МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Відкритий лист Президенту України

12/05/2006 | Л. Плющ
Відкритий лист Президенту України
Копія: сайт «Майдан»
Шановний пане Президент!

Ні, я таки дійсно шаную Вас за все те позитивне для України, що Ви зробили під час Помаранчевої революції. Шаную за Ваші спроби повернути Україні її власну історію, пам’ять, гордість, честь. За Ваші виступи й укази про Голодомор, УПА, борців, що загинули за Україну в комуністичних та нацистських таборах, за Ваші виступи проти ксенофобії й антисемітизму. Та й уся Ваша діяльність справляє враження, що, на відміну від більшості українських «політиків», Ви справді вболіваєте не лише за себе, а й за Україну та демократію.

Та я не можу шанувати людину, яка пропустила до фактичної влади в Україні сили реакції, 5 колону імперії й мафій. Людину непослідовну й безсилу. Так, Ви примусили внутрішніх ворогів України підписати непоганий Універсал, і формально визнати Ваші вимоги. Але Універсал – слова, значущі лише для Вас. Не для них, Ваших противників. Ні комуністам, ні Морозові, ні «реґіоналам» не зрозуміле поняття честі, зокрема честі даного ними слова. Їх цікавить лише реальна матеріальна влада – у Верховній Раді й регіональних радах, влада силових структур, Суду, фінансова влада. І саме її вони поступово й наполегливо захоплюють, залишаючи Вам лише видимість влади.

Та не буду перераховувати Ваші вади, як людини й як Президента – їх ретельно виписують не лише Ваші вороги, але й прихильники.
Головна з них – нерішучість, тобто відсутність мужності.

Це легко побачити на прикладі Вашої боротьби з антисемітизмом. Антисемітизм – не головна проблема сучасної української кризи. Але саме він – лакмусовий папір стану душевного здоров’я держави, суспільства. В 2005 р. Ви виступили проти антисемітської пропаганди МАУПу. (Нажаль Ви не використали слово нацизм, не наважились). І це аж ніяк не вплинуло ні на МАУП, ні на інші їй подібні структури, для мене безсумнівно організовані або підбурювані ФСБ та іншими ворожими Україні силами. Гірше, на початку 2006р, перед злощасними виборами, Ви примудрилися дати звання Героя України МАУПівському співробітнику І. Сподаренкові з «Сільських вістей». Вас підставили Ваші політтехнологи й Ваш бюрократичний апарат, які мали надію на підтримку Соцпартії та пана Мороза в парламенті. Я виступив тоді з протестом проти цього, попереджаючи Вас про майбутню поразку й зраду соціалістів. Нажаль, це підтвердилось в ще більшій мірі, ніж можна було очікувати. За того «Героя» й за передвиборне політиканство Ви поплатилися звинуваченнями в антисемітизмі й приходом ком-соц-реґіоналів до влади.

Нині проти Вас розігрують подвійну карту антисемітизму. За Ваші виступи про Петлюру й УПА з подачі Москви по всьому світі Вас звинувачують в реабілітації нацизму. МАУПівська ж зграя звинувачує Вас в сіонізмі та ЦРУшності, посилаючись на єврейське походження Вашого оточення, Вашої дружини й навіть Ю. Тимошенко. Не бачу в подібному походженні нічого злочинного, навпаки, злочинним є саме це звинувачення, яке можна й слід кваліфікувати, як складову частину нацистської пропаганди в Україні. Що Ви реально зробили проти нацистів України? Гарні промови в Бабиному Ярі. Звернення до СБУ розібратися з діяльністю МАУП. В цьому році нарешті порушена була справа МАУП, але лише Міністерством освіти й науки та Атестаційною комісією, і не за нацистську пропаганду, а за низький рівень викладання. (У нацистів він і не міг бути високим). Але навіть рішення Міністерства про закриття низько-вартісних філій МАУПу було скасоване Господарським Судом Києва. Ні Ви, ні Уряд не маєте влади, навіть моральної.

Ви добилися від Верховної Ради визнання Голодомору геноцидом. Це без сумніву успіх, хоч і отруєний химерною позицією депутатів: Парламент України незначною більшістю нарешті, одним з останніх в світі, сказав своє слово про найбільшу катастрофу України в 20 сторіччі. Сказав з поправками Мороза. Та ось як, посилаючись на МАУПівський Форум «Каральні органи єврейсько-більшовицького режиму» (24 листопада), інтерпретує боротьбу за це визнання Сподаренківська «Сільська» шмата (28 листопада, Сергій Скоробагатько «Хто мордував Україну»). «16 листопада 2006 р. Верховна Рада України не винесла на обговорення питання про Голодомори в Україні і репресії 1937-1938 рр. як спланований сіоністичним урядом Кремля геноцид українського народу». Щоб не було сумнівів щодо «сіонізму» Кремля, він був роз’яснений тезами про «геноцид українців у часи єврейської державності 1918-1938 рр. в Україні та Радянському Союзі», «єврейсько-більшовицький переворот 1917 року», «єврейський фашизм». Скоробагатько не посоромився підтримати комуністичний наклеп на боротьбу УПА, як антисемітську.
Соцпреса не соромлячись приписує визнання геноциду мудрим поправкам Мороза супроти провокаційного піарення Голодомору Вами. А Ви не лише мовчки ковтаєте все це, а й хвалите крутіїв за підтримку, говорячи про якусь єдність з ними. Ваша подвійна позиція спрямована на примирення протидіючих сил. Морозівська є грою крапленими картами. Одна його рука формально підтримує Вас, інша, Сподаренки Скоробагатьки, продовжує вести нацистську пропаганду. Та обидві спрямовані проти Вас. Заяви про євреїв, що провадили геноцид – найкращий аргумент тим силам, що гальмують світове визнання геноциду 32-33 р., й удар по визнанню національно-визвольної боротьби 1917-2004рр.Тому навіть член фашистської євразійської організації тов. Вітренко може тепер з фактами на руках торочити про українських захисників нацизму…

В цих умовах Ваші теплі заклики до єдності лише сприяють фактичному роз’єднанню України, бо приховують від народу гірку реальність. У Вас не вистачає мужності відверто сказати про неї й визнати свої фатальні помилки цих двох років.

Недавно Ви нагородили мене, разом з іншими членами УГГ, орденом «За мужність» 1 ступеню. Першою реакцією було викинути цю нагороду, як знецінену Вами й Вашим урядом, знецінену нагородами Сподаренкам й бездарністю Вашого адміністративного апарату, який примудрився навіть не повідомити мене про нагороду офіційно. Я не зробив цього лише з пошани до боротьби УГГ й всього національно-визвольного руху та до Ваших зусиль перебороти антиукраїнську спрямованість Верховної Ради. Але нині, коли Ви так наочно проявляєте свою нерішучість у всіх центральних питаннях державобудівництва, я змушений віддати цей орден Вам. Бо саме Вам не вистачає мужності й мудрості сьогодні, в цей кризовий, вирішальний момент нашої історії. Має рацію А. Турчинов, що владу в Україні впевнено перебирають нині найбільш агресивні олігархічні клани, «для яких Конституція, закон – порожній звук» й Україна слідом за Росією йде до тоталітаризму й реставрації імперії.

Оранжева революція була найвеличнішою, найлюдянішою історичною дією останніх 100 років. Ви разом з іншими лідерами революції розтринькали наданий Вам духовний капітал Майдану своїми сварками, некомпетентністю, непослідовністю й немужністю. Ви втратили й втрачаєте, «здаєте» найкращих своїх соратників.

Не мені виміряти свою мужність ступенями, та й не маю відповідних приладів. Але як символ дійсної мужності десятків тисяч учасників руху опору орден, наданий нашій Групі, має сенс, має духовну силу. Тому й передаю його Вам для зміцнення Вашого духу, який Ви таки мали в 2004 році. Бо ще не пізно для мудрих та рішучих дій, та й народний потенціал Майдану не вичерпався. Наберіться сил для скасування нав’язаної Майдану «політреформи», яка звела вашу функцію Президента до номінальної ролі Президента, до вимушеної участі в торжищі, що має назву Парламенту й почалося вже під час перемоги 2004 р. Сил для Референдуму, дострокових виборів у Парламент і т. д. Для відновлення оранжевої коаліції, але без сумнівних союзників. Сил для того, щоб примусити Уряд, Суд, Парламент засудити різнокольорових комуно-нацистів. Та не мені, з Франції, давати Вам конкретні поради щодо конкретних дій…

Не бійтеся звернутися до народу з відвертим, прозорим, суворим правдивим словом. Народ України в 2004 році довів свою мудрість і мужність. Та сьогодні він зневірився у словах, завинених в папірчики «любих друзів». Він потребує мужнього слова мужнього Президента.

Л. Плющ, колишній закордонний представник Української Гельсінської Групи
5 грудня 2006 р. Франція
Дай Вам Бог сили, Вікторе Андрійовичу!

Відповіді

 • 2006.12.05 | Andrij

  Re: Відкритий лист Президенту України

  Bravo!
 • 2006.12.05 | Забойщик

  Романтический "глас вопиющего в пустыне" или

  "Помните меня (Плюща) люди!!!"
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.12.05 | observer

   "Акєла промахнулся!"

   Забойщик пише:
   > "Помните меня (Плюща) люди!!!"

   цього Плюща люди завжди пам'ятатимуть. на відміну від івана
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.12.05 | Забойщик

    пРЕДЛАГАЮ ПАРИ:

    Выходим на улицу и опрашиваем 100 человек подряд - Если не менее 5 человек его вспомнит - я проиграл! Если никто не вспомнит - я выиграл.иные результаты - ничья! ;)
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.12.05 | observer

     Криво побудовані умови

     Забойщик пише:
     > Выходим на улицу и опрашиваем 100 человек подряд - Если не менее 5 человек его вспомнит - я проиграл! Если никто не вспомнит - я выиграл.иные результаты - ничья! ;)

     і? плюща зараз пам'ятають не менше людей, ніж 5 чи 10 років тому. їх небагато, але це - справжня українська еліта. а те, що про нього ніц не знає провінційний комерсант, то пану леоніду, повірте, фіолетово ;-)
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2006.12.06 | Забойщик

      Re: Криво побудовані умови

      05-12-2006 23:50, observer
      Криво побудовані умови
      Вы ,пане,СЛАБАК!!!! ;) Я специально выбрал самые жёсткие условия для себя,а не для вас!

      Забойщик пише:
      > Выходим на улицу и опрашиваем 100 человек подряд - Если не менее 5 человек его вспомнит - я проиграл! Если никто не вспомнит - я выиграл.иные результаты - ничья!


      і? плюща зараз пам'ятають не менше людей, ніж 5 чи 10 років тому. їх небагато, але це - справжня українська еліта.
      Очень интересное определение элиты.Не боитесь ,что в числе помнящих есть явное дерьмо.Мало ли кто кого помнит! ;)

      а те, що про нього ніц не знає провінційний комерсант, то пану леоніду, повірте, фіолетово

      Если "провінційний комерсант" это я,то вы глубоко ошибаетесь.Кстати я предлагал выйти на улицы Киева!
    • 2006.12.06 | ОРИШКА

     Re: пРЕДЛАГАЮ ПАРИ:

     Некорректно. Спросите о В.Стусе - ответ будет такой же. Я уже убеждалась. Обывателю чихать на героев.
    • 2006.12.06 | Gemini

     Это глупое пари

     Далеко не все люди помнят о праведниках.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2006.12.06 | толя дейнека

      знов пафос

      головно, щоб пам'ятали і шанували тих, хто призначає праведниками(тм).

      тут цікаво, що праведник(тм) може бути як призначений, так в разі провини з таким же святим пафосом зкинутий.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.12.06 | Gemini

       вы хоть сами поняли, что сказали?

       маразм какой-то...

       толя дейнека пише:
       > головно, щоб пам'ятали і шанували тих, хто призначає праведниками(тм).
       >
       > тут цікаво, що праведник(тм) може бути як призначений, так в разі провини з таким же святим пафосом зкинутий.
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2006.12.06 | толя дейнека

        пояснюю

        В теорії шулерських психологічних впливів цей прийом зветься здається "зверненням до авторитетів". Своєю репликою ви назвали Плюща "праведником" - очевидно з наміром відбити охоту ставитися до його листа критично, адже "праведники пишуть лише святі речі".

        у відповідь на це я зазначив, що так звані праведники є ділом цілком рукотворним, фактично - призначаються в залежності від потреб, і на жаль нерідко мова йде про брудні руки.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2006.12.06 | Gemini

         Re: пояснюю

         толя дейнека пише:
         > В теорії шулерських психологічних впливів цей прийом зветься здається "зверненням до авторитетів". Своєю репликою ви назвали Плюща "праведником" - очевидно з наміром відбити охоту ставитися до його листа критично, адже "праведники пишуть лише святі речі".

         Я не собираюсь никого в чем-то переубеждать, тем более вас, поэтому и аппелировать к авторитетам мне нет смысла. Просто напомнил, что простые люди не всегда знают людей, делающих добро, в ответ на конкретное сообщение Забойщика, предлагающего некорректный тест. Про письмо я вообще ничего не говорил, так что всуньте СВОИ шулерские приемчики в свой пидоросионский зад.

         >
         > у відповідь на це я зазначив, що так звані праведники є ділом цілком рукотворним, фактично - призначаються в залежності від потреб, і на жаль нерідко мова йде про брудні руки.


         Я так скажу: пока сопляки вроде вас в начальных классах школы бодро вычитавали политинформацию из советских газет об угнетении мирового пролетариата (или строчили доносы, не знаю, сколько там вам лет), Плющ рисковал жизнью, выступая против строя внутри брежневской страны. Плющ создал свой образ сам, и не вам его судить.
         згорнути/розгорнути гілку відповідей
         • 2006.12.06 | толя дейнека

          Re: пояснюю на прикладах

          погляд трохи зі сторони.
          мова йде про певну висловлену позицію. Ви вважаєте її доцільною, і тому розсипаєте похвали його автору. Йде ніби подвійне підсилення змісту: "чудова людина сказала чудові слова".
          далі, з чиєюсь позицією ви не погоджуєтесь, тоді той самий прийом зі знаком мінус. Ви кажете, що погані слова лунають від кепської особи, і не жалієте на лайку (в даному на мене, але якби Плющ сказав щось не в тему, маю підозру і для нього ви б за словом в кишеню не лізли).

          обидва прийоми вами очевидно використані. Думаю, для вас це природно, і ви може навіть цього не помічаєте.

          на відміну від цього, я завжди намагаюся по можливості абстрагуватися від автора і оцінювати власне слова і зміст. Хай це буде хоч Штирліц чи Юда Іскаріот.

          в даному випадку маємо таку послідовність подій
          - певна група людей системно терпить поразку, звинувачуючи МАУП в пропаганді ненависті.
          - після оцінки ситуації виникає наступний план: нищити вуз економічно, відважуючи студентів і закриваючи філії
          - МОН закриває десятки філіалів МАУП і відмовляє тисячам студентів в дипломах за здані іспити
          - суд визнає незаконним закриття філій і невидачу дипломів
          - з'являється дуже дивний "лист Л.Плюща із Парижа" з вимогою закрити МАУП (фактично миттєво, адже більше чим займатися в Парижі нема)

          на мою думку, все це, включно з Плющем, виглядає дуже некрасиво. Мені нема чого засуджувати чи судити Леоніда Плюща як людину, але його конкретні дії стосовно конкретної справи викликають в мене м'яко кажучи нерозуміння.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2006.12.06 | Gemini

           Re: пояснюю на прикладах

           еще раз, для особо одаренных:

           Свою позицию относително письма Плюща я НАМЕРЕННО не высказывал. Я выразил свое отношение к конкретному посту в его адрес, в стиле ад хоминем, от Забойщика. Тут влезли вы и стали мне приписывать ахинею, которая могла появиться только в вашей не совсем здоровой голове.

           Про пидоросионский зад я не достаточно ясно высказался?
           згорнути/розгорнути гілку відповідей
           • 2006.12.06 | толя дейнека

            Re: пояснюю на прикладах

            з сумом констатую, що набір полемічних прийомів в вас не дуже великий.
            дивіться краще футбол, якщо є можливість, 2:0 напоки
    • 2006.12.15 | Shadow

     Re: пРЕДЛАГАЮ ПАРИ:

     Ну да. На вопрос "кто такой Поль Адриен Морис Дирак?" тоже из 100 чел. вразумительно ответит около 0.5 человека - и что? Обьявим Дирака "малоизвестным физиком"?
 • 2006.12.05 | Svitlana

  Re: Відкритий лист Президенту України

  Ваш лист, шановний п.Плющ, здається мені не щирим і не послідовним.
  З Вашого листа я зрозуміла, що найбільша вада Президента в тому, що він не дуже наполегливо захищає інтереси євреєв в Україні. Я Вам скажу більше - Президент недостатньо, як здається багатьом, захищає і інтереси українців. Я не відношу себе до тих багатьох. Я думаю,що Президент робить максимально з того , що дозволяють согоднішні обставини. І за майбутнє своєї країни я спокійна. А от що до того, що Ви хотіли викинути орден "За мужність", вручений Вам нашим Президентом, скажу таке: може у Вас у Франції так чинять шляхетні люди, у нас в Україні символи нашої Держави під ноги не кидають, принаймні українці.
  Тепер, що до єврейської теми в Україні. Я не знаю, чи була ця тема реально в якісь часи гостріша ніж тема відносин українців і росіян, татар і росіян, німців і поляків і т.п. і т.п. і т.п.....Мені навіть смішно з цього приводу. Дуже хотілось би побачити той центр у світі де продукують всякі страшилки щодо єврейського питання. Може, це чиясь настанова єврейському народові, весь час нагадувати про свою винятковість світу тим, що виявляти начебто негарне до них ставлення.
  Що ви вчепились у ту МАУП. Ну хто її знає? Якій її вплив? Та ніякий.
  Ми жили, живемо і будемо жити в мирі і добрі з любими націями, якщо вони не будуть ображати нашу історію і нашу гідність. А те що в побуті можуть посваритись не тільки Ів.Ів. з Ів.Нікіф. а і Ів.Ів. з Абрам.Абра-чем, то що тут такого?
  Короче,.п.Плющ, бажаю Вам здоров"я, счастя та успіхів в роботі на благо Франції.
  З повагою.п.Світлана
  Л. Плющ пише:
  > Відкритий лист Президенту України
  > Копія: сайт «Майдан»
  > Шановний пане Президент!
  >
  > Ні, я таки дійсно шаную Вас за все те позитивне для України, що Ви зробили під час Помаранчевої революції. Шаную за Ваші спроби повернути Україні її власну історію, пам’ять, гордість, честь. За Ваші виступи й укази про Голодомор, УПА, борців, що загинули за Україну в комуністичних та нацистських таборах, за Ваші виступи проти ксенофобії й антисемітизму. Та й уся Ваша діяльність справляє враження, що, на відміну від більшості українських «політиків», Ви справді вболіваєте не лише за себе, а й за Україну та демократію.
  >
  > Та я не можу шанувати людину, яка пропустила до фактичної влади в Україні сили реакції, 5 колону імперії й мафій. Людину непослідовну й безсилу. Так, Ви примусили внутрішніх ворогів України підписати непоганий Універсал, і формально визнати Ваші вимоги. Але Універсал – слова, значущі лише для Вас. Не для них, Ваших противників. Ні комуністам, ні Морозові, ні «реґіоналам» не зрозуміле поняття честі, зокрема честі даного ними слова. Їх цікавить лише реальна матеріальна влада – у Верховній Раді й регіональних радах, влада силових структур, Суду, фінансова влада. І саме її вони поступово й наполегливо захоплюють, залишаючи Вам лише видимість влади.
  >
  > Та не буду перераховувати Ваші вади, як людини й як Президента – їх ретельно виписують не лише Ваші вороги, але й прихильники.
  > Головна з них – нерішучість, тобто відсутність мужності.
  >
  > Це легко побачити на прикладі Вашої боротьби з антисемітизмом. Антисемітизм – не головна проблема сучасної української кризи. Але саме він – лакмусовий папір стану душевного здоров’я держави, суспільства. В 2005 р. Ви виступили проти антисемітської пропаганди МАУПу. (Нажаль Ви не використали слово нацизм, не наважились). І це аж ніяк не вплинуло ні на МАУП, ні на інші їй подібні структури, для мене безсумнівно організовані або підбурювані ФСБ та іншими ворожими Україні силами. Гірше, на початку 2006р, перед злощасними виборами, Ви примудрилися дати звання Героя України МАУПівському співробітнику І. Сподаренкові з «Сільських вістей». Вас підставили Ваші політтехнологи й Ваш бюрократичний апарат, які мали надію на підтримку Соцпартії та пана Мороза в парламенті. Я виступив тоді з протестом проти цього, попереджаючи Вас про майбутню поразку й зраду соціалістів. Нажаль, це підтвердилось в ще більшій мірі, ніж можна було очікувати. За того «Героя» й за передвиборне політиканство Ви поплатилися звинуваченнями в антисемітизмі й приходом ком-соц-реґіоналів до влади.
  >
  > Нині проти Вас розігрують подвійну карту антисемітизму. За Ваші виступи про Петлюру й УПА з подачі Москви по всьому світі Вас звинувачують в реабілітації нацизму. МАУПівська ж зграя звинувачує Вас в сіонізмі та ЦРУшності, посилаючись на єврейське походження Вашого оточення, Вашої дружини й навіть Ю. Тимошенко. Не бачу в подібному походженні нічого злочинного, навпаки, злочинним є саме це звинувачення, яке можна й слід кваліфікувати, як складову частину нацистської пропаганди в Україні. Що Ви реально зробили проти нацистів України? Гарні промови в Бабиному Ярі. Звернення до СБУ розібратися з діяльністю МАУП. В цьому році нарешті порушена була справа МАУП, але лише Міністерством освіти й науки та Атестаційною комісією, і не за нацистську пропаганду, а за низький рівень викладання. (У нацистів він і не міг бути високим). Але навіть рішення Міністерства про закриття низько-вартісних філій МАУПу було скасоване Господарським Судом Києва. Ні Ви, ні Уряд не маєте влади, навіть моральної.
  >
  > Ви добилися від Верховної Ради визнання Голодомору геноцидом. Це без сумніву успіх, хоч і отруєний химерною позицією депутатів: Парламент України незначною більшістю нарешті, одним з останніх в світі, сказав своє слово про найбільшу катастрофу України в 20 сторіччі. Сказав з поправками Мороза. Та ось як, посилаючись на МАУПівський Форум «Каральні органи єврейсько-більшовицького режиму» (24 листопада), інтерпретує боротьбу за це визнання Сподаренківська «Сільська» шмата (28 листопада, Сергій Скоробагатько «Хто мордував Україну»). «16 листопада 2006 р. Верховна Рада України не винесла на обговорення питання про Голодомори в Україні і репресії 1937-1938 рр. як спланований сіоністичним урядом Кремля геноцид українського народу». Щоб не було сумнівів щодо «сіонізму» Кремля, він був роз’яснений тезами про «геноцид українців у часи єврейської державності 1918-1938 рр. в Україні та Радянському Союзі», «єврейсько-більшовицький переворот 1917 року», «єврейський фашизм». Скоробагатько не посоромився підтримати комуністичний наклеп на боротьбу УПА, як антисемітську.
  > Соцпреса не соромлячись приписує визнання геноциду мудрим поправкам Мороза супроти провокаційного піарення Голодомору Вами. А Ви не лише мовчки ковтаєте все це, а й хвалите крутіїв за підтримку, говорячи про якусь єдність з ними. Ваша подвійна позиція спрямована на примирення протидіючих сил. Морозівська є грою крапленими картами. Одна його рука формально підтримує Вас, інша, Сподаренки Скоробагатьки, продовжує вести нацистську пропаганду. Та обидві спрямовані проти Вас. Заяви про євреїв, що провадили геноцид – найкращий аргумент тим силам, що гальмують світове визнання геноциду 32-33 р., й удар по визнанню національно-визвольної боротьби 1917-2004рр.Тому навіть член фашистської євразійської організації тов. Вітренко може тепер з фактами на руках торочити про українських захисників нацизму…
  >
  > В цих умовах Ваші теплі заклики до єдності лише сприяють фактичному роз’єднанню України, бо приховують від народу гірку реальність. У Вас не вистачає мужності відверто сказати про неї й визнати свої фатальні помилки цих двох років.
  >
  > Недавно Ви нагородили мене, разом з іншими членами УГГ, орденом «За мужність» 1 ступеню. Першою реакцією було викинути цю нагороду, як знецінену Вами й Вашим урядом, знецінену нагородами Сподаренкам й бездарністю Вашого адміністративного апарату, який примудрився навіть не повідомити мене про нагороду офіційно. Я не зробив цього лише з пошани до боротьби УГГ й всього національно-визвольного руху та до Ваших зусиль перебороти антиукраїнську спрямованість Верховної Ради. Але нині, коли Ви так наочно проявляєте свою нерішучість у всіх центральних питаннях державобудівництва, я змушений віддати цей орден Вам. Бо саме Вам не вистачає мужності й мудрості сьогодні, в цей кризовий, вирішальний момент нашої історії. Має рацію А. Турчинов, що владу в Україні впевнено перебирають нині найбільш агресивні олігархічні клани, «для яких Конституція, закон – порожній звук» й Україна слідом за Росією йде до тоталітаризму й реставрації імперії.
  >
  > Оранжева революція була найвеличнішою, найлюдянішою історичною дією останніх 100 років. Ви разом з іншими лідерами революції розтринькали наданий Вам духовний капітал Майдану своїми сварками, некомпетентністю, непослідовністю й немужністю. Ви втратили й втрачаєте, «здаєте» найкращих своїх соратників.
  >
  > Не мені виміряти свою мужність ступенями, та й не маю відповідних приладів. Але як символ дійсної мужності десятків тисяч учасників руху опору орден, наданий нашій Групі, має сенс, має духовну силу. Тому й передаю його Вам для зміцнення Вашого духу, який Ви таки мали в 2004 році. Бо ще не пізно для мудрих та рішучих дій, та й народний потенціал Майдану не вичерпався. Наберіться сил для скасування нав’язаної Майдану «політреформи», яка звела вашу функцію Президента до номінальної ролі Президента, до вимушеної участі в торжищі, що має назву Парламенту й почалося вже під час перемоги 2004 р. Сил для Референдуму, дострокових виборів у Парламент і т. д. Для відновлення оранжевої коаліції, але без сумнівних союзників. Сил для того, щоб примусити Уряд, Суд, Парламент засудити різнокольорових комуно-нацистів. Та не мені, з Франції, давати Вам конкретні поради щодо конкретних дій…
  >
  > Не бійтеся звернутися до народу з відвертим, прозорим, суворим правдивим словом. Народ України в 2004 році довів свою мудрість і мужність. Та сьогодні він зневірився у словах, завинених в папірчики «любих друзів». Він потребує мужнього слова мужнього Президента.
  >
  > Л. Плющ, колишній закордонний представник Української Гельсінської Групи
  > 5 грудня 2006 р. Франція
  > Дай Вам Бог сили, Вікторе Андрійовичу!

  Л. Плющ пише:
  > Відкритий лист Президенту України
  > Копія: сайт «Майдан»
  > Шановний пане Президент!
  >
  > Ні, я таки дійсно шаную Вас за все те позитивне для України, що Ви зробили під час Помаранчевої революції. Шаную за Ваші спроби повернути Україні її власну історію, пам’ять, гордість, честь. За Ваші виступи й укази про Голодомор, УПА, борців, що загинули за Україну в комуністичних та нацистських таборах, за Ваші виступи проти ксенофобії й антисемітизму. Та й уся Ваша діяльність справляє враження, що, на відміну від більшості українських «політиків», Ви справді вболіваєте не лише за себе, а й за Україну та демократію.
  >
  > Та я не можу шанувати людину, яка пропустила до фактичної влади в Україні сили реакції, 5 колону імперії й мафій. Людину непослідовну й безсилу. Так, Ви примусили внутрішніх ворогів України підписати непоганий Універсал, і формально визнати Ваші вимоги. Але Універсал – слова, значущі лише для Вас. Не для них, Ваших противників. Ні комуністам, ні Морозові, ні «реґіоналам» не зрозуміле поняття честі, зокрема честі даного ними слова. Їх цікавить лише реальна матеріальна влада – у Верховній Раді й регіональних радах, влада силових структур, Суду, фінансова влада. І саме її вони поступово й наполегливо захоплюють, залишаючи Вам лише видимість влади.
  >
  > Та не буду перераховувати Ваші вади, як людини й як Президента – їх ретельно виписують не лише Ваші вороги, але й прихильники.
  > Головна з них – нерішучість, тобто відсутність мужності.
  >
  > Це легко побачити на прикладі Вашої боротьби з антисемітизмом. Антисемітизм – не головна проблема сучасної української кризи. Але саме він – лакмусовий папір стану душевного здоров’я держави, суспільства. В 2005 р. Ви виступили проти антисемітської пропаганди МАУПу. (Нажаль Ви не використали слово нацизм, не наважились). І це аж ніяк не вплинуло ні на МАУП, ні на інші їй подібні структури, для мене безсумнівно організовані або підбурювані ФСБ та іншими ворожими Україні силами. Гірше, на початку 2006р, перед злощасними виборами, Ви примудрилися дати звання Героя України МАУПівському співробітнику І. Сподаренкові з «Сільських вістей». Вас підставили Ваші політтехнологи й Ваш бюрократичний апарат, які мали надію на підтримку Соцпартії та пана Мороза в парламенті. Я виступив тоді з протестом проти цього, попереджаючи Вас про майбутню поразку й зраду соціалістів. Нажаль, це підтвердилось в ще більшій мірі, ніж можна було очікувати. За того «Героя» й за передвиборне політиканство Ви поплатилися звинуваченнями в антисемітизмі й приходом ком-соц-реґіоналів до влади.
  >
  > Нині проти Вас розігрують подвійну карту антисемітизму. За Ваші виступи про Петлюру й УПА з подачі Москви по всьому світі Вас звинувачують в реабілітації нацизму. МАУПівська ж зграя звинувачує Вас в сіонізмі та ЦРУшності, посилаючись на єврейське походження Вашого оточення, Вашої дружини й навіть Ю. Тимошенко. Не бачу в подібному походженні нічого злочинного, навпаки, злочинним є саме це звинувачення, яке можна й слід кваліфікувати, як складову частину нацистської пропаганди в Україні. Що Ви реально зробили проти нацистів України? Гарні промови в Бабиному Ярі. Звернення до СБУ розібратися з діяльністю МАУП. В цьому році нарешті порушена була справа МАУП, але лише Міністерством освіти й науки та Атестаційною комісією, і не за нацистську пропаганду, а за низький рівень викладання. (У нацистів він і не міг бути високим). Але навіть рішення Міністерства про закриття низько-вартісних філій МАУПу було скасоване Господарським Судом Києва. Ні Ви, ні Уряд не маєте влади, навіть моральної.
  >
  > Ви добилися від Верховної Ради визнання Голодомору геноцидом. Це без сумніву успіх, хоч і отруєний химерною позицією депутатів: Парламент України незначною більшістю нарешті, одним з останніх в світі, сказав своє слово про найбільшу катастрофу України в 20 сторіччі. Сказав з поправками Мороза. Та ось як, посилаючись на МАУПівський Форум «Каральні органи єврейсько-більшовицького режиму» (24 листопада), інтерпретує боротьбу за це визнання Сподаренківська «Сільська» шмата (28 листопада, Сергій Скоробагатько «Хто мордував Україну»). «16 листопада 2006 р. Верховна Рада України не винесла на обговорення питання про Голодомори в Україні і репресії 1937-1938 рр. як спланований сіоністичним урядом Кремля геноцид українського народу». Щоб не було сумнівів щодо «сіонізму» Кремля, він був роз’яснений тезами про «геноцид українців у часи єврейської державності 1918-1938 рр. в Україні та Радянському Союзі», «єврейсько-більшовицький переворот 1917 року», «єврейський фашизм». Скоробагатько не посоромився підтримати комуністичний наклеп на боротьбу УПА, як антисемітську.
  > Соцпреса не соромлячись приписує визнання геноциду мудрим поправкам Мороза супроти провокаційного піарення Голодомору Вами. А Ви не лише мовчки ковтаєте все це, а й хвалите крутіїв за підтримку, говорячи про якусь єдність з ними. Ваша подвійна позиція спрямована на примирення протидіючих сил. Морозівська є грою крапленими картами. Одна його рука формально підтримує Вас, інша, Сподаренки Скоробагатьки, продовжує вести нацистську пропаганду. Та обидві спрямовані проти Вас. Заяви про євреїв, що провадили геноцид – найкращий аргумент тим силам, що гальмують світове визнання геноциду 32-33 р., й удар по визнанню національно-визвольної боротьби 1917-2004рр.Тому навіть член фашистської євразійської організації тов. Вітренко може тепер з фактами на руках торочити про українських захисників нацизму…
  >
  > В цих умовах Ваші теплі заклики до єдності лише сприяють фактичному роз’єднанню України, бо приховують від народу гірку реальність. У Вас не вистачає мужності відверто сказати про неї й визнати свої фатальні помилки цих двох років.
  >
  > Недавно Ви нагородили мене, разом з іншими членами УГГ, орденом «За мужність» 1 ступеню. Першою реакцією було викинути цю нагороду, як знецінену Вами й Вашим урядом, знецінену нагородами Сподаренкам й бездарністю Вашого адміністративного апарату, який примудрився навіть не повідомити мене про нагороду офіційно. Я не зробив цього лише з пошани до боротьби УГГ й всього національно-визвольного руху та до Ваших зусиль перебороти антиукраїнську спрямованість Верховної Ради. Але нині, коли Ви так наочно проявляєте свою нерішучість у всіх центральних питаннях державобудівництва, я змушений віддати цей орден Вам. Бо саме Вам не вистачає мужності й мудрості сьогодні, в цей кризовий, вирішальний момент нашої історії. Має рацію А. Турчинов, що владу в Україні впевнено перебирають нині найбільш агресивні олігархічні клани, «для яких Конституція, закон – порожній звук» й Україна слідом за Росією йде до тоталітаризму й реставрації імперії.
  >
  > Оранжева революція була найвеличнішою, найлюдянішою історичною дією останніх 100 років. Ви разом з іншими лідерами революції розтринькали наданий Вам духовний капітал Майдану своїми сварками, некомпетентністю, непослідовністю й немужністю. Ви втратили й втрачаєте, «здаєте» найкращих своїх соратників.
  >
  > Не мені виміряти свою мужність ступенями, та й не маю відповідних приладів. Але як символ дійсної мужності десятків тисяч учасників руху опору орден, наданий нашій Групі, має сенс, має духовну силу. Тому й передаю його Вам для зміцнення Вашого духу, який Ви таки мали в 2004 році. Бо ще не пізно для мудрих та рішучих дій, та й народний потенціал Майдану не вичерпався. Наберіться сил для скасування нав’язаної Майдану «політреформи», яка звела вашу функцію Президента до номінальної ролі Президента, до вимушеної участі в торжищі, що має назву Парламенту й почалося вже під час перемоги 2004 р. Сил для Референдуму, дострокових виборів у Парламент і т. д. Для відновлення оранжевої коаліції, але без сумнівних союзників. Сил для того, щоб примусити Уряд, Суд, Парламент засудити різнокольорових комуно-нацистів. Та не мені, з Франції, давати Вам конкретні поради щодо конкретних дій…
  >
  > Не бійтеся звернутися до народу з відвертим, прозорим, суворим правдивим словом. Народ України в 2004 році довів свою мудрість і мужність. Та сьогодні він зневірився у словах, завинених в папірчики «любих друзів». Він потребує мужнього слова мужнього Президента.
  >
  > Л. Плющ, колишній закордонний представник Української Гельсінської Групи
  > 5 грудня 2006 р. Франція
  > Дай Вам Бог сили, Вікторе Андрійовичу!

  Л. Плющ пише:
  > Відкритий лист Президенту України
  > Копія: сайт «Майдан»
  > Шановний пане Президент!
  >
  > Ні, я таки дійсно шаную Вас за все те позитивне для України, що Ви зробили під час Помаранчевої революції. Шаную за Ваші спроби повернути Україні її власну історію, пам’ять, гордість, честь. За Ваші виступи й укази про Голодомор, УПА, борців, що загинули за Україну в комуністичних та нацистських таборах, за Ваші виступи проти ксенофобії й антисемітизму. Та й уся Ваша діяльність справляє враження, що, на відміну від більшості українських «політиків», Ви справді вболіваєте не лише за себе, а й за Україну та демократію.
  >
  > Та я не можу шанувати людину, яка пропустила до фактичної влади в Україні сили реакції, 5 колону імперії й мафій. Людину непослідовну й безсилу. Так, Ви примусили внутрішніх ворогів України підписати непоганий Універсал, і формально визнати Ваші вимоги. Але Універсал – слова, значущі лише для Вас. Не для них, Ваших противників. Ні комуністам, ні Морозові, ні «реґіоналам» не зрозуміле поняття честі, зокрема честі даного ними слова. Їх цікавить лише реальна матеріальна влада – у Верховній Раді й регіональних радах, влада силових структур, Суду, фінансова влада. І саме її вони поступово й наполегливо захоплюють, залишаючи Вам лише видимість влади.
  >
  > Та не буду перераховувати Ваші вади, як людини й як Президента – їх ретельно виписують не лише Ваші вороги, але й прихильники.
  > Головна з них – нерішучість, тобто відсутність мужності.
  >
  > Це легко побачити на прикладі Вашої боротьби з антисемітизмом. Антисемітизм – не головна проблема сучасної української кризи. Але саме він – лакмусовий папір стану душевного здоров’я держави, суспільства. В 2005 р. Ви виступили проти антисемітської пропаганди МАУПу. (Нажаль Ви не використали слово нацизм, не наважились). І це аж ніяк не вплинуло ні на МАУП, ні на інші їй подібні структури, для мене безсумнівно організовані або підбурювані ФСБ та іншими ворожими Україні силами. Гірше, на початку 2006р, перед злощасними виборами, Ви примудрилися дати звання Героя України МАУПівському співробітнику І. Сподаренкові з «Сільських вістей». Вас підставили Ваші політтехнологи й Ваш бюрократичний апарат, які мали надію на підтримку Соцпартії та пана Мороза в парламенті. Я виступив тоді з протестом проти цього, попереджаючи Вас про майбутню поразку й зраду соціалістів. Нажаль, це підтвердилось в ще більшій мірі, ніж можна було очікувати. За того «Героя» й за передвиборне політиканство Ви поплатилися звинуваченнями в антисемітизмі й приходом ком-соц-реґіоналів до влади.
  >
  > Нині проти Вас розігрують подвійну карту антисемітизму. За Ваші виступи про Петлюру й УПА з подачі Москви по всьому світі Вас звинувачують в реабілітації нацизму. МАУПівська ж зграя звинувачує Вас в сіонізмі та ЦРУшності, посилаючись на єврейське походження Вашого оточення, Вашої дружини й навіть Ю. Тимошенко. Не бачу в подібному походженні нічого злочинного, навпаки, злочинним є саме це звинувачення, яке можна й слід кваліфікувати, як складову частину нацистської пропаганди в Україні. Що Ви реально зробили проти нацистів України? Гарні промови в Бабиному Ярі. Звернення до СБУ розібратися з діяльністю МАУП. В цьому році нарешті порушена була справа МАУП, але лише Міністерством освіти й науки та Атестаційною комісією, і не за нацистську пропаганду, а за низький рівень викладання. (У нацистів він і не міг бути високим). Але навіть рішення Міністерства про закриття низько-вартісних філій МАУПу було скасоване Господарським Судом Києва. Ні Ви, ні Уряд не маєте влади, навіть моральної.
  >
  > Ви добилися від Верховної Ради визнання Голодомору геноцидом. Це без сумніву успіх, хоч і отруєний химерною позицією депутатів: Парламент України незначною більшістю нарешті, одним з останніх в світі, сказав своє слово про найбільшу катастрофу України в 20 сторіччі. Сказав з поправками Мороза. Та ось як, посилаючись на МАУПівський Форум «Каральні органи єврейсько-більшовицького режиму» (24 листопада), інтерпретує боротьбу за це визнання Сподаренківська «Сільська» шмата (28 листопада, Сергій Скоробагатько «Хто мордував Україну»). «16 листопада 2006 р. Верховна Рада України не винесла на обговорення питання про Голодомори в Україні і репресії 1937-1938 рр. як спланований сіоністичним урядом Кремля геноцид українського народу». Щоб не було сумнівів щодо «сіонізму» Кремля, він був роз’яснений тезами про «геноцид українців у часи єврейської державності 1918-1938 рр. в Україні та Радянському Союзі», «єврейсько-більшовицький переворот 1917 року», «єврейський фашизм». Скоробагатько не посоромився підтримати комуністичний наклеп на боротьбу УПА, як антисемітську.
  > Соцпреса не соромлячись приписує визнання геноциду мудрим поправкам Мороза супроти провокаційного піарення Голодомору Вами. А Ви не лише мовчки ковтаєте все це, а й хвалите крутіїв за підтримку, говорячи про якусь єдність з ними. Ваша подвійна позиція спрямована на примирення протидіючих сил. Морозівська є грою крапленими картами. Одна його рука формально підтримує Вас, інша, Сподаренки Скоробагатьки, продовжує вести нацистську пропаганду. Та обидві спрямовані проти Вас. Заяви про євреїв, що провадили геноцид – найкращий аргумент тим силам, що гальмують світове визнання геноциду 32-33 р., й удар по визнанню національно-визвольної боротьби 1917-2004рр.Тому навіть член фашистської євразійської організації тов. Вітренко може тепер з фактами на руках торочити про українських захисників нацизму…
  >
  > В цих умовах Ваші теплі заклики до єдності лише сприяють фактичному роз’єднанню України, бо приховують від народу гірку реальність. У Вас не вистачає мужності відверто сказати про неї й визнати свої фатальні помилки цих двох років.
  >
  > Недавно Ви нагородили мене, разом з іншими членами УГГ, орденом «За мужність» 1 ступеню. Першою реакцією було викинути цю нагороду, як знецінену Вами й Вашим урядом, знецінену нагородами Сподаренкам й бездарністю Вашого адміністративного апарату, який примудрився навіть не повідомити мене про нагороду офіційно. Я не зробив цього лише з пошани до боротьби УГГ й всього національно-визвольного руху та до Ваших зусиль перебороти антиукраїнську спрямованість Верховної Ради. Але нині, коли Ви так наочно проявляєте свою нерішучість у всіх центральних питаннях державобудівництва, я змушений віддати цей орден Вам. Бо саме Вам не вистачає мужності й мудрості сьогодні, в цей кризовий, вирішальний момент нашої історії. Має рацію А. Турчинов, що владу в Україні впевнено перебирають нині найбільш агресивні олігархічні клани, «для яких Конституція, закон – порожній звук» й Україна слідом за Росією йде до тоталітаризму й реставрації імперії.
  >
  > Оранжева революція була найвеличнішою, найлюдянішою історичною дією останніх 100 років. Ви разом з іншими лідерами революції розтринькали наданий Вам духовний капітал Майдану своїми сварками, некомпетентністю, непослідовністю й немужністю. Ви втратили й втрачаєте, «здаєте» найкращих своїх соратників.
  >
  > Не мені виміряти свою мужність ступенями, та й не маю відповідних приладів. Але як символ дійсної мужності десятків тисяч учасників руху опору орден, наданий нашій Групі, має сенс, має духовну силу. Тому й передаю його Вам для зміцнення Вашого духу, який Ви таки мали в 2004 році. Бо ще не пізно для мудрих та рішучих дій, та й народний потенціал Майдану не вичерпався. Наберіться сил для скасування нав’язаної Майдану «політреформи», яка звела вашу функцію Президента до номінальної ролі Президента, до вимушеної участі в торжищі, що має назву Парламенту й почалося вже під час перемоги 2004 р. Сил для Референдуму, дострокових виборів у Парламент і т. д. Для відновлення оранжевої коаліції, але без сумнівних союзників. Сил для того, щоб примусити Уряд, Суд, Парламент засудити різнокольорових комуно-нацистів. Та не мені, з Франції, давати Вам конкретні поради щодо конкретних дій…
  >
  > Не бійтеся звернутися до народу з відвертим, прозорим, суворим правдивим словом. Народ України в 2004 році довів свою мудрість і мужність. Та сьогодні він зневірився у словах, завинених в папірчики «любих друзів». Він потребує мужнього слова мужнього Президента.
  >
  > Л. Плющ, колишній закордонний представник Української Гельсінської Групи
  > 5 грудня 2006 р. Франція
  > Дай Вам Бог сили, Вікторе Андрійовичу!

  Л. Плющ пише:
  > Відкритий лист Президенту України
  > Копія: сайт «Майдан»
  > Шановний пане Президент!
  >
  > Ні, я таки дійсно шаную Вас за все те позитивне для України, що Ви зробили під час Помаранчевої революції. Шаную за Ваші спроби повернути Україні її власну історію, пам’ять, гордість, честь. За Ваші виступи й укази про Голодомор, УПА, борців, що загинули за Україну в комуністичних та нацистських таборах, за Ваші виступи проти ксенофобії й антисемітизму. Та й уся Ваша діяльність справляє враження, що, на відміну від більшості українських «політиків», Ви справді вболіваєте не лише за себе, а й за Україну та демократію.
  >
  > Та я не можу шанувати людину, яка пропустила до фактичної влади в Україні сили реакції, 5 колону імперії й мафій. Людину непослідовну й безсилу. Так, Ви примусили внутрішніх ворогів України підписати непоганий Універсал, і формально визнати Ваші вимоги. Але Універсал – слова, значущі лише для Вас. Не для них, Ваших противників. Ні комуністам, ні Морозові, ні «реґіоналам» не зрозуміле поняття честі, зокрема честі даного ними слова. Їх цікавить лише реальна матеріальна влада – у Верховній Раді й регіональних радах, влада силових структур, Суду, фінансова влада. І саме її вони поступово й наполегливо захоплюють, залишаючи Вам лише видимість влади.
  >
  > Та не буду перераховувати Ваші вади, як людини й як Президента – їх ретельно виписують не лише Ваші вороги, але й прихильники.
  > Головна з них – нерішучість, тобто відсутність мужності.
  >
  > Це легко побачити на прикладі Вашої боротьби з антисемітизмом. Антисемітизм – не головна проблема сучасної української кризи. Але саме він – лакмусовий папір стану душевного здоров’я держави, суспільства. В 2005 р. Ви виступили проти антисемітської пропаганди МАУПу. (Нажаль Ви не використали слово нацизм, не наважились). І це аж ніяк не вплинуло ні на МАУП, ні на інші їй подібні структури, для мене безсумнівно організовані або підбурювані ФСБ та іншими ворожими Україні силами. Гірше, на початку 2006р, перед злощасними виборами, Ви примудрилися дати звання Героя України МАУПівському співробітнику І. Сподаренкові з «Сільських вістей». Вас підставили Ваші політтехнологи й Ваш бюрократичний апарат, які мали надію на підтримку Соцпартії та пана Мороза в парламенті. Я виступив тоді з протестом проти цього, попереджаючи Вас про майбутню поразку й зраду соціалістів. Нажаль, це підтвердилось в ще більшій мірі, ніж можна було очікувати. За того «Героя» й за передвиборне політиканство Ви поплатилися звинуваченнями в антисемітизмі й приходом ком-соц-реґіоналів до влади.
  >
  > Нині проти Вас розігрують подвійну карту антисемітизму. За Ваші виступи про Петлюру й УПА з подачі Москви по всьому світі Вас звинувачують в реабілітації нацизму. МАУПівська ж зграя звинувачує Вас в сіонізмі та ЦРУшності, посилаючись на єврейське походження Вашого оточення, Вашої дружини й навіть Ю. Тимошенко. Не бачу в подібному походженні нічого злочинного, навпаки, злочинним є саме це звинувачення, яке можна й слід кваліфікувати, як складову частину нацистської пропаганди в Україні. Що Ви реально зробили проти нацистів України? Гарні промови в Бабиному Ярі. Звернення до СБУ розібратися з діяльністю МАУП. В цьому році нарешті порушена була справа МАУП, але лише Міністерством освіти й науки та Атестаційною комісією, і не за нацистську пропаганду, а за низький рівень викладання. (У нацистів він і не міг бути високим). Але навіть рішення Міністерства про закриття низько-вартісних філій МАУПу було скасоване Господарським Судом Києва. Ні Ви, ні Уряд не маєте влади, навіть моральної.
  >
  > Ви добилися від Верховної Ради визнання Голодомору геноцидом. Це без сумніву успіх, хоч і отруєний химерною позицією депутатів: Парламент України незначною більшістю нарешті, одним з останніх в світі, сказав своє слово про найбільшу катастрофу України в 20 сторіччі. Сказав з поправками Мороза. Та ось як, посилаючись на МАУПівський Форум «Каральні органи єврейсько-більшовицького режиму» (24 листопада), інтерпретує боротьбу за це визнання Сподаренківська «Сільська» шмата (28 листопада, Сергій Скоробагатько «Хто мордував Україну»). «16 листопада 2006 р. Верховна Рада України не винесла на обговорення питання про Голодомори в Україні і репресії 1937-1938 рр. як спланований сіоністичним урядом Кремля геноцид українського народу». Щоб не було сумнівів щодо «сіонізму» Кремля, він був роз’яснений тезами про «геноцид українців у часи єврейської державності 1918-1938 рр. в Україні та Радянському Союзі», «єврейсько-більшовицький переворот 1917 року», «єврейський фашизм». Скоробагатько не посоромився підтримати комуністичний наклеп на боротьбу УПА, як антисемітську.
  > Соцпреса не соромлячись приписує визнання геноциду мудрим поправкам Мороза супроти провокаційного піарення Голодомору Вами. А Ви не лише мовчки ковтаєте все це, а й хвалите крутіїв за підтримку, говорячи про якусь єдність з ними. Ваша подвійна позиція спрямована на примирення протидіючих сил. Морозівська є грою крапленими картами. Одна його рука формально підтримує Вас, інша, Сподаренки Скоробагатьки, продовжує вести нацистську пропаганду. Та обидві спрямовані проти Вас. Заяви про євреїв, що провадили геноцид – найкращий аргумент тим силам, що гальмують світове визнання геноциду 32-33 р., й удар по визнанню національно-визвольної боротьби 1917-2004рр.Тому навіть член фашистської євразійської організації тов. Вітренко може тепер з фактами на руках торочити про українських захисників нацизму…
  >
  > В цих умовах Ваші теплі заклики до єдності лише сприяють фактичному роз’єднанню України, бо приховують від народу гірку реальність. У Вас не вистачає мужності відверто сказати про неї й визнати свої фатальні помилки цих двох років.
  >
  > Недавно Ви нагородили мене, разом з іншими членами УГГ, орденом «За мужність» 1 ступеню. Першою реакцією було викинути цю нагороду, як знецінену Вами й Вашим урядом, знецінену нагородами Сподаренкам й бездарністю Вашого адміністративного апарату, який примудрився навіть не повідомити мене про нагороду офіційно. Я не зробив цього лише з пошани до боротьби УГГ й всього національно-визвольного руху та до Ваших зусиль перебороти антиукраїнську спрямованість Верховної Ради. Але нині, коли Ви так наочно проявляєте свою нерішучість у всіх центральних питаннях державобудівництва, я змушений віддати цей орден Вам. Бо саме Вам не вистачає мужності й мудрості сьогодні, в цей кризовий, вирішальний момент нашої історії. Має рацію А. Турчинов, що владу в Україні впевнено перебирають нині найбільш агресивні олігархічні клани, «для яких Конституція, закон – порожній звук» й Україна слідом за Росією йде до тоталітаризму й реставрації імперії.
  >
  > Оранжева революція була найвеличнішою, найлюдянішою історичною дією останніх 100 років. Ви разом з іншими лідерами революції розтринькали наданий Вам духовний капітал Майдану своїми сварками, некомпетентністю, непослідовністю й немужністю. Ви втратили й втрачаєте, «здаєте» найкращих своїх соратників.
  >
  > Не мені виміряти свою мужність ступенями, та й не маю відповідних приладів. Але як символ дійсної мужності десятків тисяч учасників руху опору орден, наданий нашій Групі, має сенс, має духовну силу. Тому й передаю його Вам для зміцнення Вашого духу, який Ви таки мали в 2004 році. Бо ще не пізно для мудрих та рішучих дій, та й народний потенціал Майдану не вичерпався. Наберіться сил для скасування нав’язаної Майдану «політреформи», яка звела вашу функцію Президента до номінальної ролі Президента, до вимушеної участі в торжищі, що має назву Парламенту й почалося вже під час перемоги 2004 р. Сил для Референдуму, дострокових виборів у Парламент і т. д. Для відновлення оранжевої коаліції, але без сумнівних союзників. Сил для того, щоб примусити Уряд, Суд, Парламент засудити різнокольорових комуно-нацистів. Та не мені, з Франції, давати Вам конкретні поради щодо конкретних дій…
  >
  > Не бійтеся звернутися до народу з відвертим, прозорим, суворим правдивим словом. Народ України в 2004 році довів свою мудрість і мужність. Та сьогодні він зневірився у словах, завинених в папірчики «любих друзів». Він потребує мужнього слова мужнього Президента.
  >
  > Л. Плющ, колишній закордонний представник Української Гельсінської Групи
  > 5 грудня 2006 р. Франція
  > Дай Вам Бог сили, Вікторе Андрійовичу!
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.12.06 | ОРИШКА

   Re: Відкритий лист Президенту України

   Мадам, в отличии от вас Л.Плющ имеет право на такое выступление. Он его заслужил своей борьбой с совком.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.12.06 | Таля

    Світлана, за вамі тоже масква стаіт, як за Талєй. тчк. ОРИШКА

 • 2006.12.05 | толя дейнека

  клас! я в захваті! клас!!!

  стільки пафоса - тільки через те що суд визнав незаконним закриття філій МАУП і визнав незаконним невидачу дипломів тисячам студентів, що склали державні іспити. Всім французам прокинутися і шпиняти президента по всякому.
  Так справді схоже в україні нагайніших проблемм нема тільки як терміново закрити МАУП. Втричі-вчетверо зросли комунальні платежі, як платити народ не знає, - так це фігня, без шкури МАУПа і президент ніякий не презик, а ганчірка.

  я зацінив, дякую за насолоду.
 • 2006.12.06 | Таля

  "Проблемі" антисемітизму в Україні ця "еліта" приділила більше

  уваги, ніж проблемам українців та України.

  Цікаво, скільки отримав цей провокатор за поливання України лайном? Бо про МАУП, то тут так, до слова. А світове жидівство знову гидує результатом боротьби з антисемітизмом В Україні!!!

  ХТО ж заплатив йому за це "бля-патріотичне словесне розвільнення", вже нікому нецікаво.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.12.06 | ОРИШКА

   Re: Модераторы, а че, я - как все.

   Таля, все ваши истеричные гоп-стопные бля-нац-душистые вопли не стоят одной буквы Л.Плюща. Человек жизнью заслужил право на оценку.
   А с вами тут выстраивается настоящий парад переодетой гэбни, методы - что и против УПА - переодевание.
   Упражнения в испражнениях. Прадалжайтэ, прадалжайте, таварисч Таля- .
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.12.06 | Мірко

    Re: Модераторы, а че, я - как все.

    ОРИШКА пише:
    > Таля, все ваши истеричные гоп-стопные бля-нац-душистые вопли не стоят одной буквы Л.Плюща.<

    Пізнаю стиль! Ви може сестра призабутого та неоплаканого Шарпа?
    От какий красивей язик! Ще кілька "бля" і було би чисто по московськи.

    >Человек жизнью заслужил право на оценку.<

    Діяспора його, як не помиляюся, із Сибіру врятувала. А бачу що на батьківщину вертатися не збирається! З ним на цю тему напевно колєґа пан Михайло поговорить! ;)

    > А с вами тут выстраивается настоящий парад переодетой гэбни, методы - что и против УПА - переодевание.
    > Упражнения в испражнениях. Прадалжайтэ, прадалжайте, таварисч Таля- .
    Не дуже тут зрозумів, але здається що пані Оришці, як усе, треба щось довше. :p :hap: :hap:
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.12.06 | ОРИШКА

     Re: Модераторы, а че, я - как все.

     А то, что "бля" у Талы взято - вы не заметили? Вот и я о том. Воинствующие ..., лишь бы врагов искать. Позор. Пока тут глупости козу друг другу показывать будут - бандиты будут чувствовать себя, как дома.
     А как же, президент у нас по-украински думает, ха-ароший мальчик. Просто, бальзам на раны стране. А мы тут еще жидів та москалів заулюлюкаем - и придет "щастя" полный набор.
  • 2006.12.06 | Михайло Свистович

   Re: "Проблемі" антисемітизму в Україні ця "еліта" приділила більше

   Таля пише:
   >
   > Цікаво, скільки отримав цей провокатор за поливання України лайном?

   Не судіть усіх по собі, бо цей "провокатор", який, гна відміну від переважної більшості членів ВО "Свобода", назавжди увійшов до пантеону борців за незалежність України, не пише за гроші.

   >
   > ХТО ж заплатив йому за це "бля-патріотичне словесне розвільнення", вже нікому нецікаво.

   А навіщо цікавитися тим, чого не існує?
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.12.06 | толя дейнека

    назавжди увійшов до пантеону, не пише за гроші

    певно, за якісь гроші йому в Парижі треба жити? ні?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.12.06 | Михайло Свистович

     Re: назавжди увійшов до пантеону, не пише за гроші

     толя дейнека пише:
     > певно, за якісь гроші йому в Парижі треба жити? ні?

     Треба, але для цього в них є робота чи спосіб заробітку. Написанням листа українською мовою українському президенту грошей у Франції не заробиш.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2006.12.06 | Пані

      Re: назавжди увійшов до пантеону, не пише за гроші

      Михайло Свистович пише:
      > толя дейнека пише:
      > > певно, за якісь гроші йому в Парижі треба жити? ні?
      >
      > Треба, але для цього в них є робота чи спосіб заробітку. Написанням листа українською мовою українському президенту грошей у Франції не заробиш.

      Ти ніфіга не розумієш. За це бешение бабки башляють підоро-сіоністи. Плющ не дасть збрехати. Я мрію, щоб він сам відписався в цю гілку! :)
 • 2006.12.06 | Мірко

  Re: Відкритий лист Президенту України

  Це не лист Президенту, це щось інакше. Приклади
  >Та не буду перераховувати Ваші вади, як людини й як Президента<

  Але Плющ таки перераховує:

  >Головна з них – нерішучість, тобто відсутність мужності.<

  Якщо хочеш когось переконати, то чи починається від прилюдного звинуваченні у відсутності мужиських причандалів? Може таке автор навчився із Dale Carnegie "Як здобути приятелів та вплинути на людей" :sarcastic:
  Ясно що пан Плющ позує без найменшого наміру вплинути на Президента. Далі цей півень на бантах самотужки видумав що:

  >Антисемітизм – не головна проблема сучасної української кризи. Але саме він – лакмусовий папір стану душевного здоров’я держави, суспільства.<

  Коли ґаз дорожчає, це через антисемітизм? Коли в Україні щораз менше українців а щораз більше, ну, тих що за сусідську імперію, - це через антисемітизм. Нема україномовного кіно, винен антисемітизм. Книжок українських не друкують, може тому що на їх місце друкують жидівські? По Криму гуляють чужі війська, напевно винен антисемітизм.
  Не знаю що там у Франції курять, але це напевно не тютюн. ;)
  А далі:

  >Не мені виміряти свою мужність ступенями, та й не маю відповідних приладів.<

  Чи то авторові причандалів бракує, чи таки хвалиться що мірило закоротке? :lol:
  І знов не бракує авторові компліментів для Президента:

  >Бо саме Вам не вистачає мужності й мудрості сьогодні, в цей кризовий, вирішальний момент нашої історії.<

  Ай Вей! І з долу бідоласі бракує і з гори не вистачає. По такім компліменту, Президентові так захочеться уважно й радо слухати порад автора, що аж. :sarcastic:

  >> Л. Плющ, колишній закордонний представник Української Гельсінської Групи
  > 5 грудня 2006 р. Франція<

  > Дай Вам Бог сили, Вікторе Андрійовичу!<

  Щирістю не віє.

  Ну що.
  Як серйозна спроба нахилити Президента до більш державотворчих дій, такий підхід ніяк не спрацює. Може з цього вийти противна реакція.
  Як спроба себе засвітити, і то зі всіма координатами, - то може панові Плющу це таки вдастся, хоч сумніваюсь що в Українській політиці треба аж ще одного Леоніда. (як там було про граблі?)
  А глупе завдання прилюдного пришиття якогось анти-семітизму як важної проблєми в Україні таки не спрацює. Дураков не хватит. :fou:
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.12.06 | BIO

   Глупо выполненное глупое боевое задание

   Глупизм этих наездов ровно в том же, что и смазывание салом льда
   на наклонной поверхности улик - старательные только лбы расшибают.

   К визиту 22.12 и так ВСЕ готово - даже не надо везти выписку
   из архивов гестапо про тамошние поощрения двойных агентов, но
   бюрократ всегда страхуется, даже если он из неустрашимого ГБ.
   Лучше бы копию Союзного договора в рамочке - так еще историчнее...

   ПС Водрузили на трон гнилушку, она тихо себе чадит на Банковой,
   вокруг да около споры про чистоту сияния и благоухания, а оно взяло
   и прогорело до трухи аккурат под елочку.
 • 2006.12.06 | 121

  Re: Відкритий лист Президенту України

  Про МАУП все правильно, правильно про его ректора Щокина, проректоров и Сподаренка - прямых потомков Шарикова. Правильно и про нашего с "чистыми и руками"
 • 2006.12.06 | igorg

  Просто тупо.

  Хтось знає цього відомого діяча?
  За що і хто його тихенько нагордив?
  Якщо людина хоче відмовитися від нагороди, щоб продемонструвати свою позицію то вона таки відмовляється.
  Основна думка і тема 100% прозора. ХОЧЕМО МАУПА!!!!
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.12.06 | Михайло Свистович

   Re: Просто тупо.

   igorg пише:
   > Хтось знає цього відомого діяча?

   Освічені люди, які цікавляться історією боротьби за українську незалежність.

   > За що і хто його тихенько нагордив?

   За його внесок у справу боротьби за незалежність України, за що Плющ заплатив в"язницею.
  • 2006.12.06 | Пані

   Дійсно. Коментарі тупі, як граблі

   Прийшло купа людей і розписуються у власному невігластві. Продовжуйте далі. Щоб ваша дурь була явною навтіь для тих, хто вам якось співчуває...
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.12.06 | толя дейнека

    а ми що, маємо мовчки в рота дивитися, якщо верзуть дурниці?

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.12.06 | Михайло Свистович

     в рота дивитися не треба, але коли сперечаються не зі змістом

     написаного, а верзуть дурниці про людину, яка вже давно довела, що таким дурницям не відповідає, то це говорить відповідно про таких, які везуть дурниці.
 • 2006.12.06 | Свiдомий

  Re: Відкритий лист Президенту України

  Цей вiдкритий лист - лише вияв позицiї українського патрiота.

  Бо звертатися до бухгалтера вiдкритим листом в очiкуваннi якоїсь зворотньої реакцiї вiд нього - це все одно, що пердiти в бочку.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.12.06 | Svitlana

   Re: Відкритий лист Президенту України

   Свідомому.Ви мабудь дуже часто пер-те в бочку, бо з таким знанням справи про це пишите. От і тепер....
 • 2006.12.13 | Леонід Плющ

  Re: Відкритий лист Президенту України

  Відповіді
  Я ще ніколи не приймав участь в дискусіях настільки низького рівня. Тому й не буду відповідати на численні закиди. Відповіді – в самому листі до Президента. Та дискусія розгорнулася не на тему листа. Темою є : 1. «Антисемітизм – не головна проблема сучасної української кризи. Але саме він – лакмусовий папір стану душевного здоров′я держави, суспільства» та 2. «владу в Україні впевнено перебирають нині найбільш агресивні олігархічні клани, для яких Конституція, закон – порожній звук й Україна слідом за Росією йде до тоталітаризму й реставрації імперії».
  Душа – це не газ, не чужі війська в Криму, вони відносяться до тези 2. До душевної сфери відноситься вміння читати, розуміти, відповідно реагувати. Це етичний, естетичний, релігійний, інтелектуальний смак і рівень. Нажаль, оця полеміка демонструє саме душевну хворобу в суспільстві. І цим унаочнюється моя теза про лакмусовий папірець антисемітизму. Саме антисемітизм викликав вибух ницих слів, образів на цьому форумі, і відволік увагу від головного, від несвоєї держави, тоталітаризму, тенденції до реставрації імперії – чужих військ в Криму й дорогого газу. А книжок українських не друкують тому, що вельмишановне патріотичне панство не вміє це робити саме й цькує те нечисленне, але високоякісне, що маємо, напр., «жидівські» книги вид. «Факт». Та в МАУПах друкуємо російську нацистську гидоту. На це в нас гроші є.
  Так, більшає «тих що за сусідську імперію – це через антисемітизм», тобто низький культурно-політичний, душевний рівень населення. За цей рівень несе відповідальність «еліта» 5 колони Табачників, Толочок, Олійників і Щокіних.
  Щоб підняти цей рівень, треба самим навчитися думати й читати культурно, адекватно сприймаючи суть слів і реальних проблем. (Про провокаторів не говорю).
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.12.13 | толя дейнека

   Re: найнижчий рівень дискусії

   пане, найнижчим рівнем дискусії є писати паскудні доноси на опонентів з вимогою їх закрити, розтрощити, закрити рота. Це вже нижче плінтуса. Цим ви і займаєтеся.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.12.13 | Gemini

    не вам, гниде, называть письмо Плюща паскудным доносом

    как я уже говорил, уроды вроде вас просто не имеют морального права раскрывать свою пасть на людей такого уровня.

    Да, это "брудна лайка", вполне адекватная вашему высокохудожественному сообщению.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.12.13 | толя дейнека

     вже на наше перше повідомлення я відповів

     назвавши ваші аргументи маніпулятивними засобами. Тоді навіть це мене не стосувалося особисто. Ця ваша репліка ще раз покузує, що я був правий. Те що ви зриваєтеся на лайку, вас не красить. Якщо ви будете держати себе в межах пристойного і знаходити змістовні аргументи, обговорення буде пліднішим. Я вмію слухати, якщо є що, і визнавати свої помилки. Але напоки більше лайка або затикання рота опонентові.

     ви знаєте, думаю автор сам має власні думки і якщо з'явиться бажання відповість. Може для нього буде новиною, але його закиди неодноразово розглядалися в українських судах і були спростовані. Мені здається, що якщо в автора справді є репутація, він не претендуватиме на вищість над судом.
   • 2006.12.14 | Михайло Свистович

    Re: найнижчий рівень дискусії

    толя дейнека пише:
    > пане, найнижчим рівнем дискусії є писати паскудні доноси на опонентів з вимогою їх закрити, розтрощити, закрити рота. Це вже нижче плінтуса. Цим ви і займаєтеся.

    Ні, доноси строчать потайки, а тут людина висловила відверто свою точку зору. Як і висловлювала в тих умовах, в яких Ви мовчали б в тряпочку.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.12.14 | толя дейнека

     Re: строчать потайки

     пане Михайле, от якраз вам слід було б тут скромно помовчати. Хто потайки по-подленькому стер мою відповідь вам у цій гілці? Тіки такий переляканий і стурбований суб'єкт як ви.

     літературний стиль цього "відкритого листа" треба визнати доносом і нічим іншим. Автора турбує "моральне здоров'я нації"? як цьому здоров'ю може зарадити закриття українського вузу, про що наполегливо довбе пан Плющ Леонід?
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2006.12.14 | Михайло Свистович

      Re: строчать потайки

      толя дейнека пише:
      > пане Михайле, от якраз вам слід було б тут скромно помовчати

      Іще чого?

      > Хто потайки по-подленькому стер мою відповідь вам у цій гілці?

      Не знаю.

      > Тіки такий переляканий і стурбований суб'єкт як ви

      Не судіть усіх по собі

      >
      > Автора турбує "моральне здоров'я нації"? як цьому здоров'ю може зарадити закриття українського вузу, про що наполегливо довбе пан Плющ Леонід?

      Дуже просто. Воно зменшить одну з хвороб. Адже фобія - це хвороба.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.12.14 | толя дейнека

       Re: не знаю

       Михайло Свистович пише:
       > > Хто потайки по-подленькому стер мою відповідь вам у цій гілці?
       > Не знаю.
       пане Михайле, ну комусь іншому розказуйте, не мені. Це що, вперше ваша гіпертрофована самооцінка штовхає ножницями різати чужі дописи, що не приглянулися. Підсвідомо, або маніакально - не має значення.
       Мораль вам треба оберігати на персональному рівні.
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2006.12.15 | Михайло Свистович

        Re: не знаю

        толя дейнека пише:
        >
        > пане Михайле, ну комусь іншому розказуйте, не мені

        Хто питає, тому і розповідаю. Розповідаю тільки правду.

        >
        > Це що, вперше ваша гіпертрофована самооцінка штовхає ножницями різати чужі дописи, що не приглянулися

        Ні, не вперше, бо я не різав ніякого допису.
  • 2006.12.13 | igor

   Вельмишановний пане Леоніде

   Ви вже мені вибачте за різкість, як зможете.
   Та не все у нас тут так однозначно. І певно для визначення стану нашої країни жодні лакмусові папірці не потрібні. Бо воно вже й на відстані в горлі дере. І велич та ницисть, чесність і підступність, сплелися в дивне мереживо, що часом видається певним загальним відтінком. тож треба уважно придивлятися :).
   Ообисто мене обурюють узагальнення на зразок МАУП. З дуже простої причини. Студенти МАУП в моєму місті були на майдані в найтяжчі часи (та й у Києві також). До речі, разом із єврейською общиною :). Звісно не всі. Але достатньо, щоб говорити про належний рівень українського виховання. Попри відвідування і погрози СБУ до адміністрації, вони не зробили низьких кроків по стримуванню студенства. Зовсім навпаки. За Вашою логікою, я маю Вас порадувати, бо філія МАУП, що була осередком українства, закрита. /В ній до речі викладали і євреї :). Та й навчаються там і євреї теж. Не доводилося від них чути скарг на антисемітизм :)./ І як це не дивно, інтереси пана Щокіна і янучар тут співпали повністю. Бо керівник філії відмовився заставляти студентів вступати у новоспечену Консервативну партію - партію Щокіна. То ж закриття відбулося руками янучар за згоди чи й з подачі пана Щ. Та чи можна вважати, що від цього лакмус став блідішим? То чи варто отак, огульно, не розбираючись, усіх однією мітлою. Та ще й з такими узагальненнями на всю Україну?

   Для мене є значимі ознаки України. Це та молодь, що не зважаючи на шалений тиск, на реальні загрози, пішла на майдан. Змогла вголос і на камери сказати про свою громадянську позицію, відстоювала цю позицію. І знаєте, я досі не знайшов у них ні жалю, ні розчарування. Для них, те що вони тоді робили, було абсолютно природньо. І я схиляю перед ними свою вже сиву голову. Я щасливий від того, що ми маємо цю золоту молодь. Я щасливий, що мої діти бачили цю молодь, були серед неї і разом із нею. На жаль, саме така молодь, виявилася не потрібною українським політикам. Та молодь з того не має комплексів. Живуть, вчаться, працюють. Продовжують будувати свою Україну. Це не папірці з хімікалією - каміння.

   Пан Щ. з компанією грається в антисемітизм, робить на цьому імідж? Спонукає до цього своїх підлеглих, студентів? То я б хотів чути претензії саме до тих панів. Навіть судові позиви проти них від постраждалих, громадських організацій, правозахисників. Але звернення про переслідування МАУП це якось дивно від Вас.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.12.14 | Михайло Свистович

    Re: Вельмишановний пане Леоніде

    igor пише:
    >
    > Студенти МАУП в моєму місті були на майдані в найтяжчі часи (та й у Києві також). До речі, разом із єврейською общиною :). Звісно не всі. Але достатньо, щоб говорити про належний рівень українського виховання.

    Не достатньо. В купі вузів було при совку антиукраїнське виховання, але багато студентів цих вузів були на Майдані наприкінці 80-х - початку 90-х. І вузівське виховання тут ні до чого.

    >
    > Попри відвідування і погрози СБУ до адміністрації, вони не зробили низьких кроків по стримуванню студенства

    А спробували б зробити :) В Києві їх ніхто не зробив :)

    >
    > Зовсім навпаки. За Вашою логікою, я маю Вас порадувати, бо філія МАУП, що була осередком українства, закрита. /В ній до речі викладали і євреї :). Та й навчаються там і євреї теж. Не доводилося від них чути скарг на антисемітизм :)./ І як це не дивно, інтереси пана Щокіна і янучар тут співпали повністю. Бо керівник філії відмовився заставляти студентів вступати у новоспечену Консервативну партію - партію Щокіна. То ж закриття відбулося руками янучар за згоди чи й з подачі пана Щ.

    Ви неправильно потрактували логіку пана Плюща, бо тут випадок, коли закрили нормальну філію саме за неМАУПівське її обличчя.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.12.14 | igorg

     Дякую, але думаю це не МАУП івський

     принцип, а скоріше загальноукраїнський в освіті і не тільки :). Не мені Вам розказувати ...
     Стосовно виховання і студентів, то запевняє Вас, що є різниця і надзвичайно велика. Мав можливість порівнювати. Частково це обумовлює й вибір студентами місця навчання.
     Мова йде не про Київ. З Києва нас були змушені підтримувати, стримувати ПРУсаків. Мова йде про 75% регіонське місто. Де один з університетів очолює верхівка ПРУ. То певно, що різниця є. Зараз у нас добивають ще одного керівника ВНЗ, що не проявив належної лояльності до ПРУ. Його наступник, без сумніву, буде робити все як належить :).
     І я лише сподіваюся, що студенти-майданівці встигнуть отримати дипломи до остаточної передачі влади в Україні ПРУ. Бо ці хлопці ніколи й нічого нікому не забувають і не прощають.

     Я все ж не можу зрозуміти логіку. Я проти Щокіна і К. Я за те щоб за абсолютно конкретні дії їх притягнути до відповідальності. Але що за вимога закрити ВНЗ. Це скільки тисяч студентів і викладачів? Це ціла інфраструктура, майно і т.п. Ви ж грамотна людина. Як же це по-совковськи. Про те саме кричить 100% комініст Ніколаєнко. Думаєте за євреїв турбується? В нього та само логіка. Опираються, непокора - знищити, закрити, розрушити! Показово, щоб не повадно було нікому! Хто буде це все розгрібати?
     Хоча певна логіка є. Суто постсовковська, азійська, давня історична реальність. Щоб притягнути до відповідальності, необхідно спочатку позбавити фінансів, впливу, влади. До того нічого не вийде :).
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2006.12.14 | толя дейнека

      Re: Суто постсовковська, азійська, давня історична реальність

      igorg пише:
      > Хоча певна логіка є. Суто постсовковська, азійська, давня історична реальність. Щоб притягнути до відповідальності, необхідно спочатку позбавити фінансів, впливу, влади. До того нічого не вийде :).
      Із точністю до навпаки. Це сучасна, західна, модернова метода, яка тільки крепшатиме з часом. Монополізація інформації і поглядів, жорстка цензура, придушення і знищення невгодних.
      відкиньте ваші інтелігенські сумніви, хлопайте в долоні як всі. Ату!
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.12.14 | igorg

       в аптеці є чудові препарати, починаючи з традиційної

       валеріани :).
      • 2006.12.14 | ziggy_freud

       пан мало знайомий з західною освітою

       толя дейнека пише:
       > Із точністю до навпаки. Це сучасна, західна, модернова метода, яка тільки крепшатиме з часом. Монополізація інформації і поглядів, жорстка цензура, придушення і знищення невгодних.

       монополія на інформацію стосується чого завгодно, тільки не вищої освіти. В межах однієї країни і одного курсу можуть викладатись протилежні погляди. Наприклад, в британських ВНЗ до біса і дуже лівих, і дуже правих викладачів. В Німеччині скасували "заборону на професію", що стосувалась наці і ліваків. Про Францію мовчу. Пол Пот багато чого навчився в Сорбоні ;-/
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2006.12.14 | толя дейнека

        я не тільки про освіту, а загалом про суспільні інституції

        і особливо доступ до мас-медія і інформпростору.
        ви згадали "заборону на професію". Але є цілком сучасне поняття "санітарний кордон" - із діючого західного лексикону. Є професійно організовані клаки типа ADL, які знищують і тероризують невгодних. В дюжині країн існує карна заборона мати власні погляди, і люди реально сидять роками у в'язниці за те, що написали книгу чи дисертацію.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2006.12.15 | ziggy_freud

         ідіотизму вистачає всюди,

         але особливо довершених форм він набуває тілько місцями.

         толя дейнека пише:
         > і особливо доступ до мас-медія і інформпростору.

         В кожній країні є бідні, яким бракує грошей, щоб бути інформованими. І є пофігісти, яким цього не треба. Про це писали Умберто Еко, Йен Зодерквіст і навіть дехто з вітчизняних аффтарів. Звичайно, праці Кім Чен Іра найпростіше дістати в КНДР. Але досвід Лучів Чучхе показує, що можна і в Україні ;-)

         Якщо порівняти зарплату укр. науковця (одна третина від польської або одна десята від німецької) і середню ціну серйозного наукового видання (майже однакова), то можу стверджувати, що теж входжу до групи дискримінованих.

         > В дюжині країн існує карна заборона мати власні погляди, і люди реально сидять роками у в'язниці за те, що написали книгу чи дисертацію.

         В кожній країні є закони, які може порушити аффтар. Практично за кожну третю з сучасних статей з гуманітарки в СРСР дали б іншу статтю, кримінальну. Натомість, марксизм з ленінізмом в Україні не заборонявся. Російський імперіалізм як ідеологія теж. Мабуть, ТОМУ ЩО демократичні ;-/
         згорнути/розгорнути гілку відповідей
         • 2006.12.15 | толя дейнека

          ідіотизм мене в данному випадку не цікавить. Я говорив про

          Я говорив про систему - систему підлеглості та інтелектуального і морального терору.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2006.12.15 | ziggy_freud

           так ця система і є основою інституціонального ідіотизму

           ти начальник - я дурак може спрацювати у конторах, що переважно практикують примітивну ручну працю. Коли підлеглий дісно може собі дозволити розумово розслабитись і бути дурнем без шкоди для справи. А в науці це призводить до ситуації, яку ми зараз маємо в Україні.

           Одна розумна людина з мінімальними ресурсами може крутити дулю будь-кому. Всюди, де є хоч якісь інформаційні технології і нема офіційного переслідування за погляди. Ставте собі в хаті ксеро і друкуйте листівки. Чи зробіть сайт.
 • 2006.12.13 | igorg

  Вельмишановний пане Леоніде!

  Ви вже мені вибачте за різкість, як зможете.
  Та не все у нас тут так однозначно. І певно для визначення стану нашої країни жодні лакмусові папірці не потрібні. Бо воно вже й на відстані в горлі дере. І велич та ницисть, чесність і підступність, сплелися в якесь таке дивне мереживо, що часом видається певним загальним відтінком. Ось щойно із здивуванням побачив, що сайт Майдану рекламує відверте 100% українофобство на http://magazin.malorus.org/ ?! Всього за 34 грн можу дізнатися наступне: "В книге киевского историка Александра Каревина подробнейшим образом рассматривается история создания т.н. «украинского языка»: какие силы, каким образом и при каких обстоятельствах ...". Навіть не знаю що на це й сказати і як це розуміти! Тож треба уважно придивлятися :).

  Ообисто мене обурюють узагальнення на зразок МАУП. З дуже простої причини. Студенти МАУП в моєму місті були на майдані в найтяжчі часи (та й у Києві також). До речі, разом із єврейською общиною :). Звісно не всі. Але достатньо, щоб говорити про належний рівень українського виховання. Попри відвідування і погрози СБУ до адміністрації, вони не зробили низьких кроків по стримуванню студенства. Зовсім навпаки. За Вашою логікою, я маю Вас порадувати, бо філія МАУП, що була осередком українства, закрита. /В ній до речі викладали і євреї :). Та й навчаються там і євреї теж. Не доводилося від них чути скарг на антисемітизм :)./ І як це не дивно, інтереси пана Щокіна і янучар тут співпали повністю. Бо керівник філії відмовився заставляти студентів вступати у новоспечену Консервативну партію - партію Щокіна. То ж закриття відбулося руками янучар за згоди чи й з подачі пана Щ. Та чи можна вважати, що від цього лакмус став блідішим? То чи варто отак, огульно, не розбираючись, усіх однією мітлою. Та ще й з такими узагальненнями на всю Україну?

  Для мене є значимі ознаки України. Це та молодь, що не зважаючи на шалений тиск, на реальні загрози, пішла на майдан. Змогла вголос і на камери сказати про свою громадянську позицію, відстоювала цю позицію. І знаєте, я досі не знайшов у них ні жалю, ні розчарування. Для них, те що вони тоді робили, було абсолютно природньо. І я схиляю перед ними свою вже сиву голову. Я щасливий від того, що ми маємо цю золоту молодь. Я щасливий, що мої діти бачили цю молодь, були серед неї і разом із нею. На жаль, саме така молодь, виявилася не потрібною українським політикам. Та молодь з того не має комплексів. Живуть, вчаться, працюють. Продовжують будувати свою Україну. Це не папірці з хімікалією - каміння.

  Пан Щ. з компанією грається в антисемітизм, робить на цьому імідж? Спонукає до цього своїх підлеглих, студентів? То я б хотів чути претензії саме до тих панів. Навіть судові позиви проти них від постраждалих, громадських організацій, правозахисників. Але звернення про переслідування МАУП це якось дивно від Вас, УГГ.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.12.13 | Л. П.

   Re: Вельмишановний пане Леоніде!

   Вельмишановний пане igorg!
   Дуже вдячний Вам за обгрунтовану незгоду з моїм листом щодо МАУПу. Нажаль, такого роду інформація маловідома. (Взагалі наша преса малоінформативна). На поверхні ЗМІ - сайти МАУПу, тобто нацизм.
   В своє виправдання можу сказати, що настоював на закритті МАУПу, як розсадника нацистської, головне московської пропаганди. На розслідуванні коренів (ФСБ? Іранські гроші?) цієї пропаганди. Жаль філію, про яку Ви розповіли. Та розслідувати хто є хто і що конкретно робить мусять відповідні органи держави.
   Щиро Ваш Леонід
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.12.14 | ziggy_freud

    МАУП і Щокін персонально

    Л. П. пише:
    > Вельмишановний пане igorg!
    > Дуже вдячний Вам за обгрунтовану незгоду з моїм листом щодо МАУПу. Нажаль, такого роду інформація маловідома. (Взагалі наша преса малоінформативна). На поверхні ЗМІ - сайти МАУПу, тобто нацизм.

    В МАУП працює і вчиться значна кількість людей, які не пов*язані з пропагандою семітизму чи антисемітизму. Однак є певна група в смугастих купальниках, яка систематично нав*язує цьому навчальному закладу ксенофобське "жидознавство" замість нормальних наукових студій України чи Близького Сходу. Внаслідок чого страждає репутація _нормальних_ випускників і викладачів МАУП.

    > В своє виправдання можу сказати, що настоював на закритті МАУПу, як розсадника нацистської, головне московської пропаганди.

    Було б розумніше
    1. поміняти програму і припинити вішати студентам локшину на вуха
    2. вивести "жидознавців" з керівнитцва.

    Якщо перше не сталось, а друге неможливо, тоді вже дійсно закривати.

    > На розслідуванні коренів (ФСБ? Іранські гроші?) цієї пропаганди. Жаль філію, про яку Ви розповіли. Та розслідувати хто є хто і що конкретно робить мусять відповідні органи держави.

    Шила в мішку сховати важко. Спонсорами "жидознавчих студій" є палестинська і можливо ліванська діаспори в Україні. А з них багато хто вчився в СРСР. Підстави це підозрювати дають деякі персональні зв*язки Щокіна. Якби за ним походили хлопці з належного арабам вмдання Папарацци, то всіх і відзняли б. До речі, чомусь цей різновид семітської експансії лишається за дужками.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.12.14 | igorg

     Отже все елементарно, гроші, великі гроші,

     дешева політика :). Раз отримує гроші на те то має старатися, паритися. Особливо на зовнішній світ, для замовників :). У нас це виглядає значно спокійніше. Не має Щокін якогось морального авторитету чи значимого суспільного впливу. Лише гроші. І свідчення тому його успіх на виборах :). Скільки там його консерватори набрали?
  • 2006.12.13 | Gemini

   мне просто интересно

   Плющ пишет, что власть до сих пор не разобралась с антисемитской пропагандой в МАУП (всем известная проблема, говорить о том, что ее не существует, могут только дейнеки и иже с ним). В то же время, вы ему предъявляете претензии в том, что он в чем-то "огульно обвиняет МАУП". Вы не могли бы четче сказать:

   1) в чем не прав Плющ? Руководители МАУП не ведут пропаганды, пользуясь официальными вещательными органами Академии, и не говорят от ее имени?

   2) в чем огульность обвинений Плюща?
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.12.13 | igorg

    Вибачте, а ви де працюєте? Для прикладу

    нахай в Енському університеті. Так от, якщо дирекція вашого Енського університету хабарники то й з усім університетом потрібно розібратися, із Вами включно. Найкраще розігнати чи закрити :).
    Є КОНКРЕТНІ ЛЮДИ, які зловживають службовим становищем, і які своїми діями порушують закон, або потребують морального осуду. До чого тут всі викладачі, студенти?
    Тоді давайте розганяти, наприклад Одеську державну юракадемію.
    Список можна легко продовжити. То як же це називається?
    Є в українській освіті серйозна проблема. Коли людина чи група людей здатна ВОЛОДІТИ іншими людьми, нехтувати громадянські свободи. Я віч на віч мав свого часу бесіду із адмінстрацією: "Вы у нас работаете! Это частное заведение! Здесь нет никаких конституций. Делайте то что Вам говорят. Вы должны слушать, молчать и подчиняться!". 21 століття, Україна, університет.
    Чому цього ніхто не помічає?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.12.13 | Л. П.

     Re: Вибачте, а ви де працюєте? Для прикладу

     Це факт!
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2006.12.13 | igorg

      Щиро вдячний Вам за відповідь. У нас усе дуже

      заплутано. А ЗМІ працюють на тих, хто платить. Дуже неперебірливі в цих питаннях :). Вибачте, ще раз, запідозрив Вас у піарі фінансових крутіїв :). Якщо Вам це цікаво, дайте e-mail, надішлю місцеву статтю та ще деякі матеріали.
      З повагою, Ігор.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.12.14 | Л. П.

       Re: Щиро вдячний Вам за відповідь. У нас усе дуже

       Дякую Вам. Нажаль тимчасово відключаюсь. Вірус в комп"ютері, доведеться лагодити.
       Ваш Леонід
    • 2006.12.14 | ziggy_freud

     є зауваження. Сподіваюсь, суттєве

     igorg пише:
     > Є в українській освіті серйозна проблема. Коли людина чи група людей здатна ВОЛОДІТИ іншими людьми, нехтувати громадянські свободи. Я віч на віч мав свого часу бесіду із адмінстрацією: "Вы у нас работаете! Это частное заведение! Здесь нет никаких конституций. Делайте то что Вам говорят. Вы должны слушать, молчать и подчиняться!". 21 століття, Україна, університет.
     > Чому цього ніхто не помічає?

     Помічають. Але володіти іншою людиною в Україні можна лише настільки, наскільки ця людина дозволяє собою володіти. Хоч в приватних конторах, хоч в державних. Є радикальний вихід. Де не сподобалась пика потенційного начальника чи замовника роботи, робити ноги одразу після співбесіди. В разі перспективи зміни начальника на таку пику влаштовувати саботаж.

     Просто бояться за свої хлібні місця. Комусь по барабану, хтось крутить дулю в кишені і мовчить, бо думає, що він один проти. Єдиний відомий мені виняток - виступ сумських студентів проти Царенка.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2006.12.14 | igorg

      Суттєво. Це так просто лише на перший погляд,

      з абстракних позицій. Можливо дещо простіше в Києві та інших мегаполісах. Звісно, що людина боїться втратити роботу, особливо людина кваліфікована. Про студента й говорити нічого. Існує ціла довершена система упокорення й упередження того, про що Ви пишете. Будь-який ректор елементарно поміняє проблемного професора чи доцента на шкільного вчителя чи зеленого випускника власного вузу. Жодних проблем. Може лише трохи дорожче акредитація обійдеться :).
      А що робити професору чи доценту скажімо з історії, філології?
      Найбільш цікаво, що люди, котрі проявили принциповість, мужність нікому не потрібні. Принципово. Їм елементарно ніде знайти підтримку чи навіть елементарного суспільного розуміння, позитивного сприйняття. А в малих містах вони просто стають ізгоями. То ж перш ніж стати місцевим Дон Кіхотом чи бомжом, людина сто разів задумається чи варто.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.12.14 | ziggy_freud

       хіба я кажу що просто

       igorg пише:
       > з абстракних позицій. Можливо дещо простіше в Києві та інших мегаполісах.

       З репутацією скандаліста беруть на роботу неохоче. Тим більш у вузьких колах, де всі знають всіх. Навіть якщо в скандалі був правий. Хіба що до конкурентів перейти. А де конкурентів нема, лишається переїзд або зміна фаху.

       > Найбільш цікаво, що люди, котрі проявили принциповість, мужність нікому не потрібні. Принципово. Їм елементарно ніде знайти підтримку чи навіть елементарного суспільного розуміння, позитивного сприйняття. А в малих містах вони просто стають ізгоями. То ж перш ніж стати місцевим Дон Кіхотом чи бомжом, людина сто разів задумається чи варто.

       Отож. Якби опиратись подібним речам було просто, то і опирались би їм частіше.
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2006.12.15 | igorg

        Згода. Тому причина має бути вельми вагома.

        Але на жаль така тенденція все збільшує вагу причин :(. Індивідуально протистояти майже нереально (в сенсі успіху). Тому лише тихий глухий опір. Профспілок немає, громадських організацій немає, ЗМІ немає. Пан Президент вчора сказали, що ВОНИ повернулися. Ніби ми того не бачимо, може це для нього стало сенсацією? Як би Ви це, як психолог прокоментували?
 • 2006.12.14 | terrykoo

  Ця гілка є тестом на моральність для форумчан!

  Леонід Плющ - це один з небагатьох живих моральних авторитетів який залишився у України, і якого добре пам"ятають і прислухаються у світі. Він усім своїм життям довів своє право на висловлення власної думки щодо сучасної ситуації в Україні, щодо її политиків... Реакція багатьох форумчан на його відкритий лист просто ганебна! Талі, дейнеки, забойщики та їм подібні, регулярно використовуючи псевдопатріотичну риторику, демонстративно розписуються у своєму невігластві, моральному падінні чи просто провокаторстві. Навіть спроби "важкої артилерії" (Пані чи Свистовича) та деяких, окремих, вцілілих форумчан не змінюють загального враження від форуму останніх місяців. Дух нетерпимості чвар і ксенофобії зараз тут переважає. Нажаль, ми втратили "Майдан" часів УБК і Помаранчової революції. Сьогодні вас гидко читати, панове!
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.12.14 | Таля

   Партія вас нє забудєт, теrrykookoo!

  • 2006.12.14 | толя дейнека

   Re: агласітє весь список пажалуста

   terrykoo пише:
   > це один з небагатьох живих моральних авторитетів який залишився ... Він усім своїм життям довів своє право на висловлення власної думки
   агласітє пажалуйста весь список божків і ідолів, які залишилися в україни, хоч і поїхали звідти, і чию висловлену думку ми, слухняні форумчани, маємо сприймати виключно на рівні благовійного цілування туфлі та не мати думки власної.

   заодно поясніть, чому Майдан редакційно перепубліковує статті американців, в яких про Левка Лук'яненка говориться "вишвирніть його геть! Ату!"
  • 2006.12.14 | Пані

   Ви перебільшуєте

   І як часто буває додаєте негативній інформації більшої ваги, ніж вона має насправді. Кількість маргиналів, які так псують вам нерви, обмежена і не перевищує 10 осіб з дописувачів. Інших - сотні. Порахуйте навіть дописувачів в цій гілці і співставте позиції.

   Крім того, більшість майданівців працює в реалі, зокрема здійснюючи справжній подвиг кадрового лобізму під назвою "операція омбудсмен".

   Я сама 4 дні провела на дуже насичених тренінгах та брейнстормах так, що не мала можливості навіть на телефонні дзвінки відповідати...

   Якщо комусь буде цікаво, то я зроблю чіткий кількісний аналіз маргіналів і ви побачите, що їх насравді - жменька.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.12.14 | ziggy_freud

    трохи додам

    Пані пише:
    > Якщо комусь буде цікаво, то я зроблю чіткий кількісний аналіз маргіналів і ви побачите, що їх насравді - жменька.

    Якщо прибрати з хворуму Майдану всю "опозицію", включно з умовно адекватними, читати хворум стане нудно. До речі, п.Забойщік чітко пояснив зміну своєї позиції, а саме - повною здачею Донеччини пацанамъ з боку "помаранчевих". Інший достопам*ятний учаснєг хворуму Роман Шарп гіпотетично змінив орієнтацію через одруження. А якби не пішов, то зараз розповідав би, чим Янук кращий за Єханурова ;-)

    Комусь москалі з*їли додатковий шматок сала, когось прийняли на роботу на 1000 умовних. Звідси зміна поглядів. Життя продовжується. Не дуже здивуюсь, якщо побачу когось з теперішніх націонал-радикалів у складі підмосковно-азіопських рухів. Або навпаки. Чи не однаково де бути маленьким фюрером, коли не тягнеш на великого?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.12.15 | Таля

     То Забойщік ллє бруд на УПА, бо помаранчеві здали Донецьк?

     А коли вони "мали" той Донецьк?
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2006.12.15 | ziggy_freud

      купіть собі підручник з логіки і уважно ознайомтесь

      хіба я стверджував, що Забойщік всюди правий? Розуміти інших - мій фах. А підтримувати чи нє - то вже як вирішу.

      Таля пише:
      > А коли вони "мали" той Донецьк?

      В тому й справа, що "мали" Донецьк біло-блакитні. А локальні представники всіх інших партій переважно лежали під ними і видавали звуковий супровід у дусі старого німецького порно. І посилали всіх, хто приходив в охвіс і пропонував робити справи. Навіть коли Ющ став президентом.
    • 2006.12.15 | Shadow

     Re: трохи додам

     > Роман Шарп гіпотетично змінив орієнтацію через одруження. А якби не пішов, то зараз розповідав би, чим Янук кращий за Єханурова

     Брехати негарно
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2006.12.15 | ziggy_freud

      кгм. можлива інша причина

      п.Шарпа дістали "укронацюки", "назюзюнаціоналісти" та "єханутий". Цьому була присвячена половина його постів. Моя перша гіпотеза не краща за другу. Але і не гірша. Оскільки дещо читалось між рядками ;-)
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.12.18 | привід Романа ShaRP'а

       Ваша "перша гіпотеза" -

       рідке лайно.

       По-перше тому, що ShaRP завжди писав, що в нього дружина з Луганська, а не з Донецька.
       По-друге тому, що ShaRP одружився в 2002-му році, коли ще не знав, хто такий Янукович, і не для того, щоб змінювати свої політичні вподобання.
       По-третє тому, що дружина ShaRP'а завжди вважала Я-ича тим, чим і сам ShaRP.
       По-четверте, - справжня причина була вказана у заяві ShaRP'а (http://www2.maidan.org.ua/n/about/1159166687), і у його профілі.
       По-п*яте, всі могли бачити на цьому (боже)Вільному Форумі, як відповідав ShaRP прихильникам ширки.
       По-шосте - багатьом відомо, де тепер ShaRP, і їм дуже легко і просто прочитати, що ShaRP пише про Я-ича та його спільників - http://old.obozrevatel.com/for_um/viewtopic.php?p=65649#65649 або http://gavrilaf.livejournal.com/83112.html?thread=486824#t486824

       ShaRP не вважає, що Я-ич або Азаров кращі за Єханутого. ShaRP вважає, що Єханутий має висіти на одному ліхтарі з Я-ичем та Азаровим. Тільки й усього.
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2006.12.18 | ziggy_freud

        поправка приймається

    • 2006.12.16 | ОРИШКА

     Про Шарпа вношу корективи. Я з ним

     спілкуюсь. Оріентації він не міняв :), і його дружина також. На сьогодні єдиною силою, що реально протистоїть бандюкам вони вважають БЮТ (не забувайте, що вони - кияни).
     Тому, прошу, не звинувачуйте Романа в тому, що він не робив і не збирається. Він - активний дописувач форуму "Обозу"
   • 2006.12.15 | толя дейнека

    не забудьте надати довідку

    довідку, скільки відвідувачів так званого ВФ пішли звідси з прокльонами і лайкою на редакційну політику.
    якщо адміністративно якісь позиції заохочуються, інші витісняються - контингент буде сформований штучно, поза сумнівом.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.12.16 | Slavix

     Зі святами всіх!

     Кого з Ханукою, кого з днем працівників суду, кого з днем Андрія, кого з п"ятницею!
     З приводу статті та обговорення.

     1. Треба визначитись, як форумчани сприймають антисемітизм:
     а) Як прояв ксенофобії;
     б) Як індульгенція для євреїв за всі вчинки їх представників та спільнот (позбавлення права давати вчинкам будь-яку, крім позитивної, оцінку).
     Якщо А), прояв ксенофобії, то не зрозуміло, чому ненависть до росіян та мусульман є неписаною офіційною позицією форумчан, як і любов до євреїв, американців та їх "Мосьок". Дратують подвійні стандарти.
     Якщо Б), індульгенція, то це ницо.
     Особисто я не підтримую ксенофобії як явища; якщо б був змушений - тільки проукраїнську проти всіх.
     2. МАУП-івські публікації - відмивка мусульманських "грантів". Розводити іноземців (незалежно від походження) на бабки - справа благородна, незалежно від того, чи єврея за плакальну статтю про "антисемітизм", чи араба за власне "антисемітську" статтю. В них мало не генетична ненависть одне до одного, на якій можна заробити.
     3. Якщо хтось вважає, що зроблені МАУП-івськими дослідниками висновки не відповідають дійсності, нехай вступає в наукову дискусію та доводить протилежне, навіть на шпальтах тих же "антесемітських" видань, чим відкриє очі "задуреним" читачам. Якщо слабО, то: а) Міф про розумність євреїв спростовано; б) "правда очі коле".
     4. Якщо ці публікації протизаконні - в суд. Якщо законні - які претензії? Чи свобода слова полягає у виборі слів, якими можна лаяти росіян та арабів?
     5. Заради чого Президенту порушувати Конституцію в частині свободи слова, незалежності судової гілки влади, виконання рішення суду, розподілу влади? Чи не є це закликом до повалення конституційного ладу?

     Стосовно обговорення.
     Я поважаю Пана Плюща, але
     Один єдиний дитячий аргумент:
     Якщо він скаже стрибати з даху Ви так зробите?

     Моя позиція по цьому питанню така. Жодної ксенофобії не визнаю, але визнаю беззастережне право кожного давати оцінку вчинкам інших осіб та соціальних груп (незалежно від підстави об"єднання). Допоки не зявляються прецеденти позбавлення когось такого права. Боротьба з підоро-юдо-сіонізмом це хоббі параноїків, таке ж брєдове, як худання у дівчат.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2006.12.16 | Пані

      І ще один узагальнювач прийшов???

      Slavix пише:

      > Якщо А), прояв ксенофобії, то не зрозуміло, чому ненависть до росіян та мусульман є неписаною офіційною позицією форумчан,

      І ще один узагальнювач прийшов??? Звідки ви таке взяли, особливо стосовно мусульман???? Тут людей, що висловлюють антимусульманські погляди навтіь менше, ніж антисемітські.

      З росіянами трохи інша проблема, і нею треба таки займатися і аналізувати спокійно. Але про мусульман ви просто викривлюєте факти.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.12.17 | Slavix

       Re: І ще один узагальнювач прийшов???

       Заскчив на хвилинку. Чи вже не можна?
       >
       > > Якщо А), прояв ксенофобії, то не зрозуміло, чому ненависть до росіян та мусульман є неписаною офіційною позицією форумчан,
       >
       Звідки ви таке взяли, особливо стосовно мусульман????

       Тут людей, що висловлюють антимусульманські погляди навтіь менше, ніж антисемітські.

       Зазвичай так. Але коли були погроми у Франції, війни Афгану, Іраку їх більшало.
       >
       > З росіянами трохи інша проблема, і нею треба таки займатися і аналізувати спокійно.

       Треба. Але визнайте, що я маю рацію: основна лінія "анти" стосується росіян: від оціночних міркувань, стосовно недружніх вчинків Кремля до відкритих закликів оголосити війну Росії з допомогою НАТО (Кабуд).

       Але про мусульман ви просто викривлюєте факти.
       Визнаю, дещо перебільшую. "Читаю поміж строк", як ЗіггіФройд.
     • 2006.12.18 | ziggy_freud

      А ще можна займатись кілерством.

      Slavix пише:
      > 1. Треба визначитись, як форумчани сприймають антисемітизм:
      > а) Як прояв ксенофобії;

      звичайно

      > б) Як індульгенція для євреїв за всі вчинки їх представників та спільнот (позбавлення права давати вчинкам будь-яку, крім позитивної, оцінку).

      Якщо всі семіти мають прізвище Арфуш або Табачнік, то я теж антисеміт.

      > Якщо А), прояв ксенофобії, то не зрозуміло, чому ненависть до росіян та мусульман є неписаною офіційною позицією форумчан, як і любов до євреїв, американців та їх "Мосьок". Дратують подвійні стандарти.

      У мене є друзі мусульмани. І друзі юдеї. Хоча в обох випадках далекі від фундаменталізму. Американці теж бувають різні. Відповідно, ставлення до них теж.

      > 2. МАУП-івські публікації - відмивка мусульманських "грантів". Розводити іноземців (незалежно від походження) на бабки - справа благородна, незалежно від того, чи єврея за плакальну статтю про "антисемітизм", чи араба за власне "антисемітську" статтю. В них мало не генетична ненависть одне до одного, на якій можна заробити.

      А ще можна займатись кілерством. Якщо один "чьорт нірускій" ненавидить іншого, гріх на цьому не заробити ;-/

      > 3. Якщо хтось вважає, що зроблені МАУП-івськими дослідниками висновки не відповідають дійсності, нехай вступає в наукову дискусію та доводить протилежне,

      Какіє такіє дослідження? Це наполовину повідомлення загальновідомого і на іншу - повідомлення бажаного спонсорами Щокіна. У працях цих аккадемєгов плутаються елементарні речі. Будемо сперечатись про "таблицю множення", що юдаїзм - це фактично декілька різних релігій, що євреї - це не етнос, а складніша спільнота, що араби теж семіти? ;-)
    • 2006.12.16 | ОРИШКА

     На жаль, ВФ залишили люди, яких завжди

     було цікаво читати. Ось перше, що згадалося: Albes, Englishman, Minor, damoradan, Спокус та ін.
     Це дуже прикро
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2006.12.16 | Пані

      Чим ви читаєте?

      Як можна не помітити пости Мінора? Ви що не знаєте його справжнього імені, яким він зараз і підписується?

      З Майдану НІХТО нікуди не йде. А перетікання з одного форуму на інший - це нормально.

      Ми всі дуже вдячні за небайдужість, звичайно, але ... навіщо ж так тупо спотворювати факти?
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.12.16 | ОРИШКА

       Re: Чим ви читаєте?

       Тепер знаю. Мені вже показали. За Мinor вибачаюсь. Інших немає.
     • 2006.12.16 | толя дейнека

      Re: На жаль, ВФ залишили люди, яких завжди

      Albes пішов, засмучений нациками
      Englishman попереджав що піде, я так поняв тепер замість нього Gemini
      Minor ще в свою бутність чередував нік з Уколов, зараз просто пересів повністю. Але може це чемпіон з шумно оголошених уходів.
      damoradan і Спокус зараз вовсю бунтують на БП

      пішли або майже не з'являються Порутчік, капітан Немо, Августо-Немезіс, Ок, VDom, Le Observeur (вибачаюся кого не згадав), ну і сила численна тих, хто зустрівши обструкцію раз повертатися вважає за западло.
     • 2006.12.17 | Михайло Свистович

      Re: На жаль, ВФ залишили люди, яких завжди

      ОРИШКА пише:
      > було цікаво читати. Ось перше, що згадалося: Albes, Englishman, Minor, damoradan, Спокус та ін.

      Minor не пішов, інші, гадаю, також повернуться. У всякому разі всі вони його активно читають. Звідси багато йшло, але мало хто назавжди. Та й то з інших причин.
    • 2006.12.17 | Михайло Свистович

     Re: не забудьте надати довідку

     толя дейнека пише:
     > довідку, скільки відвідувачів так званого ВФ пішли звідси з прокльонами і лайкою на редакційну політику

     лічені одиниці
 • 2006.12.16 | harnack

  Шкода, що пан Плющ комісарствує проти української риторики

  Не можливо ґрунтовно дебатувати глибинні речі зачемненою риторикою. Не можливо дебатувати про жидів та москалів та хохлів без історичного виміру отого питання, ба навіть отих термінів. Ампутувати історичну перспективу і є совєтським антиорганічним утопізмом. Бунт проти та спроби скасування каузальності та пам'яті і є ідеологією євангелистів антиукраїнства. На інших форумах свобідніше й риторичніше дебатують про патології усяких антиукраїнських ментальностей:
  http://forum.pravda.com.ua/read.php?4,1519053,1530932#msg-1530932
 • 2006.12.18 | vvkornilov

  Re: Відкритий лист Президенту України

  ой як гарно, нацшизи потрошать демшизів, а збоку повзуть ще й лібшизи, обережно так. Ціль досягнуто, можна переходити на інший рівень. Допоки демшизи будуть жити неприродньою сім-єю із нацшизами, у них завжди виходитиме, пробачте, ющенко.

  Пане Плющ! А нащо ви звертаєтеся офіційним листом до людини, брата якої було помічено і зафільмовано на нацистській оргії пана Тягнибока? Це він закриє ріднесеньку мауп? Сміх та й годі.

  У жодній європейській державі ющенко ніколи не виграв би ніяких виборів. Та і в Україні він їх не виграв...
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.12.18 | harnack

   Кому повсюди й повсякчас лиш нацїстьі ввижаються?

  • 2006.12.18 | сябр

   корнілофф як пропагандист русофобії

   Чим більше я слухаю Д.Табачника, тим більшим я стаю антисемітом. Корнілофф же чудово виконує роль пропагандиста русофобії. По прочитанню його дурнуватих постів хочеться негайно замочити усіх кацапів. Пане Корнілофф, Вам слід було б найнятися пропагандистом до ненависного Вам Тягнибока.Ви дискредитуєте етнічних росіян краще за дюжину тягнибоків!!!!
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.12.18 | vvkornilov

    Re: корнілофф як пропагандист русофобії

    а я не етнічний росіянин:)
    і навіть не єврей:)
    і прізвище моє не корнілов:)мені просто подобається цим ніком дратувати нацистів:)))
    а русофобія, яку розпалюють всі без винятку українські праві, серед яких багато етнічних росіян, якби навіть не більше аніж власне етнічних українців, вигідна лише одній державі -- Росії.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.12.19 | Настоящий Корнилов

     Re: корнілофф як пропагандист русофобії

     Ну спасибо, что хоть пояснил. А то мне тут уже "проницательные" ребятки с Обкома и не верили, что я в жизни не был на сем сайте и понятия не имею, кто моим именем тут прикрывается. Аж самому любопытно стало. Господи, и охота вам тут этими примитивненькими провокациями заниматься?
     Всем господам "майданутым" (в смысле поклонникам сайта Майдан, ежели таковые имеются) и особенно доверчивым обкомовцам. Официально сообщаю, что на этом сайте я в первый и в последний раз. А посему прошу учесть, что всевозможные ники, которые использовали и будут использовать мою фамилию, никакого отношения не имеют ни ко мне, ни к моим родственникам.
     Засим изволю откланяться,
     Владимир Корнилов, директор Украинского филиала Института стран СНГ (настоящий)
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2006.12.19 | ziggy_freud

      всех Корниловых на Майдане отныне считать ненастоящими

      Настоящий Корнилов пише:
      > А посему прошу учесть, что всевозможные ники, которые использовали и будут использовать мою фамилию, никакого отношения не имеют ни ко мне, ни к моим родственникам.

      Класика жанру. Парадокс брехуна як він є.

      > Засим изволю откланяться,
      > Владимир Корнилов, директор Украинского филиала Института стран СНГ (настоящий)

      Це вже трохи далі від класичних російських форм ввічливості ;-) Ізвольте вам етого ізволіть, господін-товарісчь настоясчій дірєкторъ.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.12.19 | Пані

       Нікогда. Нізащо!

       ОТ. Ти про мікрохфон пам`ятаєш? Коли тобі передзвонити - є коротка розмоваю
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2006.12.19 | ziggy_freud

        Re: Нікогда. Нізащо!

        Пані пише:
        > ОТ. Ти про мікрохфон пам`ятаєш?

        Згадку про мікрофон в присутності двох псевдо-Корнілових пропоную вважати неввічливою. В доме повешеного ніговорять о верьовке ;-)

        Щодо решти домовимось.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2006.12.19 | Пані

         Re: Нікогда. Нізащо!

         ziggy_freud пише:
         > Пані пише:
         > > ОТ. Ти про мікрохфон пам`ятаєш?
         >
         > Згадку про мікрофон в присутності двох псевдо-Корнілових пропоную вважати неввічливою. В доме повешеного ніговорять о верьовке ;-)

         Так я ж садистка, що - не видно? :))))
     • 2006.12.19 | igorg

      Хм! Брат по духу, якщо й не по крові. А як на мене то близнюки

    • 2006.12.19 | igorg

     Браво! На сайт малоросів! Ще одна блискуча

     теорія. Українізація вигідна росіянам і провдять її росіяни і євреї (а як щодо Поляків?). Тягне на монографію і буде із ким подискутувати. Лінк дать, чи з банера знизу візьмете?


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua