МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

До Києва привезли наукову доповідь про удмуртський алкоголізм

10/26/2006 | Роост
У Києві відбувся міжнародний семінар, присвячений проблемам смертности в країнах колишнього СССР. 100 учасників із 30 країн світу "чаклували" над складними графіками доль постсовітських людей.
http://www.ugraina.org/news/read/
1957.htm?PHPSESSID=398d6d2d2961d1d460dba06ad4741174

Навіть для нейтральних науковців результати виглядають сумно: Україна та РФ - серед світових лідерів за показниками смертности. Хоча навіть у новоприйнятих членів ЄС - країнах Східної Балтії - не все так просто із життям та смертю.

Про специфіку людських смертей в Естонії, Латвії та Литві зроблено кілька доповідей. Зокрема, естонський геронтолог Калев Катус розповів про "Довготермінові тенденції смертности у країнах Балтії", а його шведський колега Малл Леінсалу задав запитання: "Які тенденції смертности наслідують великоруси Естонії: естонські чи федерало-російські?" Аналіз - за останні 15 років. Такі матеріяли варто переслати головному захиснику етнічних меншин Естонії - Путіну. Йому буде цікаво.

Втім, ще цікавіша - праця про фіно-угорський алкоголізм. Рідкісне дослідження в Удмуртії провели на цю тему британські вчені Сюзанна Томкінс та Девід Леон. Їх агентом в удмуртському середовищі був громадянин РФ Нікалай Кірьянов. Отже, "Смертність від алкоголізму і передчасна смертність в РФ. Дослідження родин в Іжевську (Удмуртія) методом "випадок-контроль".

У ці дні в Києві оприлюднено низку інших демографічних сюрпризів. Зокрема, шведка Денні Вагере впритул наблизилася до аналізу голодомору великорусів - був і такий. Втім, її доповідь звучала суховато: "Голод як чинник здоров'я великорусів у XX і XXI століттях".

Інститут демографії та екології людини НАН України готує збірник виголошених праць.

ОК

Відповіді

  • 2006.10.26 | Георгій

    Я ніколи не міг зрозуміти, чому американці...

    ... п"ють, в середньому, БАГАТО (думаю, не менше, ніж українці і росіяни!), але здорові, як ті коні, живуть по 90 років і не хворіють так жахливо на старість, як наші люди...

    Майже будь-який американський юрист, наприклад (чи то адвокат, чи прокурор, чи суддя), просто СЛАВИТьСЯ тим, що вживає десятки коктейлів на тиждень. Ці коктейлі дуже об"ємні (це вам не чарочка горілочки), і часто дуже міцні. Про американських "лойєрів" кажуть, що пиття шаленої кількості алкоголю - це їх "професійна хвороба." До хріна п"ють також бізнесмени, в тому числі великого калібру. Але здорові... живуть довго, виглядають прекрасно. У свої 80 років ідуть на пенсію, летять на Гавайї і катаються там на серфбордах, чи катаються на лижах десь на Біг Беар в Каліфорнії. І холєра їх, як то кажуть, не бере.

    А наш дядько - вважається, що він, ой, ну так багато п"є. Та ні, не більше він п"є, насправді, ніж той американський лойєр. Але він у 50 років вже спрацьований до межі, у 60 вже хворий наскрізь, а в 65 чи 67 мертвий. Які там Гавайї чи катання на лижах у пенсійному віці...

    Це я до того, що не в алкоголізмі одному проблема. Щось є ще "зловредне" в Україні. Якісь чинники середовища. Забруднене все.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.10.26 | Персефона

      один із можливих чинників - якість медицини

      Георгій пише:
      > ... п"ють, в середньому, БАГАТО (думаю, не менше, ніж українці і росіяни!), але здорові, як ті коні, живуть по 90 років і не хворіють так жахливо на старість, як наші люди...
      >

      гм... я не берусь середнє порівнювати, - тут треба статистику. але порівнюючи моє середовище післястудентського віку гм... інтелектуалів - складається враження, що в північній америці п'ють таки менше - і рідше, і в менших кількостях. Те саме можна сказати про університетських викладачів - відсоток кінчених алкашів серед них тут виразно менший. Курять тютюн теж суттєво менше. Зато мабуть більше курять драп.

      > І холєра їх, як то кажуть, не бере.

      загальна якість життя краща? ну і якість вживаної зарази також... + пропаганда "здорового способу життя" - всяких там фітнесів, збалансованого харчування, стоматологічного догляду, масажів, і т.д.

      > А наш дядько - вважається, що він, ой, ну так багато п"є. Та ні, не більше він п"є, насправді, ніж той американський лойєр. Але він у 50 років вже спрацьований до межі, у 60 вже хворий наскрізь, а в 65 чи 67 мертвий. Які там Гавайї чи катання на лижах у пенсійному віці...
      >

      А ви порівняйте хоч би якісь охорони здоров'я -
      1. запобігання
      2. вчасне втручання
      3. лікування.

      Порівняйте, як часто наш дядько в середньому після 40 ходить на медогляд, яка якісь того медогляду, скільки таблеток він заковтує в день після 50 (а мабуть ніскільки, і порівняйте це із західним бізнесменом), якщо якісь заковтує - яка якісь тих таблеток, і т.д.

      От в мене тут знайомий - 65 з гаком років, італієць, міністерський бюрократ із 6ма університетськими ступенями (3 бакалаври, 2 магістри і 1 докторат) - так в нього вже був рак, він бігає що 3-6 місяців на чек-ап, возить в авті аптечку, і відразу заковтує якусь фігню, коли в нього піднімається тиск, або іншу, коли він падає, прискає якусь іншу фігню, коли не може дихати. А ще він на високому любительському рівні займається велосипедизмом, грає в теніс, кілька разів в тиждень плаває в басейні, і від нєфіг шо робити після виходу на пенсію навчився плавати на віндсерфінгу, чи як там його. Він завжди ість дуже якісну їжу, і постійно їздить відпочивати якшо не на Кубу чи в Австралію, то в Великий Каньйон, чи якісь інші заповідники, ну чи просто до себе на котедж на озері. Ага, а ще в нього спадкова хвороба очей яку виявили між 30 і 40, і якби він був не в Канаді, то вже би давно осліп, плюс якась особлива проблема крові пов'язана із тим, що в Канаді йому не вистарчає сонця, тому він і їздить щороку взимку кудись де багато сонця.
      Був би він українським дядьком в Україні - він вже би встиг тричі померти якщо не від раку, то він інфакту чи інсульту, чи перевтоми і виснаження, чи виразки шлунку, чи ускладнення після грипу, чи туберкульозу.

      > Це я до того, що не в алкоголізмі одному проблема. Щось є ще "зловредне" в Україні. Якісь чинники середовища. Забруднене все.

      І не тільки фізичного середовища. Див. вище.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.10.26 | Георгій

        Так, Ви праві

    • 2006.10.26 | Хвізик

      не п"ють тут так, як у нас

      алкоголіків на вулицях не видно, так щоб нормальний дядько впивсь та ліг собі спати під кущем

      дітям до 21 року не продають і не наливають - під страхом ув"язнення

      інші п"ють, завжди пам"ятаючи про міру, бо всім тре на машинах їхати - а мєнти п"яним за кермом зловлять - покарань море (почитайте у правилах)

      американське життя привчає до так званого "відповідального" вживання алкоголю. спробуйте коли-небудь ан якійсь парті напитися так, як у нас. так, щоб контроль над собою втратити, чи вчудити щось. побачите потім реакцію громади.

      а щоб де трапилася якась гучна п"яна бійка, як у нас на весіллі чи на проводах у армію, то я взагалі про таке не чув...

      а принюхайтесь до своїх співробітників. чи часто буває, щоб хтось із них зранку перегаром дихав?
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.10.26 | Георгій

        Але ж і в нас багато "інтелігентних" людей п"є мало...

        ... але хворіє багато і старіє рано.

        Мій тесть був жартівник-веселун, дуже любив пригощати гостей, але сам практично ніколи не пив (міг для годиться пригубити чарчину, але ніколи її не допивав, навіть одну). Не палив, їв головним чином свіжі овочі, бігав, робив гімнастику, плавав щоранку у Стирі (він був лучанин) десь мало не до листопада. Але в 60 років все рівно виглядав стареньким, у 70 років перестав ходити і навіть вставати з ліжка, а в 72 помер. Дуже тяжкий атеросклероз, серцева недостатність, плюс паркінсонізм. У США я таких дійсно дуже тяжко хворих людей, яким тільки 70 років, просто не бачу - і не тільки серед спортсменів-"качальників"-бігунів на свіжому повітрі, а й серед звичайних заповних і вічно сидячих в офісі чи дома за телевізором. Таке, як з моїм тестем, з американцями трапляється сильно після 80.

        Моя теща теж практично не пила алкоголю ніколи, не палила ніколи, робила гімнастику і щодня гуляла в міському парку. Але, коли вона вперше приїхала до США відвідати нас - у 1993 році - їй було тільки 62 роки. А вона вже виглядала, в порівнянні з будь-якою американською 62-річною жінкою, древньою старушкою. Ходила повільно, втомлювалася моментально, і т.д. Я на роботі сказав колегам, що до мене теща приїхала в гості. Вони одразу кажуть, о, вона такий хороший час вибрала це ж пік лижного сезону! (Це був січень.) Давай, кажуть, візьми свою мазер-ін-ло кататися на лижах, їй це сподобається! Я жахнувся...
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2006.10.26 | Хвізик

          Re: Але ж і в нас багато "інтелігентних" людей п"є мало...

          >
          > Моя теща теж практично не пила алкоголю ніколи, не палила ніколи, робила гімнастику і щодня гуляла в міському парку. Але, коли вона вперше приїхала до США відвідати нас - у 1993 році - їй було тільки 62 роки. А вона вже виглядала, в порівнянні з будь-якою американською 62-річною жінкою, древньою старушкою. Ходила повільно, втомлювалася моментально, і т.д. Я на роботі сказав колегам, що до мене теща приїхала в гості. Вони одразу кажуть, о, вона такий хороший час вибрала це ж пік лижного сезону! (Це був січень.) Давай, кажуть, візьми свою мазер-ін-ло кататися на лижах, їй це сподобається! Я жахнувся...
          у нас з Вами різний досвід
          моя пра-пра бабця померла у 117 років. все життя прожила на хуторі. займалася селянською працею. їла все, що в неї було, харчами не перебираючи. та й перебирати не було чим.
        • 2006.10.26 | Хвізик

          щоб жити довго - треба бути оптимістом

          треба бачити ціль в житті, а досягши її, ставити собі іншу
          треба мати віру в те, що ТИ !персонально! потрібен у цьому світі

          і навпаки - мало живуть люди, які піддаються депресії

          треба вміти відокремити себе від негараздів зовнішнього світу, створити свій власний світ, в якому Вам було би комфортно, і на який не мали би ніякого впливу морози-януковичі та інші вороги народу

          людина повинна вірити у свої сили, свою здатність виконати власні плани і задачі всупереч перешкодам

          найгірший ворог людини - зневіра і породжувана нею депресія.
          я в пиздуваті 90ті, коли на україні закривалися підприємства, а люди лишалися без діла і засобів до існування, не раз спостерігав, як найталановитіші, найрозумніші, будучи не в змозі пережити внутрішню драму пов"язану з втратою власної справи (тобто справи, яку вони вважали своєю, своєї роботи), дуже швидко спивалися, опускалися та йшли з цього життя. Бачив і інші картини, коли люди боролися з життям, знаходили собі інший спосіб самореалізації, і досягали успіху.

          американці довго живуть, бо вони оптимісти.
          американська філософія спрямована на успіх
          американець навіть у найскрутнішому становищі не втрачає віри у власний успіх.
          також американці вірять у неминучу перемогу добра над злом
          у Бога вірять. в Святу Покрову вірять
          такий світогляд додає їм життєвих сил
    • 2006.10.26 | stefan

      Re: Я ніколи не міг зрозуміти, чому американці...

      Пане Георгію, Персефона з Хвізиком популярно пояснили ситуацію:
      Якість життя - "інтегральна", і дає позитивний ефект в цілому.
      Це і якість їди, і питної води, і медицини і купа ще різних чинників.
      ***
      А рівень забруднення(середній)повітря у нас не вище ніж в США і Європі.
      Якість українських продуктів, як правило, набагато краща, ніж в ЄС та
      Північній Америці.Причина: найкращий чорнозем у світі і майже "нульовий рівень" використання хімічних добрив після 1991року.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.10.26 | SpokusXalepniy

        Теорию вопроса я не знаю, но практика...

        stefan пише:
        > А рівень забруднення(середній)повітря у нас не вище ніж в США і Європі.
        Я реально жил в Америке только в двух городах - маленьком и большом (в Орегоне, и в Калифорнии).
        В Орегоне - маленький городок, типа Обухова - как раз на том месте, где одна речушка впадает в большую реку, типа Десны или Припяти.
        Вокруг этого городка (со всех сторон) - сплошной, хорошо ухоженный лесопарк. В самом городке - скверы на каждом шагу. Дышится, как на даче. Летом, по утрам я делал пробежку по стадиону (3 мин. от дома), а оттуда бежал ещё пять минут до речушки (метров 15-20 шириной), чтобы поплавать. Вода чистейшая и прозрачная.

        Но самое интересное, что в большом городе - Сан Франциско - дышится прекрасно. Никакого сравнения с Киевом и быть не может. Разница такая же, как будто вас с площади Победа перенесли к озеру в Пуще Водице.
        Конечно, влияет океан, откуда постоянно дует свежий ветер...
        Однако. Парикмахер, у которого я стрижусь, этим летом побывал в Одессе. Там хоть и не океан, но тоже не миргородская лужа. Так вот, он сказал, что дня два-три ему пришлось адаптироваться. Сначала у него был позыв надеть марлевую маску на лицо. Он в Одессе не был десять лет. Говорит, что очень легко и незаметно "привыкаешь" к воздуху в Сан Франциско, но сразу ощущаешь, когда наоборот.

        Думаю, что очень важная причина - повышенные требования к выхлопу. Это обходится каждому калифорнийцу в лишних 400 долларов при покупке новой машины, т.к. диллеры обязаны устанавливать специальное "очистительное" устройство, что, кстати, снижает мощность машины. Так что, на одной и той же марке автомобиля в Украине и Калифорнии, украинец может гонять, примерно, на 5% быстрее, чем его автолюбительский американский собрат :)
        Преимущества большей скорости, по-видимому, имеет оборотную сторону медали. Возможно это и есть причина статистической более ранней, чем в Америке, смертности населения. :)

        > Якість українських продуктів, як правило, набагато краща, ніж в ЄС та Північній Америці. Причина: найкращий чорнозем у світі і майже "нульовий рівень" використання хімічних добрив після 1991року.
        Во многом всё это летописные легенды и мифы древних скифов.
        Питьевая вода в Сан Франциско - очень высокого качества. Ежегодно ко мне домой (лично :) ) приходит отчет о качестве воды. Впрочем, он рассылается всем жителям города. :)
        Вы бы посмотрели на этот отчет! С фотографиями, графиками, диаграммами, географическим планом местности... Там указаны источники "добывания воды", маршруты... таблицы содержания различных веществ в процентах, сравнение с предыдущим годом, и т.д. и т.п.

        Первое, что мне пришло в голову... конечно, после мысли - ведь я же советский человек! - так вот, первое что стукнуло в дурную башку - это "дума про старика Бен Ладена". За него городские власти всё продумали до копеечки для совершения теракта - бери материал и совершай диверсию. Ну, может только придётся приобрести в магазине компас.

        Вспоминая близкие по климатическим условиям местности в Украине и их водоснабжение... и качество воды там... (например, пос.Черноморское в Крыму, или города вблизи Азовского моря). Короче, откуда вы берёте данные о "в среднем" - для меня загадка.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2006.10.26 | Хвізик

          про вихлоп. у нас застарілі технології нафтопереробки

          тому у нас бензин та його вихлоп суттєво більш отруйний, ніж в америці

          крім того, у нас значно більше авт з розладнаними двигунами, які ще й недопалюють бензин, отруюючи все довкола
        • 2006.10.26 | stefan

          Re: Теорию вопроса я не знаю, но практика...

          SpokusXalepniy пише:

          > Думаю, что очень важная причина - повышенные требования к выхлопу. Это обходится каждому калифорнийцу в лишних 400 долларов при покупке новой машины, т.к. диллеры обязаны устанавливать специальное "очистительное" устройство, что, кстати, снижает мощность машины. Так что, на одной и той же марке автомобиля в Украине и Калифорнии, украинец может гонять, примерно, на 5% быстрее, чем его автолюбительский американский собрат :)
          Це факт.Тут ми надовго відсттали.І більшість хімзаводів стоять.

          > > Якість українських продуктів, як правило, набагато краща, ніж в ЄС та Північній Америці. Причина: найкращий чорнозем у світі і майже "нульовий рівень" використання хімічних добрив після 1991року.
          > Во многом всё это летописные легенды и мифы древних скифов.
          Це, також, факт.Візьміть статистику виробництва та продаж для укр.села
          хім.добрив, і легенди і міфи стануть реальністю.

          > Питьевая вода в Сан Франциско - очень высокого качества. Ежегодно ко мне домой (лично :) ) приходит отчет о качестве воды. Впрочем, он рассылается всем жителям города. :)
          > Вы бы посмотрели на этот отчет! С фотографиями, графиками, диаграммами, географическим планом местности... Там указаны источники "добывания воды", маршруты... таблицы содержания различных веществ в процентах, сравнение с предыдущим годом, и т.д. и т.п.
          >
          Це також факт.Побував у багатьох країнах Європи.Пив воду прямо з крана.Ні разу живіт не заболів.В Одесі п"ю мінеральну, інколи кип"ячену з водопроводу(з Дністра).
        • 2006.10.28 | Михайло Свистович

          Порівняємо Орегон з Ірпенем, врахувавши, що Приірпіння

          вважається легенями столиці, курортно-рекреаційною зоною і т.д.

          SpokusXalepniy пише:
          >
          > В Орегоне - маленький городок, типа Обухова - как раз на том месте, где одна речушка впадает в большую реку, типа Десны или Припяти.
          > Вокруг этого городка (со всех сторон) - сплошной, хорошо ухоженный лесопарк. В самом городке - скверы на каждом шагу. Дышится, как на даче.

          В нас те саме. Тільки навколо стільки спраглих вирубати ці скверики та лісопарк (багато вже вирубали) та забудувати суцільно багатоповерховими будинками або в кращому випадку котеджами (в лісі)...

          >
          > Летом, по утрам я делал пробежку по стадиону (3 мин. от дома), а оттуда бежал ещё пять минут до речушки (метров 15-20 шириной), чтобы поплавать. Вода чистейшая и прозрачная.

          В наших річках (Ірпінь та Буча) вода бруднюча, купатись дуже не бажано, в неї регулярно зливається лайно з каналізації.

          >
          > > Якість українських продуктів, як правило, набагато краща, ніж в ЄС та Північній Америці. Причина: найкращий чорнозем у світі і майже "нульовий рівень" використання хімічних добрив після 1991року.
          > Во многом всё это летописные легенды и мифы древних скифов.

          Тут мені важко говорити. Я не так довго перебував за кордоном, щоб вивчити досконало це питання. Єдине, що скажу, в Америці чорноземи не гірші за наші.

          > Питьевая вода в Сан Франциско - очень высокого качества

          В нас вода дуже низької якості. Нещодавно ми це встановили, провівши її аналіз. Хоча при цьому все одно вважається, що в Ірпені класна вода. О, розповім хохму. Колись з Одеси надіслали до якогось інституту проби питної води, щоб отримати характеристику. Інститут дав характеристику по різних параметрах, а ще зробив висновок - "у цій воді купатись не можна". Виявилось, що ті, хто робив аналіз, спочатку не звернули уваги, що на пробах написана "вода питна", а коли стали той аналіз проводити, то навіть і не подумали, що мають справу з питною водою.

          > Вы бы посмотрели на этот отчет! С фотографиями, графиками, диаграммами, географическим планом местности... Там указаны источники "добывания воды", маршруты... таблицы содержания различных веществ в процентах, сравнение с предыдущим годом, и т.д. и т.п.

          Треба у себе таке ввести з часом.

          >
          > Первое, что мне пришло в голову... конечно, после мысли - ведь я же советский человек! - так вот, первое что стукнуло в дурную башку - это "дума про старика Бен Ладена". За него городские власти всё продумали до копеечки для совершения теракта - бери материал и совершай диверсию. Ну, может только придётся приобрести в магазине компас.

          Угу, в нас досі чиновників строїти доводиться, щоб вони давали народу "секретні" дані: про комунікації, проект Генплану з великомасштабною картою тощо. При цьому не тільки чиновники, але й часто звичайні люди щиро обурюються, що новий мер кладе на секретність. Навіть скаржаться до всіляких інстанцій. Скаржаться прості люди, а не чиновники, чиновники за звичкою бояться скаржитись на начальство :)

          >
          > Вспоминая близкие по климатическим условиям местности в Украине и их водоснабжение... и качество воды там... (например, пос.Черноморское в Крыму

          Чудова там вода. Практично мінеральна :)
    • 2006.10.26 | Navigator

      Кожен зайвий день життя пенсіонера комусь приносить гроші.

      Як спеціаліст ентузіасту : американський коктейль - 10-20 грам віски на шклянку льоду.
      П"ють не те що ми і не для того.
      Ми - щоб забутись.
      Вони - щоб збудитись.
      Американські вина це просто вина.
      У нас - сурогат.
      Чистий алкоголь (горілка) майже не вживається.
      Що таке горілка взагалі знають тільки з кіно.
      Їдять не те що ми і не для того.
      Вони їдять для користі і здоров"я.
      Сало для них - яд.
      Їжа для них - це просто їжа, а не фетіш.
      ...
      Ну й плюс соцзабезпечення і охорона здоров"я.
      Скажу афоризмом:
      Кожен зайвий день життя пенсіонера комусь приносить гроші.
      Тому їх так і опікають.
      (Хто не здогадався - афоризм відноситься до західного світу)
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.10.26 | Хвізик

        Re: Кожен зайвий день життя пенсіонера комусь приносить гроші.

        > Вони їдять для користі і здоров"я.
        > Сало для них - яд.
        > Їжа для них - це просто їжа, а не фетіш.

        ожиріння тут стало головною проблемою, яка перевищила проблеми тютюнокуріння і алкоголізму. таких жирних людей, які іноді стрічаються тута, я на україні не бачив ніколи
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2006.10.26 | Navigator

          Небезпека - українки втрачають свій імідж на фоні англійських...

          частково згоден. Цього року в Англії надивився. Небезпека - українки втрачають свій імідж на фоні англійських сідниць!
          Загалом же зважусь сказати, що ожиріння на Заході - хвороба бідних.
          До ожиріння можна також дійти двома шляхами:
          - жерти все підряд
          - жерти багато, але якісну їжу

          На жаль, те, що ми (я) любимо - часто шкідливе.
          Сало.
          Шкварки.
          Смажене м"ясо.
          Цукор...

          Корисно:
          овочі-фрукти
          рослинне масло
          рибопродукти
          все - свіже
          кашерне м"ясо :ouch:
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2006.10.26 | Хвізик

            Re: Кожен зайвий день життя пенсіонера комусь приносить гроші.

            якщо свиню годувати комбікормами з гормональними добавками, то її сало буде надзвичайно шкідливе.
            сало "органічно вирощених" свиней не є шкідливим

            крім того, щоб їсти сало, слід нести відповідне фізичне навантаження на свіжому повітрі

            тобто, якщо Ви їсте якісне сало і працюєте на сінокосі - то до 100 років проживете.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2006.10.26 | Navigator

              Як я ледь не захлинувся слиною при перетворенні їжі в корисну

              Оце по нашому! А то я захвилювався. Англійські друзі купили у бучлера парну яловичину в сільському магазинчику по 150 гривень за кілограм (бо м"ясо найкраще).
              Потім було жахливе.
              Хозяйка зрізала тонісінький шар жиру (2-3 міліметри що були на ньому)а я майже захлинувся слюною!
              Жир пішов в сміття.
              Отакі варвари.
              Да. Далі м"ясо приготували без солі і перцю.
              А поскільки воно якісне - то смак був супер без всяких спецій!
    • 2006.10.26 | ziggy_freud

      спробую пояснити

      соціальне пияцтво у нас: якщо не п*є, або хворий, або падлюка. Пити на коня один раз - для слабаків. Серйозні хлопці п*ють окремо за кожний елемент кінського реманенту ;-) На свята виходить до літра горілки в день кожному з серйозних хлопців.

      соціальне пияцтво у них: цілий вечір тримати в руці той самий келих розведеного віскі і тусуватись. Пив з американцями багато разів, і перепив мене тільки один, років на 10 молодший та вдвічі більший ;-)

      Далі. Горілка з пивом це значно шкідливіше, ніж віскі з льодом чи нормальний джін з тоніком. Навіть за рівної кількості алкоголю.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.10.26 | Analytik

        Re: спробую пояснити

        ziggy_freud пише:
        > Далі. Горілка з пивом це значно шкідливіше, ніж віскі з льодом чи нормальний джін з тоніком. Навіть за рівної кількості алкоголю.

        За рівної кількості алкоголю в пиві та в горілці?
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2006.10.27 | ziggy_freud

          тоді ще розшифрую

          в США алкоголізм хвороба людей, які синячать на самоті. В товаристві сильно не нап"єшся. В Україні більшість дорослих чоловіків сидить на 1й чи 2й стадії саме завдяки соціальному впливу.
          Синій зранку топ-менеджер - явище не те щоб звичайне, але трапляється.

          В Росії просто обідають з склянкою горілки. Чи двома склянками. Там
          це спосіб життя, а не хвороба :-\
          Як у Франції з келихом вина. І закусюють гірше, без вітамінів і білків.

          Ехвект від віскі плюс салат і стейк можете порявняти з ехвектом від горілки + пива+ квашеної капусти самостійно. У вільний від основної роботи час.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2006.10.27 | Мтм

            культура празднований и пития различается

            западная офишиал парти предполагает ненавязчивый стиль пития - хошь пей, хошь не пей. Утром нормально себя чувствуешь. Если нет - виноват только ты.
            Украинская офишиал - оливье, и в душном помещении пьем до помутнения. С придурковатыми тостами. Причем всех задолбало, но пропустить не красиво. Смотрим - кто ушел первый. Не уважает. Если уважает, должен мучаться:)
            Западный день рождения не предполагает рабочего сабантуя. Украинский - минус несколько дней жизни:)

            Восточные европейцы раньше тоже пили много, сейчас не знаю.

            Опять же - можно выпить много. Но если обстановка приятная - оно не во вред. А наша культура пития в основном направлена против личности.
    • 2006.10.26 | Мтм

      думаю, надо еще уметь получать удовольствие от жизни

      человек советский, да и постсоветский привык гордиться не результатом, а жопосидением, изматыванием себя (лизать задницу, носить чемодан начальника и т.д.) и подчиненных, постоянным нервным переутомлением и себя и окружающих, в рабочих коллективах часто обстановка жуткого унижения, стрессов и пр. В итоге и начальник и подчиненные себя изнашивают в первую очередь морально.
      На Западе себя берегут. Выкладываются по полной. Но - лишних движений не делают и радуются своим результатам.
      Плюс спроси нашего - как дела - Да полная херня. То плохо, то плохо....
      Спроси на Западе - Как дела - Супер.
      Мелочь, но настрой человека и общества другой. Наши автобусы, больницы, школы, дороги, учреждения до сих пор унизительны и бесчеловечны. Об этом хорошо говорил Жванецкий и Хазанов во время перестройки. А что изменилось в лучшую сторону для среднего гражданина? До сих пор не власть для гражданина, а гражданин для власти (к сожалению, не зависомо от того, любит он бджол, носит косу или не гонит порожняк с Донбасса)
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.10.26 | Хвізик

        оце вірно все. а особливо таке:

        > Плюс спроси нашего - как дела - Да полная херня. То плохо, то плохо....
        > Спроси на Западе - Как дела - Супер.
        > Мелочь, но настрой человека и общества другой.
        ми не лише самі в депресію впадаємо, так ми її щей оточуючим розносимо! хіба в таких умовах можна доаго жити?

        мудрі люди вчать жити "сьогоднішнім днем". є в нас сьогодні кусок хліба та дах над головою - вже підстава, щоб бути щасливим

        перед тим, як скаржитися колезі на своє життя, слід добре подумати, чи варто це робити. бо завжди є люди, яким живеться значно гірше, ніж нам
      • 2006.10.26 | Георгій

        О, з цим я на 200% згоден

        Ви просто в самісіньку точку...
  • 2006.10.26 | Analytik

    Мені незрозумілі деякі ствердження

    > Навіть для нейтральних науковців результати виглядають сумно: Україна та РФ - серед світових лідерів за показниками смертности. Хоча навіть у новоприйнятих членів ЄС - країнах Східної Балтії - не все так просто із життям та смертю.

    Дайте якусь обгрунтовану статистику і єдину методику.

    Читаю: "Україна лідер в Європі по темпах розповсюдження СНІДу"

    Через місяць читаю: "Россия лидирует по темпам распространения СПИДа"

    Читаю "Українськими дівчатами переповнені борделі в Європі"

    В Молдавії: "Молдаванками переповнені борделі в Європі"

    В Румунії "Румунками переповнені борделі в Європі"

    В кожній країні є якісь зацікавлені фонди, які для отримання грантів починають видумувати ці доклади та писати цю муйню. Якщо їм вірити, в Україні всі повинні були вимерти від СНІДу ще 10 років тому.
    Теж саме стосується галасу в світі щодо пташиного грипу та атипичної пневмонії. Це вже були ПР-компанії від фармацевтів.

    Журналісти повинні більш критично ставитися до таких стверджень і вимагати чіткої і зрозумілої і достовірної статистики не лише в межах однієї країни, а багатьох - для можливості порівняння.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.10.26 | Englishman

      це статистика Мінстата, яка підтверджується ВОЗом

      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.10.26 | Analytik

        Re: це статистика Мінстата, яка підтверджується ВОЗом

        Дайте мені оту статистику Мінстата "підтверджену ВОЗом" у порівнянні з іншими країнами також з "підтвердженнм ВОЗу".
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.10.27 | Analytik

        Вот типичный пример от непорядочных журналистов

        Украина занимает первое место в Европе по количеству курильщиков.

        РБК-Украина, 27.10.2006, Киев 11:07
        Украина - первая в Европе по количеству курильщиков, сообщает ICTV. У нас курит почти каждый второй взрослый. В целом в Украине 15,5 млн курильщиков. Каждый год количество выкуренных сигарет растет. Однако, уже сейчас заметны позитивные моменты принятия закона о запрете курения в общественных местах. Также отметим, что с нового года с улиц и телеэкранов уберут рекламу водки и сигарет.

        Кто считал? Как считал? С чем сравнивал?
        За такие непрофессиональные репортажи надо драть задницу. Кому нужна эта негативная информация о нашей стране? Хозяину канала? Или безмозглому журналисту желающему сделать дешевую сенсацию? Дебилы - и тот и другой.
  • 2006.10.26 | Navigator

    Потрібно по всьому Донбасу і Криму розтяжки "Ми помираємо як му-

    жчини - в 57 років (як в Росії)."
    "Нахєр країни НАТО - там мучаться до 80-ти!"
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.10.26 | Хвізик

      чудова ідея!

  • 2006.10.29 | Kozinec

    Чому росіяни алкоголікі

    В северних народів відсутній ген, який відповідає за виробництво ферменту, що розщеплює в організмі алкоголь. Тому якути, чукчі, алеути і т.ін. спиваються з першої склянки.
    Зважаючи на те, що москалі пішли від угро-фінів, в яких також цей ген відсутній, вони всі є потенційними алкоголіками.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".