МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Я все більше починаю розуміти терористів

12/10/2006 | дідусь
Колись один відомий терорист (не памятаю хто) сказав – “тероризм беззаконна реакція на беззаконня влади”. Звичайно, тероризм – зло. У правовій державі його неповинно бути і всі конфлікти повинні вирішуватись у судовому порядку. Але що робити коли країна неправова і судового порядку не існує для представників влади, яка чинить беззаконня.
Я зараз вивчаю матеріали однієї справи і незнаю чим допомогти людям. Бо там настільки чітко описано порушення з боку посадовців прокуратури, що більше і додати нічого – потрібно порушувати кримінальну справу, але людина вже третій рік бьється і нічого добитись не може.
Суть справи така: 25.07.2004 року в місті Звенигородка Черкаської області одним мерзотником (сином місцевого крутого) було вбито 14 річну дівчинку Сидорову Раїсу Сергіївну. Вбивця (а можливо лише один із них) став відомий одразу – це 13 річний син брата циганського барона.
Не дивлячись на наявність трупа і ознак насильницької смерті, Звенигородська районна прокуратура 09.08.2004р., відмовляє у порушенні кримінальної справи – ЗА ВІДСУТНОСТІ СКЛАДУ ЗЛОЧИНУ.
І тільки завдяки активній позиції рідних загиблої, листам народних депутатів – аж 24.09.2004 року, постанова про відмову у порушенні кримінальної справи була скасована. Правда кримінальна справа була порушена лише 5.11.2004 року.
Свій посильний вклад у замяті справи внесла не лише Звенигородська прокуратура але і судмед експерт Звенигородського відділенням Черкаського областного бюро СМЕ Дзененко В. М., який спочатку аж два місяці проводив експертизу (з 26.07.04 по 23.09.94), а потім не дивлячись на явні ознаки механічної асфікції через удушення, - “встановив”, що механічна асфікція відбулась через утоплення дівчини, яка начебто впала у воду і втопилась.
Перед тим як іти далі я ще попросив би вас, глянути ще раз вище – дату ввідмови у порушенні кримінальної справи – постанова про відмову була винесена 09.08.2004р, тобто за півтора місяці до закінчення судово-медичної експертизи!!!!
Бачачи на тілі явні ознаки насильницької смерті родичі померлої, забравши її нарешті від Звенигородських “експертів” відвезли її труп до Київського міського бюро судово-медичної експертизи, експертиза якого встановила, що “причиной смерти потерпевшей явилась механическая асфикция которая развилась вследствии сдавливания шеи тупым предметом”.
Мало того, що доблесний Звенигородський судмедексперт зумів “непомітити” масу як зовнішніх, так особливо внутрішніх крововиливів, він ще зумів навіть “прибарахлитись” на експертизі, вилучивши обидві нирки померлої, хоча для експертизи досить і однієї. Та й та невідомо де.
Але куди не писали родичі вбитої дитини і перш за все щодо порушень самих прокурпорських працівників та судмедексперта, ні черкаська оластна прокуратура ні Генеральна – “ніяких порушень не виявили”.
От дивлюсь я цю справу і не знаю, що людям сказати. Від їх імені написані дуже фахові скарги і Президенту і генеральному Прокурору і ще багато кому, не дивлячись навіть на те, що до участі у справі залучався навіть чоловік Т. Монтян, колишній суддя Васильєв, а тому мені, по суті немає чого додати – і так всього досталь і належно. Але людей херять і тупо херять.
Справа належно не розслідувана (за обставинами є всі підозри, що дівчинку вбивали (добивали) і інші люди – родичі “хлопчика”), але справа за зручним алгоритмом скатуєть - на “неповнолітнього”, який недосяг віку кримінальної відповідальності. А “старшенькі” – спригують з теми. Але ще більш образливо, що з відповідальності спригують прокурори і продажні експерти.
І от сиджу і незнаю чим допомогти – написати скаргу – так і без мене фахово все написано – і все до лампочки – “акціонерне товариство “Прокуратура України” - своїх не здає”, як і своїх експертів.
І чесно кажучи підсвідомо вирисовується одна порада – купити автомат Калашникова. Адже можливості правового захисту у неправовій державі – часто просто немає.
Що робити людині у правовій державі ясно!
А от що робити у неправовій?

Відповіді

 • 2006.12.11 | Hoja_Nasreddin

  Re: Я все більше починаю розуміти терористів

  Для того і існує таке поняття як кревна помста.
  До речі, колись читав, якщо не помиляюсь, в Історії України-Руси Грушевського, що наші предки мали такий звичай.
  Для неправової держави, то здається єдиний вихід. Можна поговорити про підпілля, але то вже щось інше.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.12.11 | дідусь

   Re: Я все більше починаю розуміти терористів

   Ви знаєте - нам внушалось, що кровна помста - то правовий анахронізм, який начебто багато зла наробив.
   Але я все більше думаю, а скільки було б невинно убієнних, якби не було кровної помсти?
   Адже кровна помста скількох негідників стримувала від злодіянь, яких, за її відсутності, було б значно більше чим коли вона була.
   Таким чином кількість жертв "кровної помсти" можливо значнео менш - врятованих нею?
   Ним більш у ті часи (які також були малоправовими).
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.12.11 | один_козак

    Дідусю, а як же ж демократія?

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.12.11 | дідусь

     Re: Дідусю, а як же ж демократія?

     Що роботи в правоій і демократичній державі і так зрозуміло - прямою дорогою в незалежний і непідкупний суд і прокуратуру.
     Але от що робити людині, яка живе в країні в якій відсутні незалежні і некорумповані суди, прокуратура, міліція (а є торгівельні організації з продажу своїх послуг), тобто відсутня реальна правова система, як така?
     От що в такій країні робити?
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2006.12.11 | один_козак

      Відповідаю

      Гуртуватися з собі подібними й робити мирну, але непереможну революцію. Це - ЗАКОННО. Пряма демократія.
 • 2006.12.11 | catko

  а при чому тут тероризм?

  якщо я візьму акм (чи тоз-12 на гірший випадок) і замочу гада - це не тероризм. в найгіршому випадку це самосуд. а в найцкращому - справедливість. он в мусульман руку відрубують за крадіжку і ніхто тероризмом це не називає.
  а тероризм американці придумали коли раптом росія здохла і протистояти виявилось нема кому - прийшлось ворога придумувати терміново.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.12.11 | Мірко

   Re: а при чому тут тероризм?

   catko пише:
   > якщо я візьму акм (чи тоз-12 на гірший випадок) і замочу гада - це не тероризм. в найгіршому випадку це самосуд. а в найцкращому - справедливість. он в мусульман руку відрубують за крадіжку і ніхто тероризмом це не називає.
   > а тероризм американці придумали коли раптом росія здохла і протистояти виявилось нема кому - прийшлось ворога придумувати терміново.

   Згідний на сто процент. Якщо замислитись, то якраз закон існує на це щоби злодіїв захищав від чогось страшнішого.
 • 2006.12.11 | Andrij

  Краще вибірність прокурорів та суддів

  Як це роблять більше 200 років в Америці. А випадок справді жахливий. За такі речі треба судити не тільки вбивцю, а й прокуратуру разом з медекспертом. За посібництво злочину. Невже в Україні нема ОДНОГО нардепа, котрий міг би взяти подібний випадок у ВР, зробити запит генпрокурору?


  дідусь пише:
  > Колись один відомий терорист (не памятаю хто) сказав – “тероризм беззаконна реакція на беззаконня влади”. Звичайно, тероризм – зло. У правовій державі його неповинно бути і всі конфлікти повинні вирішуватись у судовому порядку. Але що робити коли країна неправова і судового порядку не існує для представників влади, яка чинить беззаконня.
  > Я зараз вивчаю матеріали однієї справи і незнаю чим допомогти людям. Бо там настільки чітко описано порушення з боку посадовців прокуратури, що більше і додати нічого – потрібно порушувати кримінальну справу, але людина вже третій рік бьється і нічого добитись не може.
  > Суть справи така: 25.07.2004 року в місті Звенигородка Черкаської області одним мерзотником (сином місцевого крутого) було вбито 14 річну дівчинку Сидорову Раїсу Сергіївну. Вбивця (а можливо лише один із них) став відомий одразу – це 13 річний син брата циганського барона.
  > Не дивлячись на наявність трупа і ознак насильницької смерті, Звенигородська районна прокуратура 09.08.2004р., відмовляє у порушенні кримінальної справи – ЗА ВІДСУТНОСТІ СКЛАДУ ЗЛОЧИНУ.
  > І тільки завдяки активній позиції рідних загиблої, листам народних депутатів – аж 24.09.2004 року, постанова про відмову у порушенні кримінальної справи була скасована. Правда кримінальна справа була порушена лише 5.11.2004 року.
  > Свій посильний вклад у замяті справи внесла не лише Звенигородська прокуратура але і судмед експерт Звенигородського відділенням Черкаського областного бюро СМЕ Дзененко В. М., який спочатку аж два місяці проводив експертизу (з 26.07.04 по 23.09.94), а потім не дивлячись на явні ознаки механічної асфікції через удушення, - “встановив”, що механічна асфікція відбулась через утоплення дівчини, яка начебто впала у воду і втопилась.
  > Перед тим як іти далі я ще попросив би вас, глянути ще раз вище – дату ввідмови у порушенні кримінальної справи – постанова про відмову була винесена 09.08.2004р, тобто за півтора місяці до закінчення судово-медичної експертизи!!!!
  > Бачачи на тілі явні ознаки насильницької смерті родичі померлої, забравши її нарешті від Звенигородських “експертів” відвезли її труп до Київського міського бюро судово-медичної експертизи, експертиза якого встановила, що “причиной смерти потерпевшей явилась механическая асфикция которая развилась вследствии сдавливания шеи тупым предметом”.
  > Мало того, що доблесний Звенигородський судмедексперт зумів “непомітити” масу як зовнішніх, так особливо внутрішніх крововиливів, він ще зумів навіть “прибарахлитись” на експертизі, вилучивши обидві нирки померлої, хоча для експертизи досить і однієї. Та й та невідомо де.
  > Але куди не писали родичі вбитої дитини і перш за все щодо порушень самих прокурпорських працівників та судмедексперта, ні черкаська оластна прокуратура ні Генеральна – “ніяких порушень не виявили”.
  > От дивлюсь я цю справу і не знаю, що людям сказати. Від їх імені написані дуже фахові скарги і Президенту і генеральному Прокурору і ще багато кому, не дивлячись навіть на те, що до участі у справі залучався навіть чоловік Т. Монтян, колишній суддя Васильєв, а тому мені, по суті немає чого додати – і так всього досталь і належно. Але людей херять і тупо херять.
  > Справа належно не розслідувана (за обставинами є всі підозри, що дівчинку вбивали (добивали) і інші люди – родичі “хлопчика”), але справа за зручним алгоритмом скатуєть - на “неповнолітнього”, який недосяг віку кримінальної відповідальності. А “старшенькі” – спригують з теми. Але ще більш образливо, що з відповідальності спригують прокурори і продажні експерти.
  > І от сиджу і незнаю чим допомогти – написати скаргу – так і без мене фахово все написано – і все до лампочки – “акціонерне товариство “Прокуратура України” - своїх не здає”, як і своїх експертів.
  > І чесно кажучи підсвідомо вирисовується одна порада – купити автомат Калашникова. Адже можливості правового захисту у неправовій державі – часто просто немає.
  > Що робити людині у правовій державі ясно!
  > А от що робити у неправовій?
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.12.11 | ilia25

   Так, і суд присяжних теж

   Залишилось щоб партії почали включати цей пункт у свої програми.

   А українським журналістам робити передачі на цю тему, аніж у десятий раз надавати мікрофон нашим довбанутим політикам.
  • 2006.12.11 | дідусь

   Re: Краще вибірність прокурорів та суддів

   Чого не найшлось - Черновецький, ще будучи депутатом ВР неодноразово писав - але, що наш депутат ВР, по великому рахунку, може зробити Звенигородському прокурору, якщо його захищає сама система - АТЗТ "прокуратура України". Які в нього повноваження?
   Коли одного клоуна-пасічника чомусь більш влаштовують Піскуни-Мельники, а не чесні і порядні прокурори, та міністр внутрішніх справ, який за півтора року проявив себе лише у "відмазуванні" шаловлівого синка, то що залишається робити?
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.12.12 | Andrij

    Re: Краще вибірність прокурорів та суддів

    дідусь пише:
    > Чого не найшлось - Черновецький, ще будучи депутатом ВР неодноразово писав

    Що та куди писав? Та чому замовчав? Вибачте, мова йшла не про формальну відписку, а про наполегливу кампанію, котру депутат ВР може легко почати та продовжити. Він міг би кожний свій виступ закінчувати вимогою правосуддя у цій справі - засуду вбивці та його спільників з прокуратури. Чомусь ніколи не чув від Черновецького нічого подібного у ЗМІ.

    >- але, що наш депутат ВР, по великому рахунку, може зробити Звенигородському прокурору, якщо його захищає сама система - АТЗТ "прокуратура України". Які в нього повноваження?

    У депутата великі повноваження та можливості. Просто наші депутати проводять більше часу у боротьбі проти власного народу - навіть такі речі як вбивство 14-річної дівчинки для них не є приводом для реформи системи правосуддя. Що може зробити наш депутат ВР? Хіба що взяти ще одного хабаря, підтримати якогось кримінала.

    > Коли одного клоуна-пасічника чомусь більш влаштовують Піскуни-Мельники, а не чесні і порядні прокурори, та міністр внутрішніх справ, який за півтора року проявив себе лише у "відмазуванні" шаловлівого синка, то що залишається робити?

    Але, як ви гадаєте, кого наша ВР обере замість Мельника? Та кого обрала замість Луценка?
 • 2006.12.11 | Abbot

  Re: Я все більше починаю розуміти терористів

  Проблема в тому, що ми не пройшли весь шлях до демократії, як того вимагала історія. На відміну від англійців, ми не рубали голів монархам. На відміну від румунів, не розстріляли диктатора, котрий пограбував країну...

  Саме тому в нас ніхто і нічого не боїться. Саме тому в Вас народжуються думки про терор - як засіб примусити бандюків боятися...

  Чи допоможе воно - невідомо. Швидше за все, певний ефект дасть, але й негативу буде досить... то вже обговорювалося.
 • 2006.12.11 | троль ©

  Не скрізь так

  http://lbi.liga.net/corp/news/CN060094.html

  08.12.2006 14:47
  Форум ЛІГА.net помог наказать убийцу 10-летней девочки

  Форумы на ЛІГА.net давно стали местом решения не просто текущих правовых, бухгалтерских, финансовых и других проблемных вопросов, но и местом, куда просто влетают посетители с криками "помогите". Поводы самые разные: от "к нам пришли из УБОП" до "затопили соседи сверху". Предметом особой гордости и радости за участника, задававшего вопрос, становятся те темы, в которых форум ЛІГА.net помог человеку в очень сложной ситуации - иногда даже избежать заключения или же наказать преступника.

  Так, 18 июня 2006 года на Бизнес-форуме ЛІГА.net появилась тема "помогите пьяный сбил девочку".

  Первое сообщение темы приведем в сокращенном виде:
  "Уважаемые юристы, очень нужна помощь.
  в четверг, 15.06.06., в селе Каменный Брод, Житомирская обл., Коростышевский р-н, пьяный сбил ребенка. девочке было 10 лет, мгновенная смерть. На теле просто нет живого места. также, был сбит пожилой мужчина, метрах в 40 от девочки, сейчас в тяжелом состоянии в коростышевской районной больнице.
  водитель скрылся с места аварии, но был задержан районной милицией.
  на утро следующего дня был выпущен.
  дело не возбуждено, идет предварительное следствие. водитель авто местный "олигарх", родители владеют гранитным карьером, парню около 27 лет.
  семья девочки не имеет возможности нанять толкового адвоката, потому друзья попросили о разовой помощи знакомого киевского адвоката, пока будут искать добровольца.
  ...
  по рассказам жителей села, родственники водителя, "хвастали", что уже на момент аварии связались и договорились с местными властями, а именно с прокурором о том, что "парень не сядет". также соседи говорят о том, что вещи из его дома вывозили и вроде как он планирует выехать из Украины!!!
  ....."

  После этого сообщения включился коллективный разум форумчан. Обсуждались не только морально-этические проблемы, но и стратегия конкретных в данном случае действий. Как выяснилось, дело было вовсе не таким и простым. Ни для кого не секрет, что у нас в стране существует проблемы с так называемой "коррумпированностью власть облеченных слоев населения". Однако не все решают деньги.

  В обсуждение этой темы на форуме подключилось много юристов-форумчан. В самой теме на сайте выкладывались и обсуждались составляемые ходатайства, вопросы, связанные с экспертизами. Один из постоянных участников форума (под никами Лунь и Ветер) взялся за юридическое ведение этого дела. В ходе следствия к этому делу пришлось привлекать не только местных, областных правоохранителей, но и "дело было взято на личный контроль министром Луценко и уполномоченным по правам человека" (подробнее можно прочитать здесь>>>).


  В итоге усилия не прошли даром - это дело было выиграно! 6 декабря, Коростышевский райсуд вынес приговор - "5 лет лишения свободы, 100 тыс. морального вреда и 3,5 тыс. материального".


  Обвиняемый был взят под стражу в зале суда. По словам юриста-форумчанина, у него сложилось впечатление, что обвиняемый "до конца не верил в такое развитие событий".

  И очень примечательный вывод, который озвучил наш форумчанин: "Хто вище закону? Ніхто не вище закону".

  ЛIГАБiзнесIнформ
  украинская Сеть деловой информации
  www.liga.net
  Распечатать послать по e-mail написать редактору
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.12.11 | дідусь

   Re: Не скрізь так

   Дякую, можливо і до Вас доведеться звернутись, хоча "Ліга" все не охопить і не вирішить. І в нормальній правовій країні це не її функція.
   Завтра має бути суд у Звенигороді, дідусь вбитої дівчинки, з яким я сьогодні знов зустрічався, сказав що по попередній домовленості завтра з ним має їхати Василенко. Будемо дивитись як там у них далі піде справа.
   Хоча як сказали потерпілим (знайомі) цигани "вже за 5 нолик перейшли" у "питанні вирішення проблеми" і тому Звенигородські "правоохоронці" стіною будуть стояти.
 • 2006.12.11 | один_козак

  О... То ви зі Звенигородки?

  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.12.11 | дідусь

   Re: О... То ви зі Звенигородки?

   Ні, я туточки в Києві, мама дівчинки і дідусь таклож живуть в Києві.
   Але її вбили в Звенигороді, коли вона була в гостях у родичів. От тепер рідним і доводиться мотатись на суди у Звенигород.
   Якби я жив там, то безпосередньо залучився б до справи.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.12.11 | один_козак

    Ясно

    Тоды не "Звенигород", а "Звенигородка", якщо це - місто в Черкаській області. Але це я для інших дискусій спитав. Вибачте.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.12.11 | дідусь

     Re: Ясно

     Дякую за виправлення, помилився суто автоматично. В цей час обдумував і інший матеріал


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua