МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Партія Регіонів святкує річницю УПА

10/18/2006 | Ukrpatriot(patriot)

На горі Бренів Дрогобицького району козаки та Радзієвський встановили меморіальну дошку Кирилу Осьмаку
17.10.2006

14 жовтня, в день Українського козацтва та створення УПА, головний отаман Українського козацтва з Києва Сергій Бровков, нардеп Олексій Радзієвський, мер Трускавця Лев Грицак на чолі з отаманом Львівського крайового осередку українського козацтва Олександром Богуцьким здійснили сходження на гору Бренів, що біля села Орів Дрогобицького району, Саме тут поховано багато українців, які боролися за незалежність України. Про це повідомив власкор Західної інформаційної корпорації у Дрогобицькому районі.


На горі о.Любомир з Доброгостева та о.Михайло зі Стебника освятили нововстановлену меморіальну дошку Кирилу Осьмаку – президенту Української головної визвольної ради, який був поранений під Оровом біля гори Бренів.

Після освячення пам’ятного знаку з короткою промовою до присутніх звернулась донька Осьмака Наталsя. Хор Дрогобицького педуніверситету «Бескид» виконав кілька патріотичних пісень, присвячених героям України.

Відтак, Сергій Бровков посвятив в козаки кілька десятків нових членів братства, які отримали реєстрові грамоти.

Отаман Львівського крайового осередку українського козацтва Олександр Богуцький зачитав резолюцію-звернення на адресу Президента України Віктора Ющенка, кабінету міністрів та Верховної Ради, яку присутні прийняли за основу. Там йдеться про визнання вояків ОУН-УПА воюючою стороною у Другій світовій війні та борцями за волю нашої держави.

За старим звичаєм сходження на гору Бренів завершилось куштуванням козацького кулешу.

Джерело: http://www.regions.lviv.ua/?itemid=1129

Байса обурена поведінкою Радзієвського

Коментуючи святкування річниці УПА в місті Дрогобичі, депутат Дрогобицької міської ради Віра Байса заявила, що вона обурена участю у святкуваннях козацтва Олексія Радзієвського. На її думку, таким чином відбувається підміна західноукраїнських цінностей та поглядів щодо боротьби УПА східноукраїнськими козацькими поглядами.

Віра Байса заявила, що Українське реєстрове козацтво, гетьман якого взяв активну участь у дрогобицьких святкуваннях, підтримує Українську православну церкву Московського патріархату:

„При таких темпах ми за рік-два взагалі забудемо, що таке УПА, і що таке справжній українських дух”, - зазначила Віра Байса.

Особливе обурення у Віри Байси викликав факт участі у святкуваннях річниці УПА на горі Бренів народного депутата України від Партії регіонів, дрогобичанина Олексія Радзієвського.

ЗІК
Джерело: http://www.observator.com.ua/news/6565.html

Відповіді

  • 2006.10.19 | Regional

    А навколо тиша. Невже нема, що сказати(-)Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua