МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

ОПОРА про безвідповідальність деяких кандидатів в мери

10/24/2006 | Майдан-ІНФОРМ
17 жовтня Громадянська мережа ОПОРА звернулася з запитом до міської територіальної комісії із запитом. В ньому голова Ради організації Олександр Ломако просить голову комісії Ольгу Мозгову надати інформацію стосовно того, хто з кандидатів та в якій кількості подав своїх представників до ДВК.

Згідно законодавства дільничні виборчі комісії формують кандидати на посаду міського голови, а потім доформовує голова ТВК. Однією з загроз на позачергових виборах у Чернігові називалася проблема формування ДВК. На думку деяких експертів, дільниці могли бути просто не укомплектовані людьми. Тому, дуже важливим аспектом являється те, хто з кандидатів виконав свій обов’язок та проявив відповідальність.

Згідно відповіді територіальної комісії, яку отримала ОПОРА всього 18 кандидатів з 45 подали своїх представників до складу ДВК. З них лише 8 подали повний комплект в комісії (тобто, 111 осіб), ще два кандидата подали більше 100 членів ДВК.

Пропонуємо ознайомитися з усім списком:

1. Вітренко Сергій – 111 осіб.
2. Головач Петро – 111 осіб.
3. Дроздов Андрій – 111 осіб.
4. Звєрєв Микола – 111 осіб.
5. Крупєніч Роман – 111 осіб.
6. Лещенко Володимир – 111 осіб.
7. Марущенко Віра – 111 осіб.
8. Соколов Олександр – 111 осіб.
9. Шульга Олена – 110 осіб.
10. Глухенький Андрій – 106 осіб.
11. Конащук Олег – 81 особа.
12. Бойправ Борис – 65 осіб.
13. Каленюк Микола – 50 осіб.
14. Тарабан Павло – 25 осіб.
15. Люшня Ігор – 25 осіб.
16. Крилов Павло – 23 особи.
17. Жигун Ігор – 15 осіб.
18. Бей Олександр – 6 осіб.

Вказані кандидати в сумі подали 1394 кандидатури до складу ДВК, що становить 73,91 % від їх мінімального складу і 55,1 % від повної укомплектованості дільниць. Тепер територіальна виборча комісія має право за поданням голови доформувати склад ДВК до мінімального рівня (!).

Агов, кандидати які НЕ зацікавлені в зриві виборів, де ваші представники у ДВК?

„Якщо дільниці працюватимуть в мінімальному складі, можливостей до певних махінацій виникає дуже багато. Зрозуміло, що для кандидата більш дешевше і, можливо, вигідніше мати велику кількість спостерігачів, а не членів комісій. Останні мають працювати над організацією виборів. І можуть за певних обставин нести відповідальність.”, – вважає Олександр Ломако.

На думку представника ОПОРИ не всі кандидати, що подали представників у ДВК є самостійними. Не менше половини з них являються „технічними” кандидатами основних гравців.

Поки що, не можна зі 100-% впевненістю стверджувати, хто чиї інтереси представляє. Поінформоване джерело повідомило, що зараз більшість представників в комісіях є людьми Олександра Соколова. За його словами, своїх „технічних” кандидатів має також Микола Звєрєв та представники СПУ.

Звинувачувати когось в бажанні зірвати вибори, звичайно, можна. Але ж крім цього потрібно зробити все залежне ВІД СЕБЕ для того, щоб вибори дійсно відбулися. Нажаль, багато для кого це виявилося заважко…


Олексій ДЕМ’ЯНЕНКО, В’ячеслав КУЗЬМЕНКО
Громадянська мережа ОПОРА

Відповіді

  • 2006.10.24 | 23

    Re: ОПОРА про безвідповідальність деяких кандидатів в мери

    Ага. І змінити закон дозволивши пропонувати більшу кількість представників від кандидата


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua