МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Переможний фініш контрреволюції

10/23/2006 | Леонід Шульман

Прощавай, Майдане!


Біло-синя контрреволюція добігає переможного кінця. Знищено практично всі здобутки помаранчевої революції. Президент Ющенко усунутий від керівництва державою, практично усунутий від законотворчості, позаяк антиукраїнська більшість завжди здатна здолати вето Президента. Кабмін має проти указів п. Президента (зокрема, кадрових) такий важіль, як право контрасиґнації, тобто право голови уряду відмовитися завізувати указ Президента й тим самим накласти на нього фактичне вето. Залишилось ще чимало, але думається, що не так довго доведеться чекати, поки п. Президента буде усунуто від впливу на силові структури, збройні сили та зовнішньополітичний курс держави. За Президентом залишаться такі функції: приймати вірчі грамоти в послів, надавати амністію, вручати урядові нагороди та вітати народ з національними святами.

Фактично по всіх напрямках зовнішньої та внутрішньої політики Україна повернулася до кучмізму. Цього разу не під проводом повновладного президента, а на чолі з не менш повновладним прем’єром. Фактично керівна діяльність В.А.Ющенка, якого обрав на Президентську посаду народ на хвилі помаранчевої революції, – суцільний ланцюг політичних помилок з катастрофічними наслідками. За час свого президентства п. Ющенко спромігся втратити свій високий авторитет, а також і авторитет “Нашої України”, своєї партії.

Коли помаранчеві прийшли до влади, виявилося, що вони не складають разом єдиної політичної сили. Як я писав раніше, ми мали три ґрупи переможців: справжні антикучмісти-бютівці, які щиро підтримували програму Президента, до яких частково приєднувалися соціалісти, кучмісти-без-кучми (тобто навколопрезидентський капітал, партія Кінаха та інші “любі друзі”), які бажали зберегти привілеї, прихватизовану власність і навіть перерозподілити на свою користь дещо прихватизоване кучмістами, та, зрештою, наївні націонал-демократи з числа гуманітарної інтелігенції, які на перше місце ставили питання культури і мови, а не економіки. Замість обіцяних десяти кроків назустріч людям Віктор Андрійович крокує у прірву.

Крок перший.


Хибний вибір між урядом Тимошенко, яка мала наївність спробувати втілити програму Президента і зробити ті обіцяні десять кроків назустріч людям, з одного боку, і “любими друзями” – з іншого. Виявилося, що ці кроки неможливі без порушення інтересів “любих друзів”. Останні вчинили добре організовану обструкцію. Згадаємо так звані “кризи”: бензинову, цукрову, м’ясну. Зростанння цін, які тоді мали місце, не йдуть в ніяке порівняння із сучасною інфляцією, але про сьогоденні кризи щось нічого не чутно. Натомість внесений урядом Януковича бюджет є зразком ґлобального пограбунку власного народу на користь великого капіталу, мабуть, переважно донецького.

Президент стає на бік “любих друзів”. Він відсторонює Тимошенко від влади і висуває на прем’єра добре перевіреного кучміста Єханурова. Щоб ґарантувати затвердження останнього Верховною Радою, Президент робить катастрофічну помилку – підписує пакт з лідером “апозиції” Януковичем.

Другий крок у прірву.


Інакше не можна назвати угоду, яка амністувала злочинців-фальсифікаторів виборів, ґарантувала недоторканість вкраденого держмайна та право на продовження дерибану. Так замість гасла “Бандитам – тюрми!” постало інше гасло: “Бандитам – депутатські мандати та високі посади!” Після цих згубних кроків відбулися парламентські вибори, на яких “Наша Україна” зазнала фактичної поразки. Завелика кількість голосів за “Регіони” – прямий наслідок пакту Ющенко-Янукович. Реґіони вже були у політичному небутті, але після пакту чимало антиукраїнської людності побачило, що Янукович – сила, що з ним можна і треба долати націонал-патріотів і повести Україну назад до статусу російської провінції. НУ здобула значно менше голосів, ніж саподівалася, тому, що чимало патріотичного електорату розчарувалося в нашоукраїнцях, багато хто зрозумів справжні рушії антиюліанства. Ці віддали свої голоси БЮТ. Отже попри відсутність власних ЗМІ, попри шалену кампанію, які вели проти Юлії Тимошенко всі партії, БЮТ набрав удвічі більше голосів, ніж пророкували всі соціологи-рейтинґомейкери. На жаль ще й досі дехто з НУ та УНП вважає, що голосів їх позбавила Тимошенко. Шкода, якщо політик втрачає почуття реальності і починає мислити міфічними стереотипами з позицій упередженості.

Здавалося б демократичні сили разом, тобто БЮТ, НУ та СПУ, – отримали більшість і з нею можливість сформувати уряд, але “любим друзям” дуже не подобалася перспектива побачити на чолі уряду Юлію Тимошенко. Вони прагнули будьщо не допустити повернення її у прем’єрське крісло. Але якщо це й станеться, то затиснути її в такі лещата, щоб вона не змогла порушити їх інтереси, скажімо, зруйнувати корупційну схему газопостачання за посередництвом “РосУкрЕнерго”. Почався цикл зволікань. І тут п. Президент робить...

Третій крок у прірву.


Президент і НУ відмовляються від підтримки обрання О.Мороза на посаду Голови Верховної ради, чим штовхають останнього на зраду. Злі язики кажуть, що Реґіони оплатили цю зраду великими грішми. Так воно, чи не так, але замість помаранчевої при владі стала антиукраїнська коаліція. Президент спробував дещо виторгувати в синьо-білих на свою і нашоукраїнську користь. Так народився славнозвісний “Універсал”, який підписали всі, крім БЮТ. Антиукраїнці свідомо йшли на це, бо розуміли, що не існує сили, яка б змусила їх виконувати положення “Універсалу”. Основний задум Універсалу – зобов’язати уряд не міняти внутрішньо- та зовнішньополітичний курс держави,– гучно провалився.

Протягом “торгів” за призначення Януковича на посаду прем’єра, перед антиукраїнською коаліцією ставилися вимоги виключити зі складу коаліції компартію, перейменувати коаліцію, та ще й скласти нову коаліційну угоду, до якої було б внесено весь текст “Універсалу”. Янукович та його команда ці вимоги відхилили. Президент ще мав шанс врятувати становище, оскільки юридична недолугість Реґіонів створила формальні підстави для розпуску парламенту та призначення нових виборів. Щоб цього не сталося, реґіонали, з одного боку, запевняли, що юридичних підстав для розпуску немає, з іншого боку, вони блефували, твердячи, що не бояться перевиборів. Але найефективнішою зброєю виявився “ментальний вірус”. Було запущено в циркуляцію думку, ніби перевибори нічого не змінять у складі Верховної ради, хіба що реґіоналів стане більше. Вірус спрацював, бо впав на таке живильне середовище, як загальне антиюліанство.

Навіть поверхневого розуміння політичної механіки достатньо для усвідомлення того, що перевибори докорінно б змінили обличчя Верховної Ради. Свіжі враження від зради Мороза (соціаліст пішов на змову із крупним капіталом) мали б наслідком повну втрату електорату. Виборці соціалістів перейшли б частково до БЮТ, частково до Вітренко. Так само і з тієї ж самої причини втратила б електорат компартія. Її виборці розподілилися б між Вітренко та Реґіонами. Вітренко мала б шанс потрапити до ВР. Значну частину електорату втратила б “Наша Україна”. Ці виборці перейшли б до Тимошенко. Отже фактично після перевиборів ми мали б двопартійний парламент, де б БЮТ отримав або більшість разом з НУ, або блокуючу меншість. Таким чином п. Ющенко мав можливість спинити переможну ходу контрреволюції. Замість цього він робить...

Четвертий крок у прірву.


Коли відеокасета з записом звернення Президента про оголошення дострокових виборів до ВР вже була відправлена до ЗМІ, Янукович вночі переконав Президента відмовитися від перевиборів, внести кандидатуру Януковича на посаду глави уряду і відкликати відеокасету. Можна тільки здогадуватися, який арґумент знайшов п. Янукович. Вищезгаданого ментовірусу, на мій погляд, замало. В цей час газета “Сегодня” натякає, що очолювана братом Віктора Андрійовича Петром арабська газотрейдерська фірма “Петрогаз” отримала від “РосУкрЕнерго” чи то безпосередньо, чи якось інакше, але 1 млрд. 200 млн. доларів США. Ніхто не довів (як і не спростував) цього звинувачення, але воно здатне пояснити поведінку Віктора Андрійовича. Так, чи не так, злякався п. Ющенко шантажу, чи ні, але наш Президент капітулював. Я свого часу прогнозував такий перебіг подій і дав проґноз їх подальшого розвитку: буде поступове позбавлення Президента владних повноважень водночас із захопленням всіх посад представниками донецького клану. Так воно і сталося. Попри всі намагання Президента долучити “Нашу Україну до урядової коаліції, почалася активна зміна зовнішньої та внутрішньої політики.

Поки що не зроблено п’ятий крок у прірву – відставку міністрів, яких призначає Президент: внутрішніх справ, закордонних справ і оборони. Згідно з Конституцією призначені Президентом міністри не є делегатами до Уряду від партій. Міністри оборони і внутрішніх справ взагалі мають бути безпартійними, а голова Народного руху Б.Тарасюк міг припинити членство в НРУ. Перехід “Нашої України” до опозиції не повинен тягти за собою відставку міністрів, які провадять політику Президента. Відставка міністрів, які отримали посади за квотою “Нашої України”, тобто квазікоаліційних міністрів, – інша річ. Вона відбулася цілком логічно. На їхніх посадах опиняться проросійські високопосадовці. А з часом буде покінчено і з зовнішньою політикою Президента.

Діяльність Уряду проти інтересів української нації.


Нова влада змінила чиновників. На всіх посадах знов донецькі та перевірені кучмісти. Розпочався наступ уряду та місцевої влади на права трудящих: війна цін і тарифів? Війна оподаткувань. Це демонструє внесений урядом закон про бюджет. Я вже не кажу, що цей закон містить норми, які не стосуються бюджету. Але простим оком видно, що значно зменшуються всі соціальні витрати, всупереч Конституції, яка забороняє (ст. 22) скорочення і обмеження прав громадян.

Особливої дискримінації піддано військовослужбовців, силові структури та наукових пенсіонерів. Мета дискримінації силовиків зрозуміла. Мабуть “антикризовий” уряд хоче перевести під свій контроль силові структури. Для цього уряд вимагає передати йому право визначати рівень зарплати тих структур, керівництво яким здійснює Президент. Стимулюється також прискорений вихід на пенсію офіцерів СБУ. Тут мабуть є намір змінити кадровий склад на своїх людей.

Заборона на отримання пенсії працюючими пенсіонерами взагалі свідчить про кричущий непрофесіоналізм уряду. Уряд просто не володіє інформацією про ситуацію. Там вважають, що молодь не може отримати робочі місця тому, що вони зайняті пенсіонерами. Це не відповідає дійсності. Де працюють пенсіонери? Дуже часто на різних непрестижних посадах: двірник, конс’єржка, нічний сторож. Молодь на такі посади не претендує. Наукові пенсіонери або працюють на півставки в дослідних інститутах, або викладають в університетах. Якщо відставний професор має пенсію 1600 грн. і викладає за 800 грн., то запропоноване законом урізання пенсії до 760 грн. призведе до того, що скорочена пенсія разом із половиною зарплати буде менша ніж повна пенсія. Вигідно звільнитися. Таким чином університети залишаться без професури. У багатьох вже зараз відчувається брак викладачів. Нема проблеми робочих місць. Є проблема знайти професора.

Доповідаючи проект Закону про держбюджет на 2007 рік, віце-прем’єр М.Азаров мотивував наступ на життєвий рівень всього народу тим, що для економічного зростання необхідно збільшити частку ВВП, що йде на накопичення. На що саме збирається накоричувати гроші держава, не відомо. Адже чинний уряд не проголосив жодного ґлобального державного проекту, на який треба було б збирати гроші з усього населення. З Закону про бюджет видно, що додаткові податкові гроші будуть витрачені головним чином на утримання державного апарату, витрати на який кількаразово збільшуються.

А чи здатен на якісь ґлобальні проекти приватний сектор? Принципово, так. Але на практиці великий привладний бізнес робить гроші на зовнішньому ринку. Він орієнтований на сировинно-експортну економіку. Інновації йому не потрібні. Різні пільги, створені для побудови інноваційної економіки, будуть знов використовуватися не за призначенням, а для збагачення імпортерів споживчого кіцевого продукту замість сучасного технологічного обладнання. Таким чином внутрішня політика в інтересах крупного капіталу битиме по інтересах всього суспільства.

Не до Європи, а в Азіопу!


На політиці євроінтеґрації поставлено жирного хреста. Як і в часи Кучми, про неї будуть лише теревені під час закордоннних вояжів високопосадовців, а практику маємо проросійську. Українські підприємства, в тому числі стратегічні, будуть продаватися російським власникам (приватним і псевдоприватним, які типові для Росії). Україна не подаватиме заявку на вступ до НАТО і ЄС. Виконавців цієї стратегії вже підібрано. Варто усунути Б.Тарасюка з посади міністра закордонних справ, як знайдуться фахівці, які мають бажання, освіту і досвід проросійської зовнішньополітичної орієнтації.

Дуже символічно, що радником прем’єр-міністра з питань зовнішньої політики став А. Орел. Ось як відбувався політ цього орла. Орел Анатолій Костянтинович. Народився 16 лютого 1943 р. у м. Вінниці. Закінчив Військовий інститут іноземних мов, 1962-1964 р.р. – строкова служба у Збройних Силах. 1966-1969 рр. – перекладач, Посольство СРСР в Індонезії, м. Джакарта. 1974-1988 р.р. – викладач, старший викладач Військового інституту іноземних мов. 1988-1990 – референт Міжнародного відділу ЦК КПРС, м. Москва. 1991-1992 р.р. – радник Посольства СРСР в Італії, м. Рим. 1992-1997 рр. – Надзвичайний і Повноважний Посол України в Італії та в Республіці Мальта (за сумісництвом), м. Рим. 1998-1999 - заступник Міністра закордонних справ України. З 1999 р. –-Заступник Глави Адміністрації Президента України – Керівник Головного управління з питань зовнішньої політики. Нагороджений Почесною відзнакою Президента України (1996). Дипломатичний ранг – Надзвичайний і Повноважний Посол України (1992 р.). З грудня 1998 р. – Голова Національної комісії України у справах ЮНЕСКО. З серпня 2002 р. – секретар Державної ради України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції. Володіє англійською, італійською та індонезійською мовами. Наразі радник Януковича з питань зовнішньої політики.

Ось як коментує цю кар’єру польська Газета Виборча «Щоб зрозуміти причини цього сальто Януковича, варто звернути увагу на його чільного радника з питань зовнішньої політики – Анатолія Орла, людини із зовнішністю анґлійського аристократа, але з вкрай проросійськими поглядами. У Радянському Союзі бул пов’язаний з військовою розвідкою ГРУ, знає багато мов і вільно почувається у світі дипломатії. Орел вже у 90-ті роки був заступнитком міністра української дипломатії, але Тарасюк, який став тоді вперше керівником МЗСу, в атмосфері скандалу вивів його зі штату відомства за проросійську позицію.

Все ж Орел знайшов собі місце в адміністрації тодішнього президента Леоніда Кучми, в якій він був заступником керівника віділу міжднародних справ. На цій посаді він уславився своїм протестом проти візиту Папи Римського в Україну, а коли він всеж-таки відбувся, заявив на пресовій конференції у Києві: “Ми хочемо увійти до Європи, що не є погіршенням стосунків із Росією. Ми є православна країна, і візит Папи цього не змінить”. Орел був одним з головних архітекторів доктрини “багатовекторності”, реализованої в часи Кучми, яка передбачала утримання рівноваги у стосунках між Сходом і Заходом. Але на практиці ця доктрина привела до того, що Київ був багато ближе до Москви, що перервалося лише з помарачевою революциєю.»

На жаль не на тривалий час. Орли повертаються. Отже інтегруємося до ЄЕП, а простіше кажучи, передаємо нашу економіку під управління Москви. Так, як було в СРСР. Але з тією різницею, що московський уряд не відповідає за наш життєвий рівень. А наш власний уряд буде розширювати масштаби пограбунку нації політикою податків, тарифів та цін.

Чи є світло у кінці тунелю?


Практично немає. На заваді стоїть антиюліанство Нашої України, яке й є причиною всіх політичних негараздів. НУ не схотіла навіть об’єднатися з БЮТ у єдину опозицію. НУ, як завжди, не є єдиною силою, що було продемонстровано на перерваному з’їзді цієї партії. Між іншим, теоретично можливість скинути мафію з влади є. Вона випливає з того, що тарифна війна та інший визиск всього народу створить атмосферу неприязні до правлячої коаліції. Це означатиме, що буде момент, коли дострокові перевибори Верховної ради можуть завдати нищівної поразки антинародним силам. Залишається можливість спровокувати в цей момент розпуск парламента Президентом. Почекаємо, до якої стратеґії схилиться новообране керівництво “Нашої України”. Чи піде воно на антиукраїнський компроміс із Регіонами, як закликає Президент, чи, навпаки, візьме курс на повалення влади донецького клану? Це неможливо без об’єднання з БЮТ. Оскільки таке об’єднання малоймовірне, мій висновок песимистичний. Будемо виживати до наступних виборів.

23 жовтня 2006 р.

Інші статті Леоніда Шульмана на Майдані
http://maidan.org.ua/wiki/index.php/Леонід_Шульман

Відповіді

  • 2006.10.24 | Oleg

    Re: Переможний фініш контрреволюції

    Полностью согласен с выводами автора. Только следовало точнее, без боязни и ложной застенчивости говорить не об ошибках преза. Первой, второй, третьей и т.д. А прямо, как оно есть на самом деле, говорить лично о нем, и подчеркнуть в заключительной части, что он есть главный виновник того, что произошло на Украине за последние два года. Кроме того, нужно было раскрыть источники антиюлианства полностью. Они не только в "любих друзях". Основная причина - мелкость личности самого преза. Я бы сказал теперь - в его ничтожности.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.10.24 | RedBagira

      А зачем вы все за него голосовали?

      По-моему, изначально понятно было, что он полное ничтожество.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.10.24 | Предсказамус

        А за кого надо было голосовать?

        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2006.10.24 | RedBagira

          Не волнуйтесь, Симоненко я Вам не предлагаю.

          Можно было подобрать кого-то, чтобы хоть на личность был похож, а не на слизняка,хотя список был еще тот. Явно, что из слизняка лидер не получится, в какое кресло его ни посади.
          А чего не за Кинаха, к примеру?
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2006.10.24 | Предсказамус

            Спасибо, я спокоен

            RedBagira пише:
            > Можно было подобрать кого-то, чтобы хоть на личность был похож, а не на слизняка,хотя список был еще тот. Явно, что из слизняка лидер не получится, в какое кресло его ни посади. А чего не за Кинаха, к примеру?
            Причина для всего списка условно приемлемых кандидатов-2004 одна - они были не проходные. Проходных было только двое, Ю. и Я. Почему так случилось - другой вопрос, но случилось. Так что, не проголосуй мы за Ющенко, сейчас имели бы Януковича с правами Кучмы (точнее, он имел бы нас).
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2006.10.24 | RedBagira

              Проходными делают голоса

              Я как раз о том и говорю, что "оранжевые" зафиксировались на Ющенко.
              Кинах и Мороз могли бы пройти. И все было бы спокойно.
              Что касается списка, я предполагаю, что создан он был специально, чтобы Ю и Я схлестнулись во втором туре с приблизительно равным числом голосов. Начались бы беспорядки, а мудрый папа Кучма разрулил бы ситуацию, "великодушно" оставшись до 2006 года. Это был первоначальный вариант. Что не срослось, не знаю, версий много. По крайней мере, штаб Януковича не контролировался ПР, и постоянно ощущалось скрытое противодействие своих же в избирательной кампании кандидата.
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2006.10.24 | samopal

                Галаса у прахадной

                RedBagira пише:
                По крайней мере, штаб Януковича не контролировался ПР, и постоянно ощущалось скрытое противодействие своих же в избирательной кампании кандидата.

                Вітаю, кицюню! Ви так добре знаєте про ситуацію у штабі ПР, що не виникає жодних сумнівів у вашій політичній позиції. А черфоний колір - для aтмазкі? Тіпа, паліняєт, вистіраєцца - і буде "рожева пантера"...
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2006.10.24 | RedBagira

                  Не фамильярничайте.

                  И не переходите на личности.
                  Если Вас интересует, за кого я голосовала, пожалуйста.

                  2004 г.
                  1 тур - Симоненко
                  2 тур - Янукович
                  3 тур - Янукович

                  2006 г.
                  КПУ

                  А знаю я много чего. :)
              • 2006.10.24 | Предсказамус

                Именно

                А электоральные предпочтения меняются за год только если кандидат Премьер. Всем остальным надо больше. То есть, в 2004-м году вопрос выбора из несудимых кандидатов практически не стоял. Более того, очень сомневаюсь, что до 2009-го удастся раскрутить кого-то и опять будем выбирать между Ю. и Я., только Ю. уже не фамилия, а имя.
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2006.10.24 | RedBagira

                  Похоже, так

                  И опять все по новой. Надоело, сил нет.
                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                  • 2006.10.24 | Предсказамус

                    Есть решение

                    Заменить кандидатов в год-два действительно нереально, но можно успеть их цивилизовать, покуда они еще не избраны. Если бы, вместо выяснений, кто кого предал, Ющенко Украину или Украина Ющенка, кто лучше, Юля или Че, общими усилиями навалиться на местные организации БЮТ и Батькивщины, существенно затравить ближайшее окружение на предмет уважения к избирателю, можно бы и не искать еще кого-то.
                    згорнути/розгорнути гілку відповідей
                    • 2006.10.24 | RedBagira

                      "А они нам дадутся?" (с)

                      Вот кого реально опасаюсь, так это Тимошенко. Не потому, что идеологически чужая (Ющенко-то никто не боится), а из-за ее фанатизма. Мне кажется, не оберутся все, т.к. она по натуре диктатор.

                      Любопытный разговор. Голосовать не за кого. Среди наших та же ситуация. И за Януковича не хочется, а больше никто не пройдет.
                      Будет самая большая хохма, если регионалы против Тимошенко выдвинут Ющенко с обрезанными полномочиями. :)
                      згорнути/розгорнути гілку відповідей
                      • 2006.10.24 | Предсказамус

                        А от кого это зависит?

                        "Дорога в тысячу ли начинается с первого шага". Если делать - сделается.

                        RedBagira пише:
                        > Вот кого реально опасаюсь, так это Тимошенко. Не потому, что идеологически чужая (Ющенко-то никто не боится), а из-за ее фанатизма. Мне кажется, не оберутся все, т.к. она по натуре диктатор.
                        Успешные бизнесмены фанатиками не бывают по определению. Если Вы сейчас попробуете припомнить, в чем именно заключается фанатизм Тимошенко, уверен - не вспомните. Если, конечно, не считать фанатизмом упорное выполнение своих предвыборных обещаний.

                        > Любопытный разговор. Голосовать не за кого. Среди наших та же ситуация. И за Януковича не хочется, а больше никто не пройдет.
                        Поэтому я и говорю о том, что гораздо эффективнее сегодня инфильтрация правильных людей и выживание неправильных из БЮТ, чем поиск новых кандидатов, заранее обреченный на неуспех.

                        > Будет самая большая хохма, если регионалы против Тимошенко выдвинут Ющенко с обрезанными полномочиями. :)
                        Самая большая хохма будет, если НУ-ПРУ-СПУ-КПУ проголосуют за выборы президента парламентом и обойдутся без его всенародных выборов вообще.
                        згорнути/розгорнути гілку відповідей
                        • 2006.10.24 | RedBagira

                          Фанатизм Тимошенко

                          Вспомню с легкостью.
                          1. Она звала людей с Майдана штурмовать администрацию президента. Благо, остановили, т.к. все равно дело уже шло к суду.
                          2. Когда распалась оранжевая коалиция, Тимошенко постоянно взывала к войне (помните, будем перекрывать все дороги и т.д.?). И все из-за того, что ей премьером не быть. Поклонникам это, возможно, не видно, но весь сыр-бор был из-за должности. Если бы из-за "судеб страны", то не было бы этой трехмесячной тягомотины с коалицией.
                          3. В бытность премьер-министром постоянно с шашкой нападала на отрасли, что приводило к кризисам.

                          Эмоциональная очень, ее несет. Можно по-разному относиться к ее политике, но оголтелость видна. Ничего хорошего нельзя добиться конфликтами, а она их провоцирует, т.к. ей нужна борьба.
                          В партии полный диктат. Небезызвестный Замковенко, который для Юли многое сделал, на одном из заседаний фракции, когда БЮТ сессии ВР игнорировал, предложил ради спокойствия в стране объявить об уходе в оппозицию, но снять городки и начать работать. В ответ с подачи Тимошенко ему объявили обструкцию. Теперь Замковенко уйдет из партии. Очередной враг для Юли. А чего стоит сбор заявлений о сложении депутатами фракции полномочий?
                          Меня еще очень насторожили ее разговоры о том, что премьер-министр должен быть с полномочиями канцлера Германии. На этом дама явно не остановится, потребовав уже абсолютной власти. т.к. обязательно будут другие центры силы, которые будут ей мешать. Лиха беда начало.
                          Совершенно не хочется иметь в стране очередного "вождя".
                          згорнути/розгорнути гілку відповідей
                          • 2006.10.24 | Предсказамус

                            Фанатизм - это другое

                            Фанатик - человек, который вопреки очевидным фактам слепо верит в кого-то или во что-то. Ваши примеры немного из другой оперы.

                            RedBagira пише:
                            > Вспомню с легкостью.
                            > 1. Она звала людей с Майдана штурмовать администрацию президента. Благо, остановили, т.к. все равно дело уже шло к суду.
                            Какое это "благо", имеем сомнительное удовольствие наблюдать, "мирное" решение привело к реваншу голубцов.
                            А почему Вы считаете этот призыв фанатизмом? Напоминаю, это было в первый день массовых выступлений, тогда захват ВР, КМ и АП были вполне эффективным решением.

                            > 2. Когда распалась оранжевая коалиция, Тимошенко постоянно взывала к войне (помните, будем перекрывать все дороги и т.д.?).
                            Откровенно говоря, не помню. При том, что у меня по этому периоду довольно много материалов. Не подскажете, где и как это было?

                            > И все из-за того, что ей премьером не быть. Поклонникам это, возможно, не видно, но весь сыр-бор был из-за должности. Если бы из-за "судеб страны", то не было бы этой трехмесячной тягомотины с коалицией.
                            А какое решение Вы бы сочли разумным? Если б Тимошенко пошла в спикеры, Мороз перебежал бы к Януковичу на пару месяцев раньше. В первые замы к Еханурычу? Не смешно. Что бы Вы предложили политической силе, набравшей из тройки больше всего голосов?

                            > 3. В бытность премьер-министром постоянно с шашкой нападала на отрасли, что приводило к кризисам.
                            Если Вы о нефтетрейдерах, то Янукович проделал то же самое и с тем же результатом. Фанатик?

                            С тем, что излишне эмоциональна, что в партии централизация за пределами необходимого, согласен полностью. А вот стремление к власти - это норма для политика. Как для бизнесмена стремление к деньгам, а для футболиста - к голам.
                            Если резюмировать, то можно или потратить пару лет на перевоспитание Тимошенко со товарищи (а это не так нереально, как могло бы показаться), либо сразу сдаваться.
                            згорнути/розгорнути гілку відповідей
                            • 2006.10.24 | RedBagira

                              Re: Фанатизм - это другое

                              К "реваншу" голубцов привела логика развития событий. Голоса в 2004 г. распределились где-то 50/50 (с учетом фальсификаций определить, за кого проголосовали, невозможно). При таком раскладе начинает работать принцип маятника. Тем более, что оранжевые продемонстрировали свою полную импотентность. Я считаю, что регионалы - меньшее из зол, т.к. они хоть экономикой будут заниматься, а не в евроатлантических волнах нырять. Какими методами - уже другой вопрос. Здесь как раз их и надо контролировать, чтобы не работали методом рекетира на базаре.

                              По Юле. Это были ее комментарии, растиражированные новостями. Она сразу же после объявления о создании антикризисной коалиции поставила городки и каждый день грозилась, что привезет тысячи людей, которые заблокируют КМУ и ВРУ, перекроют дороги и т.д. Я лично на Майдане в БЮТовском городке слышала объявление организаторов, что "завтра идем блокировать ВРУ".
                              По коалиции не знаю, как надо было договариваться, но факт, что не договорились. А проигрывать тоже надо уметь, тем более, по собственной вине, не призывая блокировать органы власти и объявлять новые выборы, которые закончились бы еще большим клинчем: 40% ПРУ, 40% БЮТ и 10% на всех остальных.


                              Возможно, я неточно выразилась в отношении фанатизма. Тогда экстремизм. Оранжевая Витренко. :) Я вообще против всякого экстремизма. Политическая борьба политической борьбой, какой бы жесткой она ни была, но все равно в результате надо садиться и договариваться, а не стремиться к абсолютной победе. Большой риск, что она будет пирровой.

                              Вы упомянули давление правительства Януковича, аналогичное тимошенковскому, которое привело к кризисам. Не могу понять, что Вы имеете в виду. Я что-то пропустила?
                          • 2006.10.24 | rais

                            Re: Фанатизм Тимошенко

                            Стабильность мыслі определяет ее несговорчевость. Принципиальность и твердость позиций говорит о уверенности действий. Уверенность говорит о знаниях и твердых убеждениях. Безусловно клептократичных разгельдяев это раздрожает.

                            Куда симпатичнее безхребетность Президента и проституирующая гибкость окружающих его кинохов.
                          • 2006.10.24 | alx_1904

                            Это не фанатизм

                            это ЖАЖДА абсолютной ВЛАСТИ любой ценой. Сталин в юбке - её мечта.
                            згорнути/розгорнути гілку відповідей
                            • 2006.10.27 | Михайло Свистович

                              Re: Это не фанатизм

                              alx_1904 пише:
                              > это ЖАЖДА абсолютной ВЛАСТИ любой ценой. Сталин в юбке - её мечта.

                              Мало в кого які мрії. Більшість підлітків мріють переспати з усіма красунями з обкладинок журналів, але це не означає, що вони гвалтують всіх гарних дівчат, яких зустрінуть на вулиці.
                          • 2006.10.27 | Михайло Свистович

                            Re: Фанатизм Тимошенко

                            RedBagira пише:
                            > Вспомню с легкостью.
                            > 1. Она звала людей с Майдана штурмовать администрацию президента. Благо, остановили

                            Не звала і не зупинили. Не повторюйте міфів.

                            > 2. Когда распалась оранжевая коалиция, Тимошенко постоянно взывала к войне (помните, будем перекрывать все дороги и т.д.?)

                            Не пам"ятаю я таких слів від неї в цей період. А от у 2002-му пам"ятаю.

                            > 3. В бытность премьер-министром постоянно с шашкой нападала на отрасли, что приводило к кризисам.

                            Зараз такі "кризи" звуться успіхом (газ по 135, наприклад).

                            >
                            > Эмоциональная очень, ее несет.

                            Так.

                            > В партии полный диктат.

                            Далеко не повний.

                            > Небезызвестный Замковенко, который для Юли многое сделал, на одном из заседаний фракции, когда БЮТ сессии ВР игнорировал, предложил ради спокойствия в стране объявить об уходе в оппозицию, но снять городки и начать работать. В ответ с подачи Тимошенко ему объявили обструкцию. Теперь Замковенко уйдет из партии. Очередной враг для Юли.

                            Я б такого і за таке теж погнав.

                            > А чего стоит сбор заявлений о сложении депутатами фракции полномочий?

                            Нічого не вартий. А що з тим збором?

                            >
                            > Совершенно не хочется иметь в стране очередного "вождя".

                            Така в нас поки що доля :(
                        • 2006.10.27 | Михайло Свистович

                          Re: А от кого это зависит?

                          Предсказамус пише:
                          > Успешные бизнесмены фанатиками не бывают по определению.

                          Бувають. Я знаю таких.

                          > Поэтому я и говорю о том, что гораздо эффективнее сегодня инфильтрация правильных людей и выживание неправильных из БЮТ

                          Вся історія БЮТ та й нинішнє сьогодення вказують на те, що ця затія провальна. Але спробувати для очистки совісті потрібно.
                          згорнути/розгорнути гілку відповідей
                          • 2006.10.27 | Предсказамус

                            Время покажет

                            Михайло Свистович пише:
                            > Вся історія БЮТ та й нинішнє сьогодення вказують на те, що ця затія провальна. Але спробувати для очистки совісті потрібно.
                            Примерно то же самое я сказал жене, когда мы ехали на харьковский Майдан 24 (или 23-го? не помню) ноября 2004-го года.
              • 2006.10.27 | Михайло Свистович

                Re: Проходными делают голоса

                RedBagira пише:
                > Я как раз о том и говорю, что "оранжевые" зафиксировались на Ющенко.
                > Кинах и Мороз могли бы пройти.

                Ні той, ні той не пройшли б. А робота (так звуть Кінаха колеги по роботі) в президенти? Навіть нинішній Ющенко і той краще.
          • 2006.10.24 | alx_1904

            Кинах, я плакалъъъъ

            это тот, который был двумя руками за Кучму, и ещё в августе 2004 требовал русский государственным, а после 1го тура в один день сменил свои принципы на 180 град.
            А потом ещё раз поменял в 2006м.....
            Продажная .....
        • 2006.10.24 | Свинья на радуге

          В таком случае получается, что за кого угодно.

          Племенем управляет король, чья власть абсолютна, однако я склонен думать, что подлинными властителями являются четыре жреца, которые ему помогают править и которые его ранее избрали. Каждый новорожденный подвергается тщательному осмотру; если на нем находят отметины, оставшиеся для меня тайной, он становится королем Иеху. Тогда его уродуют (he is gelded) -- выжигают ему глаза, отрубают руки и ноги, дабы суетность жизни не отвлекала его от дум. Он навсегда поселяется в пещере, называемой алькасар (Ozz), куда могут входить только четверо жрецов и двое рабов, которые ему прислуживают и натирают нечистотами. Во время военных действий жрецы извлекают его из пещеры, показывают всему племени, дабы ободрить сородичей,
          и, подобно знамени и талисману, тащат на собственных спинах в гущу сражения. При этом он, как правило, тотчас гибнет под градом каменьев людей-обезьян.
          (Хорхе Луис Борхес "Сообщение Броуди")
      • 2006.10.24 | Чучхе

        Я, например, проголосовал и не жалею

        RedBagira пише:
        > По-моему, изначально понятно было, что он полное ничтожество.

        Га?
  • 2006.10.24 | jean-valjean

    ще не дочитав статтю, але вже підтримую.

  • 2006.10.24 | ОРИШКА

    Re: Переможний фініш контрреволюції

    Мені дуже важко знайти конраргументи. Окреслено ходу зради, не зовсім зрозуміло - що ж доштовхало гаранта до моменту, якій зараз mori? Невже лише ненависть до Юлі та братові гроші?

    Ще хотілося б знати - як повинен був діяти президент в оточенні хапачів, старої Гріховної Зради, кучмізсом у головах та саботажем чиновників? Як міг він змінити ситуацію? Якими кроками? З якою командою?

    Знаю від знайомих, що під час Юліного прем'єрства злодії на митниці попритихли - тенденція була, але треба було давити далі. Зараз, як ті ж знайомі кажуть "откровенное и безороворочное вымагательство".

    Але стаття - як реквієм.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.10.24 | SpokusXalepniy

      В статье - некорректность, которую вы подметили.

      ОРИШКА пише:
      > ... що ж доштовхало гаранта до моменту, якій зараз mori? Невже лише ненависть до Юлі та братові гроші?
      Логика в статье немного хромает. Получается, что делая три первых шага и - замечу - несколько промежуточных, менее наглядных, Ющенко действовал ради неких, неуказанных в статье, принципов. А делая четвёртый шаг, вдруг вспомнил о материальной заинтересованности. Тут или-или. Или надо найти и в первых шагах материальную выгоду, или отбросить её совсем.
      Исключить, конечно, предложенный вариант нельзя. Есть небольшой процент, что, мол, раз уж скурвился, то надо курвиться уже до конца, по правилам игры. Но мне кажется это маловероятным. Это не характерно для "рыб". А Ющенко на 150% "Рыбы".
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.10.24 | ОРИШКА

        Re: В статье - некорректность, которую вы подметили.

        Спокус, а можно без гороскопов? :)
        А то я начинаю пугливо озираться - не подбирается ли коварно еще стадо экстра- и интра-сенсов с ясновидящими? :)
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2006.10.24 | SpokusXalepniy

          Низя

          ОРИШКА пише:
          > Спокус, а можно без гороскопов? :)
          > А то я начинаю пугливо озираться - не подбирается ли коварно еще стадо экстра- и интра-сенсов с ясновидящими? :)

          Если вы хотите стать моей очередной жертвой, то милости просим.
          Вы сами признаете, что я прав (только на философском форуме, plz).
          На что именно вы согласны спорить, можете запостить на философском форуме вместе с гороскопическим вопросом. Но я честно предупреждаю, что выиграю.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2006.10.24 | ОРИШКА

            Re: Низя

            Азарт проснулся. Завтра жду на дуэльной площадке - ФФ. Сеня тема другая.
  • 2006.10.24 | Дядя Вова

    Если врага нельзя убить, с ним договариваются.

    Неужели проще плакать «пропала Украина!», чем сесть за стол переговоров с ЛЮБЫМИ силами, даже с Януковичем?

    Нет, кому-то не проще, ибо над нами висит вечное гордое проклятие: «Где два украинца, там три гетьмана».

    И второй вопрос. Почему в Украине эпитеты «антинародный» и «антидемократический» упоминаются всуе вместо слов «мне не нравится» и «мне очень не нравится»?

    ОЧЕНЬ демократично было выйти на Майдан 100000-ам населения и навязать свою волю остальным 40-ка миллионам? ПОЧТИ синонимы слова «Юлия» и «демократия»? М-да.

    Жаль мне страну, в которой ещё у многих и многих слова «революция» или «посадить в тюрьму» вызывают слюнявый оргазм, а не отвращение.

    Злом не победить зло, скорее уж эту миссию выполнит «бабло», как в Европе, нужно время. Или пример СССР тоже никого не учит? Сколько миллионов ни сажай, ни убивай, ни мори, просто свой крах оттянешь лет на 70. Посидел бы автор месячишко в украинской тюрьме, может добрее к падшим стал бы.

    Ладно, спрошу проще: в КАКОЙ стране бывшего восточного блока кого-нибудь «пересажали»? И ПРИШЛИ ведь в Европейский Союз без этого. Наоборот, сплотили нацию, а не призывали её раздирать на части... ладно, кому я и что доказываю...
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.10.24 | ОРИШКА

      Re: Если врага нельзя убить, с ним договариваются.

      Тю!

      ЛЮБЫЕ СИЛЫ нам не друзі. И нечего уговаривать.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.10.24 | один_козак

        Кому-то, я смотрю, "лавры" брехуна Алкса покоя не дают.

      • 2006.10.24 | Дядя Вова

        Что «нет друзей» я и так знал. Поэтому говорил только про врагов

        ОРИШКА пише:
        > ЛЮБЫЕ СИЛЫ нам не друзі. И нечего уговаривать.
        Что Вы, ОРИШКА, я никого не уговаривал. Просто делился мыслями.
    • 2006.10.24 | Englishman

      а что делать кролику, если закончится энерджайзер?

      удивляюсь унылому упорству, с которым вы продолжаете нести однообразную ахинею на этом форуме...

      Дядя Вова пише:
      > Ладно, спрошу проще: в КАКОЙ стране бывшего восточного блока кого-нибудь «пересажали»?

      спрошу еще проще: в какой стране бывшего восточного блока нагло фальсифицировали выборы, не подскажете? И в какой стране, "пришедшей в ЕС", подписывали меморендумы с бандитами, которые угрожали гражданской войной? Вообще, неплохая причина отдавать им власть: или будет так, как скажут они, или жди войны и раскола страны. Завернем этот шантаж в красивую обертку: "единение страны".


      >И ПРИШЛИ ведь в Европейский Союз.

      может именно поэтому и пришли?
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.10.24 | один_козак

        О!

      • 2006.10.24 | Дядя Вова

        «Энерджайзер жив и тогда, когда другие кролики в ауте» (с)

        Ваш любимый «кролик-энерджайзер» всё ещё продолжает наивно верить, что когда-нибудь сторонники Кролихи-Матери-Рогульских-Батареек начнут оценивать СЛОВА оппонента, а не его жалкую ничтожную личность.
  • 2006.10.24 | alx_1904

    чисто PR юли

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.10.24 | ОРИШКА

      Re: чисто PR юли

      А вы можете предложить кого-то другого? Их есть у вас полная колода?
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.10.24 | alx_1904

        Вы таки хотите наглую, лживую сволочь?

        Главное, что "своя"?
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2006.10.24 | Shadow

          Re: Вы таки хотите наглую, лживую сволочь?

          Где наглая, лживая сволочь? Это вы о ком, о себе что ли? Я о Вас был лучшего мнения...
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2006.10.24 | alx_1904

            Re: Вы таки хотите наглую, лживую сволочь?

            Shadow пише:
            > Где наглая, лживая сволочь?
            О Юле естественно.
            > Это вы о ком, о себе что ли?
            а я что, лидером оранжей становлюсь? :lol:
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2006.10.24 | ОРИШКА

              Re: Вы таки хотите наглую, лживую сволочь?

              Господи, ну что за мусорные вопли!

              Такое нужно писать на заборе. А зачем здесь? Сбор двоечников из ПТУ здесь, что ли, на таком уровне разговаривать?
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2006.10.24 | alx_1904

                Re: Вы таки хотите наглую, лживую сволочь?

                ОРИШКА пише:
                > Господи, ну что за мусорные вопли!
                >
                > Такое нужно писать на заборе. А зачем здесь? Сбор двоечников из ПТУ здесь, что ли, на таком уровне разговаривать?

                Правда глаза колет? ;)
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2006.10.24 | ОРИШКА

                  Re: Вы таки хотите наглую, лживую сволочь?

                  Мне???
  • 2006.10.24 | Свiдомий

    Пане Шульман, а можливостi саморозпуску ви не виключаєте?

    Парламент може також саморозпуститися - для цього потрiбно, щоб 151 депутат склав мандати. БЮТу та "групи Катеринчука" з НУ для цього цiлком вистачило б. Пропоную обговорити таку можливiсть.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.10.24 | ОРИШКА

      Re: Пане Шульман, а можливостi саморозпуску ви не виключаєте?

      Супер!!!

      Читайте та дійте, Тимошенко, Катеринчук!!
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.10.24 | Предсказамус

        Не хочется огорчать, но все не так просто

        Если депутат слагает мандат, то для этого, как минимум, нужно, чтоб за сложение мандата проголосовала ВР. Ясное дело, не проголосуют.
        Но это решаемая проблема, после реформы выход депутата из фракции приводит к тому, что он считается утратившим мандат. Причем процесс автоматический, никаких согласий/голосований не нужно. Т.е. депутаты пишут заявления о выходе - и они уже не депутаты.
        К сожалению, на их место тут же приходят "очередники" из списка, поданного партией/блоком в ЦИК, пополняя тем самым состав ВР. Это тоже решаемо: партии/блоки, решившие сократить численность ВР до 299 голов, исключают из своих списков всех оставшихся там кандидатов, после чего депутаты выходят из фракций и все. ВР готова к роспуску.
        Но вот очистит ли своей список НУ? Очень в этом сомневаюсь. В результате на место Катеринчука со товарищи в ВР попадут списочники из нижних рядов, вот и все :(
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2006.10.24 | Свiдомий

          Re: Не хочется огорчать, но все не так просто

          Предсказамус пише:
          > Если депутат слагает мандат, то для этого, как минимум, нужно, чтоб за сложение мандата проголосовала ВР. Ясное дело, не проголосуют.
          > Но это решаемая проблема, после реформы выход депутата из фракции приводит к тому, что он считается утратившим мандат. Причем процесс автоматический, никаких согласий/голосований не нужно. Т.е. депутаты пишут заявления о выходе - и они уже не депутаты.
          > К сожалению, на их место тут же приходят "очередники" из списка, поданного партией/блоком в ЦИК, пополняя тем самым состав ВР. Это тоже решаемо: партии/блоки, решившие сократить численность ВР до 299 голов, исключают из своих списков всех оставшихся там кандидатов, после чего депутаты выходят из фракций и все. ВР готова к роспуску.
          > Но вот очистит ли своей список НУ? Очень в этом сомневаюсь. В результате на место Катеринчука со товарищи в ВР попадут списочники из нижних рядов, вот и все :(
          В этом случае нужно добиваться, чтобы НУ была в оппозиции целиком, к чему на данный момент все идет. Даже Зварыч в своем последнем интервью исключил возможность смены оппозиционного статуса фракции НУ. Депутаты НУ должны понять, что пребывание в оппозиции и, как следвствие, постояння возможность розпуска парламента предложенным выше путем даст им значительно больший контроль над правительством Янука, нежели вариант с "ширкой".
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2006.10.24 | Предсказамус

            Все еще хуже

            Свiдомий пише:
            > В этом случае нужно добиваться, чтобы НУ была в оппозиции целиком, к чему на данный момент все идет. Даже Зварыч в своем последнем интервью исключил возможность смены оппозиционного статуса фракции НУ. Депутаты НУ должны понять, что пребывание в оппозиции и, как следвствие, постояння возможность розпуска парламента предложенным выше путем даст им значительно больший контроль над правительством Янука, нежели вариант с "ширкой".
            Одно дело побыть в оппозиции, совсем другое - сложить мандаты. Думаю, даже самые тупые в НУ понимают, что второй раз попасть в ВР будет, их же трудами, гораздо тяжелее. Кроме того, решение об исключении очередников должно быть принято всеми партиями блока. К примеру, дятлы гнезда Ивченко не захотят - и все.
            Резюмируя, считаю такое решение проблемы крайне маловероятным.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2006.10.24 | Свiдомий

              Re: Все еще хуже

              Предсказамус пише:
              >Кроме того, решение об исключении очередников должно быть принято всеми партиями блока. К примеру, дятлы гнезда Ивченко не захотят - и все.
              А что, если остальные партии простым большинством исключат этих дятлов из блока?
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2006.10.24 | Предсказамус

                Не

                Свiдомий пише:
                > Предсказамус пише:
                >>Кроме того, решение об исключении очередников должно быть принято всеми партиями блока. К примеру, дятлы гнезда Ивченко не захотят - и все.
                > А что, если остальные партии простым большинством исключат этих дятлов из блока?
                Не выйдет. В выборах участвовал именно этот состав. Исключить партию из блока, думаю, не получится.
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2006.10.24 | Свiдомий

                  Re: Не

                  Предсказамус пише:
                  > Свiдомий пише:
                  > > Предсказамус пише:
                  > >>Кроме того, решение об исключении очередников должно быть принято всеми партиями блока. К примеру, дятлы гнезда Ивченко не захотят - и все.
                  > > А что, если остальные партии простым большинством исключат этих дятлов из блока?
                  > Не выйдет. В выборах участвовал именно этот состав. Исключить партию из блока, думаю, не получится.
                  Почему? Не вижу формальных препятствий. То, что они участвовали в выборах, не является юридической преградой для их исключения из блока - ведь такие решения принимаются простым большинством без каких-либо оговорок - впрочем, как и решение очистить списки блока в ЦИКе.
                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                  • 2006.10.25 | Предсказамус

                    Спорно. Нужно поработать с нормативными актами

                    Относительного очистки списка - решения принимаются в порядке, определенном для блока его внутренними соглашениями. В НУ это консенсус. Относительно исключения - по идее все должно быть еще сложнее, т.к. представительства в парламенте лишается партия, завоевавшая голоса на выборах. Сомневаюсь, что это нормально с точки зрения избирательного права. Т.е. если даже что-то такое где-то есть, КС все равно признАет такое положение неконституционным. Поэтому на НУ я бы расчитывать не стал.
                    згорнути/розгорнути гілку відповідей
                    • 2006.10.25 | Свiдомий

                      Re: Спорно. Нужно поработать с нормативными актами

                      Предсказамус пише:
                      > Относительного очистки списка - решения принимаются в порядке, определенном для блока его внутренними соглашениями. В НУ это консенсус.
                      Консенсус (от лат. consensus — согласие) — способ принятия решений на основе общего согласия при отсутствии принципиальных возражений у большинства заинтересованных лиц.

                      То есть, если большинство в НУ выскажется за очистку списков, то так и быть.

                      На всякий случай, сделайте милость - поработайте с соответствующими нормативными актами, чтобы окончательно выяснить возможность такого варианта.
        • 2006.10.25 | 123

          Виключати запасних списочників не обов*язково

          Предсказамус пише:
          > Если депутат слагает мандат, то для этого, как минимум, нужно, чтоб за сложение мандата проголосовала ВР. Ясное дело, не проголосуют.
          > Но это решаемая проблема, после реформы выход депутата из фракции приводит к тому, что он считается утратившим мандат. Причем процесс автоматический, никаких согласий/голосований не нужно. Т.е. депутаты пишут заявления о выходе - и они уже не депутаты.
          > К сожалению, на их место тут же приходят "очередники" из списка, поданного партией/блоком в ЦИК, пополняя тем самым состав ВР.

          Це ж не автоматично відбувається.

          Спочатку ЦВК їх має зареєструвати депутатами. Для цього вони повинні зробити якісь формальні кроки - надати фотокартку для перепустки, довідку про звільнення з поточного місця роботи тощо. Мабуть, підписи десь мусять якісь ставити.

          Потім вони мусять прийняти присягу.

          Тобто дятли Івченка можуть не проводити з*зду про виключення запасних списочників. Буде досить, якщо переважна більшість запасних списочників або не зареєструються нардепами (не дадуть фотокартку, довідку, підпис тощо), або не складуть присягу. Навіть якщо кілька зрадять - не проблема.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2006.10.25 | Предсказамус

            Кстати, да. Очень удачное решение. Но есть проблема

            123 пише:
            > Тобто дятли Івченка можуть не проводити з*зду про виключення запасних списочників. Буде досить, якщо переважна більшість запасних списочників або не зареєструються нардепами (не дадуть фотокартку, довідку, підпис тощо), або не складуть присягу. Навіть якщо кілька зрадять - не проблема.
            Хвосты списков, заведомо непроходные, наполнены очень разными людьми. А их будет надо не так уж много, сомневаюсь, что и в НУ, и в БЮТ все 100% согласятся остаться без мандатов. Т.е. голов будет не 200, а дай Бог 170. Рискнуть, конечно, можно. Хотя, в случае облома, БЮТ и НУ в работоспособном виде вылетают из ВР вообще.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2006.10.25 | Свiдомий

              Re: Кстати, да. Очень удачное решение. Но есть проблема

              Предсказамус пише:
              > 123 пише:
              > > Тобто дятли Івченка можуть не проводити з*зду про виключення запасних списочників. Буде досить, якщо переважна більшість запасних списочників або не зареєструються нардепами (не дадуть фотокартку, довідку, підпис тощо), або не складуть присягу. Навіть якщо кілька зрадять - не проблема.
              > Хвосты списков, заведомо непроходные, наполнены очень разными людьми. А их будет надо не так уж много, сомневаюсь, что и в НУ, и в БЮТ все 100% согласятся остаться без мандатов. Т.е. голов будет не 200, а дай Бог 170. Рискнуть, конечно, можно. Хотя, в случае облома, БЮТ и НУ в работоспособном виде вылетают из ВР вообще.
              Почему? БЮТ в случае облома тоже может заполнить освободившуюся квоту своими запасными списочниками.
            • 2006.10.25 | 123

              За бажання теж можна щось придумати

              Предсказамус пише:
              > 123 пише:
              > > Тобто дятли Івченка можуть не проводити з*зду про виключення запасних списочників. Буде досить, якщо переважна більшість запасних списочників або не зареєструються нардепами (не дадуть фотокартку, довідку, підпис тощо), або не складуть присягу. Навіть якщо кілька зрадять - не проблема.
              > Хвосты списков, заведомо непроходные, наполнены очень разными людьми. А их будет надо не так уж много, сомневаюсь, что и в НУ, и в БЮТ все 100% согласятся остаться без мандатов.

              Наприклад, заздалегідь зібрати в кандидатів те, що їм буде необхідно для швидкої реєстрації і приймання присяги. Ну, наприклад, зібрати з них усіх заяви про прийом на роботу до апарату НУ/БЮТ без дат. І коли вони подадуть заяви до ЦВК - надати ті заяви з пізнішими датами.

              Варіант тупуватий, але такого можна придумати багато. А час для їх реєстрації до розгону Ради обмежений - судитися нема часу.

              Крім того, їх можна стимулювати обіцянкою вищих місць у нових списках. До того ж - у випадку перемоги помаранчевих новий список істотно посунеться, звільняючи дорогу "заднім". Це може бути аргументом для одержання від "задніх" гарантій того, що вони не зрадять.

              В цілому - для відмови від мандатів депутати та "задні" мусять бачити дуже високі шанси перемогти на нових виборах. Інакше варіант не спрацює взагалі. Що може дати такі шанси? Єдиний список "демократів". Юлі доведеться частною свого рейтингу відпрацювати на мандати для НУ. За це вона отримає ПМ у коаліційному уряді.
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2006.10.25 | Свiдомий

                Re: За бажання теж можна щось придумати

                123 пише:
                > В цілому - для відмови від мандатів депутати та "задні" мусять бачити дуже високі шанси перемогти на нових виборах. Інакше варіант не спрацює взагалі. Що може дати такі шанси? Єдиний список "демократів". Юлі доведеться частною свого рейтингу відпрацювати на мандати для НУ. За це вона отримає ПМ у коаліційному уряді.
                Вона ще 3-го серпня висловлювала таку готовнiсть. Та й включення цих НУшникiв до свого єдиного демократичного списку гарантовано перетягло б на його користь всi тi голоси, якi було вiддано за НУ в березнi - тобто, загалом список би набрав 37%! А якщо сюди доплюсувати ще хоч 3% з тих шести, що були вiдданi за зрадника Мороза, то буде всi 40% - а це, в будь-якому випадку, мiцна як дуб законодавча бiльшiсть. Тому як не крути - гра варта свiчок.
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2006.10.25 | Свiдомий

                  Є також два пiдсилюючi фактори

                  Перший - перехiд до демсписку багатьох голосiв, шо були вiдданi в березнi за Пору-ПРП (бо ж ПРП тепер в БЮТ!), УНБ Костенка та Плюща, НДП, Блоку Кармазiна, ВО "Свобода" та iн. - народ вже усвiдомив непрохднiсть цих партiй на загальнонацiональному рiвнi, а також усвiдомлюватиме важливiсть кожного голосу на дострокових перевиборах.
                  Другий фактор - катастрофiчно низькi поточнi рейтинги двох iнших гравцiв - КПУ та СПУ - з високою можливiстю їх елементарного непроходу в парламент.
  • 2006.10.24 | Карт

    Ющенка я тлумачу так ..

    На якомусь етапі сидіння у кріслі голови нацбанку хтось (з участю любих друзів) йому намалював нові захоплюючі перспективи (як колись це зробив Гетьман).
    І Ющ погодився.
    Далі його повели під білі руки до трону і він не опирався. Мабуть думав: «Тільки б дібратися, а там знайдеться багато бажаючих робити всю роботу.»

    Далі - справа техніки.
    Амерікоси тут ні до чого. Просто на той час в Україні визріло питання нового лідера. Так сталося, що ліпити не було з кого. Якщо приймати до уваги ментальність електорату.

    Звичайно, за натурою, з Юща такий народний лідер, як з його ж балярун.
    Випасав скотинку до 15 років по коліна в багнюці, був бухгалтером, ну от таке ..
    Вийшов «в люди», тобто став паном.
    Мав багато атрибутів типового лівобережного українця-грічкосія: зовнішня побожність, повага до батьків, відраза до протистояння, замрійливість, розумова обмеженість, простувата хитрість, інколи дурнувата пихатість (від таємного усвідомлення своєї безнадійної провінційності) і т.і.

    Як не дивно, а Янукович виявився для нього знахідкою.
    Того принизило життя. І Янук, як, можливо, і Ющ, намагається будь-що позбутися (до речі – теж Вітя) тієї принизливості. Що є ознакою все ж таки непересічної людини.
    Я впевнений, що Ющ сприймає Янука, як споріднену душу. Кожний з них мріє перемогти своє минуле шляхом отримання найвищої посади, рівень якої гарантує позбавлення комплексів.
    Так от вони і йдуть до найвищого статусу, підтримуючи один одного і усвідомлюючи при тому, що Болівар для двох – замалий.

    Отже, з моєї уяви, для Віті Ющенко життя виглядає дещо інакше, ніж для нас з вами.
    Думаю, що наші оцінки його шляху йому просто не цікаві.

    На відміну від Юлі Тимошенко, яка, попри жіночу емоційність, є все ж таки людиною дуже раціональною завдяки тому, що є вільною від комплексів, світлою людиною.
    І це дурня, що вона шукає конфліктів. Навпаки, Юля, за природою, є доброзичливою мирною людиною. Це паскудна політика інколи змушує її ставати вояком.
    Її «нещастя» йдуть від того, що вона здатна на будь-який важкий похід, якщо він обіцяє привести до городу-саду.
    А ще більше – від того, що вона не змінює напрямку свого руху.
    Всіх це дратує, бо всі змінюють напрямки, тому що і мети не мають.
  • 2006.10.27 | ilia25

    А свобода СМИ и политической оппозиции? А честные выборы?

    Леонід Шульман пише:
    >

    Прощавай, Майдане!
    >


    > Біло-синя контрреволюція добігає переможного кінця. Знищено практично всі здобутки помаранчевої революції. Президент Ющенко усунутий від керівництва державою, практично усунутий від законотворчості, позаяк антиукраїнська більшість завжди здатна здолати вето Президента.

    Не, ну если Майдан -- это победа "украинских" сил над "антиукраинскими", тогда, конечно. С таким взглядом на мир и сахар покажется соленым.

    Майдан случилася потому, что народ решил настоять на своем праве быть хозяином в стране. И это завоевание Майдана никуда не делось. Янукович при власти потому, что народ так проголосовал.

    И если народу не понравится, что Янукович делает во власти, то он точно также проголосует против. Я не знаю насколько зашоренным на "украинстве" надо быть, чтобы не заметить разницу в условиях работы журналистов и оппозиции до Майдана и после.

    Судя по всему, аффтара эти мелочи просто не интересуют.
  • 2006.10.27 | BIO

    Фальшфиниш писючего опоссума

    Вот тут и случилась развилка в потоке сознания -
    автор подзабыл, что стране обещано избавление от
    донецкого ига всего-то через полгода.
    На законных основаниях и без народных волнений.

    Зачем было лохматить бабушку оппортунистической статьей ?

    Совсем секретно


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".