МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Подивився кінофільма Борат. Вважаю необхідним

12/04/2006 | Хвізик
щоб Міністерство культури України, Міністерство освіти України та Міністерство спорту і зв"язку рекомендовали його показ по всій території України у підпорядкованих їм закладах: клубах, палацах культури, школах, дитячих садках, санаторіях-профілакторіях, турбазах, в електропоїздах залізниці та в літаках Аеросвіту.

Дуже хороше і повчальне кіно.

Відповіді

 • 2006.12.04 | Gemini

  А с каких пор юрисдикция Минкульта распространяется на Аэросвит?

  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.12.04 | Хвізик

   уважно! не мінкульту, а мін зв"язку та молоді!

 • 2006.12.04 | harnack

  А якою мовою там базікають, переклад? (-)

  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.12.04 | Хвізик

   англійською, переважно

   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.12.04 | Георгій

    English & Hebrew:)

    Коли американським глядачам показують, як герої говорять між собою нібито казахською мовою, вони насправді говорять гебрейською (мовою івріт). :)

    А взагалі фільм по-своєму дуже хороший. Жорстоко анти-американський (точніше анти-бушівський), з кошмарно-тошнотвороно-графічним гумором, але по-своєму хороший. Чого варта хоча б сцена співу гімну Казахстану ("Kazakhstan is the great, Kazakhstan number one, all other countries are lead by little girls,") на мотив "Star-Spangled Banner." :) :) :)

    "Hi, my name Borat, and I want to tell President Bush how much we support his war of terror..."
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.12.04 | Роман Сербин

     English & Hebrew:) - and some Polish!

     Георгій пише:
     > Коли американським глядачам показують, як герої говорять між собою нібито казахською мовою, вони насправді говорять гебрейською (мовою івріт). :)

     Мої мовні здібності не сягають до гебрейської, то й не знаю чи це була гебрейська чи gibberish, але польські слова пробивалися напевно..

     > А взагалі фільм по-своєму дуже хороший. [...]
     > з кошмарно-тошнотворно-графічним гумором, [...]

     На який варто запросити маму, дружину і доньку! ;=)))
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2006.12.04 | Георгій

      Re: English & Hebrew:) - and some Polish!

      Роман Сербин пише:
      > Георгій пише:
      > > Коли американським глядачам показують, як герої говорять між собою нібито казахською мовою, вони насправді говорять гебрейською (мовою івріт). :)
      >
      > Мої мовні здібності не сягають до гебрейської, то й не знаю чи це була гебрейська чи gibberish, але польські слова пробивалися напевно..
      (ГП) Так, дійсно, він говорив "дзенкую" :) Звичайно, це все для підсилення саркастичного ефекту.

      > > А взагалі фільм по-своєму дуже хороший. [...] з кошмарно-тошнотворно-графічним гумором, [...]

      > На який варто запросити маму, дружину і доньку! ;=)))
      (ГП) Малолітніх, звичайно, ні, але моїй повнолітній дружині і моїй повнолітній доньці-аспірантці фільм сподобався. :)
 • 2006.12.04 | kotygoroshko

  ок, зливайте на ІнфоСтор, кидайте сюда ланк

 • 2006.12.04 | QuasiGiraffe

  Re: Подивився кінофільма Борат. Вважаю необхідним

  Хвізик пише:
  > щоб Міністерство культури України, Міністерство освіти України та Міністерство спорту і зв"язку рекомендовали його показ по всій території України у підпорядкованих їм закладах: клубах, палацах культури, школах, дитячих садках,

  Я якось побачив цього Бората на церемонії MTV Awards чи щось подібне, він був у якості ведучого. У нього всі жарти були нижче пейджера. Тож у дитячих садках саме цього Бората і показувати.
 • 2006.12.04 | Sych

  А що, нема кращіх фільмів для розкрутки?

  згорнути/розгорнути гілку відповідей
 • 2006.12.04 | catko

  я теж бачив ще місяць тому. похабщина тупа насправді

  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.12.04 | Георгій

   Якщо Ви не у США, важко зрозуміти цей фільм :)

 • 2006.12.04 | Mary Mycio

  Re: Подивився кінофільма Борат. Вважаю необхідним

  Де його можна побачити?
 • 2006.12.04 | Роман Сербин

  Повчальне кіно???

  Хвізик пише:
  > Дуже хороше і повчальне кіно.

  А можна б значи, чого він Вас навчив, чи повчив?
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.12.05 | Хвізик

   Re: Повчальне кіно???

   Роман Сербин пише:
   > Хвізик пише:
   > > Дуже хороше і повчальне кіно.
   >
   > А можна б значи, чого він Вас навчив, чи повчив?
   в гротескному вигляді зображує людину, яка переживає культурний шок. Фактично кожен іммігрант у будь-якій країні на протязі певного часу переживає подібне. І навпаки. Людина, яка ніколи не виїжджала з рідних місць далі свого райцентру, з явищем культурного шоку навряд чи знайома.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.12.05 | Георгій

    Я не так зрозумів цей фільм

    Ця епатажно-сатирична, бурлескна стрічка - зовсім не про імігрантів і культурний шок. Подивіться на "Бората" під іншим кутом зору. Це дуже зла і часто влучна пародія на сучасні США з їх неоконським месіанізмом. Для героїв цього фільму - американців - і також для американської аудиторії Борат є дикун, неандерталець, і, звичайно ж, кожна його фраза (типу як він пишається своєю сестрою, що вона займає четверте місце в конкурсі проституток Казахстану, і т.д.), і кожна його дія викликає гомеричний регіт. Але якщо подумати - а як, скажімо, народ Іраку сприймає триста тисяч Боратів, які вдерлися на їх землю на танках і ходять їх вулицями з автоматами, навчаючи їх про демократію, ринкову економіку, вільні вибори, тощо? Адже ота культурна різниця, яка так сатирично загострена в цьому фільмі, є точно такою ж між американськими окупантами-повчальниками і окупованими-тими, кого повчають, як вона є між Боратом і Вами та мною, хто сидить у кінозалі. Добре нам реготати, коли ми бачимо, як Борат вмивається з унітазу і мастурбує в музеї мистецтва. Адже він до нас з Вами не на танку з автоматом приїхав...
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.12.05 | Хвізик

     Re: Я не так зрозумів цей фільм

     Георгій пише:
     > Ця епатажно-сатирична, бурлескна стрічка - зовсім не про імігрантів і культурний шок.
     і про культурний шок також

     > Подивіться на "Бората" під іншим кутом зору. Це дуже зла і часто влучна пародія на сучасні США з їх неоконським месіанізмом.
     пародія

     > Для героїв цього фільму - американців - і також для американської аудиторії Борат є дикун, неандерталець, і, звичайно ж, кожна його фраза (типу як він пишається своєю сестрою, що вона займає четверте місце в конкурсі проституток Казахстану, і т.д.), і кожна його дія викликає гомеричний регіт.
     це і називається культурним шоком

     > Але якщо подумати - а як, скажімо, народ Іраку сприймає триста тисяч Боратів, які вдерлися на їх землю на танках і ходять їх вулицями з автоматами, навчаючи їх про демократію, ринкову економіку, вільні вибори, тощо?
     а це - політика

     > Адже ота культурна різниця, яка так сатирично загострена в цьому фільмі, є точно такою ж між американськими окупантами-повчальниками і окупованими-тими, кого повчають, як вона є між Боратом і Вами та мною, хто сидить у кінозалі.
     це є культурний шок

     > Добре нам реготати, коли ми бачимо, як Борат вмивається з унітазу і мастурбує в музеї мистецтва. Адже він до нас з Вами не на танку з автоматом приїхав...
     Ви надто політизований

     Р.С. А Вам не спадало на думку спробувати ідентифікувати себе не з іншими, хто сидить з Вами у кінозалі, а з Боратом? Вам ніколи не доводилось вчинити щось таке, щоб воно було правильним і нормальним на Вашу думку, але викликало повне нерозуміння і відторгнення в амерів? Чи Ви вже забули?
     Я, приміром, пам"ятаю, як я вперше зайшов тута у супермакет зі своїм кульком по совєцькій ще привичці. Взяти магазинного візка навіть на думку не спало - став складати покупки у власний кульок, а їхній охоронець вирішив, що то я намагаюся вкрасти. Обійшлося без неприємностей, на щастя
     Або інший випадок, як я пригостив пивом молодого хлопця. Як виявилося, йому ще не було 21 року, і якби це засікли, чи хто стуконув, я би отримав два роки тюрми.
     А то був раз на шосе у лісі зупинився, так ніби вдома. А той ліс виявився приватною власністю, і якийсь козел супроти мене з рушницею і криками про прайвет проперті вискочив
     Або згадайте розповідь Сергія Кабуда, яка на Майдані була десь із рік тому. Він тоді в мусарку попав за те, що посидів на лавочці у скверику коло собора Івана Святителя у Гарлемі. Виявилося, що його сидіння кваліфікували як треспасінг, бо година була пізня.
     А ще у нас є звички хапати співрозмовника за гудзика, чи плескати його по плечу без потреби - теж шокують амерів
     Навіть руки одне одному амери тиснуть разів у 50 рідше, ніж ми!
     Ми всі тута добряче на того Бората схожі, тільки не кожен це ладен визнати.
   • 2006.12.05 | Роман Сербин

    Re: Повчальне кіно???

    Хвізик пише:
    > в гротескному вигляді зображує людину, яка переживає культурний шок. Фактично кожен іммігрант у будь-якій країні на протязі певного часу переживає подібне.

    РС - Це - спостереження людини з особистою практикою іммігранта, чи людини, яка собі уявляє імміграцію? З моїх дитячих спогадів еміграції та зі зустрічей в доросломму житті з пізнішими іммігрантами до Канади, я таких ситуацій ніколи не бачив і ні від нікого не чув. Цей гротескний фільм, у стилі theatre de l'absurd, настільки далекий від реальности, що жадної повчальної вартости не має. Оправдання його може бути лише в царині розваги. А тут уже приходять питання сенсу гумору, естетики і етики. Зі смаками, як кажуть, не сперечаються. Тому гумор і красу, хай кожний сприймає по свойому, але щодо етичного боку фільмів то у мене дуже багато застережень.

    > І навпаки. Людина, яка ніколи не виїжджала з рідних місць далі свого райцентру, з явищем культурного шоку навряд чи знайома.

    РС - Борат не емігрант і не іммігрант. Це журналіст, який має інформувати Казахтан про Америку і при нагоді інформує Америку про Казахстан.

    Повернуся ще раз до гумору й краси у фільмі - цікаво мені почути думки глядачів про сцену боротьби "голясів", особливо сідання одного на лице другому. А щодо етики, то як оправдати сцену "гоніння жидів" у казахському селі. Як глядачі оцінюють цей епізод фільму. What are its redeeming qulities? (не знаю як це висловити це по українськи).
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.12.05 | Хвізик

     Re: Повчальне кіно???

     Роман Сербин пише:
     > РС - Це - спостереження людини з особистою практикою іммігранта, чи людини, яка собі уявляє імміграцію?
     Я вперше приїхав до Америки 10 років тому. Спостерігаю за приїжджими чимало, і бачу купу різних прикладів. Залежить. Якщо є громада, то людина приживається легше. Якщо людина одна, то вона більш вразлива щодо потрапляння у всякі дивні ситуації. приклади зі свого досвіду я описав троха вище
    • 2006.12.05 | Георгій

     Re: Повчальне кіно???

     Роман Сербин пише:
     >Цей гротескний фільм, у стилі theatre de l'absurd, настільки далекий від реальности, що жадної повчальної вартости не має.
     (ГП) Тут я з Вами. Це дійсно театр абсурду. "Казахстан" в ньому абсолютно вигаданий - автори фільму могли назвати цю країну "Бумбумстан" чи якось, і нічого б не змінилося. "Казахське" місто, з якого Борат іде у США, знімалося насправді в румунському селі. Британський актор Саша Барон Коен, який грає Бората, нібито говорить казахською, але в цій "казахській" мові чітко чується польське "дзенкую." І те, що пан Хвізик називає культурним шоком, занадто вже гротескне, щоби дійсно бути навіть пародією на культурний шок: ну хто з імігрантів чи візитерів з інших країн у здоровому глузді сяде випорожнюватися просто на очах у публіки в Нью-Йоркському Центральному Парку? Іншими словами, це не пародія на нещасного зайду з іншої культури, який перебуває в стані культурного шоку. Це саме абсурдистський фільм. А його мета, на мою думку, показати американцям, що саме отак, як ви, дорогенькі, сприймаєте оцього неандертальця, ТОЧНО ТАК вас самих сприймають в тих місцевостях, де ви, не маючи жадного сумніву в своїй правоті, вчите людей демократії і взагалі "західним" цінностям. Отак як для вас дикунство - це коли Борат мастурбує в музеї мистeцтв, або коли він одягає "весільного мішка" на голову Памелі Андерсон, ТОЧНО ТАК САМО для людей з Близького Сходу дикунство - ваша "демократія," "вільні вибори," посаджений вами в якості прем"єр-міністра нафтовий магнат і агент ЦРУ, і т.д. і т.п.

     > Повернуся ще раз до гумору й краси у фільмі - цікаво мені почути думки глядачів про сцену боротьби "голясів", особливо сідання одного на лице другому.
     (ГП) Це дійсно жахлива сцена, гумор тут навмисне цинічний до крайнощів, але ж це і є жанр абсурду, бурлеску.

     >А щодо етики, то як оправдати сцену "гоніння жидів" у казахському селі. Як глядачі оцінюють цей епізод фільму. What are its redeeming qulities? (не знаю як це висловити це по українськи).
     (ГП) Зверніть увагу, знову ж таки, що для Бората "ганяння жидів" є дуже звичайна, повсякденна річ, так само як розстрілювання циган або похвальба тим, що його сестра проститутка. Наскільки я зрозумів задум авторів, вони хотіли, знову ж таки, в утровано-гротескно-абсурдистському жанрі, показати американцям, як деякі речі, що їх вони, американці, сприймають за щось абсолютне, таке, що ну просто повинно існувати - наприклад, неприпустимість антисемітизму, рівність всіх етнічних груп, аморальність проституції тощо - запросто може і не існувати в інших культурах. А американці, згодьтеся, часто мають абсолютно наївно-дитячі уяви про ті інші (ЗОВСІМ інші!) землі, нації, культури, в які вони несуть свої цінності. Катастрофа в Іраку - яскраве тому свідоцтво. Замість того, щоби, як наївні американці розраховували, занятися розбудовою капіталізму, іракці після усунення Саддама Гуссейна дружно заходилися винищувати один одного за релігійною ознакою.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2006.12.05 | Хвізик

      Re: Повчальне кіно???

      Георгій пише:
      > Роман Сербин пише:
      > >Цей гротескний фільм, у стилі theatre de l'absurd, настільки далекий від реальности, що жадної повчальної вартости не має.
      > (ГП) ну хто з імігрантів чи візитерів з інших країн у здоровому глузді сяде випорожнюватися просто на очах у публіки в Нью-Йоркському Центральному Парку?
      та не срав він у Централ Парку! Він там лиш труси в озері прав.
      А срав він на 5й авеню, у парі кварталів від Рокфеллер-центру
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.12.05 | Георгій

       Добре, приймаю Вашу поправку :)

      • 2006.12.05 | Sych

       Ну ета же савсєм другоє дела!

 • 2006.12.05 | Sych

  Вважайте.

 • 2006.12.05 | otar

  Якщо буде дубльований українською - підем, подивимся :)

  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.12.05 | Роман Сербин

   Якщо дубльован за зібрані інтеліґенцією $ - жалюгідне явище! (-)Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua