Фракція "Наша Україна" підтримує кандидатуру Євгена Захарова
12/14/2006 | Майдан-ІНФОРМ
Народні депутати, члени Президії партії “Наша Україна” на сьогоднішньому засіданні фракції “Наша Україна” поінформували членів фракції про вчорашнє рішення Президії підтримати на посаду омбудсмена кандидатуру відомого правозахисника, керівника Української Гельсінської групи Євгена Захарова.
Фракція одностайно підтримала цю пропозицію і розпочала збір підписів на підтримку кандидатури Захарова. Фракція “Наша Україна” також закликала народних депутатів з фракції БЮТ та СПУ підтримати на посаду омбудсмена кандидатуру цього відомого українського правозахисника.
Фракція одностайно підтримала цю пропозицію і розпочала збір підписів на підтримку кандидатури Захарова. Фракція “Наша Україна” також закликала народних депутатів з фракції БЮТ та СПУ підтримати на посаду омбудсмена кандидатуру цього відомого українського правозахисника.
Відповіді
2006.12.14 | Людмила Коваль
Re: Фракція "Наша Україна" підтримує кандидатуру Євгена Захарова
Майдан-ІНФОРМ пише:> Народні депутати, члени Президії партії “Наша Україна” на сьогоднішньому засіданні фракції “Наша Україна” поінформували членів фракції про вчорашнє рішення Президії підтримати на посаду омбудсмена кандидатуру відомого правозахисника, керівника Української Гельсінської групи Євгена Захарова.
>
> Фракція одностайно підтримала цю пропозицію і розпочала збір підписів на підтримку кандидатури Захарова. Фракція “Наша Україна” також закликала народних депутатів з фракції БЮТ та СПУ підтримати на посаду омбудсмена кандидатуру цього відомого українського правозахисника.
Ну нарешті хоч щось мудре зробили НУжники.
2006.12.14 | DADDY
Re: Фракція "Наша Україна" підтримує кандидатуру Євгена Захарова
Людмила Коваль пише:> Ну нарешті хоч щось мудре зробили НУжники.
Ну, навіщо Ви, Людмило, так про побратимів по революції? Бий своїх? Може вже досить?
2006.12.14 | Людмила Коваль
У-у-у...
DADDY пише:> Людмила Коваль пише:
>
> > Ну нарешті хоч щось мудре зробили НУжники.
> Ну, навіщо Ви, Людмило, так про побратимів по революції?
>
Бо "побратими" спустили в нужник усе, за що ми боролися.
>Бий своїх?
>
Своїх? Ви забули як важко було з цими "своїми" працювати вже в 2004 -му? Як, зокрема Ви, штовхали цих "побратимів" в плечі, змушуючи до дій, виконуючи роботу за них, замість них?
І що? "Побратими" розсобачилися (в рік собаки) і заодно обсвинячилися (перед роком свині). Хіба ми не передбачали такої перспективи? Чи не цьому хотіли запобігти, розробляючи програму декучмінізації?
Чому я маю робити в їх бік реверанси? Щоб не нагнівалися і не передумали підтримати кандидатуру Захарова?
То не їх ласка підтримати Захарова. То їх обов"язок. Захаров - їхня соломинка. Вірніше ниточка, що ще зв"язує їх з громадою.
>Може вже досить?
>
Буде досить тоді, коли повернуть своє ім"я, розтринькану гідність, втоплену в посадовому кориті честь і доведуть свою дієздатність в сенсі здатність діяти во благо народу.
2006.12.14 | DADDY
Re: У-у-у...
Багато з чим погоджуюсь, але НМХР час заривати сокиру.2006.12.14 | Людмила Коваль
Re: У-у-у...
DADDY пише:> Багато з чим погоджуюсь, але НМХР час заривати сокиру.
Та хто з ними воює? Лежачих не б"ють.
Сціпивши зуби, знову підставляємо їм своє плече. Але це не заважає називати речі своїми іменами.
2006.12.14 | троль ak1001
Re: У-у-у...
так все ж щось не видно сціплених зубівзробили щось гарне - молодці, а не нужники
чи ви навмисно щоб вони ще гіршими ставали?
2006.12.14 | Людмила Коваль
Ну ж можемо ( що підтверждується вже не вперше).
121 представник 4 фракцій Верховної Ради на протязі 2 годин зібрали підписи на підтримку Євгена Захарова на посаду омбудсмена. Не підписалося тільки жодного комуніста.Кандидатура внесена на розгляд профільного комітету, засідання якого зараз і відбувається. На порядку денному - питання омбудсмена.
Ми повідомлятимемо вас про розвиток подій, до якого всі ми дуже багато доклалися.
Кампанія - продовжується!
__________________
тримаємо кулаки.
2006.12.14 | Gemini
Re: Ну ж можемо ( що підтверждується вже не вперше).
Людмила Коваль пише:> Не підписалося тільки жодного комуніста.
неужто какие-то регионалы подписались?
2006.12.14 | Людмила Коваль
Re: Ну ж можемо ( що підтверждується вже не вперше).
Gemini пише:> Людмила Коваль пише:
> > Не підписалося тільки жодного комуніста.
>
> неужто какие-то регионалы подписались?
Поки не знаю. Може сорше бютівці якісь.
Хоча, так виглядає, що без регіоналів 226 не набрати. Нагадую чисельність фракцій:
ПР - 186
БЮТ - 125 ( вже менше)
НУ - 81
Соціалісти - 31
КПУ - 21
Позафракційні - 6 ( вже більше)
2006.12.14 | Пані
Підписалися
Вся інфа в новині відповідає дійсності. Пізніше буде більше. зараз по ВР йдуть окопні бої з метою не дати зірвати офіційну реєстрацію підписів2006.12.14 | BIO
Що таке VIP-окоп ?
Відповідь: це блиндаж на сухому узвишші - десь біля президії.Сокири сокирами, а от де Пані закопала План Дій вона не
пригадує - дуже добре маскувала схрон, допоможіть хто
може, там ще грунт ворушиться...
2006.12.14 | rr
Як діяти далі: думаємо разом
Отже, перший етап можно вважати успішно завершеним. Захаров - кандидат на посаду уповноваженого з прав людини ВРУ. Я вважаю цю подію дуже і дуже великим успіхом. Громадянське суспільство здатне примушувати політиків поважати пропозиції його активної частини - громадських організацій.Наступний етап роботи вимагає ще більшої мобілізації зусиль та швидкого вироблення тактики подальших дій. зараз ми маємо двох кандидатів на посаду - Ніна Карпачова (Мороз як Голова Верховної Ради заявив про її висунення) та Євген Захаров. Дуже важливим є той факт, що на підтримку Захарова зібрані пдписи представників різних фракції, в тому числі із владної коаліції. Це означає, що на даний момент коаліція не має єдиної погодженої позиції. Проте, не варто забувати, що Ніна Іванівна є членом більшості, а також її номер у партійному списку тієї партії, що фактично виграла вибори 2006 року.
На мою думку, є два можливих тактичних сценарія для тих, хто зацікавлений у обранні представника третього сектору.
Перший. Наполягати на тому, що посада уповноваженого є одним із механізмів парламентського контролю за діяльністю перш за все влади виконавчої. Відповідно, ті хто зформував виконавчу влади (коаліція у парламенті) не повинні зазіхати на цю посаду - це має бути гарантована квота опозиції у парламенті. В такому разі потрібна широка публічна кампанія, зміст якої: влада не повинна контролювати сама себе плюс консолідована позицію двох фракції, що не складають більшість. Такий сценарій виглядає реалістичним і природнім, проте, не знаю наскільки результативним.
Другий, до якого я більше схиляюся, полягає у наступному. Ми маємо вибір між Карпачовою і Захаровим. Карпачова вже була уповноваженим протягом 7 років. Вона дуже добре знає Захарова і має певний досвід співпраці, думаю більший аніж із будь-ким іншим із правозахисного середовища. Треба спробувати її схилити відмовитися на користь Захарова. Вона є членом парламенту, багато виборців віддали свої голоси, щоб вона представляла їхні інтереси саме у парламенті. Скласти депутатський мандат - це певною міра зрада цих виборців. Можна спробувати її переконати у тому, що інтереси захисту прав людини на цьому етапі вимагають її роботи саме у парламенті, адже уповноважений не має права законодавчої ініціативи, на відміну від народного депутата, а несконалі закони є причиною багатьох системних порушень прав людини, про що свідчить і її досвід діяльності на посаді уповноваженої. Зрештою, розвиток інституту уповноваженого потребую, щоб посаду обіймала людина, яка віддана справі захисту прав людини, вона не може займати посаду сама довічно, а саме зараз є можливість передати справи тому, хто поза сумнівами буде працювати саме на захист прав людини. Водночас, конструктивна співпраця у парламенті просто необхідна для уповноваженого і саме вона може, вразовуючи досвід роботи омбудсманом, спільно із уповноваженим, ініціювати перегляд законодавчих актів, ухвалення нових, і таким чином надалі працювати на реалізацію прав людини.
Отже, вийти на подібний консенсус, на мою думку, було би найбільшою перемогою. Думаю, за умов швидкої спільної роботи у одному руслі позитивний результат цілком можливий.
Які думки?