МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Нові оптитування щодо мови.

10/18/2006 | Illia
Опитування: Яким чином повинно вирішуватися питання російської мови
Кореспондент.net

18 Жовтня 2006, 15:43

Майже половина українців висловлюється проти змін у мовному питанні, повідомив на прес-конференції в Києві генеральний директор Всеукраїнської соціологічної служби Микола Михальченко.

Відповідаючи на питання, яким чином повинне вирішуватися питання російської мови, 43% громадян відповіли - усе повинно залишитися як є; 25,8% - виступають за надання російській мові статусу офіційної в російськомовних регіонах країни; 23,9% - за надання російській мові статусу другої державної мови; не змогли відповісти на запитання майже 6% опитаних.

У той же час більшість українців - 50,3% (у той же час 16,5% росіян) переконані, що в мовному питанні повинне залишитися все так, як є; виступають за надання російській мові статусу офіційної в російськомовних регіонах - 21,7% українців (у теж час 41,5% росіян); і тільки 19,8% українців (проти 38,7% росіян) за надання російській мові статусу державної.

У дослідженні зазначається, що 61,2% жителів України вважають рідною мовою українську; 38,3% - російську і 1,7% - іншу.

Михальченко підкреслив, що на сьогоднішній день населення України мало цікавить питання, що були роздуті під час передвиборної кампанії - питання НАТО і ЄС, питання відносин з Росією, питання мови. За словами експерта, українці більше стурбовані проблемами росту цін, низьким рівнем зарплат і пенсій, медичним обслуговуванням, житлово-комунальним обслуговуванням, ростом безробіття, політичною нестабільністю.

Опитування проводилося у всіх областях України з 15 вересня по 3 жовтня, були опитані 2 тис. 500 респондентів. Можлива похибка 2%.

Як повідомлялося, сьогодні, 18 жовтня, Верховна Рада Криму прийняла звернення до керівництва України з проханням у порядку, встановленому Конституцією України, додати російській мові статус державної.

http://ua.korrespondent.net/main/58978/


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua