто брати лише жовто-сині і червоно-чорні прапори. Ми не повинні "упадаблятса" партіям, які з кожного свята роблять свій власний піар.

    Насправді різнокольоровість мітингу - це найнегативніше враження яке я винесла з вчорашноьго дня. Але найгірше - це те, що ми в змозі цього змінитм :(
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.10.15 | Свiдомий

     Re: нє-нє-нє

     mala пише:
     > Насправді різнокольоровість мітингу - це найнегативніше враження яке я винесла з вчорашноьго дня. Але найгірше - це те, що ми в змозі цього змінитм :(
     Чому? Це також показує, що iдею державного визнання УПА пiдтримують багато полiтичних сил.

     А щодо символу iдентифiкацiї для майданiвцiв - то майданiвський прапор туди тягти справдi не обов'язково. Можна пiдiбрати iнший розпiзнавальний знак - наприклад, якийсь величезний вимпел з тризубом чи ще щось в цьому дусi.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2006.10.15 | mala

      Ви помиляєтесь

      Свiдомий пише:

      > Чому? Це також показує, що iдею державного визнання УПА пiдтримують багато полiтичних сил.

      ні, це означає, що ці організації прийшли попіаритись. І протележного Ви мені не доведете, бо я там була і бачила. І якщо вже на те пішло, то якби У ЖОДНОЇ з організацій чи лоюдей не був на меті піар, то акція пройшла б значно краще. Принаймні ветеранам які ледве тримаються на ногах не довелось би вислуховувати годинні промови Тягнибока і ко :fou:
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.10.15 | Свiдомий

       Re: Ви помиляєтесь

       mala пише:
       > Свiдомий пише:
       >
       > > Чому? Це також показує, що iдею державного визнання УПА пiдтримують багато полiтичних сил.
       >
       > ні, це означає, що ці організації прийшли попіаритись. І протележного Ви мені не доведете, бо я там була і бачила. І якщо вже на те пішло, то якби У ЖОДНОЇ з організацій чи лоюдей не був на меті піар, то акція пройшла б значно краще. Принаймні ветеранам які ледве тримаються на ногах не довелось би вислуховувати годинні промови Тягнибока і ко :fou:
       Гаразд, я не наполягаю - елемент пiару, без сумнiву, також мав мiсце. Та тут i справдi нiчого не вдiєш - не можна змусити всiх учасникiв приходити лише з державними та червоно-чорними прапорами.
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2006.10.15 | mala

        Re: Ви помиляєтесь

        Свiдомий пише:

        > Гаразд, я не наполягаю - елемент пiару, без сумнiву, також мав мiсце. Та тут i справдi нiчого не вдiєш - не можна змусити всiх учасникiв приходити лише з державними та червоно-чорними прапорами.

        проблема не в тому, що їх не можна змусити, а в тому, що їх ТРЕБА змушувати, в тому, що вони самі не свідомі того, що так як вони робити погано і з цим нажаль зробити нічого не можливо і це надзвичайно пригнічує.
    • 2006.10.15 | Киянка

     Принаймні на місце зустрічі варто брати наш прапор або знак

     причому однозначно зрозумілий та один той самий на всі зустрічі перед акціями
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2006.10.15 | mala

      З цим згодна

  • 2006.10.15 | Чучхе

   Re: А де був "координатор"?

   Майстер пише:
   > На першій сторінці "Майдану" висить оголошення, щоб збиратись о 9.30 на Інститутській. Я там простояв з 9.15 до 10.00 і ніякого координатора, нікого взагалі з Майдану не бачив, хоч і чіплявся до людей з питаннями. Аж на Майдані Незалежності спостеріг Чучха, він однісінький шниряв у натовпі, щось винюхував.


   Щось не віриться. Бо я простояв на Інститутській з 9-30 до 9-50, потім ще з двома журналістами пройшли повз кордони (бо пресу якраз туди пускали), перебалакав з Дедді, що стояв в оцепленні "громадянського парламенту", а далі тусував зі знійомими нацдемами, які повилазили із схронів, іще зустрів там Скапіруса, так що однісінький я там не був. А щодо винюхуваав... Там всі щось винюхували, бо ніхто не знав, що буде і куди йти
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.10.15 | mala

    Я не знаю як Ви дивились і куди, але

    координатор там був і свідченням цього є ті люди які разом з ним прийшли. Ну у будь-якому випадку наступного разу ми придумаємо якийсь ідентифікаційний знак, щоб побачили всі ;)
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.10.15 | Чучхе

     головне - що все закінчилось нормально

     mala пише:
     > координатор там був і свідченням цього є ті люди які разом з ним прийшли.

     дивно. я там бачив групу людей, але вони сказали, що це тусівка з форуму БЮТ (як вам віртуалізація?). потім ще прийшов Левко Лук"яненко і вони всі відчалили.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2006.10.15 | mala

      Ні, це не вони

   • 2006.10.15 | Майстер

    Може, в Києві дві Інститутські?

    Або шановний пан Чучхе замаскувався був під шановного пана Л.Г.Лук’яненка, який біля виходу з метро на цю вулицю таки був. А "шниряв" - це в позит ивному сенсі. Тобто - збирав інформацію, шукав знайомих.
    А загальне враження від 14 жовтня таке: усе було добре, доброзичливо, справді свято без понтів. Кілька дебільнуватих фізіономій було і з нашого боку, але коли підійшов до тусні православно-соціалістичної вітрухи, та коли побачив їхній контингент, то душа заспівала. Ото дебіли. А п’яних серед них скільки! Що не пика - то подарунок для тенеденційного пропагандону.
    З негативних моментів: за 15 років ніяк ні націонал-демократи, ні націоналісти не навчаться проводити масові акції. Вигадки, фантазії, уяви - нуль. Режисерського хисту - ще менше. Комуноїди і то додумались крутити на Хрещатику свою совську музіку, чим добряче псували настрій. А в нас не було музики... Хіба що один чолов’яга крутив з манюнької машинки, порозчинявши двері, повстанські пісні через автомагнітолу. Але ж то так мало...
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.10.15 | mala

     Знаєте, насправді недоліків було купа

     Мені наприклад не сподобалось, як молодий Ніхто-Тягнибок намагався підвищувати тон на ветеранів, це жахливо.


     можливо я вкотре повторюсь, але все це від партійності цього святкування :(
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2006.10.16 | Наталка М

      Re: Знаєте, насправді недоліків було купа

      А мене шокувало те, що міліціянти не пропускали після акції на Хрещатик людей з національною символікою. Коли я спитала, чому усіх перехожих пропускають, а нас з колежанкою - ні, мені відповіли: А ви снімітє вот ето (це про прапори, які були на нас накинуті), тагда пропустім. А в це самий час комуняки махали на Хрещатику своїми шматтями під маразматичне завивання, і міліціянти не радили їм зняти або вимкнути "ето".


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua