МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Проект резолюції щодо рейдерства - приєднуйтеся до дискусії!

10/18/2006 | Майдан-ІНФОРМ
Проект резолюції „круглого столу” на тему

„БІЗНЕС В УКРАЇНІ: ЯК ЗУПИНИТИ ВІТЧИЗНЯНОГО РЕЙДЕРА”,

що відбувся у м. Києві 18 жовтня 2006 р.

Рейдерство є порівняно новим явищем для України, проте його негативні наслідки вже відчули на собі такі успішні компанії як Телерадіокомпанія „Студія” 1+1”, Дніпропетровський маслоекстраційний завод (виробник продукції під торговою маркою „Олейна”)”, а також інші вітчизняні та іноземні підприємства.

Рейдерство стало для України болючою проблемою, яка вже загрожує національній безпеці. У світовому розумінні рейдерство – це законна скупівля підприємств з наступним їх перепродажем, однак в Україні воно набуло зовсім іншого, незаконного відтінку. Його можна назвати чорним, „кримінальним” рейдерством. Це аморальне й незаконне позбавлення законних власників їхнього майна, що й відбувається в Україні.

При цьому судова влада України часто стає лише інструментом в руках українських рейдерів. Суди приймають завідомо незаконні судові рішення (яскравий приклад – недавнє рішення Печерського районного суду м. Києва по ТРК „Студія 1+1”). При цьому відбувається незаконний, брутальний перерозподіл власності.

Для того, щоб запобігти подальшому розвитку рейдерства в Україні, учасниками „круглого столу” юристами (АФ „Козьяков і партнери” „АНК” (м. Одеса), „Магістр і партнери”, „Шевченко, Дідковський і партнери”, „Ін’юрполіс” (м. Харків) , економістами, представниками громадських організацій, УСПП пропонується:

Звернути увагу законодавців на проблему рейдерства. Визначити, шляхом змін до законодавства України, кримінальну відповідальність за рейдерство; змінити деякі положення ЦК, ЦПК та інших кодексів які мають неоднозначне трактування і таким чином сприяють рейдерським структурам.

Запропонувати Вищій кваліфікаційній комісії суддів, Раді суддів, Вищій раді юстиції оприлюднювати всі висновки Вищої кваліфікаційної комісії суддів щодо суддів, справи яких розглядалися в зв’язку з прийняттям незаконних судових рішень, що використовувались рейдерами для недружніх поглинань.

Вийти з пропозицією до Верховного Суду України, Верховної Ради України, Ради суддів України про створення державного реєстру судових позовів.

Звернутися до компетентних та уповноважених органів з пропозицією зробити загальнодоступним і безкоштовним Єдиний реєстр судових рішень.

Звернутися до Верховного Суду України з пропозицією про прийняття Постанови Пленуму ВСУ, де були б узагальнені всі проблеми розгляду судами першої інстанції справ щодо рейдерства. З появою такої Постанови суди апеляційної інстанції мали б надійний інструмент і нормативне обґрунтування своїх позицій при перегляді незаконних рішень судів першої інстанції.

Звернутися до підприємців, громадських організацій підприємців щодо створення системи профілактики, запобігання рейдерству. Посилювати усіми можливими засобами роль неурядових організацій в цьому процесі.

Запропонувати Мін’юсту розробити роз’яснення щодо ролі виконавчої служби та нотаріату в рейдерських процесах та запровадити заходи дисциплінарного впливу на недобросовісних виконавців і нотаріусів.
Оприлюднювати у ЗМІ, включаючи електронні, та будь-якими іншими засобами робити загальнодоступними судові рішення, в яких є ознаки сприяння рейдерству, або ознаки „замовності”.

Розробити пропозицію – для розгляду Верховним Судом України – щодо проведення раз на 3 роки атестації суддів.

Звернутися до Ради національної безпеки і оборони з пропозицією вивчити досвід США, Європи, Росії та інших країн заходів щодо запобігання рейдерству, і, проявивши політичну волю, скоординувати державні органи щодо діяльності в одному напрямку щодо розроблення державної політики по боротьбі з рейдерством.

Звернутися до юридичної громадськості та організацій правників щодо прийняття публічного звернення до своїх колег-юристів, які тим чи іншим чином в своїй професійній діяльності сприяють незаконному рейдерству. Запровадити інститут морального осуду діяльності таких юристів.

Ініціювати подання позову до держави Україна від особи, яка потерпіла від рейдерства. Даний позов використати в профілактичних цілях та з метою інформування широкого загалу про існуючу проблему.

Ініціювати проведення Парламентських слухань з питань рейдерства та звернутися до профільних комітетів ВРУ з пропозицією внесення відповідних змін до законодавства, включаючи кримінальну відповідальність для суддів.

Звернутися з пропозицією про створення державного реєстру акціонерів АО та власників часток в ТОВ.
--------------------------------------------------

Якщо у вас є якісь конкретні пропозиції щодо резолюції, пишіть на Вільний Форум Майдану.

Відповіді

  • 2006.10.19 | Юрій Шеляженко

    Гм, з рейдерством навіть нормальний люд боїться боротись, бо

    Коломойський допомагає Юлі :)

    Я мав на увазі "люд" з редакторів ЗМІ. А безстрашшя mentbuster'а всім відоме :)


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".