МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

ДОСТУП ДО ІНФОРМАЦІЇ У ЛЬВОВІ::ПІДТРИМАЙ ІНІЦІАТИВУ

10/25/2006 | bohdan_yarovyj
Відкритий лист міському голові Львова Андрію Садовому

Вельмишановний пане міський голово!

Міські урядники та представники громадськості, неодноразово наголошували на необхідності утвердження принципів відкритості, гласності та прозорості у діяльності міського голови, посадових осіб та представницького органу місцевого самоврядування – Львівської міської ради. Саме на таких принципах, мають ґрунтуватися відносини між місцевою владою та членами територіальної громади.

Необхідність утвердження принципів відкритості, гласності та прозорості, безпосередньо пов’язана з додержанням та належною реалізацією гарантованих Конституцією України прав і свобод людини та громадянина, зокрема їх права на інформацію. Важливою і необхідною складовою механізму здійснення права на інформацію є гарантування доступу громадян до інформації. Правовими засобами доступу громадян до інформації, які тим чи іншим чином передбачені чинним законодавством України, є, в тому числі, доступ громадян до інформації через мережу Інтернет.

Стаття 57 Конституції України передбачає, що «кожному гарантується право знати свої права і обов’язки. Закони та інші нормативно-правові акти, що визначають права і обов’язки громадян, мають бути доведені до відома населення у порядку, встановленому законом. Закони та інші нормативно-правові акти, що визначають права і обов’язки громадян, не доведені до відома населення у порядку, встановленому законом, є нечинними».

Враховуючи те, що на, ніби-то оновленому, сайті Львівської міської ради, який розміщений за адресою і надалі відсутні повнотекстові ухвали міської ради, рішення виконавчого комітету, неналежно оприлюднені адміністративні послуги та процедури, проекти регуляторних актів. Окрім того, окремі чиновники самовільно використовують обмежульні грифи на кшталт „додаток до ухвали не внесений у зв'язку з тим, що він містить персональні дані про особу (ст.23 Закону України "Про інформацію")”, „додаток до ухвали не внесений з технічних причин”. Окремі ухвали міської ради та рішення виконкому (близько чотирьох тисяч), взагалі відсутні на сайті. Дивує навіть відсутність Статуту територіальної громади та донедавна діючого Регламенту Львівської міської ради.

Викликає також стурбованість відверта „халтура” щодо візуально-оновленого сайту.

Щодо програмування даної „порнографії”, навіть не маючи доступу до програмного коду, важко не помітити дивну солянку та підбір програмних засобів, на яких реалізовано сайт, а саме: безкоштовна система управління контентом Joomla (php/mysql), за допомогою якої реалізований основний функціонал сайту; блоку Новини Львівської міської ради (Lotus Domino).

Відкриття кожної новини ЛМР у новому вікні, відсутність навігації, архіву, можливості повернутися до основного сайту, будь-яких візуальних ознак єдності сайту – не тільки негативно впливає на імідж Ради, але й суттєво ускладнє пошук інформації та загалом роботу із сайтом. Відсутність єдиної архітектури унеможливлює реалізацію глобального пошуку інформації, побудову системи її взаємозв’язків, зручної та інтуїтивно-зрозумілої навігації. Викликає сумнів також правильність вибору системи управління сайтом. Joomla (також відома як Mambo) – належить до групи так званого умовно-безкоштовного програмного забезпечення з відкритим кодом (!). Іншими словами це означає, що група розробників на громадських засадах розробляють продукт, оприлюднюючи його код. Таким чином будь-хто маючи на руках програмний код, вивчивши систему, її властивості, способи передавання та трактування даних, має змогу знайти слабкі місця системи.

Нескладний пошук по одному з російських сайтів присвячених безпеці програмного забезпечення дає уявлення про вразливості системи: http://www.securitylab.ru/search/index.php?q=joomla Також цікавим є анонс, розміщений на офіційному сайті Mambo / Joomla в Росії (http://www.mamboserver.ru/):
„В настоящее время доступна для скачивания Joomla! 1.0.9. В этом релизе разработчики исправили порядка 172 ошибок, из которых 12 были ошибками безопасности низкого уровня”

Дизайн складає враження в кращому випадку 1998 року, коли перші українські сайти робилися технарями, все дуже примітивне, ефекти та пропорції меню та основної частини не прив’язані до жодних співвідношень. Якість малюнків та колажу викликає співчуття. Весь текст болдом (жирним) - це прояв, м’яко кажучи несмаку і не професійності. Блок пошуку – кучерявий, непропорційний, ще й у конфлікті з "іконками", яких, до речі, не видно і не зрозуміла їх доцільність. Фрактурний шрифт у шапці зовсім не до теми, оскільки по-перше фрактури - то німецькі шрифти, незрозуміла логіка використання; по-друге ці шрифти настільки часто використовуються некваліфікованими дизайнерами де тільки не прийдеться, що стали проявом несмаку; по-третє шрифти не можна розтягувати по горизонталі. Годинник – абсолютно загадкова річ, незрозуміло ні навіщо він там, ні для чого стільки циферблатів, ні чому він англійською. Такий же самий годинник можна зустріти на багатьох сайтах, які розробляла компанія „Die Glück Music”. Нижня частина сайту – зовсім ніяка, немає ні відступів, ні жодних прив’язок , усе в стилі 98 року – „львівське ретро”.

... і це все відбувається за гроші місцевого бюджету (читай платників податків)...

Отож, враховуючи вище викладене вимагаємо:
1) провести навчання відповідним чиновникам, щодо знання основ законодавства про місцеве самоврядування та правового регулювання доступу інформації, основ програмування та дизайну;
2) негайно оприлюднити для вільного доступу громадськості незаконно приховані ухвали та рішення виконкому, проекти регуляторних актів;
3) припинити розбазарювання коштів місцевого бюджету на бездарні розробки сайту міської ради;
4) вести належне інформування громадян щодо рішень прийнятих міською радою та її виконавчими органами.

З повагою,
Богдан Яровий
студент юридичного факультету (м.Львів)
громадська організація „Інститут е-врядування”

Відповіді

  • 2006.10.25 | Analytik

    То шо ви хочете?

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.10.25 | bohdan_yarovyj

      Re: То шо ви хочете?

      Отож, враховуючи вище викладене вимагаємо:
      1) провести навчання відповідним чиновникам, щодо знання основ законодавства про місцеве самоврядування та правового регулювання доступу інформації, основ програмування та дизайну;
      2) негайно оприлюднити для вільного доступу громадськості незаконно приховані ухвали та рішення виконкому, проекти регуляторних актів;
      3) припинити розбазарювання коштів місцевого бюджету на бездарні розробки сайту міської ради;
      4) вести належне інформування громадян щодо рішень прийнятих міською радою та її виконавчими органами.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".