МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Запропоновано "Концепцію державної мовної політики"

10/16/2006 | Майдан-ІНФОРМ
Текст концепції тут:
http://www.minjust.gov.ua/?do=d&did=8004&sid=discuss

Кілька цитат:


...
Державна мовна політика має унеможливлювати перетворення України з суверенної національної держави у денаціоналізований географічний простір, який стане легкою здобиччю тих держав, мови яких витіснять українську і стануть панівними на всій території країни або в окремих її частинах.
...
Українська мова, поряд з прапором, гербом і гімном, є символом української держави і тому будь-які прояви зневаги до державної мови мають розцінюватись як такі, що ганьблять державу, і є неприпустимими. Публічне знущання чи глум над мовою, а також її умисна дискредитація є порушенням Конституції України та образою національної гідності як громадян, так і держави, і мають переслідуватись законом.
...
Стан фактичної дискримінації українців у їх власній країні створює напруженість у міжмовних відносинах, яка посилюється через необґрунтовані домагання окремих політиків надати російській мові статус другої державної мови нарівні з українською, і, таким чином, вибороти для чиновника право не опановувати і не використовувати українську мову в офіційному вжитку. Ці домагання спрямовані не на захист мовних прав росіян і російської мови, якій в Україні ніщо не загрожує, а проти відродження української мови.
...

Відповіді

 • 2006.10.16 | Mykhaylo

  Re: Запропоновано "Концепцію державної мовної політики"

  Погоджуюсь з усіма цититами!!!!!!
 • 2006.10.17 | Мірко

  Re: Запропоновано "Концепцію державної мовної політики"

  Для тих на Майдані які мені вічно толкують наскільки успіху від їхної непомітної методики українизації України, процитую уривки статистики із вищезгаданої Концепції запропонованої Міністерством Юстриції. Це для Павла, Михайла, козака, Стефана та усіх тих діячів що хваляться якимись успіхами, яким клопотання діяспори пофіг, і котрим зблизька багато краще видно мовну ситуацію в Україні.
  Цитую:
  http://www.minjust.gov.ua/?do=d&did=8004&sid=discuss
  _____________________________________________________
  >За даними Всеукраїнського перепису населення 2001 року українці становлять 77,8% людності України, тоді як українську мову визнало рідною лише 67,5%. Як показало всеукраїнське опитування Інституту соціології НАН України, у 2005 році українську мову вважали рідною лише 64,3% населення, російську 34,1%, іншу – 1,5%;<

  За час діяльности наших лагідних патріотів число тих що визнали українську за рідну СКОРОТИЛОСЯ на 3,2%! (старі вимирають а московськомовна молодь доростає?) А далі:
  __________________________________________________________
  >мовою спілкування дорослого населення в родинній сфері були: переважно українська – 41,8%, переважно російська – 36,4%, обидві мови (залежно від обставин) – 21,6%.<

  От про що нераз писав. Недосить вважати рідною. Мовна атмосфера така, що навіть вдома лише 41,8% розмовляють.

  >Посилення процесів русифікації України викликано не тільки і не стільки кризою українського села, новими реаліями відкритого суспільства і ринковою конкуренцією, скільки неспроможністю старої влади здійснювати сильну і системну мовну політику. За минулі роки ця влада не спромоглася ні затвердити Концепцію державної мовної політики, ні розробити і здійснити ефективну програму мовного планування, ні створити дійовий механізм відродження і підтримки української мови, ні протидіяти мовно-культурній експансії Росії. У практичному плані це означало створення сприятливих умов для подальшого утвердження в Україні російської мови за рахунок витіснення з ужитку української.<

  >У результаті Україна опинилась під потужним чужоземним інформаційно-культурним тиском. За даними Державного комітету телебачення і радіомовлення України близько 80 % ефірного часу теле- і радіостанцій заповнено не україномовним продуктом. Обмеженою є присутність у телерадіоефірі україномовних програм. FM-радіостанції у своїй переважній більшості російськомовні. Не на користь України склалося і використання частотного ресурсу. Більшість прикордонних районів мають значно кращі умови для прийому іноземних програм, ніж вітчизняних. Подекуди вітчизняного мовлення там немає зовсім.<
  >Через невідповідність чи радше відсутність державної політики негативні тенденції є домінуючими на ринку друкованих ЗМІ та у царині вітчизняного книговидавництва.<

  Це для тих що радили мені не кричати ґвалт, що все гарненько йде по пляну, і що маю ввічливо усміхатися коли ї__ють в ср__ку.

  >Річний тираж журналів та інших періодичних видань українською мовою у 2004 році склав 28 % від загальної кількості, тоді як ще в 1995 р. було 70 % (для російськомовних видань ці цифри навпаки зростають з 18 % до 64 %). Питома вага річного тиражу газет, що видаються українською мовою, за 10 років скоротилася з 50 % у 1995 році до 32 %. Натомість російськомовні газети в загальному тиражі зросли за цей час з 45 % до 59 %.<

  Без коментарів.

  Панове, як ви дозволили цьому статися, не під гнітом Сталіна, а то у незалежній Україні? Не заслужили на незалежність. Сьогоднішна Україна не заслуговує на визнання від УПА, а не противно.
  Фе
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.10.17 | Дядя Вова

   Для Мірко. Ответ на его вопрос из стёртой (!!!) ветки.

   Мірко пише:
   > А мені не "нравиться" мова людожерів що стільки мілйонів вимордували і стільки народів змели із земської кулі.
   Каждый человек имеет право на эмоциональную оценку, и в этом я с Вами согласен. Более того, в политике ТОЛЬКО эмоциональные оценки и имеют место – остальное от лукавого. На протяжении жизни (в том числе на ВФ) ежедневно сталкиваюсь с тем, как «абсолютно аргументировано» доказывают и ту, и противоположную точки зрения.

   Если бы идеальные аргументы существовали, то все мы говорили бы на одном языке и голосовали бы за одного человека. (!)

   Я не любитель говорить о России, это уже давно другая страна – отпустим её с Богом и поговорим на досуге о более симпатичных местах на земном шаре. Но раз именно Россия была выдвинута в качестве основного инксти..., простите, аргумента, то я выскажу свою точку на этот предмет. А она такая.

   Именно Россия, а точнее СССР, «изобрела» Украину и украинский язык. Была ли такая «республика» в царской России? Какое отношение к галичанам имеет юг Украины, Слобожанщина, Донбасс, а тем более Крым? Но именно в СССР жителей этих областей заставили называть галицкий язык своим и «украинским». А может скажете, что это делал царь? Если бы не было СССР, то эти люди до сих пор не знали бы, что живут в выдуманной большевиками «Украине».

   Теперь про голодомор. Тогда давайте предъявим счеты и к грузинам. Могли ли чиновники в 30-е годы сделать хоть что-то без ведома тов. Сталина? Или кто-то что-то мог решать «на местах»? Значит, это лично Сталину, а не Вове Путину и не россиянам 30-х годов, было противно существование «украинцев».

   P. S. Вопрос ВФ. Что это за практика: стирать вполне адекватные и спокойные обсуждения? Вы же сами про язык начали? Но этот ответ уже НЕ про язык!
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.10.17 | 123

    Пояснення для Дяді Вови щодо Правил ВФ

    Дядя Вова пише:
    > > А мені не "нравиться" мова людожерів що стільки мілйонів вимордували і стільки народів змели із земської кулі.

    > Именно Россия, а точнее СССР, «изобрела» Украину и украинский язык.

    > Если бы не было СССР, то эти люди до сих пор не знали бы, что живут в выдуманной большевиками «Украине».

    > P. S. Вопрос ВФ. Что это за практика: стирать вполне адекватные и спокойные обсуждения? Вы же сами про язык начали? Но этот ответ уже НЕ про язык!

    Ви, можливо, неуважно читали Правила (хоча підтвердили свою ознайомленість з ними, коли постили Ваш пост) --
    відповідно до Правил Ваші дописи є відвертою і тупою провокацію, отже будуть вилучатися без огляду на зміст і персоналії (п. 1 Правил):

    Відвертою та тупою провокацією також вважаються означені теми:
    в України як держави немає минулого
    українська мова є діалектом російської (чи польської)
    та їхні модифікації.

    Цей коментар є єдиним, дискусії про це не буде, спроби дискутування витиратимуться без подальших коментарів.
   • 2006.10.17 | jz99

    а іншим, крім Мірка, мона брати участь?

    Дядя Вова пише:
    > Мірко пише:
    > > А мені не "нравиться" мова людожерів що стільки мілйонів вимордували і стільки народів змели із земської кулі.
    > Каждый человек имеет право на эмоциональную оценку, и в этом я с Вами согласен. Более того, в политике ТОЛЬКО эмоциональные оценки и имеют место – остальное от лукавого. На протяжении жизни (в том числе на ВФ) ежедневно сталкиваюсь с тем, как «абсолютно аргументировано» доказывают и ту, и противоположную точки зрения.
    >
    > Если бы идеальные аргументы существовали, то все мы говорили бы на одном языке и голосовали бы за одного человека. (!)
    >
    > Я не любитель говорить о России, это уже давно другая страна – отпустим её с Богом и поговорим на досуге о более симпатичных местах на земном шаре. Но раз именно Россия была выдвинута в качестве основного инксти..., простите, аргумента, то я выскажу свою точку на этот предмет. А она такая.


    > Именно Россия, а точнее СССР, «изобрела» Украину и украинский язык.
    Навпаки, це Україна, а точніше Русь, "винайшла" Росію. І російську мову, до речі.


    > Была ли такая «республика» в царской России?
    Але ж царська Росія, здається, була монархією, як же там могли бути хоч якісь республіки? :D


    > Какое отношение к галичанам имеет юг Украины, Слобожанщина, Донбасс, а тем более Крым?
    А чому Ви вирішили, що українці — це лише галичани?
    Слобожанщина заселялася і українцями, і росіянами. За даними Субтельного, українцями (по пам'яті) десь на 65%.
    Донбас як промисловий край — так, це почалося за часів царської Росії, і продовжилося за часів СРСР. Але саме це й пояснює, чому точаться за нього суперечки. В епоху розвитку промисловості тутешній люд саме не мав власної держави (був такий тимчасовий період бездержавності, 1654-1991 :) ).
    А з Кримом і зовсім анекдот. Це що, "ісконно русская" земля? Україні він був переданий як тягар, де треба було піднімати сільське господарство, бо більшовички там догосподарювалися. Татарів виселили, а без них все прийшло в пустку. Раніше в Криму і вода була, а тепер і досі Крим п'є воду з Дніпра, і однаково не вистачає, у кранах Севастополя вода за графіком.
    Козаки, до Вашого відома, мали прямий стосунок до Криму.

    І що за манера, згадувати лише те, що доточено до України, та забувати землі, від неї до цього відрізані, на Сході, приміром. Там, де й зараз багато україномовного люду.    > Но именно в СССР жителей этих областей заставили называть галицкий язык своим и «украинским».
    Моя мова не галицька. І вона українська без лапок. Звикайте. Я чув її змалечку, і дід мій нею гомонів (Криворіжжя). Без жодного рос. матюка, до речі ;) А про СРСР не плетіть таких небилиць, блск, не Ви там один жили.


    > А может скажете, что это делал царь? Если бы не было СССР, то эти люди до сих пор не знали бы, что живут в выдуманной большевиками «Украине».
    Більшовики вигадали СРСР та НКВД. Україну, як і Білорусь, і Грузію тощо, вони не вигадували.


    > Теперь про голодомор. Тогда давайте предъявим счеты и к грузинам. Могли ли чиновники в 30-е годы сделать хоть что-то без ведома тов. Сталина? Или кто-то что-то мог решать «на местах»? Значит, это лично Сталину, а не Вове Путину и не россиянам 30-х годов, было противно существование «украинцев».

    Ай-яй-яй, некрасиво! Ви повторюєте "геніальний" винахід Черномирдіна про... грузинську державу СРСР??? :lol: Ніколи ще нікому не казав цих слів, але тут саме місце — "до лікаря"! Вам обом, на пару з Черномирдіним.

    П.С. "Дядя Вова, скрипач не нужен" (c) Кін-дза-дза
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.10.17 | Navigator

     Ще додам. Сибір на третину заселена українцями - по "Брокгаузу"

     Полтавщина за 20 років до Першої світової дала мільйон переселенців до Сибіру - найбільший процент в імперії.
     ПС А в это же время татар, русских и тд переселяли в Полтаву, Донбасс, Таврию, где они теперь страдают...
   • 2006.10.19 | Таля

    Re: Для Мірко. Ответ на его вопрос из стёртой (!!!) ветки.

    Ви давно перевірялися у психіатра?
  • 2006.10.17 | jz99

   Тобто чому нарід України не схотів був Кравчука, а вибрав Кучму?

   Мірко пише:
   > Панове, як ви дозволили цьому статися, не під гнітом Сталіна, а то у незалежній Україні?
   Оті всі славетні діла — ужинок епохи Кучми. Як Ви пам'ятаєте, він почав з гасла "національна ідея не спрацювала". А я також пам'ятаю, як після тієї його заяви все те, що Ви рясно цитуєте про інформпростір, саме і постало, і досить швидко. Це схоже на масштабну руйнівну культурологічну диверсію (що тривала, не забувайте, 10 років), наслідки якої в одну мить не можуть бути вилікувані. Що Україна дійсно й змогла поки що зробити, то нарешті викорчувати Кучму з крісла, "за сукупністю" його подвигів, тобто не лише за інформ- чи мовну політику, звісно.

   Стосовно зменшення кількості людей, які вважають своєю рідною українську, то, по-перше, правильніше було б розглядати не в цілому, а по регіонах, по-друге, на власному досвіді скажу, що я навіть не знаю і не цікавлюся в людей, в кого яка рідна мова, просто в останні пару років, всупереч наведеній Вами статистиці, все частіше чую українську мову в Києві, практично більше вже не зустрічаю зневажливого ставлення до мене як носія цієї мови, в мене на роботі вже навіть і молоді дівчата починають спілкуватися між собою українською.

   Бувають навіть такі парадокси, коли дівчина з ім'ям Альона (саме так у паспорті на укр. сторінці) весело щебече українською у колі російськомовних подруг, серед яких є й Оксана :)

   То вам шашечки чи їхати? ;) Рідна мова чи україномовне середовище?
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.10.17 | Мірко

    Re: Тобто чому нарід України не схотів був Кравчука, а вибрав Кучму?

    Чомусь сьогодні Кравчук З Кучмою дружать. І Кравчук жалкує що проголосив незалежність.
    Ющенко чубиться з Юлією Тимошенко, здається за то що в неї більші яйця, - і готовий за це цілу державу чортам віддати.
    Що то у вас за маразм?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.10.18 | jz99

     риторичне питання

     Мірко пише:
     > Чомусь сьогодні Кравчук З Кучмою дружать.
     А де той Кучма? :D
     Та хай собі дружать, тепер це вже їхня особиста справа.


     > І Кравчук жалкує що проголосив незалежність.
     Ну й дурень.

     А його жаль тепер має означати, що він сам-один зробив незалежність? :p На нього тиснули рухівці. Не він писав акта про незалежність, він його тільки читав. І голосувала вся Рада, і люди на референдумі підтвердили.

     До речі, Кравчук вважає, що Кучма обдурив його на виборах, що вже тоді були фальсифікації. Тільки казав він це не як докір Кучмі, а як докір... помаранчевим, мовляв, то й що, мене теж обдурили, але ж я не збирав людей і не судився. Та цікаво інше, це означає, що люди таки могли тоді переобрати Кравчука (приміром, я за Кучму жодного разу не голосував), і хто-зна, може це було б для України краще.


     > Ющенко чубиться з Юлією Тимошенко, здається за то що в неї більші яйця, - і готовий за це цілу державу чортам віддати.
     > Що то у вас за маразм?
     Ви ж читаєте цей форум, напевно й інші джерела відстежуєте, знаєте практично все те саме, що й ми тут. Самі бачите, ані єдіної думки немає, ані відповіді на Ваше питання. Мені самому хотілося б знати на нього відповідь.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2006.10.18 | Мірко

      Re: риторичне питання

      jz99 пише
      >Ви ж читаєте цей форум, напевно й інші джерела відстежуєте, знаєте практично все те саме, що й ми тут. Самі бачите, ані єдіної думки немає, ані відповіді на Ваше питання. Мені самому хотілося б знати на нього відповідь.<

      Бачу. Це тому що ефір чужий і чужомовний. Тому проєкт вищезгаданої мовної політики так надзвичайно важний. Без такого не буде української нації. Як на сьогодні, в Україні два народи, і великий процент зденаціоналізованого бидла. На такім ґрунті держава не встоє, а без держави український народ скоротиться до меж "Червоної Русі". І то знов або в межах або Московської імперії або Польської.
  • 2006.10.17 | alx_1904

   Понимаешь есть такая аксиома, что

   ВСЁ что навязывается насильно - отторгается, дык ещё мало получилось:

   Мірко пише:
   > За час діяльности наших лагідних патріотів число тих що визнали українську за рідну СКОРОТИЛОСЯ на 3,2%!

   "Пгавильной догогой идёте тогвагищи" (с) ;)
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.10.17 | Мірко

    алкса не читається

 • 2006.10.17 | Navigator

  Ну чому всі русофашисти - неуки? Пси Імперії!

  І думки собачі.
  Дядя Вова пише: Если бы не было СССР, то эти люди до сих пор не знали бы, что живут в выдуманной большевиками «Украине».
  Відкрийте хоча б постанови Тимчасового уряду - в 1917 році, про створення української армії і введення освіти на українській мові.
  Росіян взагалі видумали марсіани.
  Для Війн Міров.
  ...
  Що дивуватись? Російська імперська наука будувалась на німецьких заготовках.
  Гітлер теж відмовляв вже росіянам в існуванні.
  А я все думаю, чому це книгарні в Росії фашистською літературою завалені?
  Начитався, Вовчику?
  Чи дружбу народів кріпиш за копійку?
  Як там Кондопога, Вольськ?
  Теж не мають права на існування?
  Причому фізично?
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.10.25 | Тарас Ч

   Re: Ну чому всі русофашисти - неуки? Пси Імперії!

   Тому,що хохложиди такі тупі!
 • 2006.10.18 | Мірко

  "Концепція державної мовної політики" надія і розпач

  Класний документ! Якщо б таке пустити в дію, і то по всій Україні, тоді може бути така Україна за яку ми боремося. Спалах надії. :hap:

  Але я зауважив що на сайті МінЮсту портрет Зварича. Йому, як не помиляюсь, вже не довго лишиться на цій посаді. А такий проєкт здається творився за його напрямком. Хто на його місце прийде? Спалах розпачу. :cry:

  От і не знаю чи брати аспірину, чи в хутро загортатись. :what:
 • 2006.10.19 | Мірко

  Re: Запропоновано "Концепцію державної мовної політики"

  Втреттє прочитавши, бачу що опис механізмів здійснення такої політики в 6-ому розділі дуже поверховний.
  Пропоную почати із загального принципу державности мови, яке лежить цілковито в межах Міністерства Юстиції. А саме:
  -Уважаються як недійсними усі контракти, рахунки, посвідки, дипльоми, договори, обіцянки, замовлення, накази держслужбовців, закони, вказівки, інструкції і т.п. не на державній мові, в разі оспорення таких перед українськими судами.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua