МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Карпачова повертається. Україна прямує назад у майбутнє?

12/11/2006 | Майдан-ІНФОРМ
Як повідомляють джерела «Майдану» в кулуарах Верховної Ради, сьогодні почалися активні непублічні дії представників фракції Партії регіонів по проштовхуванню свого представника, народного депутата Ніни Карпачової, на посаду Уповноваженого ВР з прав людини.

Нагадаємо, 17 жовтня Н.Карпачова вже відмовилася обіймати цю посаду, зробивши вибір на користь депутатського мандату. За припинення її повноважень проголосувало 385 депутатів. Дійсно, її відхід від правозахисної діяльності не є великою втратою для українського народу: як наочно показує наш аналіз, за вісім років, які пройшли з моменту першого обрання Карпачової на посаду Омбудсмана, вона не стала справжнім захисником прав громадян, лідером українського правозахисного руху. Найбільш ганебним стала участь Карпачової у виборчих перегонах, коли інститут Уповноваженого остаточно перетворився з інстанції, яка піклується правами усіх громадян, на підрозділ Партії Регіонів.

Сьогодні депутат Карпачова палає бажанням повернутися на посаду, від якої вона добровільно відмовилась два місяця тому. Подейкують, що рішення на користь депутатства Ніна Іванівна прийняла виключно з метою отримати більш «хлібну», або «коритну» посаду (що, враховуючи наявність вакансії віце-спікера, виглядає цілком ймовірним). Зміна життєвих планів на 180 градусів свідчить, що правозахисна робота не є завданням її життя, а є саме таким «хлібним», «коритним» місцем, яке позволяє бути при владі та отримувати політичні дивіденди. Те, як це відгукується на справі захисту прав українців, наших «народних» депутатів якось не турбує.

Громадські організації «Альянс Майдан» та «Опора» запропонували на посаду Омбудсмана кандидатуру правозахисника Євгена Захарова - відомого та авторитетного вченого, якій має багаторічний досвід захисту прав громадян, ніколи не використовував свою правозахисну діяльність ані для власного піару, ані на користь будь-якої політичної сили. Петицію до Верховної Ради з проханням про призначення Захарова підписало вже кілька сотень громадян, серед яких – громадські діячі, журналісти, правозахисники, вчені. Пропозицію підтримали авторитетні громадські організації, в тому числі – Українська Гельсінська Спілка з прав людини.

Кандидатура Євгена Захарова набула підтримки за межами країни. Під час перебування В.Януковича у Сполучених Штатах, йому було вручено петицію авторитетних представників української діаспори з закликом про призначення відомого харківського правозахисника на посаду Омбудсмена.

Новини, які надходять зараз з кулуарів Верховної Ради, наочно свідчать: для парламентської більшості права людини разом з посадою Омбудсмена – це лише гральні карти в колоді власних політичних інтересів, і нічого більше.


Не дивно, що саме сьогодні, коли в Раді відбуваються торги навколо посади Омбудсмена, громадянин України Тарас Гаталяк, безвинно засуджений рік тому, оголосив сухе голодування на знак протесту проти порушення його прав, гарантованих Конституцією. В країні, де Омбудсмен представляє інтереси тих, від кого має захищати, інакше не може й бути.

Відповіді

  • 2006.12.11 | Сахаров

    Re: Карпачова повертається. Україна прямує назад у майбутнє?

    Хай Бог рятує - політизована баба, яка на людських правах знається як свиня на помаранчах. Реалізація людських прав на рівні демократичних країн знов стане недосяжною мрією. Ще Кучму повернути на президента - і повний комплект.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.12.11 | дідусь

      Re: Карпачова повертається. Україна прямує назад у майбутнє?

      Український обмбудсмен - сама безпорадна структура, справжнє 5-те колесу української демократії.
      Якщо ви хочте кудись звернутись, очікуючи на безрезультативність - зверніться до Карпачової.
      Вся її "бурна діяльність" полягає у "транзитному" пекресиланні ваших листів, скарг, тому - на кого ви скаржитесь.
      Напевно саме тому, до неї сьогодні не так і багато звертаються, хоча по ідеї це міг би бьути могутній правозахисний орган - адже вона має безліч прав, у тому числі навіть звернення до вищих державних органів та навіть до Конституційного суду.
      І скальки таких звернень було? Отож.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.12.11 | дідусь

        Re: Карпачова повертається. Україна прямує назад у майбутнє?

        Цікаво, а за кого проголосують помаранчеві - НСНУ, БЮТ.
        ніхто не чув - кого збирається висувати чи підтримувати БЮТ?
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2006.12.12 | Адвокат ...

          Ви не уважні, пане.

          Писало сь і в "Новинах", і тут: (г)оп-озиція голосуватиме за пані Карпачову, бо "сракачі" обіцяли їм за те посаду простого віце-спікера.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2006.12.12 | Свiдомий

            Re: Ви не уважні, пане.

            Адвокат ... пише:
            > Писало сь і в "Новинах", і тут: (г)оп-озиція голосуватиме за пані Карпачову, бо "сракачі" обіцяли їм за те посаду простого віце-спікера.
            Для того, щоб Карпачова пройшла, пiдтримка опозицiї "сракачам" не потрiбна - своїх голосiв цiлком вистачить.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2006.12.12 | Адвокат ...

              Та ото ж! (г)Оп-озиціонерія може легко отримати дві дулі.

              І простого віце-спікера від прусацтва, і уповноваженого прусаків з прав людей.

              Це вже не в "підкидного", це вже в "підмахувального"...
  • 2006.12.11 | Людмила Коваль

    Re: Карпачова повертається. Україна прямує назад у майбутнє?

    Так розумію, що про пакетне голосування мова вже не йде. Ну це вже краще. Принаймні БЮТ можна відтягти від голосування за Карпачову.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.12.12 | Адвокат ...

      Размєчталі сь! Іхній Калюня Тамєнка,-- спить і бачить сі

      Зінченком...

      Це, хіба що, в несунів сумління вистачить не голосувати за Карпачову, хуч би з огляду на те, що їм "болт на всє сторони".
  • 2006.12.12 | Сахаров

    Re: Карпачова повертається. Україна прямує назад у майбутнє?

    А тепер - без емоцій. У царині людських прав Україна сидить на дереві і ще не відрізала собі хвоста. Уяви про суть ЛП немає ані у суспільстві, ані у державній еліті ані в усій правничій сфері України. Першим завданням Уповноваженого з ЛП мала би бути імплементація положень міжнародних документів з ЛП у систему правочинства а не судомні намагання парціального виконання деяких положень деяких документів, що у виконанні пані Карпачової мало форму невдалих кампаній. Та й ті кампанії проводились мірою того як Рада Європи звертала увагу на певні масштабні порушення. У документальній базі, що стосується ЛП в Україні - повний безлад. Поспіхом ратифіковані конвенції та інші документи навіть не перекладені українською належним чином. Не видані офіційні тексти документів, відтак, немає текстів документів, які б мали нормативну силу для системи судочинства. Не діє Кодекс поведінки посадових осіб підчас виконання службових обов'язків, не діє Конвенція проти катувань, не діє Додаткова конвенція проти новітніх форм рабства. (назви можуть бути дещо неточними - наводжу по пам'яті). Не діють десятки правовстановчих документів у царині ЛП. Положення міжнародних документів імплементовані у закони України у спотвореному і обрізаному вигляді. Що називається - кінь не валявся.
    Замість приводити це до ладу маємо з одного боку пустопорожній популізм, з другого - політичні заяви, яких Уповноважений з ЛП впрост не повинен припускатися. Карпачова - це похорон надій на те що щось зрушить з місця. І головна причина - в нефаховості, інше накладається. В Україні немає фахівців у галузі ЛП з дипломами престижних університетів, є самі практики на зразок Захарова. Це не звинувачення на адресу Захарова і не намагання його принизити. Якраз Захаров є одним з небагатьох, хто наполегливо і досить фахово робить справу, яку мали б робити урядові кола, він це робив, спираючись на громадську організацію, гранти, пожертви в умовах не допомоги а спротиву правохоронних органів, які мали б допомагати а не перешкоджати. Та й соратники Захарова в Україні (не маю на увазі ХПЗГ) у (не хочу писати боротьбі, бо не боротьбою ця діяльність має бути) неоднорідні, більшість виходить не з букви правничих документів а з емоційно сприйнятих і недозрозумілих ними положень тих документів. Так звані "правозахисники", яких у нормальній країні впрост не має бути. І, можливо тут я не в усьму маю рацію, але, на мій погляд, Захарову працювати нелегко ще й тому, що доводиться долати спротив офіціозу з одного боку і стримувати екстремізм безграмотних "правозахисників" з іншого. Бо надто багато серед тих "захисників" людей, м'яко кажучи, не надто адекватних. У цій ситуації Захаров і його товариші з ХПЗГ працюють, роблять, що можуть, але їхні можливості обмежені. І обрання Захарова на посаду Уповноваженого сьогодні необхідне тому, що він бачить і розуміє те, чого не бачить і не розуміє більшість - першочергову необхідність приведення до ладу документальної бази. Це марудна і тяжка робота, на яку не здатна Карпачова або та випадкова кандидатура, яка може опинитися на посаді Уповноваженого внаслідок політичних ігор. Необхідне зроити все можливе щоб Уповноваженим з ЛП став саме Захаров.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.12.12 | Людмила Коваль

      Re: Не в бровь, а в глаз. (-)

    • 2006.12.12 | Людмила

      більше - треба робити й НЕМОЖЛИВЕ!!!!

  • 2006.12.12 | странник

    Тим гірше для тих хто почне торгуватись.

    Нах цей віцеспікер?? Кому він потрібен?


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".