МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Фіно-угорський мовний реванш досліджують українці

10/24/2006 | Роост
Київський журнал "Політичний менеджмент" оприлюднив монографію Костянтина Вітмана, присвячену мовній політиці Естонської держави у постколоніяльний період.
http://www.ugraina.org/news/read/1953.htm

„Мовна політика Естонії: джерела і наслідки застосування” - так називається стаття кандидата історичних наук, вміщена у вересневому (19-му) числі журналу. Тут аналізується контраверсійний досвід естонської влади, якій вдалося переломити мовну ситуацію в екс-республіці СССР.

Тема фіно-угорського реваншу над великоруською мовою не випадкова для журналу. "Політичний менеджмент" оприлюднив у цьому числі проект Закону України „Про основи державної етнонаціональної політики”, підготовлений доктором політичних наук Віктором Котигоренком. Редакція по суті спонукає як вчених-політологів, так і представників національних громад до обговорення цього документу, особливо в частині функціонування української мови.

Крім естонської і законодавчої проблематики в журналі вміщено статті: „Українська політична чи етнополітична нація?” кандидата філософських наук В. Кафарського, „Етнічний конфлікт – вивчений феномен?” кандидата політичних наук Ю. Мацієвського, тощо.

ОК

Відповіді

  • 2006.10.24 | Analytik

    Re: Фіно-угорський мовний реванш досліджують українці

    Цікаво було б знати думки фіно-угорців що до походженння російської та української мови, або навіть походження росіян і українців взагалі.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua