МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Ізраїль попросили визнати Голодомор в Україні

12/04/2006 | stefan
Ізраїль попросили визнати Голодомор в Україні
http://ua.korrespondent.net/main/61870/
Кореспондент.net
04 Грудня 2006, 13:47

Народний депутат України, глава депутатського об’єднання "Україна-Ізраїль" Олександр Фельдман направив звернення до депутатів Кнесету Ізраїлю і спікеру Кнесету Далії Іцик, у якому просить ізраїльських парламентаріїв підтримати Україну і визнати Голодомор.

За словами Фельдмана, звичайні ізраїльтяни та ізраїльські політики щиро співчувають Україні і, на відміну від багатьох українських політиків, розуміють історичне значення визнання Голодомору.
Тому депутат вважає, що є дуже велика ймовірність, що Кнесет Ізраїлю прийме рішення на підтримку України найближчим часом.
"Ізраїль може стати першою країною у світі, що визнає Голодомор і підтримає Україну після того, як Верховною Радою України прийнятий відповідний закон", - заявив народний депутат.
28 листопада Верховна Рада України прийняла президентський закон про Голодомор з виправленнями, запропонованими спікером Олександром Морозом. Таким чином парламент визнав Голодомор 1932-33 років актом геноциду українського народу.
Цей закон є документом політичним, а не юридичним, стверджує голова комітету Держдуми Росії з міжнародних справ Костянтин Косачьов.
Як відомо, парламенти 10 країн світу визнали Голодомор 1932-1933 років геноцидом українців. Цей Голодомор визнаний злочином проти людства. У 1988 році комісія конгресу США, а також міжнародна комісія визнали Голодомор актом геноциду.
Голод був наслідком не тільки примусового знищення хлібозаготівель у той період, але і повного вилучення продовольства у всіх регіонах СРСР, населення яких на 2/3 і більше складали українці. Терор голодом, депортації, масові репресії індивідуального характеру були спрямовані у відношенні України як національної республіки.
За даними істориків, у 1932-33 роках жертвами голоду, який виник у результаті адміністративних заходів московської влади, в Україні, за різними оцінками, стали від 7 до 10 млн людей. Це означає, що в ті трагічні роки Україна не дорахувалася від 10 до 25% свого населення, втрачаючи його по 25 тисяч осіб на день, по тисячі - на годину, по 17 - щохвилини.
Вчені прийшли до висновку, що тривалість життя українців у 1933 році в чоловіків складала 7,3 роки, а в жінок - 10,9 роки. Наслідки 1930-х років, на думку експертів, Україна відчуває донині.
Як стверджують фахівці, якби Україна не переживала Голодомори, її населення на сьогодні було вдвічі більшим - до 100 млн осіб.
Офіційно День пам’яті жертв Голодомору і політичних репресій в Україні зазначається щорічно в четверту суботу листопада.

-------------------------------
НМД,Ізраїль визнає Голодомор в Україні 1932-33рр.

Відповіді

 • 2006.12.04 | observer

  чекаємо на МАУПівську провокацію...

  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.12.04 | observer

   наприклад ось (л)

   "Те, що говорить МАУП, — це гірка правда, хоч подобається це кому чи ні, як і той факт, що Ющенко оточує себе не тільки не патріотами, а й особами, яких навіть важко назвати синами і дочками України. Оце і є справжній факт нетерпимості до українців, про що багато написано і що давно варто взяти до уваги нашому "українському президентові", - сказано у повідомленні.

   http://www.pravda.com.ua/news/2006/12/4/51835.htm
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.12.04 | толя дейнека

    притягнуто за вуха і спасибі

    ці події вже обговорювалися на ВФ раніше. МАУП подав в суд на президента за образи, яких той припустився.

    але з приведеної вами новини бачу також, що суд відновив у правах філії МАУП, які МОН вирішило позбавити ліцензій, очевидно з політичних міркувань. Є ще в україні незалежні і неангажовані суди, це тішить. На ВФ теж дехто радів закриттю філіалів, і загалом брутальному нищенню Академії.
   • 2006.12.04 | Gemini

    а че там ждать? (\)

    24 листопада в Міжрегіональній Академії управління персоналом вшанували жертв Голодомору 1932-33 років.

    Біля пам’ятника невинним жертвам голодної смерті, отець Діонісій відправив скорботний молебень за всіх закатованих українців під червоним прапором комунізму, за участі керівників і співробітників Академії, очільників Української Консервативної партії та великої кількості поважних гостей.

    Опісля, в Президії МАУП відбувся Міжнародний форум з Голодомору в Україні на тему «Каральні органи єврейсько-більшовицького режиму».

    http://maup.com.ua/news/news.php?idn=497
  • 2006.12.04 | Analytik

   Назвіть хоч одну провокацію безпосередньо від МАУП!

 • 2006.12.04 | толя дейнека

  Re: НМД,Ізраїль визнає Голодомор в Україні

  ваша думка така, але на чому вона грунтується?

  недавно одного з членів кнесету спитали, чи визнає кнесет голодомор? той відповів - в нас ніхто про це нічого не знає.
  якийсь час назад між ізраїлем і вірменією були дипломатичні тертя, коли ізраїльський посол сказав що резню 1915 року жодним чином не можна ставити поруч з голокостом. Вірмени обурилися, було відкликання послів, пози і таке інше. Не знаю, чи до кінця порозумілися хоч зараз.

  коротше, будем посмотреть
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.12.04 | stefan

   більшість євреїв(б/уСССР) в Ізраїлю родом з України

   або їхні предки з України.
   Так що логіка є в цьому питанню.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.12.04 | Сахаров

    На останній конференції з історії Голокосту

    єврейські вчені, зокрема, Дан Нахман з Єрусалімського університету, говорили про тотожність голокосту і голодомору та про необхідність визнати голодомор геноцидом. То ж прибічники того визнання у Ізраїлі є.
 • 2006.12.04 | пан Roller

  Про геноцид народа ни слова. Случайность, или закономерность?

  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.12.04 | толя дейнека

   Re: Случайность, или закономерность? (/)

   на заклик групи українських парламентарів до кнесету Ізраїлю відносно визнання Голодомору геноцидом ми почули, що там нічого не знають про такий геноцид. Сталося це в той час, коли в Києві відзначали 65-і роковини трагедії в Бабиному Яру, і наші депутати, мабуть, розраховували на те, що розчулені гостинністю українського істеблішменту на цих заходах, євреї віддячать нам взаємністю.

   Гадаю, що ті добродії з Верховної Ради не тільки мають досить поверхові знання про Голодомор, а й неуважно стежили за тим, що відбувалося на заходах у Бабиному Яру. Зокрема, не слухали виступ лідера єврейських громад Росії В’ячеслава Кантора, який з гнівом відкинув всі спроби поставити на одну дошку Голодомор і Голокост, із тієї причини, що, на його думку, голод 1932— 1933 років не був геноцидом і що від нього постраждало багато народів колишнього СРСР. Чи не правда, ми вже десь таке чули? Хоча й не виключено, що в представника такої демократичної країни, як Росія, Кантора просто не було іншого вибору. Проте різке засудження ним тих українців, що нібито нищили євреїв у Бабиному Яру, швидше, свідчить про те, що це все ж таки його особиста позиція.

   Чому світ не визнає Голодомор геноцидом?
   Олександр КРАМАРЕНКО
   http://www.day.kiev.ua/170635/
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.12.04 | Gemini

    о, дейнека забегал, как таракан

    кстати, вы же сами не так давно что-то там говорили о преувеличении количества жертв и о профанации? Что, еврейская тематика преломила ваш свитогляд?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.12.04 | stefan

    Re: Случайность, или закономерность? (/)

    толя дейнека пише:

    > Гадаю, що ті добродії з Верховної Ради не тільки мають досить поверхові знання про Голодомор, а й неуважно стежили за тим, що відбувалося на заходах у Бабиному Яру. Зокрема, не слухали виступ лідера єврейських громад Росії В’ячеслава Кантора, який з гнівом відкинув всі спроби поставити на одну дошку Голодомор і Голокост, із тієї причини, що, на його думку, голод 1932— 1933 років не був геноцидом і що від нього постраждало багато народів колишнього СРСР. Чи не правда, ми вже десь таке чули? Хоча й не виключено, що в представника такої демократичної країни, як Росія, Кантора просто не було іншого вибору. Проте різке засудження ним тих українців, що нібито нищили євреїв у Бабиному Яру, швидше, свідчить про те, що це все ж таки його особиста позиція.
    Це "налаштування" спецслужб РФ.
    > Чому світ не визнає Голодомор геноцидом?
    хто таке сказав?.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua