МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Іронія долі: Шахтарі-інваліди протестують проти... Януковича

10/25/2006 | Майдан-ІНФОРМ
Більше 500 шахтарів-інвалідів провели у вівторок на центральній площі Павлограду акцію протесту проти планів Кабінету міністрів скоротити регресні виплати в Держбюджеті 2007 року.

За словами шахтарів, у проекті Держбюджету-2007 серйозно урізано регресні виплати шахтарям-інвалідам, а шахтарям, що досягли 60 років, взагалі скасовано такі виплати, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

Регресні виплати виплачуються співробітникам шахт із 1992 року. Їхній обсяг на сьогоднішній день становить від 1 до 2 тис. грн. залежно від інвалідності та стажу роботи.

Усього в західному Донбасі на сьогоднішній день налічується 11 тис. шахтарів-інвалідів, які одержують регресні виплати.

За словами заступника голови Союзу шахтарів-інвалідів України Миколи Ткаченка, "люди обурені поведінкою уряду".

"Те, що ми одержували до цього, зарубали. Дістали облизня, не буде ні грошей на ліки, не буде ні грошей на посилене харчування, ні на оздоровлення", - сказав він.

Ткаченко відзначив, що практично всі шахтарі-інваліди мають хворобу - силікоз, а це межує з туберкульозом. І тому людям необхідні не тільки медикаменти, але й посилене харчування.

Учасники акції протесту прийняли резолюцію з вимогою до уряду передбачити в бюджеті 2007 року регресні виплати. Ця резолюція спрямована до Верховної Ради, до Кабінету міністрів, а також президенту Віктору Ющенко.

За словами шахтарів, люди найбільше сподіваються на президента, оскільки переконані в тому, що він не підпише бюджет з урізаними соціальними виплатами.

Джерело: Економічна Правда

Відповіді

 • 2006.10.25 | Кузьма

  Re: Іронія долі: Шахтарі-інваліди протестують проти... Януковича

  Бедные шахтеры, донецкая банда использовала вас во время выборов как таран для осады крепостных стен Киева, а теперь зачем вы ей - одни лишние расходы. Ото ж - тому що послідовні! Вы теперь к Ющенко апеллируете? Так и он же с ними в доле!
 • 2006.10.25 | Оk

  І не лише вони

  25.10.2006 | 14:48
  Військові ветерани погрожують Азарову мітингом і столом

  Всеукраїнське громадське об’єднання «Комітет по захисту прав військовослужбовців та працівників МВС та СБУ «За справедливість» разом з професійною спілкою атестованих працівників органів внутрішніх справ України та Всеукраїнським союзом громадських об’єднань учасників бойових дій, ветеранів військової служби та правоохоронних органів планують 30 жовтня провести круглий стіл за участю депутатів та представників уряду, на якому обговорять проблеми соціального захисту пенсіонерів.

  Учасники вимагають скасувати закони та нормативно-правові акти, що були прийняті з порушенням Конституції, які погіршують грошове та пенсійне забезпечення військовослужбовців, працівників МВС, СБУ та інших категорій громадян. Серед вимог — виключення з проекту бюджету-2007 статей, що суперечать Конституції і можуть призвести до погіршення становища пенсіонерів.

  Зокрема, у проекті бюджету-2007 стаття 61 не передбачає виплату допомоги членам сімей загиблих військовослужбовців, виплату компенсаційних сум у разі каліцтва чи інвалідності, отриманих під час проходження служби, знижує рівень соціального захисту військовослужбовців та членів їх сімей. Пункт 28 статті 76 поставить у нерівні умови пенсіонерів-ліквідаторів аварії на ЧАЕС залежно від часу їх звільнення в запас. У статті 106 встановлюється розмір пенсії пенсіонерів МО України на рівні прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб, тобто 370 гривень. Стаття 116 встановлює розмір пенсій працюючих пенсіонерів на рівні 760 гривень, що може призвести до масового звільнення кваліфікованих працівників пенсійного віку.
  Так само недостатнє фінансування передбачене фонду оплати праці працівників МВС, який забезпечено на 79% від потреби. Не передбачено також фінансування компенсацій до пенсійного фонду та компенсацій податків. Дефіцит по цих виплатах становить 121 мільйон гривень.

  Якщо круглий стіл не принесе жодних результатів і проект бюджету залишиться без змін, то ці організації 31 жовтня проведуть всеукраїнський мітинг протесту проти порушення владою конституційних прав громадян України.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua