МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

„Зайві” квадратні метри розчинилися у повітрі?

12/15/2006 | Майдан-ІНФОРМ
Тендерна палата України надала висновок щодо ефективності використання державних коштів та дотримання процедур державних закупівель Головним управлінням житлового забезпечення Київської міської державної адміністрації при здійсненні закупівлі будівництва (придбання) квартир у жилих будинках м. Києва на умовах пайової участі шляхом відкритих торгів.

Так, фахівцями Тендерної палати України були досліджені надані їм документи, за результатами розгляду яких було надано висновок щодо наявності грубих порушень вимог чинного законодавства у сфері державних закупівель при здійснені даної процедури закупівлі. Зокрема, не всі члени тендерного комітету пройшли навчання, а також, згідно наданих документів, були порушені вимоги законодавства щодо оприлюднення інформації про закупівлю.

Як стало відомо, Головою тендерного комітету було затверджено тендерну документацію на проведення відкритих торгів на закупівлю будівництва (придбання) квартир у жилих будинках у м. Києві на умовах пайової участі. У додатку передбачено здійснювати оцінку по лотах: 1-кімнатних квартир, 2-кімнатних квартир та 3-кімнатних квартир окремо.

В порушення вимог Закону тендерна документація не містить інформацію про характер і необхідні технічні та якісні характеристики предмета закупівлі, у тому числі відповідної технічної специфікації та кількості товару, яка закупляється.

Протоколу розкриття тендерних пропозицій на дослідження надано не було, натомість надано додаток № 1 до протоколу. Відповідно до даного документу для участі у торгах було подано три тендерні пропозиції по відкритих торгах із закупівлі будівництва (придбання) квартир у жилих будинках м. Києва на умовах пайової участі, а саме від:

- ТОВ ТМО „Ліко-Холдінг” з ціною тендерної пропозиції за м2 – 4 750 грн;
- ТОВ „Універсал-В” з ціною тендерної пропозиції за м2 – 3 950 грн;
- ККУП „ФК „Житло-інвест” з ціною тендерної пропозиції за м2 – 4 765 грн.

Варто звернути увагу, в додатку запевняється, що всі тендерні пропозиції, надані учасниками, відповідають кваліфікаційним вимогам встановленим у тендерній документації. Проте відповідних матеріалів, з невідомих причин, Замовником торгів на дослідження надано не було.

Крім того, Замовником за лотом № 1 обрано аж два переможця, що суперечить меті Закону - створення конкурентного середовища у сфері державних закупівель, забезпечення прозорості процедур закупівель товарів, робіт і послуг за державні кошти та досягнення оптимального і раціонального їх використання.

З переможцями торгів Головним управлінням житлового забезпечення укладено 4 договори-доручення та один договір на загальну суму понад 48 млн грн.

Частиною 5 статті 24 Закону встановлено, що тендерні пропозиції залишаються дійсними впродовж зазначеного у тендерній документації строку. (в даному випадку протягом 60 календарних днів). Однак, договір з ТОВ „Територіальне міжгосподарче об’єднання „Ліко-Холдінг” укладено через 9 календарних днів з моменту розкриття тендерних пропозицій на більшу суму, ніж це було визначено пропозицією учасника, що фактично є нанесенням збитків.

Крім того, в основних умовах тендерної документації було передбачено, що розрахунки за квартири здійснюються згідно з графіком перерахування коштів, який є додатком до договору. Однак, при досліджені договорів, укладених Замовником з переможцями торгів, передбачене 100% перерахування коштів.

При складанні звітів про результати здійснення процедур всупереч законодавству не тільки не зазначено номерів оголошення про проведення торгів та про результати торгів, але й сама інформація щодо кількості закупівлі метрів квадратних житла однокімнатних квартир була надана недостовірна. Так, у звітах вказано, що однокімнатних квартир було придбано 8647 м2, а відповідно до укладених договорів загальна площа однокімнатних квартир складає 6826,94 м2.

Згідно з вимогами Закону та враховуючи грубі порушення законодавства договори укладені між Замовником та Учасниками вважаються недійсними.

Враховуючи вищевикладені порушення Головним управлінням житлового забезпечення взято бюджетних зобов’язань у розмірі понад 48 млн грн з грубим порушенням вимог чинного законодавства, в чому вбачається можливе нанесення державі збитків на суму закупівлі.

А дії тендерного комітету Головного управління житлового забезпечення виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) можуть містити ознаки суспільно-небезпечних діянь, визначених статтею 364 Кримінального кодексу.

Тож, куди ж поділися ці „зайві” квадратні метри, а також чому договір укладено на більшу суму, ніж це було визначено пропозицією учасника? Напевно, дізнаватися вже будуть правоохоронці.

________________________________________
ПРЕС-СЛУЖБА ТЕНДЕРНОЇ ПАЛАТИ УКРАЇНИ
www.tpu.net.ua

Додаткова інформація за телефоном прес-служби Тендерної палати України
332-03-97

Відповіді

  • 2006.12.15 | Юрист-реаліст

    Re: „Зайві” квадратні метри розчинилися у повітрі?

    Ліко-Холдінг пов’язують з Ігорем Лисовим - колишнім головою управління КМДА з комунальної власності Києва.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua