МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Ющенко задоволений - а чи задоволений Янукович?

10/27/2006 | Navigator
Ющенко задоволений, що зробив крок на ринок ЄС
www.ПРАВДА.com.ua, 27.10.2006, 16:41
Президент Віктор Ющенко задоволений результатами Десятого саміту Україна – ЄС та переконаний, що відносини України з Євросоюзом вийшли на якісно новий рівень.

Про це він заявив представникам ЗМІ сьогодні у Гельсінкі після завершення саміту на спільній прес-конференції з Головою Європейської Ради, прем’єром Фінляндії Матті Ванганеном та Головою Європейської Комісії Жозе Баррозу.

"Я задоволений результатами саміту. Ми діємо як природні стратегічні партнери. Взаємна інтеграція – процес неминучий і незворотній", – сказав Ющенко.

Найголовнішим позитивним результатом саміту президент назвав започаткування діалогу, який має на меті вивести відносини України з ЄС "у нову політичну площину взаємодії".

"На найвищому рівні домовлено про поглиблену нову Угоду між Україною та ЄС, над якою розпочнеться робота з початку 2007 року", – підкреслив Ющенко.

За його словами, на саміті сторони також обговорили стан та перспективи реалізації чинного Плану дій Україна – ЄС. "Усі сторони відзначили великий прогрес у реалізації цього документу", – зазначив Ющенко.

Серед найбільш очікуваних результатів саміту президент назвав домовленість про зону вільної торгівлі, повідомляє прес-служба президента.

За його словами, майбутня поглиблена зона вільної торгівлі між Україною та ЄС виходитиме за рамки класичної. Вона включатиме зближення регуляторної політики і значне посилення секторальної співпраці.

"Це перший крок інтеграції України до внутрішнього ринку ЄС та його чотирьох свобод: вільного руху товарів, послуг, капіталів та людей", – зауважив Ющенко.

Він також відзначив значний прогрес у низці угод, які, зокрема, стосуються енергетичної, авіаційної, безпекової сфер.

Говорячи про енергетику, Ющенко назвав її "стратегічним напрямком співпраці України та ЄС". "Наше партнерство в енергетичній сфері успішно розвивається на основі п’яти планів дій. Їхня реалізація передбачає інтеграцію української енергетики в енергетичну систему ЄС".

Крім того, учасники саміту підтвердили проект будівництва нафтопроводу Одеса – Броди – Гданськ як пріоритет енергетичної стратегії ЄС. Сторони також домовилися тісніше співпрацювати у диверсифікації джерел енергоносіїв та маршрутів їхнього постачання.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua