МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Чому США та Європа закривали очі на Голодомор в Україні 1932-33р

11/29/2006 | stefan
Чому США та Європа закривали очі на Голодомор в Україні 1932-33рр.?
(скориговано)

Допис Толі Дейнеки навів на давню мисль, яка не активно ставиться на форумі Майдану.
Це "подвійні стандарти" США та Європи по відношенню до України.
Антанта зіграла свою "рокову" роль під-час підписання Брестського договору з Совєтською Росією, де Україну поділили між Польщею Європою і Росією.
---------------------
9 лютого 1918 р.
Берестейський мирний договір

Австро-Угорщина не ратифікувала Берестейського договору.

Липень 1919 р.
Рішення польського сейму про проведення аграрної реформи. Скерування польських колоністів на Галичину та Волинь

Польський уряд починає скеровувати колоністів-осадників до Галичини та Волині. За перший період колонізації (14 вересня 1919 p. - 30 червня 1920 p.) на землі Східної Галичини було поселено 12 тис. польських родин з етнографічної Польщі . Внаслідок цієї політики багато українських селян втратили землю, щойно її отримавши. Польський елемент поступово витіснив українців з адміністративної системи, освіти, судів тощо.


20 листопада 1919 р.
Мандатна концепція контролю Польщі над Східною Галичиною

Польща отримала мандат від головних учасників Паризької мирної конференції на Східну Галичину на 25 років. Після того рішення щодо подальшої долі цієї території мала підняти Ліга Націй. Еміграційний уряд Є. Петрушевича виступав проти польського контролю.

12 жовтня 1920 p.
Польсько-радянський договір

Набув чинності 2 листопада. Частину території Білорусі та України (включно зі Східною Галичиною) передано Польщі по всій довжині.


18 березня 1921 р.
Ризький договір

Між Польщею, РСФСР та УРСР було укладено Ризький договір, за умовами якого територія Західної Волині переходила до Польщі.

15 березня 1923 р.
Паризька конференція

На Паризькій конференції за участю Англії, Франції, Італії та Японії остаточно прийнято рішення передати Східну Галичину Польщі. Східні кордони II Речі Посполитої визнано на міжнародному рівні.


-------------------
І під-час Голодомору 1932-33рр. США та Європа мовчали, хоча про ці факти їм було відомо від зовнішньої розвідки, кореспондентів та дипломатичних представників в Україні.
---------------
> Ще пригадується фраза почута на дні відсвячення голодомору. "Спроби української діаспори підняти питання Голодомору гальмувалися до 80х років. Були живі ще люди, що приймали участь. Захід добре знав ситуацію через доповіді своїх консулів в Харкові і Одесі. Але це не зашкодило США в 1933 році дипломатично визнати СССР".
http://www2.maidan.org.ua/news/view.php3?bn=maidan_free&trs=-1&key=1164800028&first=&last=

Відповіді

  • 2006.11.29 | Illia

    Re: Чому США та Європа закривали очі на Голодомор в Україні 1932

    Можливо це напряму і не стосується теми. Якось дививсь програму по ТБ про розвідку США. Так от до 2 Світової війни, розвідки, в теперішньму її розумінні, США не мало.

    В штатах депресняк.
    В Німеччині - не краще.
    Коротше не до нас їм було
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.11.29 | один_козак

      Все одно вони знали.

      Тоді в Україні був якийсь (не пам'ятаю) високоповажний французький візитер. Нічого особливого "не помітив". Правда, совки - мастаки з показухи...
      Але дії "старих демократій" щодо розростання Гітлерівської Німеччини показує, що то була така риса тодішніх світових лідерів. Вважали за доцільне.
  • 2006.11.29 | Koala

    Re: Чому США та Європа закривали очі на Голодомор в Україні 1932-33р

    stefan пише:
    > Це "подвійні стандарти" США та Європи по відношенню до України.
    Безумовно так. Тільки без лапок.

    > Антанта зіграла свою "рокову" роль під-час підписання Брестського договору з Совєтською Росією, де Україну поділили між Польщею і Росією.
    Краще вчить історію. Брестський мир - це договір між Німеччиною, Совками і Україною (по Кубань включно), і тоді Україну ніхто не ділив. Якщо кажете про Ризький договір - то так і пишіть.
  • 2006.11.29 | ziggy_freud

    аналогічно західні демократії ставились до Гітлера

    тобто в урядах домінували "прагматики", які вважали, що будь-які гроші, зароблені підчас економічної кризи стануть у пригоді. Навіть зароблені на продажу високих технологій диктаторам з небезпечними для світу амбіціям. Врешті воно вилізло боком і для самих США.

    stefan пише:
    > Антанта зіграла свою "рокову" роль під-час підписання Брестського договору з Совєтською Росією, де Україну поділили між Польщею і Росією.

    Тут має нести відповідальність і маріонетковий уряд УРСР, косіори, кагановичі та їх місцеві посібники. Поки одні подихали з голоду, інші бадьоро махали червоними прапорами. Або малодушно стрілялись. Замість повідомити факти світовій спільноті. Дехто за соціяльним становищем мав змогу померти "з музикою". А помер без неї. Бо вважав за краще бути червоним і голодним під Росією, ніж самостійним, жовто-блакитним і буржуазним ;-|
  • 2006.11.29 | Shooter

    Re: Чому США та Європа закривали очі на Голодомор в Україні 1932-33р

    stefan пише:

    > Антанта зіграла свою "рокову" роль під-час підписання Брестського договору з Совєтською Росією, де Україну поділили між Польщею і Росією.

    Щось Ви теє...погано інформований. Якраз Захід (Німеччина) і були одним із чинників, які примусили Совіцький уряд визнати УНР.

    Щодо Польщі та Східної Галичини, то, знову ж таки, "версальські пацани" довший час не визнавали польського суверенітету над цими українськими територіями, навіть після програшу ЗУНР війни з Польщею. І, якщо не помиляюсь, десь аж в середині 20-х Заходом було дано "добро" на "інкорпорацію" цих українських земель в Польщу, проте за умови надання їм широкої національної та адміністративної автономії (що, в принципі, ніколи не сталося).

    Якщо ж намагатися пояснити логіку тодішніх дій "вєрсальських побєдітєлєй", то вона проста: вони хотіли мати "сильну" Польщу та "сильну Росію" як противагу реваншистській Німеччині. Правда, пізніше вони так же ж легко "згодували" німцям Чехословаччину і Польщу, надіючись, що німці їх "не покусають"...французи за таку короткозорість заплатили дуже багато...та й ЮК немало...


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".