МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Прокуратура не хоче розслідувати підробку дипломів

10/17/2006 | Майдан-ІНФОРМ
Черговий вражаючий приклад тотальної корупції в українській освіті наводить видання “Молодіжні хроніки”, журналіст якої
Микола Гудима спробував купити диплом про закінчення вищого навчального закладу через Інтернет.

У всесвітній мережі, не приховуючись, діють кілька веб-сайтів (www.diplomy.com.ua, www.dekan.org, vamdiplom.com та
ін.), які пропонують “видати” дипломи будь-якого українського освітнього закладу (школи, гімназії, ліцею, технікуму, училища, ВУЗу...) за гроші.

Ці веб-сайти адмініструються українськими провайдерами та реєстраторами, в якості контактних телефонів вказується
телефон українського оператора, таким чином – злочин, передбачений статтею 358 Кримінального кодексу України (підроблення документів, печаток, штампів та бланків, їх збут, використання підроблених документів) вчиняється на території України за сприяння конкретних юридичних осіб, які неважко встановити.

Зокрема, на веб-сайті www.diplomy.com.ua розміщена пропозиція по виготовленню підроблених дипломів українських навчальних закладів згідно з заявкою замовника: «Мы занимаемся продажей украинских дипломов, аттестатов и прочих документов. Вы сможете заказать у нас почти любой диплом Украины и, поверьте, наше качество не подведет. Стоимость и сроки выполнения работы зависят от ряда факторов и оговариваются в каждом конкретном случае индивидуально. Обычно, сроки изготовления документа зависят от наличия бланков и печатей нужного Вам ВУЗа. За время нашей работы сформировалось достаточное количество бланков и печатей. При поступлении заказа, мы сможем изготовить Вам украинский диплом за 1-2 дня.

Купить диплом ВУЗа или купить аттестат ВУЗа вы можете легко и без лишних хлопот в нашем центре дистанционного образования "Diplomy.com.ua". Мы предлагаем Вам изготовление дипломов и аттестатов от любого ВУЗа. Покупая диплом о высшем образовании, будь то дипломы по экономике, дипломы по юриспруденции или же по какой-то другой специальности или же это аттестат Вы открываете себе множество новых перспектив карьерного роста. Скажите себе: "я сегодня куплю диплом (или куплю аттестат), а завтра мне откроются новые перспективы". А главное, сделайте это именно сегодня! Дипломы ВУЗов
по любым специальностям Вы можете заказать прямо на сайте».

Кореспондент газети зв’язався з представниками сайту і “домовився” про купівлю “червоного” диплому Інституту журналістики Київського національного університету ім. Тараса Шевченка. Вступивши в переписку електронною поштою з власниками сайту, він виявив, що виготовлення фальшивого документа коштуватиме 10 тис. доларів, або вдвічі більше, якщо інформація про видачу фальшивого диплома буде зареєстрована в архіві Інституту журналістики. Тоді кореспондент зробив вигляд, що не вірить обіцянкам передати йому диплом після того, як буде заплачена необхідна сума, і став вимагати доказів. Йому надіслали відскановане зображення чистого бланку диплома Інституту журналістики з печаткою.

“Молодіжні Хроніки” знайшли справжнього випускника Інституту журналістики та порівняли дипломи: збіг був разючим. Редакція газети звернулася з листом до прокуратури з проханням допомогти у розслідуванні підробки документів, але досі не отримала жодної відповіді, хоч до звернення були додані всі зібрані журналістом докази та листування з продавцями дипломів.

З цього видання робить висновок: “Те, що шахраї діють відкрито і цинічно, не побоюючись кари, свідчить про те, що продаж дипломів “кришується” на найвищому рівні. Фальшиві дипломи виготовляються на справжніх бланках, з усіма ступенями ахисту, з необхідними додатками, що вказує на можливе «супроводження» цих шахраїв з боку ДП «Освіта» Міністерства освіти і науки України, яке є монополістом на видачу дипломів та атестатів. При цьому за окрему плату шахрайські сайти пропонують «провести» фальшиві дипломи через архів будь-якого вищого навчального закладу, що вказує на системну корупцію в галузі державної освіти. Особливо нас непокоїть демонстративне невтручання правоохоронців у злочинні дії продавців дипломів, які своїми діями руйнують престиж вищих навчальних закладів України”.

Відповіді

  • 2006.10.17 | igor

    Напевно потрібно в Конституції записати лише одну статтю.

    Все вирішують гроші. Що це є універсальний закон вищої справедливості :). Ваші можливості == Ваші гроші!


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua