МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Стабілізець по-київськи:Елітне житло у парку

10/16/2006 | Майдан-ІНФОРМ
Нещодавно о четвертій годині ранку в Сирецькому дендропарку виросла глуха залізна огорожа, а за нею одразу почали пиляти дерева. На очах у мешканців, журналістів та повністю бездіяльної міліції падали клени, вищі за п'ятиповерхові будинки, але що саме відбувається, ніхто сказати не міг, аж поки не приїхала прокуратура. Міліція одразу прийняла належний вигляд, а в огорожі з'явилася… дирка. Звідти вийшли люди, що виявилися робочими Товариства з обмеженою відповідальністю " Каштанове місто". Мабуть, лише космонавтів зустрічали так бурхливо…

Сирецький дендропарк, яким проходить єдина в Україні дитяча залізниця (справжня, знаходиться на балансі Південно-Західної залізниці), дуже популярний в районі. Там проводить масові заходи Українське товариство охорони птахів, навчаючи людей берегти природу, знаходиться законсервований про всяк випадок бювет з питною водою. Більше того, ця територія має статус об'єкта природно-заповідного фонду.

Однак, це не завадило Київраді віддати майже півгектари в оренду на три (!) роки під житлове будівництво. Відбулося навіть так зване "громадське обговорення", про яке, як завжди, нікого не попередили. Коли ж кількість незадоволених перейшла критичну межу, Київрада скасувала п.25 свого рішення від 23.12.2003 № 316/1191 "Про надання і вилучення земельних ділянок та припинення права користування землею". Отже, оренда землі немає жодних законних підстав. Більше того, в березні наступного року всі прописані в договорі строки пройдуть.

А будівництво – продовжується. Навіть на вихідних. Поспіхом вивезли дерева, щоб вже ніхто не зміг порахувати розмір понесених збитків, починають рити котлован. Коли підходиш до забора, перше, що впадає в око, – величезний плакат, де червоним по білому написано, що 10% квартир будинку буде роздано малозабезпеченим громадянам… Цікаво, кому з них потрібний підземний паркінг?

Побачити, що відбувається за загорожею, можна лише з дерева, що стоїть поруч із огорожею, бо за неї нікого не пускають. Навіть такі "вилазки" охоронці ТОВ сприймають вкрай ворожо. Зрозуміло, більшість захисників дендропарку не може скористатись цим способом.

Час спливає, прокуратура мовчить, преса мовчить, заповідний об'єкт знищується. За два з половиною роки, поки йде протистояння, в цій схемі не змінилось нічого, крім того, що зараз там рубають дерева.

Відповіді

 • 2006.10.16 | Koala

  Re: Стабілізець по-київськи:Елітне житло у парку

  Майдан-ІНФОРМ пише:
  > Сирецький дендропарк, яким проходить єдина в Україні дитяча залізниця (справжня, знаходиться на балансі Південно-Західної залізниці), дуже популярний в районі.
  Наберіть в Гуглі "дитяча залізниця" і переконайтеся, що київська - не єдина.
  Взагалі, мені важко зрозуміти, навіщо журналісти, які пишуть про неподобства влади, брешуть. Здавалося б - напиши правду - це все, що потрібно. А такі викрути створюють загальне тло недовіри до статті. Кожна людина, в місті якої є дитяча залізниця, прочитавши це, поставить під сумнів і інші тези, викладені в статті.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.10.16 | Analytik

   Не чіпляйтесь до фрази. Проблема є без неї.

  • 2006.10.16 | Volodymir

   Бо стабілізець, наглий і безпощадний, таки є:

   наглість Київського стабілізеця ще цікавіща призначенням директором зоопарку (за конкурсом) фахівця з прачечних і херачечних, планах по відселенню лікарень хер знає куди, та роздачею за землі приблизно на 1,5 млрд. доллярів тільки на останьому засіданні.
   Адназначно, дивлячись на тих хто голосує та призначає: потоп таки буде.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua