МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

На "Конгресс Соотечественников РФ" їде 700 громадян України

10/21/2006 | Роост
Голова Київського товариства культури народів фіно-пермської групи Надєжда Єфимищ сьогодні виїжджає до Іжорії, міста Санкт-Петербург. Вона плянує взяти участь у т.зв. Конгресі Співвітчизників у складі української делегації.
www.ugraina.org

Лідерка київських фіно-угрів Надєжда Єфимищ - комі-пермячка за національністю - вперше добилася права взяти участь у цьому Конгресі. Досі, за її словами, Москва запрошувала на цей форум лилше людей, які трактують себе "великоруськомовними" або просто великорусами. Багатонаціональний і поліконфесійний склад самої РФ - батьківщини 101 корінного народу - не враховувався. Тепер пішли на поступки: крім фіно-угрів до "рідного" Санкт-Петербургу запросили ще й українських бурят і казанських татар.

Щодо київських фіно-угрів, то пані Єфимищ прагне встановити прямі контакти з представниками фіно-угорських республік РФ і працюватиме у відповідному комітеті. Після появи федерального центру фіно-угорських народів РФ, вона хоче виторгувати державні кошти на підтримку фіно-угорських діяспор України, найперше - народів комі, ерзя, карьяла.

Позавчора нарада з членами делегації "співвітчизників від України" відбулася у посольстві Російської Федерації. Головував Віктор Черномирдін. Відмічно: серед 700 чоловік-делегатів переважне місце знов посідають великоруси. На жаль і ті, хто іноді публічно заперечує існування української нації та бере участь у видавництві українофобських газет.

У роботі Всесвітнього Конгресу Співвітчизників РФ візьме участь міністр закордонних справ пан Лавров, губернатор Петербурга пані Матвієнко, омбудсмен пан Лукін.

ОК


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua