МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Українці Кентшина (Польща) відсвяткували 64 річницю УПА

10/17/2006 | stefan
Українці Кентшина (Польща) відсвяткували 64 річницю УПА

Майдан-ІНФОРМ: 17-10-2006 09:24 // URL: http://maidan.org.ua/static/news/2006/1161066289.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

У неділю 15 жовтня українська громада у Кентшині урочисто відсвяткувала 64 річницю створення УПА. Організатором заходу був Ольштинський відділ Обєднання Українців у Польщі та місцева ланка Спільки Українських Політв’язнів, яку очолює Андрій Дрозд. Саме він привітав усіх прибулих, а зокрема голову СУП Йосипа Мица, його заступника Івана Купича, ветеранів УПА , голову Ольштинського відділу ОУП Степана Мігуса, голову гуртка ОУП у Лелькові Андрія Ожеховського та голову Мазурського відділу ОУП Івана Піка.

Хвилиною мовчання вшановано пам’ять тих, які віддали своє життя за Україну. Голова СУП відзначив борців УПА: Володимира Ключковського, Дмирта Крупського, Михайла Палюшка, Івана Купича та Єву Купинську.У своєму виступі Й. Мица підкреслив, що зараз іде боротьба за історичну правду, правду про УПА і висловив переконання, що врешті-решт Україна визнає воїнів ОУН-УПА борцями за її незалежність.

Потім взяв слово Євген Огородник – довголітній в’язень польського комуністичного режиму, який представив історію УПА. Євген Огородник сказав, що вояки УПА віддали те,що найдорожче - пожертвували своїм життям за Батьківщину. УПА є символом геройства у боротьбі за волю України. Звернувся також з проханням, щоб про них завжди пам’ятати.

Голова Ольштинського відділу ОУП Степан Мігус привітав присутніх зі Святом Покрови. Підкреслив також, що процес визнання УПА буде довгий і складний, зокрема зараз коли в українському парламенті не бракує чужинців, зайд та українських яничарів. Теперішня влада свідомо дезінформує українських громадян, що проживають на сході та півдні України. Однак висловив сподівання, що попри все, 14 жовтня стане колись Днем українського війська. У своїй промові торкнувся виборів до місцевого самоврядування. Закликав, щоб масово взяти в них участь та голосувати за чесних кандидатів-українців.

Після офіційної частини почався концерт у виконанні львівського хору храму під покровом Св. Петра і Павла Української Православної Автокефальної Церкви, керівником якого є Дарія Кобецька. У першій частині концерту хор виконав ряд церковних пісень та молитов. У другій частині глядачі мали змогу почути чудові українські патріотичні та партизанські пісні. На закінчення Степан Мігус ще раз подякував присутнім за участь у празнику та бажав усім кріпкого здоров’я та віри, а хор заспівав ”Многая літа”.

Андрій Сидор

***
Це, НМД, є добрий знак.
Якщо уже в Польщі відкрито проводяться акції про визнання УПА, то скоро справа піде і на Східній Україні.
Ми ж не повинні бути гірші за поляків?


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua