МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Міліція забезпечила громадський порядок під час масових заходів

10/15/2006 | Майдан-ІНФОРМ
14 жовтня 2006 року в м. Києві відбулися масові заходи з нагоди святкування Покрови Пресвятої Богородиці, Дня Українського козацтва, 64-ї річниці утворення Української Повстанської Армії, а також ряд протестних акцій.

Повідомлення про намір провести згадані заходи на вул. Хрещатик та Майдані Незалежності надійшли до Київської міської державної адміністрації від вісімнадцяти різних громадських об’єднань. У зв’язку із відмовою ряду цих організацій провести свої заходи в інших місцях та ймовірною загрозою зіткнення між ними керівництво ГУМВС України в м. Києві вийшло з пропозицією до Київської міської державної адміністрації щодо звернення з позовною заявою до органів судової 13 жовтня 2006 року Шевченківський районний суд м. Києва розглянув три позовні заяви Київської міської державної адміністрації щодо обмеження права громадян на мирні зібрання у центральній частині столиці 14 жовтня 2006 року та задовольнив їх, заборонивши їх проведення одинадцяти партіям і організаціям.

Водночас, ураховуючи ідеологічне протистояння сторін, категоричні заяви окремих їх представників наміру фізично протидіяти своїм опонентам ГУМВС України в м. Києві було вжито всіх необхідних заходів для забезпечення охорони громадського порядку й безпеки громадян в місцях проведення запланованих масових заходів. Всього до охорони правопорядку в м.Києві було залучено понад 4 тис. працівників органів внутрішніх справ, у тому числі більше 1,2 тис. військовослужбовців внутрішніх військ МВС України. На випадок ускладнення обстановки було передбачено необхідний резерв особового складу. Завдяки цим та інших заходам правопорядок у м.Києві під час масових заходів 14 жовтня було забезпечено.

Водночас у різних місцях проведення цих акцій відбулися окремі інциденти, які вимагали втручання правоохоронців.
Так, близько 08.35 на пл. Бессарабській, де зібралося до 300 представників Прогресивної соціалістичної партії України, Комуністичної партії України та інших організацій, останні спробували прорвати загороджувальні турнікети та пройти до Майдану Незалежності.

Під час сутички з працівниками міліції один з учасників акції застосував по відношенню до правоохоронців сльозогінний газ.
О 09.35 представники молодіжного об’єднання „Молода Гвардія” зробили чергову спробу прорвати міліцейські кордони, яка не вдалася. Після цього розпочався мітинг, на якому лідер однієї з партій закликала присутніх до штурму міліцейських кордонів, щоб пройти до Майдану Незалежності та не допустити проходу по Майдану представників ОУН-УПА.
Всього упродовж дня ж за адміністративні правопорушення було затримано та доставлено до органів міліції 43 особи, відносно яких складено адміністративні матеріали.

Під час проведення вищезазначених заходів за наданням медичної допомоги звернулася одна людина – працівник міліції, якому з аерозольного балончика виприснули в обличчя сльозогінну речовину. Згаданого правоохоронця госпіталізовано з діагнозом: хімічний опік очей, носоглотки, токсичний риніт та трахеобронхіт. Звернень інших осіб до медичних закладів м. Києва з приводу отримання тілесних ушкоджень під час масових заходів в центральній частині столиці не зафіксовано.

Безпосередньо в місцях проведення масових заходів у к.Києві охорону громадського порядку та безпеку громадян забезпечували близько 2 тисячі працівників міліції та понад 1 тис. військовослужбовців внутрішніх військ МВС України.

Крім цього, 14 жовтня 2006 року на території держави відбулося 134 масові заходіи, присвячені відзначенню 64-ї річниці утворення Української Повстанської Армії та Дня Українського козацтва, із загальною кількістю учасників понад 33 тис. осіб. Грубих порушень громадського порядку не зафіксовано.

ДЗГ МВС України, 15.10.2006

Відповіді

  • 2006.10.15 | Leopold

    Re: Міліція забезпечила громадський порядок під час масових заходів

    Браво, міліція! Так повинно бути, і дуже приємно і обнадійливо дізнаватись, що так є.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua