МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Якщо "Комерсантъ" не бреше, то уряд відповідатиме за зраду!

10/20/2006 | Майдан-ІНФОРМ
Богдан СОКОЛОВСЬКИЙ: «Якщо Уряд ЯУКОВИЧА підтвердить інформацію «Комерсантъ Украина», то йтиметься не лише про його відставку, а й відповідальність за зраду національних інтересів»

Дипломат, голова Секретаріату Української народної партії Богдан СОКОЛОВСЬКИЙ сумнівається у правдивості деяких повідомлень «Комерсантъ Украина», зокрема, щодо вимог Росії від України в обмін на газ по 130 доларів. З іншого боку, наголошує він, «якщо у цій інформації і є хоч доля правди, то її слід розглядати як повідомлення про загрозу національній безпеці України, що вимагає реагування відповідними конституційними органами держави».

Можливі вимоги Москви провести в Україні референдум щодо вступу в НАТО, на думку Богдана СОКОЛОВСЬКОГО, були б розцінені як «безпрецедентне втручання у внутрішні справи України».

Вимогу щодо продовження термінів перебування Чорноморського Флоту на території України після 2017 року, дипломат кваліфікує щонайменше як спробу тиску на Україну, адже «ця угода укладалася між Україною та Росією відповідно до Конституційних вимог».

Вимогу про співпрацю впродовж 5 років з компанією RosUkrEnergo, на переконання Богдана СОКОЛОВСЬКОГО, «слід би розцінювати не інакше як економічний тиск на Україну».

В цілому, зазначає дипломат, «сама можливість зазначених діянь з боку РФ категорично суперечила б десяткам міжнародних правових документів, які мають силу закону, як в Росії, так і в Україні». Зокрема, підкреслює він, «Статуту ООН, Лісабонській декларації 1996 року, Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Росією тощо».

Дипломат також не виключає, що вимагаючи від України ряд політичних і економічних поступок, «окремі провокатори запускають інтригу – тест на патріотизм Уряду України та здатність держави і суспільства реагувати на загрози або міфи». Однак, зазначає він, «конкретніше обговорювати інформацію видання «Комерсантъ Украина» можна буде, коли, не дай Бог, Уряд почав би діяти відповідно до цих повідомлень». «Якщо Уряд підтвердить наявність таких домовленостей чи вимог, тоді мова йтиме не лише про відставку Уряду ЯНУКОВИЧА, а відповідальність за зраду національних інтересів», - наголошує Богдан СОКОЛОВСЬКИЙ.

Контакт: Наталя Максименко.

Відповіді

 • 2006.10.20 | Володимир

  Re: Якщо "Комерсантъ" не бреше, то уряд відповідатиме за зраду!

  Кабінет Януковича може ще і Євро-2012 здати!
  http://www.oborona.in.ua/news/id.223/
 • 2006.10.21 | damoradan

  Что, измена политике партии?

  По мнению многих тут, "Коммерсант" - это продажное кремлевское СМИ. Что-то их сегодня не слышно. Или все зависит от того, нравится ли им то, что написано?
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.10.21 | Шеф

   Re: Что, измена политике партии?

   Возможно, линия Коммерсанта изменилась, однако новость могла быть подброшена к выступлению Путина в Финляндии на тему энергобезопасности.
 • 2006.10.21 | samopal

  А за це хто відповідатиме, - "незрадьмайдан"? (/)

  Один медовий патрійот та, за сумісництвом, - найобізнаніший "газівник" України хоче втулити українську ГТС в улюблений консорціум "татуська".

  Президент України Віктор Ющенко вважає, що Україна, Росія та Німеччина повинні повернутися до переговорів про спільний газовий консорціум...

  http://www.pb.pl/content.aspx?sid=2284&guid=39B13614-DB70-48E9-B6E2-382505CAEF2A

  Prezydent Ukrainy Wiktor Juszczenko uważa, że Ukraina, Rosja i Niemcy powinny powrócić do rozmów o wspólnym konsorcjum gazowym. Poinformował o tym w piątek zastępca szefa kancelarii głowy państwa, Ołeksandr Czałyj.

  Juszczenko jest zdania, że sprawa powołania konsorcjum "powinna otrzymać nowy impuls i być omawiana w trójstronnym, ukraińsko- rosyjsko-niemieckim formacie" - powiedział Czałyj.

  Decyzja o powołaniu konsorcjum zapadła w czerwcu 2002 roku w Petersburgu podczas spotkania ówczesnego prezydenta Ukrainy Leonida Kuczmy z prezydentem Rosji, Władimirem Putinem. Zgodnie z ówczesnymi planami konsorcjum miało zarządzać i rozwijać system gazociągów Ukrainy.

  Wcześniej władze Rosji przez kilka lat bezskutecznie domagały się od Kijowa zgody na prywatyzację sieci gazociągów. Petersburskie porozumienie to - jak mówił wówczas Kuczma - przykład mądrego kompromisu: gazociągi pozostają własnością Ukrainy, ale Rosjanie uzyskują wpływ na sposób ich eksploatacji.

  Ewentualny udział zachodnich kompanii w konsorcjum miałby zapewnić środki na modernizację sieci. Oprócz Niemiec, zainteresowanie udziałem w konsorcjum okazywała wcześniej także Francja.

  Celem działalności konsorcjum jest zwiększenie przepustowości gazociągów, a także zapewnienie bezpieczeństwa dostaw gazu ziemnego do Europy.

  Ukraińska sieć do przesyłania gazu składa się z 35 tys. kilometrów gazociągów, 122 stacji kompresorowych i 13 ogromnych podziemnych zbiorników do magazynowania paliwa. System jest zdolny do przesyłania 170 miliardów metrów sześciennych gazu rocznie.

  Średnio Rosja eksportuje przez Ukrainę do Europy Zachodniej ok. 120 miliardów metrów sześciennych gazu rocznie.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.10.21 | BIO

   Re: А за це хто відповідатиме, - "незрадьмайдан"? (/)

   С медогонщиком все давно ясно, а вот Чалый - просто бес в ребро...
   А так боролся с Газпромом не у дел, так боролся...;)
   Оч.наглядная судьба экзерсиста поневоле.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.10.21 | ОРИШКА

    ИЗ СЕРИИ «ВСЕ МОЖЕТ БЫТЬ и НЕ ДАЙ БОГ»

    Грустный скетч. «Сестры во трубе...»
    Зал: битком набит маленькими українцями з роззявленими ротами.
    Сцена: Много дверей, ведущих в разные сортиры. По сцене в сине-бело-красном шлеме, на педальном Боливаре носится ВВП, заезжая во все сортиры на предмет помочить. На шлеме надпись - Гуппи Додсон. За помочи ВВП ласково поддерживает кудрявый сын юриста, он как морковку для ослика держит перед катающимся пару сапог, на которых просматривается плохо раскрашенная карта явок КГБ в Европе. На заднем плане толстый Митрофанушка дирижирует объединенным хором задумцев и одобрямцев, старательно исполняющих "Союз нерушимцев", при этом шарящих друг у друга в карманах. Хор периодически прерывается доносящимися с юго-западной стороны нестройными звуками потасовки, воплями "Бандытам – тюрмы!" и залихватскими козацкими буги-вуги.
    Внезапно сверху появляются люди в черном, с надписью "Газпромвсехнах" выполненной тайными чернилами. ВВП нервно бьет по педалям, взбрыкивает и мчится в направлении большой ленивой трубы, проходящей большими шагами туда-сюда в глубине сцены. Обнюхав трубу в пределах досягаемости, ВВП выхватывает из услужливых потных рук Газпромвсехнахов калькулятор и, прищурившись, наводит резкость. Щелочки глаз резко увеличиваются до размеров дырочек, ножки буйно крутят педали вхолостую, ротик судорожно хватает спертый задумцами и одобрямцами воздух. Из-за угла осторожно выглядывает кондрашка. Но тут с юго-востока доносится топот многочисленной рати, слышны крики «А кому скорую помощь!…» наконец появляются перепуганные личности в горячих от ужаса шароварах и падают ниц, протягивая беснующемуся грамоты на царство. ВВП успокаивается, передняя часть головы со змеиной улыбкой медленно поворачивается и смотрит в зал….
    Вопль ужаса …
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.10.21 | samopal

     Вся жизнь - тіатр? Аднаво застрявшева актьора...

     Драматургія справді цікава. Щось не видно масовки "борців з юльством".
     Мабуть доїдають "канапки з'ізду" з ковбасою і шинкою... Тут хтось розсусолював про недемократичні методи партійної роботи у БЮТ.
     І про необхідність створення нового справжнього єдиноправильнопатріотичного пропрезиденського опозиційного обєднання.
     Чи "консорціуму"? І "новинарі майдану" якось не чухаються. Чекають. поки надійдуть свіжі переклади від "Євроньюз"? За два-три тижні...

     Новий лозунг для святкування других "роковин": "Завоювання Майдану - в трубу!" :fou:
  • 2006.10.22 | samopal

   Переклад цього повідомлення для тих. хто ні даганяєт

   Наводжу переклад польського тексту, даруйте. що не російською.

   Президент України Віктор Ющенко вважає, що Україна, Росія та Німеччина повинні повернутись до перемовин про спільний газовий консорціум. Про це у п’ятницю повідомив заступник керівника Секретаріату глави держави Олександр Чалий.
   Ющенко переконаний, що справа створення консорціуму повинна “отримати новий імпульс і обговорюватись у тристоронньому україно-російсько-німецькому форматі”, - сказав Чалий.
   Рішення про утворення консорціуму було прийняте у червні 2002-го року у Петербурзі під час зустрічі тодішнього президента України Леоніда Кучми з президентом Росії Володимиром Путіним. За задумом консорціум повинен був керувати газотранспортною системою України та розвивати її.
   Раніше російська влада протягом кількох років безуспішно домагалася віл Києва згоди на приватизацію системи транспортування газу. Петербурзькі домовленості - то, як казав свого часу Кучма, - приклад розумного компромісу: газогони залишаються в українській власності, але росіяни отримують вплив на спосіб їх експлуатації.
   Можлива участь у консорціумі західних компаній мала б забезпечити кошти на модернізацію мережі трубопроводів. Крім Німеччини, про зацікавленість у такому консорціумі тоді заявляла і Франція. Метою діяльності консорціуму є підвищення пропускної здатності газогонів та забезпечення безперешкодного постачання природного газу до Європи.
   Газотранспортна система України складається з газових магістралей, загальною довжиною 35 тисяч кілометрів, 122 компресорних станцій та 13 величезних підземних сховищ для зберігання газу. Система здатна перекачувати до 170 мільярдів кубометрів газу на рік. У середньому, щороку Росія прокачує через територію України до 120 мільярдів свого експортного газу.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.10.22 | ОРИШКА

    Re: Переклад цього повідомлення для тих. хто ні даганяєт

    Будь ласка, дайье останнього поштовха моєму жіночому мисленню - це-таки сдача? Я так бачу.

    Людоньки, шо ж це робиться? Що, Ющенко ще й у "долі" на трубу??
 • 2006.10.22 | rusnakCopyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua