МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Москвичка просить в Україні статусу біженця

10/23/2006 | Майдан-ІНФОРМ
Двадцятиоднорічна москвичка Ольга Кудріна звернулася до Сектору міграційної служби у Вінницькій області із заявою про надання їй статусу біженця.

Ольга Кудріна є відомою активісткою незареєстрованої ультралівої Націонал-більшовитської партії Росії ( http://www.nbp-info.ru/ ).

Ольгу Кудріну було засуджено за участь в заборонених або несанкціонованих акціях протесту проти політики Президента Росії Володимира Путіна. Четвертого травня 2005 року Ольга Кудріна разом іншим активістом НБП влаштували акцію протесту, під час якої їм вдалося за допомоги альпіністського знаряддя закріпитися на фасаді розташованого навпроти московського Кремля готелю «Росія», при цьому молоді люди розгорнули 11-метровий транспарант, на якому було написано «Путін, піди сам!». Такі дії протестантів російський суд оцінив як хуліганство, засудивши Ольгу Кудріну до трьох з половиною років позбавлення волі в колоній загального режиму.

Порушивши вимоги підписки про невиїзд, росіянка нелегально виїхала з Російської Федерації до України. Управління Верховного Комісара ООН у справах біженців ( www.unhcr.org ) вважає Ольгу Кудріну особою, яка підлягає міжнародному захисту, гарантованому ратифікованою Україною Конвенцією ООН «Щодо статусу біженців» .

Наразі адвокати Ольги Кудріної оскаржують в Європейському Суді з прав людини багато чисельні порушення прав людини, які мали місце стосовно Кудріної під час судового процесу в Москві.

У Вінницькій правозахисній групі, яка представляє інтереси Кудріної, вважають, що Україна має повно і безсторонньо віднестися до клопотання Кудріної про надання статусу біженця в Україні, при цьому жодні особливості україно-російський міждержавних відносин не можуть впливати на прийняття рішення щодо надання Кудріній статусу біженця в Україні. На думку Координатора Вінницької правозахисної групи Дмитра Гройсмана видача Кудріної російській владі може призвести до подальшого порушення її прав, зокрема щодо заборони катувань. Правозахисники закликають українську державу визнати Купріну біженкою в Україні.

Станом на 23 жовтня 2006 року Сектором міграційної служби у Вінницькій області було прийнято рішення про оформлення Олзі Кудріній документів для вирішення питання щодо надання статусу біженця.

Прийняття остаточного рішення очікується до кінця 2006 року.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua