МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Католицький кардинал - за державну самостійність Шотландії

10/23/2006 | Роост
Серед членів ООН може з'явитися ще одна кельтська країна - Шотландія. Бо ідея повного державного суверенітету тепер сповідується не лише маргінальними націоналістами, але й церковною елітою. Католицький кардинал Кейт О'Брайен також приєднався до тих, хто публічно вимагає відокремлення Шотландії від Об'єднаного Королівства.
http://www.ugraina.org/articles/read/1945.htm

Кардинал Кейт О'Брайен заявив, що він підтримує рух за незалежність Шотландії від Великобританії. За словами прелата, незалежність прийде "можливо не у найближчі роки, але вона не за горами", - повідомляє Благовест-інфо з посиланням на CNA та CWN.

"Я не стану надто активно брати участь у політиці унезалежнення, але я буду щасливий, якщо за бажанням народу Шотландія стане незалежною країною", - заявив кардинал О'Брайен газеті Catholic Herald.

"У моїх подорожах я був у багатьох маленьких країнах, і я бачив, які переваги може принести незалежність", - розповів прелат філософу Джону Галдану, який готвував з ним газетну сторінку. Шотландець відмітив, що Ірландія і Данія отримують лише користь із "добробуту, привнесеного самовизначенням".

Крім цього, 68-річний кардинал піддав критиці Шотландський парлямент, члени якого вже висловили невдоволеність позицією кардинала. За даними газети Scotland on Sunday, коментарі кардинала О'Брайена стали причиною "глибокого суму в лейбористських колах".

Загалом, лейбористський актив відкрито організовує компанію з остракізму "кардинала-самостійника".

Референдум про відокремлення Шотландії від Великобританії може пройти у травні 2007 року. Католицька Церква Шотландії незалежна від Католицької Церкви Англії та Валлії.

ОК

Відповіді

 • 2006.10.23 | Нестор

  трохи неточностей зкоригую

  Роост пише:
  > Бо ідея повного державного суверенітету тепер сповідується не лише маргінальними націоналістами, але й церковною елітою.

  Трохи дивно називати маргінальними націоналістами людей, які на минулому референдумі про незалежність взяли трохи менше за 50 %. :)

  > Католицька Церква Шотландії незалежна від Католицької Церкви Англії та Валлії.

  Доводжу до вашого відома, що Католицька Церква є всесвітньою і єдиною організацією і незалежних структур там взагалі немає. :)

  Вітаю шотландців з наближенням незалежності!!!
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.10.23 | Englishman

   я жив у Шотландії декілька місяців

   насправді ніхто серйозно там не прагне незалежності. Так, вони люблять свою культуру, гордяться історією, прагнуть більшої автономії, але за незалежність там дуже мало людей.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua