МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Уряд має нести відповідальність

12/19/2006 | Майдан-ІНФОРМ

На переконання народного депутата Миколи Томенка, Уряд як найвищий орган системи виконавчої влади має крім представлення інтересів «антикризової коаліції», що сформувала нинішній склад Кабінету Міністрів, нести і політичну відповідальність за дії її представників. Тим більше, що про персональну відповідальність перед українським народом та парламентом неодноразово публічно заявляли всі керівники Уряду.

Проте, на думку народного депутата, представники «антикризової коаліції», в тому числі і Прем’єр-міністр України, голова Партії регіонів Віктор Янукович, на жаль, досі реально не запроваджують ніякого інституту індивідуальної відповідальності для своїх колег-однопартійців.

Так, Микола Томенко для прикладу навів відповідь Першого віце-прем’єр-міністра Миколи Азарова на депутатське звернення до Прем’єр-міністра та лідера ПР Віктора Януковича щодо неоднозначних заяв члена Партії регіонів Юрія Болдирєва. Як відомо, народний депутат Юрій Болдирєв під час свого виступу на Всесвітньому конгресі співвітчизників заявив, що російській владі доцільно стимулювати переїзд до Росії не росіян, а українців із центральних та західних областей України, зокрема, він запропонував переселити до Сибіру та Приморського краю Росії мешканців Житомирської та Волинської областей. За словами представника Партії регіонів, це забезпечить етнічний баланс в Україні та допоможе заселити Сибірський регіон.

У відповіді на депутатський запит Томенка, Микола Азаров посилається на норми Конституції України, якими гарантується «свобода пересування, вільний вибір місця проживання та право вільно залишати територію України, за винятком обмежень, що встановлені законом. Крім того, сучасний розвиток демократичних процесів в нашій державі дає змогу кожному громадянинові реалізувати своє конституційне право на свободу слова та вільне вираження поглядів і переконань». Тому Микола Азаров зробив висновок, що «це також є невід’ємним правом народного депутата незалежно від його партійної чи фракційної приналежності», і, враховуючи це, звернення Томенка мало би бути адресованим безпосередньо панові Болдирєву.

«В будь-якій європейській країні пропозиція депутата-представника правлячої коаліції щодо переселення частини власної нації в іншу країну викликала б щонайменше загальнонаціональний скандал. А у нас Уряд та «антикризова коаліція» не хочуть навіть дати оцінку цьому факту і відписуються нормами Основного Закону», - зауважив Микола Томенко.

Крім того, показовим у цьому плані є й інцидент, який трапився між журналістами телеканалу «СТБ» та народним депутатом, членом Партії регіонів Олегом Калашніковим. В цій ситуації Партія регіонів також не взяла відповідальності за дії свого представника, які перешкоджали журналістській діяльності, та офіційно не висловила свого ставлення до такої поведінки народного депутата. І лише винесення цього скандалу на широке громадське обговорення та контроль з боку Верховної Ради допомогли визнати поведінку представника Партії регіонів неприпустимою і такою, що вимагає осуду.

На думку Миколи Томенка, подібні факти свідчать про небажання правлячої партії нести реальну відповідальність за політичні дії своїх представників. А заяви урядовців про те, що в умовах парламентсько-президентської республіки необхідно посилити громадський контроль за діяльністю виконавчої влади, на жаль, сьогодні залишаються лише словами.

Прес-служба М.В. Томенка

Відповіді

  • 2006.12.19 | діяспорник

    Re: Уряд має нести відповідальність

    Жахливе те, що Болдирєв пропонує і, видно, Азаров і Регіони толерують. Те, що голодомор тоді ще не довиконав, це має тепер завершити добровільне етнічне чищення і переселення... Це продовження однієї і тієї самої політики супроти українського населення... аби його не було на власній землі... Хто вуха має, нехай чує!!!


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua