МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Москва, український хоровий конкурс імені Олександра Кошиця

10/20/2006 | Майдан-ІНФОРМ
У фестивалі, який стане значною подією культурного життя Росії, її української діаспори візьмуть участь понад 300 учасників – члени українських самодіяльних художніх колективів та окремі виконавці з 30 реґіонів Російської Федерації – від Санкт-Петербурґу до Далекого Сходу, хорові колективи з України. Цей конкурс вже четвертий – попередні відбулися у 1995, 2000 та 2002 році. Він носить ім’я видатного українського хормейстера та композитора Олександра Кошиця, який вперше у ХХ столітті широко представив українську пісню та музичну культуру світові.

Організатори Фестивалю – Об’єднання українців Росії та Федеральна національно-культурна автономія українців Росії, реґіональна громадська організація «Українці Москви». Він проводиться за підтримки Федерального агентства з культури та кінематографії Росії, Посольства України в Російській Федерації, Комітету міжреґіональних зв’язків та національної політики Москви, сприяння члена Ради Федерації Федеральних Зборів (верхньої палати парламенту) РФ, голови Рад ОУР і ФНКА УР Василя Думи. Участь у підготовки та проведенні Фестивалю беруть Бібліотека української літератури в Москві, Культурний центр України в Москві, Центр міжнародних культурних програм «Москва – місто миру», Всеросійський виставковий центр, Дім народів Росії, Московський дім національностей.

Голова журі конкурсу – народний артист України професор Анатолій Авдієвський, керівник Оргкомітету – заслужений працівник культури Російської Федерації та України, заступник голови ОУР, художній керівник Української народної хорової капели Москви Вікторія Скопенко.

Програма Фестивалю включає урочистий концерт-відкриття, який пройде 20 жовтня, круглий стіл «Українська співоча культура на межі століть», конкурсне прослуховування, вечір дружби «Єднання в музиці», виступи гостей на концертних майданчиках Москви та Підмосков’я, майстер-класи з академічного та народного співу і заключний гала-концерт у Концертному залі імені П.І. Чайковського за участі Державного Академічного народного хору України імені Г. Верьовки.

Сьогодні вже відбувся перший захід Фестивалю – концерт «Москва зустрічає друзів» в Концертному залі Російської академії музики імені Гнєсіних. Разом з українськими хорами та ансамблями в ньому взяли участь російські, латиські, азербайджанські та єврейські національні художні колективи Москви.

Юрій Кононенко
19 жовтня 2006 р.
Об’єднана прес-служба Федеральної національно-культурної
автономії українців Росії, Об’єднання українців Росії та
Бібліотеки української літератури в Москві

Контакти (керівник служби Юрій Кононенко, +7 903 134-0253):
E-mail: libukr@online.ru
Тел./факс +7 495 917-1474, тел. +7 495 631-1867


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua